Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dlaczego JUŻ ? :) :) Przecież są dostępne w wielu sklepach :) 

 

 

Porównywalnie z dwa razy droższymi Sennheiser IE 60 - które mam od ponad roku - choć miłosnicy basów przewracjących "flaki" i wysokich tonów kruszących plomby w zębach będą musieli się wspomóc korektorem. :) :)

 

Są wierne, bas nie jest przesadzony, podobnie jak góra, środek jest dynamiczny i bardzo soczysty - słuchawki mają bardzo dobrą dynamikę. Ponieważ słucham progresywnego rocka (Eloy, Pink Floyd itd.) ważna jest wierność, zwłaszcza gitary brzmią wspaniale - ogólnie sa to bardzo uniwersalne słuchwki - znajomy ma HiFiMan HM-602 - kosztującą prawie 2000 zł audiofilską eMPe3 w zestawie z słuchawkami Weston oraz z kosztującymi ponad 3000 zł HiFiMan HE-500 - i po podłączeniu a-Jays'ów był bardzo pozytywnie zaskoczony. Stwierdził, że jak na tą cenę to jest to rewelacja.

 

 

Ogólnie są to wspaniałe słuchawki za małe pieniądze - spokojnie stają w szranki z kosztującymi dwa razy tyle i dają radę. 

 

Jak dla mnie stanowią idealne połaczenie z Lumią - a pełne sterowanie dodaje im kolejny duzy plus.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Właśnie kilka dni temu czytałem na rosyjskich portałach hi-tech że Nokia znakomicie sobie radzi w Rosji i Azji.WP ma potencjał!

A doczytałeś że to zasługa nie tyle systemu WP8 czy jakości wykonania smartfonów z logo Lumia ale przede wszystkim kwesta ceny? Smartfony te są tańsze od Samsungowych stąd takiba nie inny wynik. I zsumuj sobie wszystkie sprzedane w ogóle smartfony z systemem Android względem tych z systemem Windows Phone 8 - co wychodzi? Tutaj mamy bowiem tak że WP8 = Nokia bo inne to tylko ułamek procenta natomiast producentów smartfonów z Androidem jest wielu. Licząc zatem sprzedane sztuki Windows Phone 8 przegrywa z Androidem. Bądźmy obiektywni.

Link to post
Share on other sites
A doczytałeś że to zasługa nie tyle systemu WP8 czy jakości wykonania smartfonów z logo Lumia ale przede wszystkim kwesta ceny? Smartfony te są tańsze od Samsungowych stąd takiba nie inny wynik.

i znowu jak kulą w płot Igorrodz.

 

Zadałeś sobie pytanie dlaczego smartfony z WP8 są tak tanie? Otóż nie trzeba w nie ładować 4-rdzeniowych procesorów i 2gb RAM... i jak to nie jest zasługa systemu to niby czego?

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

A doczytałeś że to zasługa nie tyle systemu WP8 czy jakości wykonania smartfonów z logo Lumia ale przede wszystkim kwesta ceny? Smartfony te są tańsze od Samsungowych stąd takiba nie inny wynik.
 

 

Cena na  Lumie 1020 rozwala 3000 zł  :o

Link to post
Share on other sites

 

 

i jak to nie jest zasługa systemu to niby czego?

Hm, pewnie kosmitom :D.

 

A tak poważnie - Lumie wcale nie są tanie. Jak ktoś nie potrzebuje wydajnego smartfona i nagrywania 720p to taniej kupi jakiś plastik z Androidem niż Lumię. Lumie cenowo i sprzętowo to wg mnie segment mid-end. Na pewno są tańsze od SGSa czy ajfona, ale cena to na pewno niej jest ich najmocniejszy atut.

 

 

 

Licząc zatem sprzedane sztuki Windows Phone 8 przegrywa z Androidem.

A teraz, podaj mi, od kiedy są dostępne pierwsze smartfony z Androidem oraz od kiedy są dostępne pierwsze smartfony z WP8. A także liczbę różnych modeli z Androidem i liczbę różnych modeli z WP8. Ktoś kto miał androida i mu się spodobał, kupi znowu Androida. Także ze względu na przyzwyczajenie. WP8 ma mniejszy staż, mniej aplikacji, jest mniej znany - ludzie dopiero poznają ten system i jego możliwości. Kiedy już poznają - za rok na przykład - wtedy porównamy wyniki sprzedaży :).

Link to post
Share on other sites

 

 

A tak poważnie - Lumie wcale nie są tanie. Jak ktoś nie potrzebuje wydajnego smartfona i nagrywania 720p to taniej kupi jakiś plastik z Androidem niż Lumię.
za 450zł na allegro kupisz Nokia Lumia 520. Pokaż mi alternatywę w Androidzie.
Link to post
Share on other sites

za 450zł na allegro kupisz Nokia Lumia 520. Pokaż mi alternatywę w Androidzie.

Pytanie - co w tym wypadku oznacza alternatywa. Oznacza telefon z tymi samymi bebechami, które są podobno tylko "wyścigiem szczurów/magią cyferek/a bo nokia nie potrzebuje mocnych podzespołów"? Z podobnym aparatem? Podobną obudową?

Pierwszy lepszy - SGS 1. Funkcjonalność mniej więcej podobna, bebechy podobne. Na allegro używki od 300zł, nówki za nieco poniżej 500.

I nie chcę się spierać - sam twierdzę że Lumie to świetne telefony :) - ale fakt jest taki, że nie są na pewno najtańsze na rynku, a dla mniej wymagającego konsumenta łatwiej znaleźć coś spośród pierdyliarda modeli z Androidem niż kilku Lumii. Jest ich na razie zbyt mało, potencjalny klient ma za mały wybór. Ma 2 podobne do siebie niskie Lumie (520, 620), jedną średnią (720) i dwie dla bardziej zaawansowanych ludzi (820, 920). Nie wliczam HTC, itp. Wybór na razie zbyt mały. Wiem wiem, WP8 nie musi mieć innych bebechów, bo działa super płynnie. Ale postawcie się w pozycji małego szarego człowieczka, który idzie do salonu, mówi "chcę to, to i to", a sprzedawca mu przedstawia 5 telefonów z WP8 i tysiąc z Androidem. Który system lpiej wtedy wypada?

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

 

 

to zasługa nie tyle systemu WP8 czy jakości wykonania smartfonów z logo Lumia ale przede wszystkim kwesta ceny?

Czy to źle?

 

Licząc zatem sprzedane sztuki Windows Phone 8 przegrywa z Androidem.
 

Podali newa a Ty jak zwykle musisz coś wynaleźć, porównywać globalnie, wytknąć mniejszy udział w rynku i stać na straży Samsunga i jego Androida.  :co:

Link to post
Share on other sites

Dlaczego JUŻ ? :) :) Przecież są dostępne w wielu sklepach :)

Zgodnie z tym co podawał producent miały one trafić do sprzedaży kilka dni temu. ;)

Dobrze wiedzieć, że tak grają. Jak już nie raz pisałem, jakość odtwarzanej muzyki jest dla mnie kluczowa i do tej pory przez moje ręce przewinęło się kilka zestawów sluchawkowych (iOS) w tym Denon AH-560R. Dlatego od dawna śledziłem z zainteresowaniem newsy o tych słuchawkach i czekam na pierwsze recenzje (może head-fi.org szybko taką zrobią).

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites
Pytanie - co w tym wypadku oznacza alternatywa.

oznacza fon który jest tak szybki i wydajny jak Nokia Lumia 520. Ot chocby w benchmarkach i kosztuje tyle co 520-tka.

 

 

 

 

Pierwszy lepszy - SGS 1. Funkcjonalność mniej więcej podobna, bebechy podobne.

tyle że wolniejszy 4-krotnie :) mimo "tych samych bebechów"

 

SunSpider: (im mniej tym lepiej)

520-tka: 1444ms

SGS3: 1497

Y300: 2319ms

SGS1: 6045ms

 

:) w tych telefonach jak widać tylko cena jest podobna :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem skąd wytrzasnąłeś te wyniki, ale uruchomiłem SP na swoim SGS1 i wynik to 2546ms czyli ponad 2 razy mniejszy.
http://uk.hardware.info/productinfo/benchmarks/86/smartphones?specId=8175&tcId=279&products[]=101864&products[]=125114&products[]=116709 - swoją drogą nie wierzę że SGS1 ma lepszy wynik od SGS2 :)
Link to post
Share on other sites

czyli mamy 2 opcje:

 

1. Kupić używanego SGS1, zrootować, stracić gwarancję jeśli jeszcze na niej jest, poszukać Custom ROM'a, nauczyć się wgrywać Custom ROM'y, wgrać Custom ROM'a, cieszyć się ze smartfona który wyciaga po tych wszystkich kombinacjach 2546ms w SunSpider.

 

2. Kupić nową Nokia Lumia 520 (SunSpider 1444ms).

 

...cóż :)

Link to post
Share on other sites

@UP

Ale przecież Android ma tyyyle aplikacji! Trolololo ;)

Swoją drogą, ciekawe kiedy zapowiedzą nowe słuchawki z WP8?

Wiąże się to pewnie z udostępnieniem GDR3 lub nawet WP8.1...

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

w sumie po co maja to robic? Sprzedaż tych co są na rynku idzie wyśmienicie, dodatkowo na dniach wejdzie do Europy na dobre Lumia 1020, pozniej 1520... :)

 

Ludzie przyzwyczaili sie do tego ze android-fony codziennie wychodza nowe... ale WP8 to nie Android :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprzedaż tych co są na rynku idzie wyśmienicie, dodatkowo na dniach wejdzie do Europy na dobre Lumia 1020, pozniej 1520...
 

 

Cena Lumii 1020 zabija na starcie...3000 zł na  ten fon?????... Boję się zgadywać jaka cena będzie na 1520 aka Bandit..Pewnie ze 4000 zł....

Link to post
Share on other sites

A cena Samsunga Galaxy S4 Zoom to JAK będzie? :) :) 

 

Lumia 1020 to SPECYFICZNY sprzęt - podobnie jak Lumia 1520 - osobiście uważam, że jak potrzebuję lepszego aparatu to sięgam po rozbudowany compakt lub lustrzankę. Mój stareńki Panasonic FZ30 - ma tylko 8M Pixeli oraz 6 lat na karku a robi 10x lepsze zdjęcia niż każdy telefon. Jednyne co mogę zrozumieć to chęć zastąpienia małych tanich kompaktów. Ale do tego wystarcza jakość Lumii 720 - przynajmniej mi.

 

Co do Lumii 1520 i reszty Phabletów - to jest jakieś nieporozumienie :) jako tablet za mały jako telefon za duży - klasyczna Świnka Morska - ani nie świnka, ani nie morska :) :) - widok ludzi, którzy przykładają coś takiego do ucha jest komiczny.

 

Ale rozumiem, że są tacy dla których pogoń za Calami, MegaPixelami, MegaHerzami jest ważna. :) :)

Link to post
Share on other sites

Tylko sunspider jest wyjątkowo nieobiektywny - bardziej gra się dzieje w software i implementacji przeglądarki niż w samej wydajności hardware.

W ogóle międzysystemowe porównywanie wydajności przez benchmarki ma tą wadę że jeden system jest mocny w tym i tym, a drugi w tym i tym i tak sobie można wymieniać.

Link to post
Share on other sites

@up: Ja chyba czegos nie rozumiem...
Nie mamy na ta chwile zadnego porownania w benchmarkach pod GPU WP8 vs Android ale mamy porownanie benchmarku 'internetowego' (a wszystko w smartfonach kreci sie wokol internetu i aplikacji webowych - prawda?) i Lumia 520 pokonuje SGS3.

Moje pytanie brzmi: w czym hardware'owo lub software'owo jest mocniejszy Android?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
A teraz, podaj mi, od kiedy są dostępne pierwsze smartfony z Androidem oraz od kiedy są dostępne pierwsze smartfony z WP8.

Co to ma wspólnego? W marketingu nie tak się liczy ale konkretny okres np miniony rok, minione 12 miesięcy czy minione 3 miesiące etc - widać, że nie przykładałeś sie na ekonomice w szkole średniej. A ranking ten, o którym piszecie, dotyczy jednego okresu, o ile się nie mylę roku. A w tym okresie ile łącznie sztuk sprzedano smartfonów z WIndows Phone 8 a ile z Androidem? :P

 

 

Mój stareńki Panasonic FZ30 - ma tylko 8M Pixeli oraz 6 lat na karku a robi 10x lepsze zdjęcia niż każdy telefon.

Moim zdaniem to bzdury. To nie aparat robi zdjęcia ale człowiek. A człowiek potrafi używać nie tylko trybu auto... a przynajmniej niektórzy ludzie to potrafią. I tu jest cała, no prawie cała, sztuka fotografowania.Słabszym sprzętem w smartfonie mozna zrobić lepsze zdjęcia niż mocniejszym kompaktem czy lustrzanką - znam takie przypadki :P

 

 

Moje pytanie brzmi: w czym hardware'owo lub software'owo jest mocniejszy Android?

Moim zdaniem pytanie źle postawione - Android czy też WiIndows Phone to nie hardware ale system operacyjny czyli software. A jak można porównywać dwa rózne software, nawet jeśli służą do tego samego? Software bowiem opiera się na hardware które obsługuje oraz na umiejętnie (czyt. dobrze) zoptymalizowanym kodzie przez programistów. Tak więc Android to program do obsługi sprzętu a nie odwrotnie.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

 

 

bardziej gra się dzieje w software i implementacji przeglądarki niż w samej wydajności hardware.
 

Wydajność hardware jest jakaś określona sęk w tym, że WP8 i Android potrzebuje innej mocy obliczeniowej do poprawnego działania.

 

 

ranking ten, o którym piszecie, dotyczy jednego okresu, o ile się nie mylę roku. A w tym okresie ile łącznie sztuk sprzedano smartfonów z WIndows Phone 8 a ile z Androidem?
 

Widać też nie do końca się przyjrzałeś temu wykresowi bo przedstawia on sprzedaż telefonów z podziałem na producentów a nie system. Nie musisz juz udowadniać, że więcej sprzedało się telefonów z androidem...

 

 

Słabszym sprzętem w smartfonie mozna zrobić lepsze zdjęcia niż mocniejszym kompaktem czy lustrzanką - znam takie przypadki

Przypadek nie tworzy reguły więc Twój wywód jest mocno naciągany.

 

 

Android czy też WiIndows Phone to nie hardware ale system operacyjny czyli software. A jak można porównywać dwa rózne software, nawet jeśli służą do tego samego?

Porównać je można zatem w takiej samej konfiguracji sprzętowej - hardware - i wtedy ocenić ich szybkość, wydajność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...