Skocz do zawartości

Recommended Posts

@FIBERn

instalujesz i już http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/wyślij-do/8257b398-f4bf-4483-97c7-6fd6a1e60bbf

P.S. Od GDR2 Nokia preinstaluje takie aplikacje wiec mozliwe ze juz bedzie na twoim fonie

 

@eVerest

porównałeś fotki z 920 i 925 które dałem? WYdaje mi się, że wbrew temu co kiedyś wcześniej pisałem to są bardzo porównywalne

 

@Tabalan

akurat ja zgadzam się z Tobą w 100%, ale to kwestia gustu... jeden woli IPS, inny AMOLED

Co do jasności to ciekawa opcja w Lumiach jest: "Czytelność przy świetle słonecznym" - kolory ci rozjaśnia kolory niesamowicie i wyjątkowo dobra widoczność jest zarówno na IPS jak i AMOLED... poza tym AMOLED AMOLED'owi nie jest równy, więc ciężko robić przeskoki z Samsunga do Nokii (IMO).

 

 

Bawiłem się w Saturnie   Obok też była L920ka. Porównywałem L920kę i 925kę.W L925ce podoba mi się czerń względem IPS.Na razie cena zaporowa na wersje 32GB.Do tego kolor szara 925ka nie będzie miała 32 GB a tylko 16 GB.Wersja z 32 GB występuję tylko w czarnym kolorze.Ja chce L925 w kolorze szarym + 32GB  :/:/:/ 

hehe a może ŻÓŁTA 920 :D (ja mam taką... nie ma opcji żebym ją gdzieś zgubił :D ...moje "słoneczko" :rotfl: )

http://press.nokia.com/wp-content/uploads/mediaplugin/photo/reso/700-nokia-lumia-920-yellow-2-devices.jpg

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Też się dzisiaj bawiłem kilkoma modelami z WP8 i muszę przyznać że naprawdę fajnie to działa.

L925 lżejsza i lepiej wykonana niż L920.

Swoją drogą czarna L920 prezentuje się najlepiej - nie ma uczucia plastiku jak w samsungach. Czy na ten system jest sprawnie działające GG?

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

 

 

@eVerest porównałeś fotki z 920 i 925 które dałem? WYdaje mi się, że wbrew temu co kiedyś wcześniej pisałem to są bardzo porównywalne

 

 

ArioX WIELKIE dzięki za zdjęcia. :)

 

ArioX i jescze jak tam z funkcjami w kamerze?Soft fotograficzny identyczny jak w L925ce?Tzn żadnych funkcji nie brakuje względem  L925ki? :)

Link to post
Share on other sites

Też się dzisiaj bawiłem kilkoma modelami z WP8 i muszę przyznać że naprawdę fajnie to działa.

L925 lżejsza i lepiej wykonana niż L920.

Swoją drogą czarna L920 prezentuje się najlepiej - nie ma uczucia plastiku jak w samsungach. Czy na ten system jest sprawnie działające GG?

Jest normalna aplikacja gadu-gadu.

Link to post
Share on other sites
L925 lżejsza i lepiej wykonana niż L920.

Kwestia gustu... ja lubie L920 bo wiem ze jakby mnie ktos napadł to mam się czym bronić ;P

 

Czy na ten system jest sprawnie działające GG?

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/gg/81fa3f08-d030-42ba-b36c-37b95908b6d7

robione przez firme GaduGadu, nie sprawdzam bo nawet konta nie mam.

 

ArioX i jescze jak tam z funkcjami w kamerze?Soft fotograficzny identyczny jak w L925ce?Tzn żadnych funkcji nie brakuje względem  L925ki?

masz IDENTYCZNY soft do tego w Lumia 1020 (!!!) - czyli lepszego nie możesz mieć, tyle że musisz go sobie z WP Store zainstalować - rzecz jasna bezpłatnie.

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/search?q=nokia+corporation ciebie interesuje Pro Cam, Smart Cam, Kinograf. Reszte jako ciekawostke dalem.

 

P.S. Najlepszy program do YouTube IMO to MetroTube - dziala tak jak oficjalny na androida (testowalem wiele).

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
mi chodzi o widoczność w pełnym słońcu wyświetlanego obrazu

 

 Co do jasności to ciekawa opcja w Lumiach jest: "Czytelność przy świetle słonecznym" -  rozjaśnia ci kolory niesamowicie i wyjątkowo dobra widoczność jest zarówno na IPS jak i AMOLED
Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

L925 lżejsza i lepiej wykonana niż L920
 

 

Aż du**ę ściska że nie ma szarej L925ki + 32GB  :/  :/  :/

Z jednej strony cena L925 32 GB też  nie jest niska - 1900 zł.Może na razie to jest nowość i dla tego.Cena pewnie spadnie po jakimś czasie.Bo na allegro zaledwie 40 szt L925ek,a  kilka z nich to 32GB wersje.Nawet nie ma jakiś sensownych silikonowych etui na ten telefon,bo jeszcze to jest nowość. Może warto poczekać..... i wyjdzie L925 grej + 32GB ^^  ^^  ^^

Link to post
Share on other sites

Kolejne dane dla systemu Windows Phone: Lipiec 2013


  • Germany: 8.8% (+2.6% YoY)
  • GB:  9.2% (+5% YoY)
  • France:  11% (+7.4% YoY)
  • Italy:  7.8% (-0.5% YoY)
  • Spain:  1.8% (+0.1% YoY)
  • USA: 3.5% (+0.5% YoY)
  • China: 2.4% (-2.2% YoY)
  • Australia: 7.4% (+2.4% YoY)
  • Mexico: 12.5% (+10.5% YoY)

http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/09/Kantar13.png?itok=ENicyzz3


Link to post
Share on other sites

Niebrandowane dostają aktualizację wtedy kiedy Nokia na dany kraj ją wypuści, operator nic nie ma do tego.

Aktualizacja "Amber" czyli GDR2 wyszła 15 sierpnia, Nokia obiecała że do końca września cały świat ją otrzyma, ale z tego co wiem to uwinąć mają się do połowy września, o ile już się nie uwinęli - ja mam aktualizację od 15 sierpnia - czyli dnia jej wydania.

 

(niestety nie mogę podać źródła tej informacji bo znalazłem ją już kilka dni temu na jednym z zagranicznych serwisów i nie zapisałem nigdzie bo na tamtą chwilę wydawała mi się bezużyteczna skoro już mam GDR2)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Np oprogramowanie Orange ma mały poślizg bo wprowadzają własne zmiany odnośnie płatności NFC. Pojawiła się aktualizacja dla Lumii 520 (ale nie w Polsce) więc jeszcze tylko zostaje lumia 720. W Polsce czekamy na 3 modele 520, 620 i 720. Wątpię, żeby zdążyli wypuścić przed połową września ale do końca myślę, że będą gotowe do pobrania.

Link to post
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------------------

Microsoft wykupił firmę NOKIA!*

--------------------------------------------------------------------------------------------
*dział smartfonów (Nokii wciaz pozostaly usługi HERE i inne mniej ważne)

 

 

Takie moje przemyslenia:

- Dziwie sie ze dopiero teraz sie na to zdecydowali.

- MS przejmuje pracowników Nokii więc nie powinno być (przynajmniej na początku) wielu zmian.

- Wg mnie MS bedzie staral sie najpierw podbic rynek w USA, miejmy nadzieje ze o Europie nie zapomna.

- Szykuje sie drugi Apple... czy HTC i Samsung będą nadal wydawały WP-fony? Raczej powoli sie z tego wycofają.

- MS dysponuje wiekszymi funduszami niz Nokia wiec teoretycznie moga sobie na wiecej pozwolic.

- MS ma czesto dziwne zagrania i jeszcze głupsze pomysły (np "Zune")... żeby tylko nie utopili calego WP razem z Nokią...

 

 

P.S. 

Ja od rana czytam już chyba z 10 raz te newsy... krew mnie zalewa... wolałem podział - Nokia byla zdesperowana utrata pozycji na rynku i ich smartfony ostatnie byly świetne... oby MS tego nie spartolił.

Czas pokaże czy wyszło to na dobre czy na złe... ja fanem tego posunięcia nie jestem.

Wiecej info: http://www.wpcentral.com/

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

MS też jest zdesperowany, ale nie w takim stopniu co Nokia. Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w niesamowitym tempie i MS dobrze wie, że musi w ten segment inwestować (aby nadal się liczyć, same PC to za mało), lecz puki co ich starania nie przynoszą efektów. 

Link to post
Share on other sites
lecz puki co ich starania nie przynoszą efektów

drogi kolego... o czym ty mówisz? PRZYNOSZĄ efekty w ostatnich miesiącach... praktycznie dzieki WP8 powstają z prochów:

http://wpworld.pl/29680/kantar-windows-phone-ma-8-2-rynku-w-europie/

http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-najlepszy/page-14?do=findComment&comment=1111289

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że to dobry krok. Przynajmniej teraz ten dział telefonów ma bezproblemowy dostęp do kasy Microsoftu, bo w końcu to już Microsoft :P. Może teraz coś się ruszy. Nokia, z marnym zyskiem nie miala pomału kasy na badania i tworzenie nowego sprzętu, mam nadzieję, że Microsoft popchnie Lumię do przodu.

Link to post
Share on other sites

Misja się powiodła.

Elop przeszedł z M$ do Nokii, obniżył wartość firmy, dzięki czemu ta została wchłonięta przez M$.

Iście genialne zagranie, dziwię się, że Elop nie został postawiony przed sądem za to co zrobił.

http://www.dobreprogramy.pl/Stephen-Elop-nowym-szefem-Microsoftu,News,46293.html

 

No właśnie, komisja. Stephen Elop — człowiek „z zewnątrz”, ale jednak wewnątrz Microsoftu — jest kandydatem niejednoznacznym. Z jednej strony zaprezentował się jako godny zaufania partner, który nie próbuje wychodzić przed szereg, ale równocześnie potrafi podejmować trafne z biznesowego punktu widzenia decyzje (jedną z nich jest przygotowywanie własnych aktualizacji dla Lumii, rozbudowanych w stosunku do kodu otrzymanego z Microsoftu). Bez wątpienia nie brakuje mu też odwagi, czego dowiódł próbując zatrzymać ogromną machinę wypluwającą ze swoich trzewi blisko 432 mln telefonów rocznie (dane z 2009 r.) i przenieść nacisk na smartfony, przez co produkcja spadła do niecałych 336 mln sztuk (2012 r.). Nie można jednak nie zauważyć, że Elop nie potrafi utrzymać pieniędzy w firmie — wartość majątku i płynnych aktyw całej Grupy Nokia systematycznie malała z 12,275 mld euro w 2010 r. do 9,909 mld w 2012 roku. W tym samym czasie cena akcji na nowojorskiej giełdzie NYSE spadła z blisko 9 dolarów do niecałych 4 dol. za sztukę.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...