Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość usunięty

Ilość posiadaczy, ilość sztuk na rynku, popularność - wszystko mówi samo za siebie. Ludzie bowiem nie chcą kafelek ani ogólnie Windowsa. Bo nie. A jak nie a iPhone zbyt drogi - to pozostaje Android. Owszem, Samsung też produkuje smartfony z WP8 (jak i HTC) ale... no właśnie, popularność Android a przewyższa to. Ja sam osobiście czekam bardziej na Ubuntu Mobile niż na możliwość posiadania smartfona z WP... Tak jakoś ;)

 

 

 

codzien musialem tapete czy ikonke zmienic... bo można... a jak można to trzeba... ciekawe ile osob tak tez ma ze wiecej czasu spedza na zmianie launchera, ikonek czy tapety

Ja zmieniam raz, dwa razy w miesiącu - bo po co częściej? Niemniej mogę i nic mnie w tym nie ogranicza. A w smartfonach z WP mnie M$ ogranicza - a nie chcę być ograniczany, nawet potencjalnie :P

Link to post
Share on other sites

Jeszcze Firefox coś próbuje, ale z tym alcatelem to nieco słabo idzie. Mały i słaby, aż szkoda ryzykować kupna. Ale wiadomo jak było z Androidem, też powoli do przodu aż opanował sporą część rynku. Blackberry wchodzi na rynek smartfonów dotykowych z tego może coś wyniknie.

Moim zdaniem Android jest do zabawy, mnóstwo gier, facebooki i inne dziadostwo.

Windows Mobile - też wiadomo gier jest trochę ale jednak bardziej stonowany i "spokojny" system.

Iphone to król szybkości i niezawodności ale cena odpowiednia.

Link to post
Share on other sites
...

 

"Nie jestem windows-boyem" No sorry, ale wygląda na to, że trochę przeginasz. Dla mnie większość tych punktów to brak talentu w używaniu smartfona. Mam Andka 2.3.7 w wersji CM 7.2 i przycięcia się prawie nie zdarzają. Ale nie mam wwalone na telefon 1519738 aplikacji, tylko te, które były i są mi potrzebne. Np. program latarka można ściągnąć z Google Play nawet ważącego 1,5 MB. Co może robić program, który ma tylko załączyć biały obraz na ekranie, aby tyle zajmować!? Wyszukałem taki, który zajmuje 6... kb. Część przewag na pewno jest prawdziwa, Linux też nie jest super dopracowany. Ale bez przesady. Mam na PC Win 8 Pro i bardzo się cieszę, że mam program Classic Shell i nie muszę patrzeć na te obrzydliwe kafelki. W tym dziadostwie trudno nawet załączyć swoją tapetę! W8 ma same zalety, oprócz interfejsu. Niby kafelki można traktować jak inne ikony, ale za mała powierzchnia działa mi na nerwy, do tego podobno raz uruchomiony kafelek cały czas działa w tle. Cieszę się, że mój telefon działa na Androidzie, polubiłem go. I mogę uniknąć kafelków. Moja kuzynka ma to na HTC i dziękuję, postoję. A dopracowanie W8 rychło przestanie być zaletą, kiedy tylko zwiększy się ilość aparatów na nim. Lumia może działać szybko, bo system był właściwie pisany pod nią. Co do jakości wykonania - mnie np. Galaxy S3 Mini zupełnie zadowala montażem. A najdroższy nie jest. Kwestia gustu. Zobaczymy, może następna wersja Win Mobile mnie ruszy, obecna nie. Cały cytowany post dla mnie niestety wygląda na reklamę.

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Lista troszkę naciągana nie sądzisz? @mw1975  pisze, że trzeba umieć korzystać i ma tylko parę aplikacji, które są mu potrzebne. Jeśli tak, to ucieka argument o zbyt małej ilości apek w WP8 jeśli te najpotrzebniejsze są.

Każdy może mieć swoje zdanie na temat jednego czy drugiego systemu. Optymalizacją i szybkością działania andek ustępuje WP8 za to kolorowe ikonki i masa 'wszystkiego' przemawia za androidem. Gusta są różne.

Ciekawostka: Tapete zmieniałem może 1,5roku temu. Właściwie to nie mam żadnej ;)

Link to post
Share on other sites
Masz już FM RADIO? jak działa?

tak, a wczesniej nie dzialalo? nigdy radia nie uzywalem to nie wiem (Radio znajduje sie w "Muzyka+Wideo", nawet podlaczylem sluchawki zeby sprawdzic - piekny odbior)

 

Mam Andka 2.3.7 w wersji CM 7.2

zalozenie jest takie, kupuje smartfona, uzywam smartfona - a nie kupuje smartfona, rootuje, odblokowuje bootloadera, wgrywam custom-rom'a i uzywam... niektorzy kupuja popsute auta zeby je pozniej sobie naprawic... ja NIE!

 

przycięcia się prawie nie zdarzają

"prawie"(?!?) koncept jest prosty - nie maja sie wcale zdarzac

 

 

Ale nie mam wwalone na telefon 1519738 aplikacji, tylko te, które były i są mi potrzebne.

dobrze, bo jesli przy kilku aplikacjach ci prawie nie tnie to nie wiem co by bylo jakbys mial ich wiecej

 

Linux też nie jest super dopracowany. Ale bez przesady

rozumiem że na kompie masz Linuxa?

 

Mam na PC Win 8 Pro i bardzo się cieszę, że mam program Classic Shell i nie muszę patrzeć na te obrzydliwe kafelki.

co kto lubi, ja nic nie mam jednak do Win8 PC, nie to że mnie poczatkowo nie denerwowal... poprostu siedze na kompie caly czas i juz sie przyzwyczailem... ale to nie temat o W8, ale WP8, wiec nie robmy offtopu...

 

Odpowiedz szczerze, miales kiedys w reku taką 920-tke? To jakby inny świat... poprostu bierzesz do reki i sie smiejesz ze przez tyle lat uzywales systemu tak wadliwego jak android... ze wreszcie masz cos porzadnego... kosmos. (nie mialem takiego wrazenia jak zony iPhone 5 wzialem do reki... przy iOS widzisz ze to lepsze od androida ale nie na tyle by musiec go miec, ale to MOJA subiektywna ocena)

 

Moja kuzynka ma to na HTC i dziękuję

Nokia vs HTC... przeloze ci to na swiat android-fonów... to tak jakbys porownywal HTC do GoClever.

 

Zobaczymy, może następna wersja Win Mobile mnie ruszy, obecna nie.

Windows Phone jest następcą Windows Mobile - i o nim tutaj jest mowa z resztą...

 

Co do preinstalowanych aplikacji w Androidzie. Od wersji 4.0+ można niepotrzebne nam aplikacje wyłączyć wchodząć w Ustawienia-->Menedżer Aplikacji(Aplikacje)-->zakładka Wszystkie

ale nie usunąć... przynajmniej nie bez root'a 

 

 

 

Lista troszkę naciągana nie sądzisz?
jakbym tak uważał to bym jej tu nie umieszczał... logiczne no nie?

 

Wnioski:

Wydaje mi się że problemem jest to że wiele osób (jak nie wszystkie tu) które używają android-fonów poprostu nigdy nie miało w ręku żadnej Lumii... polecam iść do salonu i pobawić się 920-tką - odpal takie Halo Spartan Assault - zobacz jak chodzą gry na procesorze ponad 2x słabszym od tego w SGS4... płynniej niż na SGS4.

Opisy w stylu nie lubie kafelek w moim Windows 8 PC sa bez sensu... co ma W8 do WP8?

Windows Phone 8 ewoluuje w bardzo szybkim tempie - w tej chwili wszystkie istotne aplikacje są już w Windows Phone Store... nie wierzysz? http://www.windowsphone.com/pl-pl/store sprawdź!

Wspominałem że nawigacja wczytuje się nieporónywalnie szybciej niż w andkach? Że Nokia daje darmowe mapy do Nawigacji + swój program do nawigacji? Że mapy działają przy online jak i offline?

 

 

P.S.

"Nie jestem windows-boyem" No sorry, ale wygląda na to, że trochę przeginasz.

czyli że jestem win-boy'em?... spx przełknę to... ale zgodzisz się że 95% osób tutaj nie miało w reku WP8, ale pisze o nim taaakie opinie że głowa boli... ja napisałem co uważałem na podstawie wieloletniego doświadczenia z androidem i kilkudniowego doświadczenia z WP8 (najpierw na 920-tce ojca, później swojej)... każdy telefon z androidem jaki miałem to był high-end na owe czasy... zawiodłem się na każdym z nich...

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak: z androida trzeba umieć korzystać, jeśli autor tematu nie bardzo ogarniał system to wiadomo, że mu się cieło i inne tego typu historie. Jak miałem xperie x8 z andkiem 2.1 to nawet śmigało to super, ale jak mówię trzeba wiedzieć jak używać( zabijanie procesów, zamykanie aplikacji w tle) ;)

Link to post
Share on other sites

Do Androida trzeba mieć mocny sprzęt. Xperia X10 która swego czasu była super dziś jest na śmietnik. Sama Opera ją sporo zamula, a jak włączyć messengera to i zamrozi. Aplikacje wymagają coraz więcej. Można je wyłączać ale część włączy się automatycznie.

Android narzuca użytkownikom częste zmiany sprzętu. Miałem Neo V,  już jak była nowa przy aplikacjach ledwo, potem Ace 2, no to tutaj w miarę. Za rok nawet Galaxy S3 będzie złomem, bo nasrają oczo*ebnych bajerów które zabiorą pamięć i RAM.

Po tych fonach ciągle wracam do 7 letniego k800i który powyższych problemów niema.

Sam, myślę o WM, ale poczekam na Lumię 1020 :)

Link to post
Share on other sites
A ja powiem tak: z androida trzeba umieć korzystać, jeśli autor tematu nie bardzo ogarniał system to wiadomo, że mu się cieło i inne tego typu historie. Jak miałem xperie x8 z andkiem 2.1 to nawet śmigało to super, ale jak mówię trzeba wiedzieć jak używać( zabijanie procesów, zamykanie aplikacji w tle)

sluchaj - jesli za te same pieniadze (a w zasadzie za mniejsze) mam kupić auto z ABS, ESP, SRS... etc to dlaczego mam tego nie robić? Dlaczego utrudniać sobie życie?

 

Sam, myślę o WM, ale poczekam na Lumię 1020  :)

Nie wiem czy jest sens żebyś czekał - w środku to samo co Lumia 920, a cena kosmos bedzie pewnie przez aparat http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/compare/?action=productcompareaction&products=2707574-1809558-2445202#communications tzn możesz kupić dla 40Mpix aparatu... tyle czy jest ci on potrzebny skoro aparat 920-tki wymiata po całości - plus od wczoraj (aktualizacja "Amber") jest dostep w 920-tce do aplikacji Nokia Pro Cam.

 

Do Androida trzeba mieć mocny sprzęt (...)Aplikacje wymagają coraz więcej. Można je wyłączać ale część włączy się automatycznie.(...)Za rok nawet Galaxy S3 będzie złomem, bo nasrają oczo*ebnych bajerów które zabiorą pamięć i RAM.

to jest sedno problemu (a aktualizacje które mogłyby to zmienić są opóźnione cały czas)

 

P.S. Ciekawa sprawa - ludzie piszą że z androida chca do WP8 sie przeniesc... nikt nie pisze ze chce z WP8 na andka iść... :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo widzisz ja cenię niezawodność i w miarę prostotę. Ale sprzęt ma być solidny i wydajny. Mi chodzi o lampę ksenonową, mam w k800i, foty lepsze niz kompaktem canona. Chyba że inna lumia taką ma lampę, to na 1020 bym nie czekał
pochwal się jak już kupisz 1020 :) (inne Lumie niestety nie mają)

 

 

 

Fakt, odinstalować tych aplikacji się nie da bez roota, ale po wyłączeniu ich znikają z menu i jest tak jakby ich nie było na telefonie
ale wciąż tam są
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Mimo to zajmują miejsce w poamięci dedykowanej aplikacjom, nieprawdaż?

 

BTW- a dlaczego nie piszecie o innych producentach tworzących smartfony z WP8 jak o HTC czy Samsungu? Nie tylko Nokia robi z WP8 - Lumia to nie jedyny wyznacznik całości... ;)

Link to post
Share on other sites

1. Mit o idealnej połynności WP to MIT. Wiem bo ojciec ma Lumie 800 i po roku tnie mu się bardziej od mojego LWW, czasem nie może jej włączyć ani wyłączyć, a przycinki zdarzaja sie często. Nie było tak na poczatku ale po pewnym czasie się ujawniło. Więc WP też SIĘ TNIE

2. Zazdroszczę osobom które mogą wytrzymać tyle czasu z jednym i tym samym wyglądem pulpitu. Ja zmieniam co miesiąć launcher bo poprzedni mi się nudzi (to samo było z launcherem WP8 który miał więcej opcji personalizacji niż oryginalny)

3. Co do jakości wykonani to nie jest wada bądź zaleta systemu, to jest tylko i wyłączenie zaleta producenta. 

4. Wirusy ? Jakie wirusy ? Wystarczy czytać opinie i nie ściągać byle czego. 

5. "Wyposażenie" - mogłbyś rozwinąć tą myśl ?

6. Minimalizacja. Nie każdemu pasuje, kwestia gustu

 

Podsumowując. 

Jak komuś się podoba prostota WP to niech kupuje telefon z tym systemem, jak ktoś potrzebuje większy liczby możliwości personalizacji bierze Androida. Na chwile obecną to najlepszy sposób wyboru systemu operacyjnego, gdyż NIE DA SIĘ powiedzieć jednoznacznie który jest lepszy.

 

I jeszcze dodam od siebie, że nie krytykuję Nokii ani innych telefonów z WP, chętnie bym kupił Lumię gdyby posiadała Androida na pokładzie a tak niestety ale Nokia się dla mnie nie liczy podczas wyboru telefonu.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak: z androida trzeba umieć korzystać, jeśli autor tematu nie bardzo ogarniał system to wiadomo, że mu się cieło i inne tego typu historie. Jak miałem xperie x8 z andkiem 2.1 to nawet śmigało to super, ale jak mówię trzeba wiedzieć jak używać( zabijanie procesów, zamykanie aplikacji w tle) ;)

Głupie to co napisałeś. Trzeba umieć korzystać hehe a może jakieś kursy powinni dawać użytkownikom?

 

BTW- a dlaczego nie piszecie o innych producentach tworzących smartfony z WP8 jak o HTC czy Samsungu? Nie tylko Nokia robi z WP8 - Lumia to nie jedyny wyznacznik całości... ;)

Nokia ma większościowy udział w rynku z WP8 a poza tym daje największe wsparcie więc trochę można postawić jako wyznacznik. Fakt, jest jeszcze HTC ale odnoście samego sytemu - jest praktycznie taki sam jak na nokiach i innych. Różnice są w aplikacjach tzw exclusivach. Nie wiem czy takie opcje jak np. Glance jest dostępny w htc? potwierdzi ktos?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trzeba umieć korzystać hehe a może jakieś kursy powinni dawać użytkownikom?

 

Wystarczy napisać podstawę w instrukcji, tak jak to że powinno się restartować telefon codziennie by zwolnić zasoby. Przynajmniej SE tak pisał w instrukcji co mnie pozytywnie zaskoczyło :)

Link to post
Share on other sites

A to dobre spostrzeżenie. Neo V na Andku 2.3.4 120 godzin pracy i zawiecha, com.sonyericsson.phone przestał odpowiadać zazwyczaj.

Teraz miałem Ace 2 na 2.3.7 to do 180 godzin dawał rade, potem wrzuciłem 4.1.2 z Sammobile , nobrand z UK (w polsce nie był jeszcze dostępny, dla tego modelu) to telefon wyraźnie zwolnił, pod względem stabilności tak samo.

Link to post
Share on other sites
BTW- a dlaczego nie piszecie o innych producentach tworzących smartfony z WP8 jak o HTC czy Samsungu? Nie tylko Nokia robi z WP8 - Lumia to nie jedyny wyznacznik całości...

jesli piszemy o komórkach z androidem to pamięta ktoś o: Jiayu, Sharp, Tracer, Media-Tech? Nie

Nokia jest wyznacznikiem jakości w WP8 - inne marki się nie liczą... tzn liczą się tak jak firma Tracer na rynku Android-Fonów. (HTC, Samsung stawiaja przede wszystkim na androida... nie rozumiem w zasadzie nawet po co wydaja WP8-fony)

 

1. Mit o idealnej połynności WP to MIT. Wiem bo ojciec ma Lumie 800 i po roku tnie mu się bardziej od mojego LWW, czasem nie może jej włączyć ani wyłączyć, a przycinki zdarzaja sie często. Nie było tak na poczatku ale po pewnym czasie się ujawniło. Więc WP też SIĘ TNIE

odsyłam do tematu posta (Windows Phone 8)

 

2. Zazdroszczę osobom które mogą wytrzymać tyle czasu z jednym i tym samym wyglądem pulpitu. Ja zmieniam co miesiąć launcher bo poprzedni mi się nudzi (to samo było z launcherem WP8 który miał więcej opcji personalizacji niż oryginalny)

zazdroszczę ci że masz do tego cierpliwość

 

3. Co do jakości wykonani to nie jest wada bądź zaleta systemu, to jest tylko i wyłączenie zaleta producenta. 

na rynku WP8-fonów liczy się tylko Nokia, co masz do zarzucenia Nokii?

 

4. Wirusy ? Jakie wirusy ? Wystarczy czytać opinie i nie ściągać byle czego. 

na WP8 poprostu instalujesz... swoja droga po co na androida sa programy antywirusowe?

 

5. "Wyposażenie" - mogłbyś rozwinąć tą myśl ?

np aparat...

 

6. Minimalizacja. Nie każdemu pasuje, kwestia gustu

prawda

 

A mi np pasuje zbliżeniowe ładowanie baterii, tylko ciekawe jak z szybkością tego ładowania ?

http://www.theregister.co.uk/2012/11/08/review_nokia_lumia_920_windows_phone_8?page=2

"(...)there is a speed penalty to wireless charging but it’s surprisingly light: wireless power-ups are around 10 to 20 percent slower than direct charging, I found(...)" - wynika z tego że 10-20% wolniej się ładuje

 

NIE DA SIĘ powiedzieć jednoznacznie który jest lepszy.

wystarczy samemu przetestować i się wie... zrób to - polecam

 

a może jakieś kursy powinni dawać użytkownikom? [kontekst: chodzi o użytkowników androida]

hehe... prawda bracie :) (poszedl plusik za wypowiedz)

 

P.S.

 

 

Co do preinstalowanych aplikacji w Androidzie. Od wersji 4.0+ można niepotrzebne nam aplikacje wyłączyć wchodząć w Ustawienia-->Menedżer Aplikacji(Aplikacje)-->zakładka Wszystkie

Przed chwilą był u mnie mój szef - ma Samsung Xcover 2 - sprawdziłem ile ma wyłączonych programów w telefonie - 41. Żadnej nie da odinstalować bez root'a.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...