Skocz do zawartości

Recommended Posts

Igorrodz - NIE SĄ bzdury - owszem jak mamy zbliżony sprzęt to tak.

 

ALE chyba nie wmówisz mi, że lustrzanka z przed 10 lat zrobi gorsze zdjęcia niż współczesny telefon komórkowy - nawet w wersji auto. :) :) 

 

Jeśli uważasz, że takie cechy jak Jasność, Aberacja chromatyczna, znieksztalcenia, WIELKOŚĆ obiektywu, SZUMY matrycy - NIE mają znaczenia - to nie wiesz chyba nic na temat fotografi. 

 

Jak pisałem mój Panasonic FZ5 to bardziej zaawansowany kompakt - ALE dzięki DUŻEMU obiektywowi z zoomem 12x, doskonałej stabilizacji i dzięki doskonałej jakości szkieł Leic'i w trybie automatycznym robi 10x lepsze zdjęcia niż telefon - widać to zwłaszcza w gorszych warunkach.

 

Aparat sam zdjęcia nie zrobi - ALE moze ZNACZNIE pomóc - większe znaczenie ma JAKOŚĆ sprzętu niż oprogramowania - jak masz duży, jasny i nie wprowadzający zniekształceń obiektyw i nisko szumiąca matrycę - to w trybie AUTO zrobisz znacznie lepsze zdjęcie niż z maleńkiego telefonowego obiektywu - i Megabajty softu - jakości szkieł i szumów matrycy nie nadrobią.

 

Doskonale to widzę w moim przypadku - FZ30 w trybie Auto ZAWSZE robi lepsze zdjęcia niż telefon, zawsze - i jest to normalne biorąc pod uwagę jak dobrą ma optykę.

 

Natomiast doceniam poprawę jakości aparatów w telefonach - do niedawna nosiłem mały, tani, płaski kompakt - ale okazało się, ze Lumia 720 robi bardzo podobne zdjęcia - więc zrezygnowałem z kompaktu. L720 wystarcza by pstryknąc "okazyjną" fotkę. ALE do troszkę poważniejszych zadań sięgam po FZ30 - zaś jak liczy się jakośc to mam Lustrzankę z dobrymi szkłami - która jest nie dościgniona. Nawet w trybie Auto - TAK wiem, ustawianie trybu auto w lustrzankach to totalna herezja - ale czasem mi się nie chce ustawiać ostrości czy przesłony :D  :D "z ręki" i zdaje sie na automatykę.

Link to post
Share on other sites

Wydajność hardware jest jakaś określona sęk w tym, że WP8 i Android potrzebuje innej mocy obliczeniowej do poprawnego działania.

Nie będę tu wynajdował jakichś cudów ale Launcher 8 na HOX trzyma 60FPS.

Można wykonać kolejne operacje - wyrzucić całe tło które siedzi w pamięci, wyłączyć multitasking do jednej aplikacji w tle, wymusić trzymanie w pamięci dialera, ustawień, galerii itd, dodać animacje przejścia do aplikacji i oto mamy super płynność.

I teraz o co gościowi chodzi - te systemy pracują na innej zasadzie i ta wielozadaniowość androida jest jednocześnie zaletą i przekleństwem. I tak jest już od dawna - iOS4 zatrzymywał zupełnie procesy tła(np. Renderowanie strony) gdy użytkownik dotykał ekranu by zapewnić maksymalną ilość klatek na sekundę interfejsu, a taki Galaxy S na eklerce czy froyo się po prostu ciął bo musiał robić wszystko na raz. No i kwestia braku akceleracji GPU no ale to młodzieńcze lata.

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Fanie - ALE zawsze w przypadku Androida OD ZAWSZE słyszę : MOZNA ZROBIĆ, MOŻNA WGRAĆ - przyznam się bez bicia :) :) sam tak przez ładnych pare lat mówiłem do wszystkich - swłaszcza do posiadaczy iPhone - któzy się śmiali z Androida.

Ale w końcu uświadomiłem sobie - ŻE - zas... obowiązkiem producenta Systemu/Telefonu jest zabdanie o to by sprzęt DZIALAŁ. A nie zmusznie użyszkodnika to "odwalania" roboty za Producenta.

Coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że nie musi kombinować, wgrywać - wystarczy, że kupi iPhone czy Windows Phone 8 i ma ŚWIĘTY spokój. 

Obecnie mam gdzieś co siedzi w telefonie - moze być tam zamknięty chomik który zapier... w karuzeli i napędza telefon. Ważne by działał, płynnie, szybko i długo.

 

I ostatnia rzecz, która spowodowała, że Android z fajnego, najlepszego systemu stał sią dla mnie największą porazką : od wersji 1.5 słyszę : NASTĘPNA będzie szybsza, płynniejsza - tymczasem jest wręcz odwrotnie - co wersja to WIĘKSZE wymagania sprzętowe.

I nie piszę tu o dodaniu rdzenia czy zwiększeniu taktowania o kilkaset MHz. Czy ktoś na HTC MAGIC czy WildFire - zainstaluje mi Androida 4.3 ? No właśnie - do płynnego działania SlowDroida 4.3 musimy mieć 4 rdzenie, 2GHz procesor i 2GB RAM'u - a i tak wystarczy dodać nakładkę i całość się zacina. CZEMU kolejni producenci deklarują OŚMIO rdzeniowe procesory? Czemu juz dziś mamy 3 GB RAM'u a Szajsung deklaruje, ze w nowych telefona ma motować 4 GB RAM?

 

To wynika moich długich doświadczeń z Androidem - a moim pierwszym telefonem był kupiony początkiem 2009 roku HTC DREAM a ostatnim słuzbowy Szajsung Galasy S4.

 

Obecnie mam Lumię 720 - i na 1000% nie wróce do Androida - mam telefon, który zawsze działa płynnie, robi ładne zdjęcia i świetnie gra - i w przeciwieństwie do iPhone - ma standardowe łącze USB, slot na kartę mSD oraz po podłączeniu do PC jest widziany jako dysk wymienny. A co NAJWAŻNIEJSZE : DZIAŁA - bez wymówek typu możesz wgrać, możesz usunąć.

Może po prostu przestałem się łudzić, ze Android w końcu zacznie działać.

Link to post
Share on other sites
Coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że nie musi kombinować, wgrywać - wystarczy, że kupi iPhone czy Windows Phone 8 i ma ŚWIĘTY spokój. 

Zdecydowanie się w tym miejscu z Tobą zgadzam.

Kupuje telefon i ma działać, a nie muszę kombinować, żeby naprawić błędy producenta.

Nie tędy droga.

 

 

No właśnie - do płynnego działania SlowDroida 4.3 musimy mieć 4 rdzenie, 2GHz procesor i 2GB RAM'u - a i tak wystarczy dodać nakładkę i całość się zacina.

 

Przy takiej konfiguracji, to Windows XP za******a jak głupi, a system raczej bardziej zaawansowany.

 

 

Czemu juz dziś mamy 3 GB RAM'u a Szajsung deklaruje, ze w nowych telefona ma motować 4 GB RAM?

Jest też w tym pewna doza marketingu.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Ravir, nie miałeś może możliwości porównać tych A-Jays Five do Nokia Purity WH-920? ;)

Ciekawi mnie, które lepiej grają.

 

Co do powyższych postów - wlaśnie dlatego prawie 3 lata temu kupiłem iPhone 4.

Chciałem smartfon, który będzie działać jak trzeba od razu po wyjęciu z pudełka i bez zbędnego kombinowania jak w przypadku Androida.

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będę tu wynajdował jakichś cudów ale Launcher 8 na HOX trzyma 60FPS. Można wykonać kolejne operacje - wyrzucić całe tło które siedzi w pamięci, wyłączyć multitasking do jednej aplikacji w tle, wymusić trzymanie w pamięci dialera, ustawień, galerii itd, dodać animacje przejścia do aplikacji i oto mamy super płynność.
tylko ile z tym roboty jest, nie prosciej kupic WP8-fona i juz to miec po wyjeciu z pudelka?

 

 

 

I teraz o co gościowi chodzi - te systemy pracują na innej zasadzie i ta wielozadaniowość androida jest jednocześnie zaletą i przekleństwem.
ile mam powtarzać - żaden system mobilny nie ma "multitask'ingu" - to cos co w nich jest to ledwo namiastka - niedopracowana z resztą.

 

 

 

Fanie - ALE zawsze w przypadku Androida OD ZAWSZE słyszę : MOZNA ZROBIĆ, MOŻNA WGRAĆ - przyznam się bez bicia sam tak przez ładnych pare lat mówiłem do wszystkich - swłaszcza do posiadaczy iPhone - któzy się śmiali z Androida.
też tak mówiłem... do czasu jak żona kupiła iPhone 5 a później ja sobie Lumia 920.

 

 

 

Coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że nie musi kombinować, wgrywać - wystarczy, że kupi iPhone czy Windows Phone 8 i ma ŚWIĘTY spokój. 
dokładnie

 

 

 

 

I ostatnia rzecz, która spowodowała, że Android z fajnego, najlepszego systemu stał sią dla mnie największą porazką : od wersji 1.5 słyszę : NASTĘPNA będzie szybsza, płynniejsza - tymczasem jest wręcz odwrotnie - co wersja to WIĘKSZE wymagania sprzętowe.
on jest z wersji na wersję lepszy, jednak przy tym straszliwie zasobożerny i niezoptymalizowany.

 

Kiedyś gdzieś czytałem (słowo daję nie pamiętam gdzie to było, ale wiem, że wypowiadał się tam były pracownik i programista Android'a) że jeśliby dobrze zoptymalizować Androida to trzebaby było go na nowo przebudować od poziomu samego jądra - a to wiązałoby się z niekompatybilnością istniejących już aplikacji. Taki sam problem miał Microsoft - dlatego żeby nie brnąć dalej w bagno przebudowali Windows Phone z jądra Win-CE (WP7.x) na Win-NT (WP8) - ruch który początkowo kosztował ich utratę zaufania, ale w kontekście wieloletnim może okazać się genialnym zagraniem - dzięki temu na chwilę obecną WP8 jest najświeższym systemem.

 

 

 

Obecnie mam Lumię 720 - i na 1000% nie wróce do Androida
nie myślę by ktokolwiek kto zaznał tak płynnej pracy jakiej może uświadczyć w WP8 i iOS ma ochotę wracać do Androida.

 

 

 

Może po prostu przestałem się łudzić, ze Android w końcu zacznie działać.
heh... wiem co czujesz - ja sie łudziłem tak z modelu na model...

 

 

 

No właśnie - do płynnego działania SlowDroida 4.3 musimy mieć 4 rdzenie, 2GHz procesor i 2GB RAM'u

 

Przy takiej konfiguracji, to Windows XP za******a jak głupi, a system raczej bardziej zaawansowany.
wiesz że procesory mobilne mimo takiego samego taktowania nie umywają się do tych nie-mobilnych?

Jednak jest dużo słuszności w swoich słowach - na tej wydajności jakie te procesory oferują Windows XP ruszyłby bez problemów.

 

 

 

zemu juz dziś mamy 3 GB RAM'u a Szajsung deklaruje, ze w nowych telefona ma motować 4 GB RAM?
użytkownicy androida poprzez fale marketingową jaka zalewa wszystkich nas nauczyli się że IM WIĘCEJ TYM LEPIEJ - czyli więcej jąder, większe taktowanie, więcej RAM... tylko dlaczego nie wsadzają większych dysków? Tzn wsadzają, ale później cena takiego fona z 64GB jest jakaś kosmiczna.

 

 

 

Co do powyższych postów - wlaśnie dlatego prawie 3 lata temu kupiłem iPhone 4. Chciałem smartfon, który będzie działać jak trzeba od razu po wyjęciu z pudełka i bez zbędnego kombinowania jak w przypadku Androida.
iOS i WP8 są w swej prostocie działania praktycznie takimi samymi systemami - wyjmujesz z pudełka i działa. A po roku działa tak jakbyś dopiero co wyjął go z pudełka.
Link to post
Share on other sites

ile mam powtarzać - żaden system mobilny nie ma "multitask'ingu" - to cos co w nich jest to ledwo namiastka - niedopracowana z resztą.

Czyli jak według ciebie wygląda multitasking w urządzeniu mobilnym? Android chociaż trzyma w pamięci te aplikacje, iOS hibernuje i inne pierdoły robi a WP w ogóle tego nie ma.

 

Kiedyś gdzieś czytałem (słowo daję nie pamiętam gdzie to było, ale wiem, że wypowiadał się tam były pracownik i programista Android'a) że jeśliby dobrze zoptymalizować Androida to trzebaby było go na nowo przebudować od poziomu samego jądra - a to wiązałoby się z niekompatybilnością istniejących już aplikacji. Taki sam problem miał Microsoft - dlatego żeby nie brnąć dalej w bagno przebudowali Windows Phone z jądra Win-CE (WP7.x) na Win-NT (WP8) - ruch który początkowo kosztował ich utratę zaufania, ale w kontekście wieloletnim może okazać się genialnym zagraniem - dzięki temu na chwilę obecną WP8 jest najświeższym systemem.

A to akurat prawda, zrobili dużo błędów na początku co odbija się do dzisiaj. No i ten nieszczęsny dalvik.
Link to post
Share on other sites
Czyli jak według ciebie wygląda multitasking w urządzeniu mobilnym? Android chociaż trzyma w pamięci te aplikacje, iOS hibernuje i inne pierdoły robi a WP w ogóle tego nie ma.

... czas na doedukowanie:

 

Jesli jakikolwiek system mobilny ma coś co można próbować nazwać multitaskingiem to na 100% jest to Windows Phone 8

Multitasking

Unlike its predecessor, Windows Phone 8 uses true multitasking, allowing developers to create apps that can run in the background and resume instantly.[27]

A user can switch between "active" tasks by pressing and holding the Back button, but any application listed may be suspended or terminated [28] under certain conditions, such as a network connection being established or battery power running low. An app running in the background may also automatically suspend if the user has not opened it for a long duration of time.

The user can force quit an application by pressing the "back" button repeatedly, which flips through and closes each open app.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_8#Multitasking

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
wiesz że procesory mobilne mimo takiego samego taktowania nie umywają się do tych nie-mobilnych?

Są słabsze, ale gdzieś czytałem, że procesor z SGS3 wydajnością odpowiada mniej więcej Pentium M, tak więc chyba nie jest źle, bo na tym Intelu XP chodzi aż miło.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
Są słabsze, ale gdzieś czytałem, że procesor z SGS3 wydajnością odpowiada mniej więcej Pentium M, tak więc chyba nie jest źle, bo na tym Intelu XP chodzi aż miło.

A Andek zmulić potrafi. To tylko świadczy o braku umiejętności programistów Google'a, którzy nie potrafią zrobić systemu na telefon, który będzie działał szybciej niż kilkunastoletni Windows na jeszcze gorszym sprzęcie. Wzięli się za różowe kucyki i migające gwiazdki w interfejsie, zapominając o tym, że wiekszość jednak kupuje smartfon do komunikacji, z praktycznych pobudek. Na tym polu również sobie chwalę WP8, którego intefejs nie jest tak przesiąknięty niepotrzebnymi efektami, obciążającymi sprzęt

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

... czas na doedukowanie:

 

Jesli jakikolwiek system mobilny ma coś co można próbować nazwać multitaskingiem to na 100% jest to Windows Phone 8

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_8#Multitasking

W czym ten multitasking jest bardziej tru od androidowego?

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_8#Multitasking

Jesli jakikolwiek system mobilny ma coś co można próbować nazwać multitaskingiem to na 100% jest to Windows Phone 8
W czym ten multitasking jest bardziej tru od androidowego?

Po 1. Nie mowie ze jest lepszy od tego w Androidzie. Mowie że jest, jeśli niezrozumiale sie wyraziłem to przepraszam.

 

 

Czyli jak według ciebie wygląda multitasking w urządzeniu mobilnym? Android chociaż trzyma w pamięci te aplikacje, iOS hibernuje i inne pierdoły robi a WP w ogóle tego nie ma.

Po 2. Ty JoHnNy08PL piszac ze WP8 nie ma wcale "multitask'ingu" wykazałeś sie kompletnym brakiem wiedzy na jego temat.

 

 

 

Ciekawy news z WPcentral:

Nokia Lumia 1020 oficjalnie zawitała do Polski :) (tzn jutro zawita)

http://www.wpcentral.com/poland-start-selling-lumia-1020-tomorrow

inne newsy podają, że już od dzisiaj jest dostępna w PL:

http://wpworld.pl/30035/nokia-lumia-1020-od-dzis-dostepna-w-polsce/

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
A jaka cena?

pomiędzy 2500 a 3000zł jak mniemam... i pewnie 1520 tez tyle bedzie kosztowala.

 

A teraz kolejny CIEKAWY wg mnie news - Angry Birds: Star Wars 2 wyszło równo na Androida i Windows Phone - przed iOS!!! :D sukces? taki malutki :D

http://www.wpcentral.com/angry-birds-star-wars-2-windows-phone-day-early

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

... czas na doedukowanie:

 

Jesli jakikolwiek system mobilny ma coś co można próbować nazwać multitaskingiem to na 100% jest to Windows Phone 8

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_8#Multitasking

 

Do Symbiana oraz mobilnego Linuxa (tego prawdziwego np. MeeGo) jeszcze trochę brakuje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Do Symbiana oraz mobilnego Linuxa (tego prawdziwego np. MeeGo) jeszcze trochę brakuje.

nie doczytałeś całości:

 

Po 1. Nie mowie ze jest lepszy od tego w Androidzie. Mowie że jest, jeśli niezrozumiale sie wyraziłem to przepraszam.

 

Po 2. Ty JoHnNy08PL piszac ze WP8 nie ma wcale "multitask'ingu" wykazałeś sie kompletnym brakiem wiedzy na jego temat.
Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ten WP wcale nie jest taki kolorowy jak go piszą.

Mało aplikacji, jakość aplikacji jeszcze niższa niż na androidzie, a multitaskingu to w ogóle nie ma (przynajmniej Lumia 620) = wszystko ubija.

Nawet FPS w menu lecą na łeb, a to tylko parę kwadratów przewijanych w dół i w górę.

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...