Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Ja mam trochę śmiesznie, nie mam amber, a mimo to mam radio fm i dostęp do nokia pro cam, więc pobiorę to nsu i zerknę bo trochę to dziwne.
wejdź proszę w:

 

Ustawienia >> info+dodatki - co tam pisze? wklej proszę screena

(tu masz jak robić screena: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-dyskusja/page-23?do=findComment&comment=1131184)

Link to post
Share on other sites

A ja dalej się będę upierał że nawet WP8 łapie lagi i to wg mnie gorsze niż Androidowe. Pisałem o tym że WP7 miał lagi to mnie skrytykowaliście ze to inne jądro itd. okej. Sobie pomyślałem, że może i tak jest.

Jednak nie jest tak różowo. Kolega z klasy ma HTC 8X i wczoraj podczas korzystania z przeglądarki złapał freeza a na dodatek przycisk do wyłączania nie reagował. Coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=xNy8S1q0OYU I tak z 15 minut. I ponoć to nie pierwszy raz :) 

Pomyślicie że szukam problemu na siłę. Nie, ja tylko dziele się spostrzeżeniami że jednak ten WP nie jest idealny tak jak ArioX opisuje ;)

I taki bonus: http://www.youtube.com/watch?v=pPP7NCxg9HE ;)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

swoją drogą WP7.x jest wciąż wspierany przez MS

 

Tak? A ma czym to wsparcie polega? Bo jakoś dla WP7 go nie widzę? Akurat nieprawdę piszesz o tym wsparciu - jest on tylko teoretyczny i "na papierze" a nie realny i rzeczywisty. Ostatnia poprawka dla WP7 oznaczona numerem 7.10.8862.144 miała miejsce w marcu 2013 roku. Teraz mamy koniec września a więc minęło już pół roku. Nie sądzę, aby do 09 września 2014 roku wyszły kolejne poprawki dla tego systemu a jeśli już, to będą one kosmetyczne. Do tego dochodzi fakt, że producenci oprogramowania nie piszą nowych aplikacji na ten system - tworzą tylko pod WP8. Zatem jakie wsparcie?

 

I jeszcze jedno - wsparcie dla WP8 ze strony M$ zakończy się wcześniej niż owo teoretyczne dla WP7 - bo w dniu 07 sierpnia 2014 roku. Czyli do końca wsparcia dla WP8 pozostało raptem 11 miesięcy. Czy to dużo czy mało? Mało - z uwagi na fakt, iż Windows Phone jest systemem zamkniętym, co implikuje brak jakichkolwiek nieoficjalnych poprawek, romów, zmian etc dokonanych przez entuzjastów. Pod tym względem Android wygląda zupełnie inaczej - dużo lepiej - jest systemem otwartym, który każdy może sobie dowolnie modyfikować, poprawiać, zmieniać. No i alkikacje działają na aktualnych wersjach, na nowszych oraz w większości na starszych.

 

 

 

 

wszystkie Lumie od serii x20 sa oparte na Windows Phone 8 na jądrze NT, wcześniejsze były na Win-CE, zgrywasz bohatera, ale dziecinny jesteś - po pierwsze wytykasz po raz kolejny tę sprawę - a prawda jest taka, że Microsoft zrezygnował z jądra CE żeby system nie był w przyszłości "mulisty"... tak jak np Android. Wprowadzili jądro NT i teraz tacy fanboje androida jak ty się wyżywają, że jakieś tam Lumie stare nie mają Windows Phone 8...

Widzę, że nie rozumiesz pytania - nie pytam o software, nie pytam o jądro CE czy NT czy jeszcze inne ale o hardware. Software obsługuje hardware więc po prostu wydaję te 100zł czy 300zł i kupuję sobie Windowsa Phone 8 i wgrywam na Lumię 800 i działa... no, chyba że Lumia ma zbyt słabe hardware aby go obsłużyć, wtedy bym jeszcze mógł zrozumieć. Nic do tego nie ma jądro systemu bo przecież takiemu procesorowi Qualcomm MSM8255T zapewne obojętne jest jądro systemu i może być obsługiwany zarówno przez WP7.8 czy WP8 czy każdy inny system operacyjny napisany pod niego, co nie? Ale tu widzę, że M$ olewa użytkownika w tym zakresie. Z Androidem jest inaczej - są kolejne wersje systemu, które mogę swobodnie wgrać na mój telefon. Oczywiście - Samsung zakomunikował jakiś czas temu, że oficjalną ostatnią wersją dla SII będzie (jest) 4.2.2 lecz zapewne znajdą się entuzjaści z XDADevelopers (czy innej grupy / portalu etc) którzy stworzą działającego roma Androida wyższej wersji dla tego smartfona. Czy, skoro jak widzę M$ olewa użytkowników Lumii 800 i nie udustępnia WP8 dla niej (choćby płatnej wersji), znajdą się entuzjaści (podobnie jak entuzjaści modyfikuą, tworzą romy Androidów dla poszczególnych różnych modeli smartfonów), którzy wydadzą WP8 dla Lumii 800? Zapewne nie - bo przecież taką modyfikację zablokował M$ który nie pozwala na praktycznie żadną ingerencję w swój system przez entuzjastów - co innego Google, które na takie coś pozwala bez żadnych ograniczeń.

 

 

 

czy wydawany w podobnych czasach SGS2 dostał Android 4.3? NIE!

Ale dostał ICS, JB a zapewne entuzjaści z XDA (czy innych) wydadzą dla niego autorskie wersje, romy, kolejnych systemów - bo sprzęt ma nadal wydajne hardware, które da radę obsłużyć i nowsze wersje Androida - co wykazałem wcześniej.

 

 

 

którzy tak spokojnych ludzi jak ja potrafią wyprowadzić z równowagi są nic nie warci

A może raczej - człowiek, który wykazuje, że preferowany przez Ciebie mobilny system operacyjny od Microsofta nie jest taki idealny, taki świetny, tak wspaniały oraz tak doskonale wspierany jak go swoimi wypowiedziami kreujesz?

 

 

 

moderatora już nie masz

A to coś zmienia? :P

Co do powodów to zapytaj bezpośrednio administratora forum - nie on mnie "zdegradował" ale sam przeszedłem na forumową emeryturę, z własnej woli i nikogo o to nie proszony ani nie przymuszany, szanowny kolego.

 

Link to post
Share on other sites

@up

Skończ pisać crap o androidzie w temacie o WP8. Wszyscy już rzygamy jak koty Twoimi tekstami.

Temat jest dla entuzjastów i zainteresowanych - dałeś info odnośnie wsparcia WP8? Super, ale androida w to nie mieszaj.

 

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

 

 

Windows Phone jest systemem zamkniętym, co implikuje brak jakichkolwiek nieoficjalnych poprawek, romów, zmian etc dokonanych przez entuzjastów.

Mało wiesz w temacie.

 

 

Android wygląda zupełnie inaczej - dużo lepiej - jest systemem otwartym, który każdy może sobie dowolnie modyfikować, poprawiać, zmieniać. No i alkikacje działają na aktualnych wersjach, na nowszych oraz w większości na starszych.

Gratulujemy wyboru, baw się swoimi klockami.

i

 

Skończ pisać crap o androidzie w temacie o WP8
 
Link to post
Share on other sites

Jednak nie jest tak różowo. Kolega z klasy ma HTC 8X i wczoraj podczas korzystania z przeglądarki złapał freeza a na dodatek przycisk do wyłączania nie reagował. Coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=xNy8S1q0OYU

Powiem tak. Ostatnio byłe w salonie orange i bawiłem się jakimś tel z wp8. Nie pamiętam dokłądnie czy to byłą Lumia 720 czy jakiś HTC ale raczej był to mid-end. ale jak telefon był wpięty w chwytak to beznadziejnie reagował na dotyk, po prostu tragicznie, a jak go wyciągałem i brałem do łapki to zapierdzielał aż miło. Może mi ktoś to wyjasnić ?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Igorrodz - pokazałeś WIELOKROTNIE, że w temacie nie jesteś (i uczepiłeś się jednej rzeczy - tego, że WP7-fony nie dostały WP8 - wg mnie lepsze to niż jakby miały go dostać i utracić płynność pracy... stary... przełknij to i żyj dalej)- więc jak widzisz - nie mam powodów dalej z Tobą dyskutować.

 

 

 

Co do powodów to zapytaj bezpośrednio administratora forum - nie on mnie "zdegradował" ale sam przeszedłem na forumową emeryturę, z własnej woli i nikogo o to nie proszony ani nie przymuszany, szanowny kolego.

:rotfl: hahahahahaha... :rotfl:  myślałem, że umiesz tylko denerwować ludzi, a patrz - rozśmieszyłeś mnie  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

 

 

 

ale jak telefon był wpięty w chwytak to beznadziejnie reagował na dotyk, po prostu tragicznie, a jak go wyciągałem i brałem do łapki to zapierdzielał aż miło. Może mi ktoś to wyjasnić ?

był pod prąd podłączony? Ja tak miałem z SG Note - zapomniałem wziąść z Polski ładowarki więc używałem tej od tabletu - w efekcie podczas bycia ładowanym smartfon zachowywał się bardzo dziwnie - najlepiej widać to było na klawiaturze Swype - kiedy przeciągnąłem palec po lini prostej to na klawiaturze rysował się zyg-zak.

Kiedy wróciłem do starej ładowarki problemu nie było. (to dziwne bo teoretycznie nieważne jakiej ładowarki się użyje)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

salonie orange i bawiłem się jakimś tel z wp8. Nie pamiętam dokłądnie czy to byłą Lumia 720 czy jakiś HTC ale raczej był to mid-end. ale jak telefon był wpięty w chwytak to beznadziejnie reagował na dotyk
 

Również spotkałem się z taką sytuacją np w jakimś media markt gdzie telefony były zabezpieczone przed kradzieżą jakąś opaską zaciskową czy podpięte do czegoś. Naprawdę może to wprowadzać w błąd, aż sam się zastanawiałem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo jak były traktowane - jesli dużo osób je macało to Bóg wie co się dzieje w środku. Ja lubię na takich wystawowych telefonach sprawdzać jakość montazu i spasowania :)  System zaś moze być różnie ustawiony - wystarczy, ze ktoś włączył oszczedzanie energii :) albo pokombinował z czułością - sam widziałem topowe sprzęty chodzace masakrycznie a obok był najtańszy sprzęt działajacy dobrze - bo topowymi bawili się wszyscy a tanimi nie. :) :)

Link to post
Share on other sites

         Witam wszystkich. mam na imie Marek i aktualnie posiadam na zbyciu SAMSUNGA GALAXY S3. Przebrnąłem przez cały wątek ponieważ już mam tak samo dość samsunga z jego tuchwizem i tym nibyfajnym androidem. Przede wszystkim juz mi się znudził android ale od pewnego czasu zacząłem myśleć nad zmiana telefonu jak i samego OS. Mój obecny telefon jesT już wystawiony na sprzedaż i jak tylko ta chwila nastapi to odrazu zamawiam jakąś lumie na WP8 bo mam już dość zacinania, przaładowywania i czekania aż mi sie załaduje to czy tamto. Telefon mam sflaszowany a mimo tego zawsze w romach niby już poprawionych coś nie działa i nawet bardzo znany kucharz z androidforum sam pisze na czerwono , że nigdy nie będzie tak, że wszystko bedzie ok. Tylko wieczne poprawki i poprawki i poprawki...

Link to post
Share on other sites

heh w dziale nasze telefony - zbiór opinii znalazłem coś takiego  i nie powiem, że troszkę się zdezorientowałem cytat :

 

"Nokia Lumia 920 – Jakość wykonania jak to w Nokii, dobra i nic nie trzeszczy, choć to ciągle plastik, ale nie czuć tego jak w SGS3. Wyświetlacz też na plus, jak w L9 IPS robi jednak swoje, kolory nie są przekłamane i czarny jest czarny do pewnej jasności. Przeglądanie stron WWW akurat na tym telefonie nie należy do najprzyjemniejszych, 6 zakładek i telefon albo się resetował, albo zawieszał totalnie, czyli brak płynności, winny za to pewnie system, który nie umie zarządzać zasobami. Co do baterii to są mieszane uczucie, bo zostawało jej trochę mniej niż w L9, ale do końca dnia wytrzymał jakoś. Aparat co najwyżej trochę ponad przeciętny, zdjęcia w dzień dobre, ale zaszumione. Filmy za to dobre, ale nie tak dobre jak np. w SGS3, ale nie tracą płynności. Aktualizacje wątpliwe, tak samo jak w Lumii 900, praktycznie ich brak. Ocena 7/10, chyba jedynie za logo Nokii."

 

teraz pytanie do osób posiadających owy model czy się z tym zgadzają ?

Link to post
Share on other sites

To strasznie dziwne, może coś nie tak z systemem na PC masz. Moje Lumie PC wykrywa tak samo jak pendrive, tzn urządzenie multimedialne ale kopiujesz jak na pendrive.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...