Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Gdy światło pada na tą folię to wygląda jak matowa czy clear? Ponieważ z dostępnych zdjęć i filmików to ona wygląda nieco matowo (taa, budowa skórki pomarańczy).
przy wylaczonym ekranie pod kątem tak troszeczke wyglada. Kiedy ekran wlaczysz to juz tego nie dostrzezesz.

 

 

 

HTC Harmony z Windows Phone GDR3 jeszcze w tym roku
HTC rzuca sie na rynek WP8 - fajnie :D

...swoja droga kiedys mialem HTC HD2 na Windows Mobile - kapitalny fon jak na swoj czas (pierwszy i jedyny tak dobry z Windows Mobile) - HTC widac Windows'a sie przyczepilo i nie puszcza :D

Link to post
Share on other sites

Autentycznosc filmu na WPCentral juz sprawdzali i niby jest OK, ale też nie wiadomo czy to nie jest jedna z wczesniejszych wersji GDR3 - alfa/beta... gosc tez nie pokazal zbyt wiele lub zbyt wiele GDR3 nie zmienil... tez de facto nie musi duzo zmieniac bo w styczniu ma wyjsc WP8.1 Blue ktory ma byc juz duzym update'm... we'll see in time  :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

GDR3 to głównie obsługa wysokiej rozdziałki i wielordzeniowców na potrzeby Lumii 1520 a przy okazji wrzucą kilka udogodnień i ulepszeń jak podobno regulacja głośności dla różnych zadań, dzwonki sms itp ;) Ciekawe właśnie jaką liste nowości będzie miał WP8.1. 

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej dostaną wszystkie modele - nie ma powodu by nie dawać. To nie Android, gdzie kupujesz telefon a po roku czekania mówią ci sorry. I nie pisze tu o skoku 2.x na 4.x ale o uaktualnieniu z 2.1 na 2,2 :) co jest nagminne w przypadku slabszych modeli.

 

W końcu jeśli Lumia 720 dostanie to czemu sprzetowo prawie identyczne L520 i L620 miały by nie dostać.

Zresztą L520 i L620 to największa grupa - i MS/Nokia strzeliły by sobie w nogę jak by "olały" największy rynek.

Tu widzę też pole do popisu : my dajemy soft dla każdego - a Android nie. Kup nasz sprzęt, będziesz miał długi support. Kolejny argument.

 

MS/Nokia MUSI przekonać klientów - a to jest bardzo dobra metoda.

Link to post
Share on other sites

Dostana wszystkie Lumie na WP8.

Yes, all Lumia phones are supported, even budget ones like Lumia 620 and 520. That's one reason to trust Nokia and Microsoft, their Lumia products all receive updates at the same time without discrimination just like iOS.

http://www.gsmquest.com/3108/is-windows-phone-8-1-upgrade-supported-on-nokia-lumia-520

 

to tak na szybko w roli uzupelnienia.

 

z resztą to logiczne bo:

 

 

L520 i L620 to największa grupa - i MS/Nokia strzeliły by sobie w nogę jak by "olały" największy rynek
Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

NEWS O LUMIA 1520!DLA MNIE BOMBA!

 

Snapdragon 800 + Adreno 330

6 calowy Full HD

32 GB + micro sd slot

Najnowsza aktualizacja GDR3 z pudełka

Brak o pojemności baterii  i o kamerze :cry:  Ale powinno być minimum 3000 mAh jak na ten telefon!

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/09/lumia-1520-leak/gsmarena_001.jpg

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/09/lumia-1520-leak/gsmarena_002.jpg

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/09/lumia-1520-leak/gsmarena_004.jpg

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/09/lumia-1520-leak/gsmarena_006.jpg

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/09/lumia-1520-leak/gsmarena_007.jpg

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/09/lumia-1520-leak/gsmarena_008.jpg

Zródło   http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1520_leaks_out_in_a_number_of_live_photos-news-6748.php

Link to post
Share on other sites
Właśnie na taki smartfon od Nokii z WP8 czekałem. Na takie coś, co parametrami będzie dorównywało SGS lub iPhone, a jednocześnie nie będzie miało ich systemu.

na chwilę obecną to trochę nad wyrost specyfikacja techniczna - ale na ekran 1080p w sumie może być idealna  :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Tak, raczej nie ma co liczyć na 8-rdzeniowy procesor, ale chciałbym, żeby było to coś, co parametrami będzie sięgać high-end'u :). W sumie WP8 na nokiach już działa świetnie, więc większa wydajność potrzebna nie jest, ale spójrzmy prawdzie w oczy - Nokia dlatego odstawała od reszty, bo nie miała tego "czegoś" co przyciągało by klientów. Fakt, świetne aparaty, ale prócz tego? Specyfikacja rodem z drugiego Galaxy, mającego już kilka lat. Przyda im się urządzonko, które będzie widnieć na billboardach jako "naj naj naj".

A 1080p tutaj się na pewno przyda :).

Link to post
Share on other sites

Fakt, zawsze warto mieć urządzenie mające sens wyłącznie w marketingu, ponieważ mimo mocnego procesora, porządnego GPU oraz najprawdopodobniej sporej ilości pamięci RAM ten telefon będzie działał równie sprawnie co L920.

 

No cóż, zawsze będzie można się pochwalić w szkole, że ma się (czyli rodzice kupili) 4 rdzenie i 2 GB RAM. Normalnie aż +10 do respect. Szpaaaan....

 

Swoją drogą, jak to jest, że ludzie w 15,6" monitorach są zadowoleni ze zwykłego HD, a przy 6" musi być Full HD? Nawet gdy zbliżę się do monitora i patrzę na niego z 15 cm to obraz jest świetny, a chyba z takiej odległości korzysta się z smartfona takich rozmiarów.

 

Edit: Jestem pewien, że gdyby zamiast S4 Plus dać S4 Pro (2x1,7 GHz zamiast 2x1,5 Ghz), to FHD by nie sprawiało problemu.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Dwóch panów powyżej - nie, nie kupuję cyferek :P. Od dwóch lat mam Samsung'a Wave, z kamerką hd (nie full hd), rozdziałką 800x480, procesorem jednordzeniowym 1GHz, bez żadnego androida czy windowsa tylko z niszową Badą. I to mi w zupełności wystarcza.

Mówię o sytuacji Nokii. W świecie coraz to szybszych procków, większej ilości RAM'u, więcej megapikseli itp Nokia stałą w miejscu. Nie potrafiła zrobić porządnego high-enda (prócz tych 'telefonów' z matrycami 41mpix), stojąc i tuptając nóżkami w sektorze mid. A masy lecą na cyferki. I tego nie potrafili zrozumieć. Dlatego telefon zapowiadany kilka postów powyżej powinien pomóc wskoczyć Micro-Nokii na wyższe miejsce.

 

A Wam przydaje się czytanie ze zrozumieniem. Napisałem przecież, że

 

W sumie WP8 na nokiach już działa świetnie, więc większa wydajność potrzebna nie jest
Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

iPhone świetnie się sprzedaje pomimo faktu, że również i oni mają specyfikację na poziomie SGS2. Wyścig na cyferki służy tylko androidowi, ponieważ ani iOS ani WP8 nie potrzebują quad-core.

 

No i jeżeli przez masy masz na myśli bezrozumnych idiotów, którzy nie są w stanie przeczytać kilku recenzji to tak, oni polecą na cyferki lub raczej na to, co im operator poleci (Pan bierze SGS4, on ma 8 rdzeni jako jedyny na świecie. Super wydajność, nic nie tnie.)

Link to post
Share on other sites
No i jeżeli przez masy masz na myśli bezrozumnych idiotów, którzy nie są w stanie przeczytać kilku recenzji to tak,

Tak, tych miałem na myśli. Co nie zmienia faktu, że Nokia odpadła, bo nie potrafiła/chciała dołączyć na wyścigu na te cyferki. I ja również się dziwię, na co komu 4 rdzenie czy 20mpix w telefonie - od wydajności są PC, od zdjęć aparaty. Ale jak ktoś miec "4x 1,5ghz = POTWÓR 6 GHZ" w telefonie żeby mu Angry Birdsy lub benchmarki szybciej chodziły, to niech ma ;).

Ja już odczuwam zacofanie mojego Wave. Czasem muszę jakąs aplikację w tle wyłączyć, bo przeglądarka muli. Lub mam lagi w menu. Dla mnie osobiście 2x1GHz jest optimum, więc takiego SGS'a 4 bym w życiu nie kupił.

A iPhone... Tutaj jest inne zjawisko. Może nie tyle "moda", co fanboystwo i szpan.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

Apple nie dołączyło do tego wyścigu, a jest bardzo popularne. Jeżeli znacznie zróżnicują swoją ofertę to jestem przekonany, że mogą prześcignąć Androida pod względem popularności. Co do samego iPhone - porządnie wykonany, działa bardzo płynnie, bardzo bogaty sklep (w przeciwieństwie do Androida nie ma tam tyle gówna), nie traci na wartości jak smartfony z androidem oraz nie podąża za głupimi trendami (5" to minimum dla flagowca, mniejsze telefony są gorsze, itp). Jedynymi wadami są ograniczenia wprowadzone przez Apple oraz cena (co teraz się zmieni gdy będzie więcej wersji iPhone).

 

Co do wydajności - jeżeli Android (z nakładką) potrzebuje do płynnego działa 4 rdzenie to czemu nie? Ale właśnie na tym Nokia/MS mogliby oprzeć całą kampanię reklamową, że ich smartfony działają płynniej na 2 rdzeniach niż Android na 4, pomimo identycznej rozdziałki oraz płynności gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nokia/MS mogliby oprzeć całą kampanię reklamową, że ich smartfony działają płynniej na 2 rdzeniach niż Android na 4

Może inaczej - producenci telefonów z androidem muszą reklamować 12 rdzeni i 2GB ramu bo wiedzą, że użytkownikom to potrzebne aby telefon dobrze działał. W przypadku WP czy iOS można reklamować jakość, nowinki i technologie a nie same 'bebechy'  

 

 

coś, co parametrami będzie sięgać high-end'u

Postrzeganie high-endu przez ilość rdzeni to właśnie 'cyferki'. Napisałeś, że wydajność nie jest im potrzebna więc jaka jest zasadność wrzucania takiego sprzętu? Tylko się marnuje a telefon będzie za to droższy. Nokia/WP idzie w strone Iphone'a gdzie ludzie nie patrzą co on ma w środku ale co sobą reprezentuje. Oczywistym jest, że złego telefonu nie wypuszczą co tak oczywiste w przypadku np Samsunga nie jest. Rzucą coś na rynek a czy to będzie dobrze działać z systemem to już nie istotne - ma się sprzedać. Dlatego o aktualizacjach tych telefonów nie myślą tylko robią nowe telefony z nową wersją.

Link to post
Share on other sites
smartfony działają płynniej na 2 rdzeniach niż Android na 4, pomimo identycznej rozdziałki oraz płynności gry.

Bo ja wiem, czy taka kampania by podziałała... Pierwszy argument "szpeczjalisztuff" (nie mój, bo mi się takie Nokie podobają) -  "A win95 też działa płynniej na jednym procesorze niż Win7 na dwóch". Ci, którzy Nokii nie kupili zazwyczaj argumentują to tym, iż jest to Windows. Ten stary Windows od znienawidzonego Microsoftu. Moja Bada też działa płynniej na jednym rdzeniu niż Android na dwóch, a mimo to, popularności nie ma wielkiej. Wg mnie tutaj trzeba właśnie tej magii cyferek, bo mimo wszystko, większość klientów to taka szara masa, która nie wgłębia się w specyfikację techniczną tylko wybiera telefon popularniejszy, który ma parametry 2x większe niż reszta. Nokia postawiła na jakość i dopracowanie - nie wyszło jej to na dobre, bo nie potrafiła tego skutecznie sprzedać. Lumie nie miały tego czegoś, co powodowałoby "och ach" od hipsterów i zwykłych użytkowników. Kojarzyła się z dobrymi telefonami, ale telefonami - sprzętem ubiegłej dekady - nie smartfonami.

 

iPhone - tak teraz myślę, że nie za bardzo można go porównywać do Androida czy Windowsa Phone pod względem płynności. A to dlatego, że jest to system tworzony tylko na JEDNO urządzenie, projektowane od początku do końca przez tą samą firmę. Ile sprzętów działa na Androidzie? Mnóstwo. Na WP8? Kilkanaście. Ale nie są to systemy tworzone pod jedno urządzenie, którego konfiguracja jest z góry przewidziana i opracowana. Dlatego inni muszą "zgwałcić" iPhone specyfikacją (i marketingiem na nią nastawionym) , bo działają na systemach, które od początku są skazane na mułowatość z powodu kompatybilności (mowa tutaj głównie o Androidzie).

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...