Skocz do zawartości

wujekdobryzbojek

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  117
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

24 OK

O wujekdobryzbojek

 • Tytuł
  Bywalec

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję
 1. Też korzystam ze Skydrive. Nie mam żadnych z tym problemów. Miejsca dostatek
 2. U mnie to spowolnienie objawia się w dłuższym czasie uruchamiania i nieco dłuższym czasie otwierania okienek folderów. Ta to jakoś różnicy nie widzę.
 3. Eee, nie . Fakt faktem, po roku od instalowania czuć małe łyndołsołe spowolnienie, ale jednak czekaś jakoś długo nie muszę.
 4. Bo tu panie tylko porządni hejterzy.
 5. Jakiś pierwszy Colin McRae na peceta, kiedy to jeszcze komputer był dobrem spotykanym raz na 100 domów
 6. A Andek zmulić potrafi. To tylko świadczy o braku umiejętności programistów Google'a, którzy nie potrafią zrobić systemu na telefon, który będzie działał szybciej niż kilkunastoletni Windows na jeszcze gorszym sprzęcie. Wzięli się za różowe kucyki i migające gwiazdki w interfejsie, zapominając o tym, że wiekszość jednak kupuje smartfon do komunikacji, z praktycznych pobudek. Na tym polu również sobie chwalę WP8, którego intefejs nie jest tak przesiąknięty niepotrzebnymi efektami, obciążającymi sprzęt
 7. Co ja używam? Norton Internet Security. Wcale nie takie drogie - często zdarzają się promocje w sklepiku Symanteca i można sobie przedłużyć subskrypcje za kilkadziesiąt złotych. Mi się udało za 30 - 2,50 na miesiąc. Wpływ na wydajność prawie żaden i świetnie konfigurowalna kontrola programów w firewallu. Miałem Comodo, ale na dwóch kompach strasznie mi mulił. System uruchamiał się dwukrotnie dłużej.
 8. Mosz pan racje. Całkowitom. Google trochę się zapędził w tym systemie. Daje full bajerów i efekty graficzne jakby to miało na jakimś Dżejforsie 780 śmigać, zapominając o najważniejszym - optymalizacji. Zamiast dawać pierdoły wykorzystywane raz na pół roku mogliby w końcu coś pokombinować z tymi wymaganiami. Mnie śmieszy sytuacja, kiedy to zwykły smartfon ma mieć mocniejsze bebechy od laptopa. Wyścig na cyferki... Inna sprawa - gdyby mieli popracować nad optymalizacją, kto wtedy by kupował nowe słuchawki? Google na pewno ma profity z tego, że mułowatością systemu zmusza ludzi do kupownia noweg
 9. Co do ograniczania dostępu do internetu - do przeglądarek znajdziesz też wiele dodatków, które blokują niewłaściwe treści, dane strony lub ograniczają czas. Sam z nich nie korzystam, to nie powiem ci czy jest to rozwiązanie efektywne, ale jest . Zazwyczaj opcja kontroli rodzicielskiej jest opcją dodatkową, rzadko spotykaną w darmowych programach. Masz też dużo wyspecjalizowanych narzędzi (np.Strażnik ucznia, Anti-Porn), ale one też zwykle są płatne.
 10. Januszkiewiczm, tyś mistrzem w zdaniach złożonych wielokrotnie . Co do zalet integry - powinniśmy także pamiętać, że prócz mniejszego poboru prądu korzystanie z integry zamiast karty dedykowanej to także mniej ciepła w komputerze i konieczność chłodzenia tylko jednego podzespołu, a nie dwóch.
 11. Również dla oszczędzania energii. Prąd darmowy nie jest . To nie jest tak, że gry będą widzieć to albo to - gry będą wizdie to,co im poda sterownik ekranu. A sterownik sam wybiera, którą kartę wybrać. Zresztą możesz to ustawienie sam nadpisać. Nie ma z tym problemu. Inna sprawa - np. w przypadku AMD da się (coś takiego słyszałem, nie wiem jak to teraz wygląda) przyśpieszyć nieco wydajność karty dedykowanej korzystając z integry. Ale to nie są duże wartości, pewnie rzędu kilku procent.
 12. Tacy z nich specjaliści jak z księdza seksuolog. Bez różnicy, jakiej firmy jest karta, a jakiej płyta główna - nie ma to najmniejszego wpływu na wydajność.
 13. Zgadzam się z tobą, ale w dalszym ciągu najlepsze APU nie ma startu do kart graficznych ze sredniego segmentu - takiego GeForce 660 czy Radeona 77/78xx. O ile da się np podłączyć takiego lapka z AMD'owymi APU do TV i pocisnąć np. w Dirta czy FIFĘ na średnich, to jednak do mocniejszych tytułów pokroju BF jak i lepszej grafiki potrzebna jest już dedykowana karta . A Intel ma jedną, ale znaczącą przewagę nad AMD'wymi integrami - QuickSync. Potężny kop przy konwersji wideo .
 14. Oczywiście, toż to tylko do łorda, internetu i filmów. Nikt, kto ma zamiar grać w większe gry w rozsądnej jakości/wydajności nie korzysta w nich z integry .
 15. Tak, mój Panie. Dalej są spotykane płyty z wbudowaną grafiką, acz płyty pod nowe procesory (APU) korzystają z wbudowanej w procesor grafiki. Jeśli masz zainstalowaną osobną kartę, nie ma problemu aby się między nimi przełączać, także w locie. Np. w laptopach korzystających z karty nVidii masz technologię Optimus - standardowo w łyndołsie obraz wyswietla wbudowana w procek grafika, a jak zapotrzebowanie się zwiększy (gry, fullhd) - system odpala grafikę dedykowaną, czyli Dżejforsa. Sam również możesz decydować o tym, który program z której karty korzysta.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...