Skocz do zawartości

Czy warto kupować nowe konsole? - z matematyką nie wygrasz


Recommended Posts

Bo problemem jest to że nie ma racjonalnego argumentu który wytłumaczy płacenie większej ilości pieniędzy za produkt gorszy. Począwszy od popularnych COD, którego ostatnie odsłony "hulają" na PS3 w rozdzielczości 864x720, przez kastrowanego z funkcjonalności Battlefield 3, na "power-pointowym" Crysisie kończąc. Konsolowcy tak zasłaniają się "ekskluziwami" ale prawda jest taka, że te "eksy" to jedyne rozsądne gry na te ich konsole i taki Crysis 3 równie dobrze można odbierać w kontekście "eksa" dla PC, bo na konsolach jest on niegrywalny.

 

Owszem jest Uncharted (od którego nawiasem mówiąc nowy TR jest kilka klas lepszy), jest Gran Turismo (marny argument, bo GT5 jest piekielnie "powolne" - no ale Xboksowcy mają Forzę) ale to mało... ile wychodzi tych "eksów" AAA w roku dla jednej platformy? 2? Czasem może 3... Sprzęt żyje jednak tytułami wieloplatformowymi, a w te znacznie lepiej (i taniej) gra się na PC.


Przez 7 lat egzystencji PS3 "kąsolowcy" umieją wymienić dosłownie kilka ciekawych (i stosunkowo dobrze chodzących) tytułów na tą platformę. Gdzie jedynym argumentem jest i tak "bo nie ma na PC". Bo umówmy się poza produkcjami ND (chociaż wiadomo TLOU pokaz slajdów), dwoma grami od Quantica (gdzie jedna jeszcze nie wyszła) i może Killzone, który jest sztampową strzelaniną ale jest, to na PS3 nie ma i nie będzie nic ciekawego.


Wszyscy, którzy stoją murem (w ślepo) za konsolami, nigdy nie posiadali high-endowego pecka i taka jest prawda. Ostatnio dyskutowałem z takim jednym, co mi wciskał że na PS3 to "grafika lepsza niż na kompie", potem się dowiedziałem że w komputerze ma GF 5700FX a ostatnia gra w którą grał to Return to castle Wolfenstein... 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do gier, u mnie w mieście jest sklep z używkami, lecz facet sprowadza też nówki i to dużo tańsze.

Aktualnie TLOU kosztuje najtańsze (ceneo.pl) 179 zł. U niego mam też nówkę, za 140. 

Zaoszczędzam wtedy trochę. BTW, PS3 mam tylko dla exclusive i tych gier, które mi nie polecą na 9800GT. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dwóch hejtrów pc-towych opanowało temat konsol i plują jadem już tak od miesiąca. Na prawdę że nikt z tym nie może nic zrobić ile to jeszcze będziecie gtxxor z Gwynbleidd  hejtować nudzi wam się macie przecież swój dział pc-towy.

 

Co do konsol i wielkich produkcji takich jak The Last of us nie macie żadnych argumentów bo takich gier nigdy nie dostaniecie na pc to na co tyle się produkujecie jakie te konsole są be..... 

 

Widać jakie fanbojstwo wychodzi.

 

"Uncharted (od którego nawiasem mówiąc nowy TR jest kilka klas lepszy"

"Gran Turismo (marny argument, bo GT5 jest piekielnie "powolne"

"chociaż wiadomo TLOU pokaz slajdów" 

"to na PS3 nie ma i nie będzie nic ciekawego" itd......

 

Crysis3 PC 2013 vs TLOU PS3 2006

Gdzie ty widzisz pokaz slajdów lepiej zwróć uwagę co robi 7 letni sprzęt  z twoim Crysisem3 i grami na mega wypasionym pc. 

 


 

Ale przepaść graficzna tylko nie wiem z której strony polecam tytana za 4 kafle którego niedługo będziecie upgrejdować aby dotrzymać kroku grom z PS4 :rotfl:

 

Kolejna perełka dla naszych mistrzów od pc już nie długo kolejny tytuł który przyćmi gry z pc.

 

Beyond Two Souls.

 


 

Jak już tak walczycie o grafikę to pokaż mi jeden z drugim grę na pc z tak wymodelowanymi postaciami i animacją.

 

Nadal będziecie tupać nóżkami nie warto bo to nic nie da co najwyżej ból dup... pozostanie aby tylko po hejterzyć  :cry: 

 

"to na PS3 nie ma i nie będzie nic ciekawego" 

 

Komentarz Roku  :rotfl: Lepiej zmieńcie dział bo to zakrawa o dno i wodorosty.
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Bo problemem jest to że nie ma racjonalnego argumentu który wytłumaczy płacenie większej ilości pieniędzy za produkt gorszy. Począwszy od popularnych COD, którego ostatnie odsłony "hulają" na PS3 w rozdzielczości 864x720, przez kastrowanego z funkcjonalności Battlefield 3, na "power-pointowym" Crysisie kończąc. Konsolowcy tak zasłaniają się "ekskluziwami" ale prawda jest taka, że te "eksy" to jedyne rozsądne gry na te ich konsole i taki Crysis 3 równie dobrze można odbierać w kontekście "eksa" dla PC, bo na konsolach jest on niegrywalny.

 

Owszem jest Uncharted (od którego nawiasem mówiąc nowy TR jest kilka klas lepszy), jest Gran Turismo (marny argument, bo GT5 jest piekielnie "powolne" - no ale Xboksowcy mają Forzę) ale to mało... ile wychodzi tych "eksów" AAA w roku dla jednej platformy? 2? Czasem może 3... Sprzęt żyje jednak tytułami wieloplatformowymi, a w te znacznie lepiej (i taniej) gra się na PC.

Przez 7 lat egzystencji PS3 "kąsolowcy" umieją wymienić dosłownie kilka ciekawych (i stosunkowo dobrze chodzących) tytułów na tą platformę. Gdzie jedynym argumentem jest i tak "bo nie ma na PC". Bo umówmy się poza produkcjami ND (chociaż wiadomo TLOU pokaz slajdów), dwoma grami od Quantica (gdzie jedna jeszcze nie wyszła) i może Killzone, który jest sztampową strzelaniną ale jest, to na PS3 nie ma i nie będzie nic ciekawego.

Wszyscy, którzy stoją murem (w ślepo) za konsolami, nigdy nie posiadali high-endowego pecka i taka jest prawda. Ostatnio dyskutowałem z takim jednym, co mi wciskał że na PS3 to "grafika lepsza niż na kompie", potem się dowiedziałem że w komputerze ma GF 5700FX a ostatnia gra w którą grał to Return to castle Wolfenstein... 

Twoje argumenty jak zwykle sprowadzają się do jednego bo na pc lepsza grafika, oczywiście wszystkie gry których nie ma na pececie są według ciebie do du*y jesteś w tym momencie totalnie śmieszny bo ja tylko  byłyby one też na pc to byś mocno zachwalał a skoro nie ma to lipa. Po kolejne jest o wiele więcej gier  których nie ma na peceta ty tylko wymieniasz ledwie kilka, gdzie się podział GoW,HR,Infamous,Motorstorm,Little Big Planet,Dante's Inferno,FF,Demon Souls,Resistance,WipEout HD,Super Stardust HD,RDR,MGS cała ta lista to bardzo dobre gry. Twoje pisanie że GT5 to marny argument bo jest powolne jest bardzo śmieszne też mogę napisać że strategie na peceta są  powolne. Wszyscy którzy stoją ślepo za pecetami to starsi panowie którzy sobie kupili kompa i teraz nie mogą sobie  wyobrazić że ktoś gra na konsoli i się świetnie bawi pozdro

Edytowane przez Deus91Ex
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoje argumenty jak zwykle sprowadzają się do jednego...

Argument świadczący za konsolą = exy (i ewentualnie cena [w przypadku jednorazowego zakupu bo gry są droższe]). Nic więcej. Kropka

 

Miałem konsolę (X360) i peceta jednocześnie więc porównanie też mam. To pierwsze spieniężyłem już dawno póki było coś warte.

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Wiesz co mnie odróżnia od was? Ja siedzę przed high-endowym RIG'iem, obok którego stoją PS3 i X360 - mam realne porównanie tych 3 sprzętów. Wy macie swoje "kąsole", będące oczkiem w głowie i nic więcej poza nimi nie widzicie. Wasza wiedza bazuje na mitach durni z PS3site i kilku kiepskiej jakości materiałach z YT. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie proponuję by udział w dyskusji kontynuowały osoby , które mają/miały obydwie platformy jednocześnie.

 

Edit: Choć może to nie jest dobry pomysł bo zostaniemy sami my czyli "chłopcy pecetowcy" :wariat:

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Ogólnie proponuję by udział w dyskusji kontynuowały osoby , które mają/miały obydwie platformy jednocześnie.

 

Edit: Choć może to nie jest dobry pomysł bo zostaniemy sami my czyli "chłopcy pecetowcy" :wariat:

Tylko o czym tu gadać dwa niezaprzeczalne fakty  pecety są wydajniejsze od konsol i maja lepsza grafike i nie można się tutaj oszukiwać, ale to na czym komu się wygodniej gra to już każdego osobista sprawa. Mam średniego peceta na którym gram jak narazie tylko w GW2 w cała reszte gier ogrywam na konsoli tak mi wygodniej. 

Edytowane przez Deus91Ex
Link to post
Share on other sites

Tylko jak ty mi znowu wyjeżdżasz z faktem, że tobie jest wygodniej, to nie odzywaj się.

Ten temat nie powstał dlatego, abym ja powiedział, że mi wygodniej na PC. Podliczyłem koszta grania na konsoli na pierwsze dwa lata (przy bardzo oszczędnym założeniu 6 gier/rok), a generacja trwa dłużej, więc można doliczać kolejne nadwyżki z gier i opłaty abonamentowe.

 

Ja należę do grona osób, które ma/miało konsolę i PC równocześnie. Wówczas, kiedy jeszcze miałem starego kompa E6850 + 8800/9800 gt, to i tak dałem konsolę bratu. Dlaczego? Bo gry i tak chodziły i wyglądały lepiej w FHD, niż w konsolowym coraz częściej nawet niepełnym 720p.

 

Gdybym mógł, to bym powywalał ten konsolowy bełkot, który po chwili został obalony, bo to kilka stron spamu i wzajemna adoracja (night, light,deus) konsolowców. Brak sensownego gadania, tylko mi spamują.

Zaraz pewnie znowu przyjdzie tu tamten inteligent i wyzwie mnie od fanboyów.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bo oni mają 2 "argumenty" albo

-bo my mamy "coś czego wy nie macie" #eksy

-bo konsola jest fajniejsza i wygodniejsza

 

I zupełnie nie trafia do nich że PC ma całą gamę świetnych tytułów niedostępnych na konsolach tj. World of Warcraft, Guild Wars, Amnesia, czy Arma. Bo oni jak pelikany łykają tylko to, co pokaże im spot reklamowy. I zupełnie nie trafia do nich to że PC można bezproblemowo podłączyć pod telewizor i kupić do niego pada, nawet tego samego, co do konsoli. 

Link to post
Share on other sites

Ale peceta można podłączyć do TV i grać na nim z wykorzystaniem pada w tak samo 'wygodny' sposób. Sam mam takie rozwiązanie w domu i sprawuje się to... świetnie. 

 

daj fotki, chcę zobaczyć jak to wygląda w salonie :)

 

Co do exów, to bardzo dobry argument i nie wiem w czym problem, przecież dla gier kupuje się konsole. Niektórym to samo Halo czy CoD (nawet z zaniżoną rozdziałką) wystarczą i też będą się świetnie bawić, kto wie, może nawet lepiej od was.

 

 

//

plusik dany przez pomyłkę jak coś, sorka ;]

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites

wyobraź sobie, że ktoś ma salon, TV 42"+, laptopa którego używa tylko do neta, lubi wygodę i ma konsole, na której większość czasu gra po multi w Halo/CoDa, a czasami kupi jakąś używkę, czy się z kimś wymieni albo pożyczy jakieś gry od znajomego, to opłaca mu się kupować stacjonarkę za 5 koła, aby pograć w Crysisa na full ustawieniach? a może Crysis go nie interesuje, a do szczęścia wystarczy mu to co ma? wspólne granie ze znajomymi, po sieci i na jednej kanapie, bez problemów, bez windowsa, nie pojmujecie tego?

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites

To pojmujemy . Ale gadaniny ze konsole sa lepsze juz nie.

 

Edit: Zaraz zaraz. Jakie 5 kola. Obecnie komp za 2 ciagnie wszystko prawie na fullu(a w konsolowej plynnosci na full'u).

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem grafikę nie można porównywać z PC do konsoli bo to oczywiste że zależy to od karty graficznej po drugie konsola została stworzona do gier i do telewizora, nawet jak podłączysz PC do tv i kupisz pad czy kierownice by pograć gry wyścigowe to nadal nie będzie tego klimatu co konsola ma. Jedni wolą PC bo są tańsze gry drudzy wolą konsolę bo większą mamy swobodę przy użytkowaniu, myślę że trzeba iść na kompromis bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze, wygodniejsze. Wiadomo gdy kupi się konsolę to trzeba jeszcze do kupić kilka gier i koszty rosną, można liczyć na promocję  ale jeśli chodzi o gry co dopiero wyszły na konsole to kosztują powyżej nawet 200-stu złotych. 

Edytowane przez Pawel96
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...