Skocz do zawartości

Czy warto kupować nowe konsole? - z matematyką nie wygrasz


Recommended Posts

Przed chwilą była mowa o premierze, a teraz kilka dni po. Zaraz mi powiesz, że po miesiącu można jakąś używkę w miarę tanio dostać.

Potem ją sobie odsprzedaż, super, ale tylko powiedz mi, na co tobie coś takiego, gdy za kilka lat nic tobie z tego nie zostanie? Będziesz chciał wrócić do gry po kilku latach? Nie da się.

Ja w Gothici gram cały czas, Wiedźminy mam plan przejść n-ty raz przed premierą trójki, Crysis'a 1 przeszedłem w pełni tylko dwa razy, ale do 3/4 przechodziłem grę po kilkanaście razy, a ty, to kupujesz, odsprzedajesz i ciągle wychodzisz na 0 lub troszeczkę gorzej/lepiej niż ten, co kupił grę w dniu premiery na PC i ciągle ją ma.

 

PS. 666 post. Wiedz, że coś się dzieje... episode 3 confirmed.

 

 

@down

Budzę się i myślę:

Kurde, odpalam Gothica i robię maga wody.

Ty zrobisz tak:

Kurde pograłbym, ale nie mam jej. Przy szukaniu gry tobie się odechce, a jak nie teraz, to później, jak już wreszcie tą grę będziesz miał. Strata czasu.

Nie broń cen gier na konsoli, bo jesteś na przegranej pozycji. Walcz tam, gdzie możesz wygrać (czyli NIE broń konsol).

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Upraliście się na tego GTX 8800 pragnę przypomnieć, że układ graficzny w ps3 jest odpowiednikiem gorszej 7800 GT a procesory jakie, wtedy mieliśmy w PC to c2d e6300/e6700 proszę odpalcie na takim sprzęcie BF 3/AC3 zobaczymy czy pogracie sobie komfortowo. :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na 8800 gt BF3 na minimalnych w 1080p z C2D E6850, miałem ok. 30FPSów (grałem normalnie, nic mi nie klatkowało, a to były pierwsze miesiące, potem wydajność wzrosła) i gra wygląda dużo, dużo lepiej niż na konsoli. Na PS3 i X360 nie masz nawet 720p, bo DICE przycięło rozdzielczość, a ja tutaj mówię (fakt, że 8800, a nie 7800) o 1920x1080, a nie o konsolowym 1280x704. 1080p jest nieco ponad 2,3 raza większą rozdzielczością, więc o czym my rozmawiamy.

Jak ja lubię, gdy konsolowcy patrzą na FPS na PC w rozdzielczości 1920x1080, a sami czasem nawet pełnego 720p nie mają. Jak się szybko okazuje, na konsolach wcale nie ma jakiejś super optymalizacji, której nie ma na PC, po prostu zmniejszają rozdzielczość obrazu i robią upscaling, czy dawanie pustych pasków na obrazie (jak przy BF3).

 

PS. CoD MW3 na 8800gt + E6850 latał na maksymalnych w 1080p przy AAx4 i miałem 60 klatek. Na konsolach ma 600p (drugiego parametru nie znam).

 

@down

Do piracenia jeszcze nagrywarka odpowiednia.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Konsola jest tania w użytku tylko jak się ją kupi i przerobi. Wtedy każda gra to koszt czystej płyty DL. W każdym innym przypadku to urządzenie jest drogie. Raz bo gry średnio 200pln, te co są dostępne na XBL to już całkiem szkoda gadać. Dwa, online jest płatny i cała masa innych dupereli.

 

I to wszystko przy pominięciu mocnego dodatkowego argumentu, że masa graczy i tak ma już pc, na którym może odpalać większość gier. Więc w ich przypadku ominięcie konsoli to jeszcze większa oszczędność.

 

A co daje konsola. Wygodę, wygodę, wygodę. Do tego część gier, np. NBA z serii 2k, na konsoli działa tak jak ma działać, a na pc nie wiedzieć czemu nasz gracz często reaguje "dziwnie" na ruchy gałką. Do tego dzięk w tej grze jest o niebo lepszy niż na pc, bo komuś się nie chciało go zoptymalizować pod możliwości takiego sprzętu jak np. x-fi. No i najważniejsze... część smyków nie może żyć bez dźwięku achievmenta ;D

 

Ale kończąc najtańsze rozwiązanie to średniej klasy pc i gra w standardowych ustawieniach, bez dx11 i całej reszty next genowych bubli. Większość gier będzie chodziło i wyglądało na takim pc w 1080p lepiej niż na konsoli.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Każdy człowiek ma jakieś tam swoje indywidualne potrzeby. Mój ojciec wychodzi z założenia, że mu do jazdy starczy auto pokroju golfa 3 i śmieje się chłop z boku, że kto inny jeździ autem za dziesięć razy tyle pieniędzy. Ale czy to oznacza, że VW3 będzie faktycznie lepszy od VW5 ? No nie...

 

Moim zdaniem, jak już dyskutujecie w tym temacie, to takie "argumenty", są bez sensu. Chodzi chyba o to, żeby wyłonić sprzęt jednak LEPSZY - bo któryś z nich jest a przysłowiowe zady i walety obu gratów, powinniście wymieniać jako argumenty, do przechylania szali w tę czy w tamtą stronę - tak jak było na początku tego tematu.

 

Bo temat jary, ale wcale nowy nie jest...

 

http://www.youtube.com/watch?v=jiQUzGzG4Rw

 

http://www.youtube.com/watch?v=O34xWdlIyBQ

Link to post
Share on other sites

Ludzie!

 

Z tym funboyem Gwynbleidd nie ma co gadać, dla niego tylko pc się liczy...

Proponuję zamknąć temat.

 

A ja proponuję się zamknąć, bo to ty nie dałeś żadnego merytorycznego argumentu (który po chwili nie został obalony).

I na PC i na konsolach można gry odsprzedawać, na konsolach czasem jest online pass, a na PC konto origin/steam, więc tutaj remis (bo konta ludzie też sprzedają). Gry na PC są tańsze, jeśli ktoś tutaj będzie robił polemikę, to niech idzie do psychiatry lub do okulisty.

 

Do niektórych ludzi nie dociera po prostu fakt że komuś zwyczajnie gra się lepiej na konsoli niż na pececie i i na odwrót.

Padają argumenty z obu stron typu wygoda (chociaż jak nie chce się słyszeć mielącego napędu, to na konsoli też się instaluje), cena, exy, "komfortowa gra", a tu ktoś mówi o tym, że jemu się po prostu granie na X360/PS3 bardziej podoba od reszty i on ma argumenty w du**e...

Taka osoba niech się nie wypowiada. Wyznaczamy sprzęt lepszy. Np. na wiedzę obecną PS4 jest mocniejsze od X1 (chociaż PS4 ma duże opóźnienia na pamięciach), ale ludzie zamawiają obie konsole, czy to znaczy, że obie są takie same, bo jednym się ta podoba, a druga nie? Nie, bo zawsze da się wyłonić to, co jest lepsze.

 

Konsole:

+możliwość brania "pod pachę" i pójście do znajomych

+brak konieczności zmiany platformy przez dany okres czasu, ale...

+podzielony ekran do gry ze znajomymi (na PC takie rzeczy są bardzo rzadko)

+brak konieczności instalacji gier

+bijatyki, gry sportowe

+tańszy sprzęt (bo producenci dopłacają do sprzętu, aby później odkuć się na...)

-wyższa cena gier, przeważnie 100zł różnicy

-abonament na multi (w PS3 nie trzeba, ale wiele osób tutaj narzeka i mówi, że już by wolało płacić, jak na xklocu)

-instalacja gry wymuszona przez głośny i zużywający się napęd (kilka lat temu w FATach Xkloca niektórym po półtora roku padały napędy, bo nie mieli dysków i grali z napędu)

-nie pogramy w stare gry z poprzedniej platformy

-zastój technologiczny i ewentualna kastracja gry, np. BF3, przez znacznie mniejszą ilość graczy

-brak moddingu

-brak możliwości OC platformy

PC:

+tańsze gry

+nawet na minimalnych ustawieniach, ładniejsza grafika (sraty taty, Wiedźmin 2 wygląda gorzej niż na minimalnych, a nie minimalne/śrendie, jak zapewniał CDP - wiem, bo brat grał)

+odpalisz stare gry

+steam/origin wysokie przeceny (na origin rzadziej, ale wakacyjna przecena była bardzo dobra), jeśli nie interesują ciebie wersje pudełkowe

+strategie

+brak opłat za grę wieloosobową

+wychodzi taniej, niż konsola przy lepszej grafice i płynności (jak ktoś nie wierzy, to 1. post)

+modding (nie zawsze)

+możliwość OC

-ale obecnie trzeba kupować specjalne procesory, chociaż bez mnożnika też się da, ale nie aż tak

-brak mobilności

 

Exów nie wliczam, bo na konsolach takie gry nazywamy exami, a na PC jest logiczne, że Total War nie wyjdzie na konsole, że GW2, WoW nie wyjdzie na konsolę.

Ktoś zaraz powie, że jego TLoU jest najlepsiejszą gra generacji. Sraty taty. Tak samo się podniecali przy GTA IV, RDR, niektórzy przy ME, a potem wybierali inne tytuły. Konsolowcy wówczas zapominają o Gothicach, Wiedźminie, Total Warach, Penumbrach, Amnesii, WoWie, Guild Warsach, Cywilizacjach, Heroesach, Settlersach, dlaczego wymieniam również state tytuły? Bo mogę je odpalić w każdej chwili.

 

 

 

Edit: Pc jako maszyny do grania są dobre tylko gdy ktoś ma dużo wolnego czasu.

Chyba tylko ty rozumiesz, na jakiej zasadzie to działa.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie wyobrażam siebie w takiej sytuacji, gdybym nie mógł zagrać w Final Fantasy na konsoli o zgrozo chyba bym się załamał dla tej serii zawsze, ale to zawsze kupuję konsolę.

Jeśli chodzi o konsole to na PS3 tylko gram oglądam seriale w Ipla na PC spędzam więcej czasu ze względu na Muzykę, której słucham przez cały dzień praktycznie oglądam filmy bawię się w Photoshopie i Sony Vegas do tego służy mi PC grać gram na, nim teraz tak szczerze tylko w BF3 kilka razy dziennie i koniec na PC z roku na rok coraz mniej ciekawych gier wychodzi przez to nie chce mi się na, nim grać złożyłem sobie mocnego PC z CF 7970, ale po kilku miesiącach stwierdziłem po ci mi dwie 7970, więc sprzedałem jedną kartę słabsza, a za pieniążki, które mam dzięki niej kupie PS4.

Kolejna sprawa gry na konsole fakt drogie, ale dla naszego Pięknego kraju nic na to nie poradzimy dlatego nie przejmuję się ceną gier w Polsce tylko kupuję grę z jęzorem na wierzchu, jeśli jest warta tych 200 lub więcej za kolekcjonerkę nie odsprzedaję gier, ponieważ każda kupiona gra ma dla mnie piękne wspomnienia i zostanie na mojej półce już do końca nawet, jeśli, to by miała być przykładowo Hannah Montana, która posiadam :) nie wiem dlaczego, ale kolekcjonowanie gier z konsol daje mi większa frajdę niżeli PC.

 

Dodatkowo PS+ mam wykupione na 3 lata i na dysku już mam 21 gier z niego, na które czasu praktycznie brak.

Edytowane przez Light56
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

I aby odpalić starą grę, musisz trzymać starą konsolę, teraz to było  PS1 i PS2, a zaraz tobie dojdzie PS3. Gdzie tu ten "komfort", który zapewnia konsola? Mam W7 64bit i odpalam na nim Gothica, który był zrobiony przed XP, gdzie o systemach 64bit dla śmiertelników dopiero myślano.

 

 

dla tej serii zawsze, ale to zawsze kupuję konsolę.

Rozumiem kupić sprzęt dla gier, bo są wg nas dobre, ale nie dla samego faktu, że ma na napis CoD, BF, Gothic, Risen, Wiedźmin, AC, FF, FIFA itd.

Może chciałeś powiedzieć to samo, ale zabrzmiało to inaczej, bo zakładasz, że zawsze dla tej serii kupisz konsolę, wykluczając możliwość, że mogą rozwalić markę (jak w przypadku CoDa i do czego dążą przy BFie).

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Gwynbleidd

Kupię, ponieważ wierze, że totalnie Final Fantasy nie zniszczą nie wiem dlaczego ludzie tak hejtuja XIII dla mnie jest to kolejna bardzo dobra część z duża ilością zmian i piękną bohaterką z uniwersalnym charakterem FF XIII LR doda kolejne nowości, które będą na pewno dobre po tym co widziałem a FF XV zapowiada się epicko wierze, że odniesie taki sam sukces jak VII, ponieważ jest tez w cyberpunkowym świecie.

Mam w domu PSX, które ma aktualnie 18 lat i działa do tej pory bez zarzutu PS2 Fat zepsutą i dobrą Slim PSP dla FF VII CC i FF Dissidia/012 Vity nie kupuję, ponieważ na razie nie widzę sensu. [ :)]

Jeśli chodzi o serie FF jestem kimś więcej niż tylko fanem szanuję bardzo grę kupuje wszelakie dostępne w rozsądnej cenie dodatki i rzeczy np kubki umiem skrytykować FF, bo wiadomo nic nie jest idealne i nawet w najbardziej ulubionej grze zdarzają się wpadki mniejsze większe, ale da się przeboleć, ale nigdy, by mnie to nie odrzuciło od niej.

AC mam wszystkie części + dodatkowo oddzielnie kupiłem Antylogie, kiedy wyszła na PS3 i jestem z niej bardzo zadowolony AC 1/2 były bardzo dobre 3 była dla mnie słaba przez płytkiego bohatera i nie czułem tego czegoś co przekazywały mi inne części.

 

 

Dobre gry pamięta się przez całe życie co kilka lat wracając do nich wystarczy, że spojrzę na półkę i popatrzę na Oryginalne opakowanie FF VII widzę przed oczami całą grę każda walkę i 300 h spędzonych godzin przy grze ach to były czasy :(

Edytowane przez Light56
Link to post
Share on other sites

Ja kupuje konsole dla wszystkich gier obojętnie  czy to exy czy multiplatformy dlatego że większość czasu gram na konsoli. 

A może dlatego większość czasu grasz na konsoli, bo zwyczajnie nie posiadasz PC którego z czystym sumieniem nazwać można "odpowiedni do gier". Bo NIE MA RACJONALNEGO argumentu, który przemawia za tym że w multiplatformy typu Battlefield lepiej jest grać na konsoli.

-dużo wyższa cena

-obcięta funkcjonalność

-gorsza oprawa av

-kulejący framerate

Ok... zaraz powiesz że "wolisz na padzie i tv". Tak się składa że mój PC podpięty jest pod telewizor, a gram przy użyciu pada od X360 (od PS3 też w sumie można ale niewygodny). Więc gdzie w tym wszystkim jest rozsądek? Z własnej woli zmuszać się do grania w produkt gorszej jakości (i droższy) tylko dlatego bo ... właśnie bo co? 

O ile argumenty Light56 rozumiem, lubi serie Final Fantasy na Pecku jest tego mniej... OK. O tyle zapiekłego trwania w kwestii 'bo ja wolę' nie jestem w stanie zrozumieć. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo NIE MA RACJONALNEGO argumentu, który przemawia za tym że w multiplatformy typu Battlefield lepiej jest grać na konsoli.

+ można siedzieć wygodnie przed TV

+ można pograć spokojnie na padzie, także po multi (gdzie wszyscy na nim grają)

+ można pograć ze znajomymi, do tego łatwiejsza komunikacja (grupy na X360)

+ jedna lista znajomych do wszystkich gier, a nie pięć

+ nie przejmujesz się, że fps'y ci spadną i będziesz musiał znowu grzebać w ustawieniach

 

i znowu ten battlefield?

ps. dużo graczy pecetowych też ma często nie dużo lepszą grafikę niż konsolowa, też grają na mniejszą ilość osób (np. 24 z tym trybem przypominającym CoD) i też się dobrze bawią, zrozumcie to w końcu.

 

Aha, jak tam Halo i Uncharted działa po multi na PC? Jest 100 FPS i super trawa? Bo inaczej przecież nie dałoby się w to grać. :(

Link to post
Share on other sites

+ można siedzieć wygodnie przed TV

+ można pograć spokojnie na padzie, także po multi (gdzie wszyscy na nim grają)

 

Ok... zaraz powiesz że "wolisz na padzie i tv". Tak się składa że mój PC podpięty jest pod telewizor, a gram przy użyciu pada od X360 (od PS3 też w sumie można ale niewygodny). Więc gdzie w tym wszystkim jest rozsądek? Z własnej woli zmuszać się do grania w produkt gorszej jakości (i droższy) tylko dlatego bo ... właśnie bo co? 

Haha, zdążyłem to odbić zanim ty o tym... napisałeś :D

 

 

+ można pograć ze znajomymi, do tego łatwiejsza komunikacja (grupy na X360)

+ jedna lista znajomych do wszystkich gier, a nie pięć

+ nie przejmujesz się, że fps'y ci spadną i będziesz musiał znowu grzebać w ustawieniach

1) Pewno ty nie wiesz co to jest TeamSpeak... ja wiem :)

2) Na PS4 będą dwie bo jeszcze ta z fejsbusia :D

3) Bo masz pewność że nie będzie płynnie, więc nie ma tego zawodu :P (Crysis 3 PS3 - 22 fps :))

Nawiasem mówiąc o właśnie wystawiłeś opinię o poziomie intelektualnym przeciętnego "kąsolowca". Ja mówię o cenach, poziomie rozbudowania rozgrywki, oprawie A/V a ty się cieszysz bo masz listę znajomych :P 

Link to post
Share on other sites

gtxxor
PC ma problem w tym, że nie ma praktycznie żadnych gier, w które da się pograć spokojnie na dwóch padach, na konsolach macie takich gier mnóstwo, szczególnie na X360. PS. trzymasz PC w salonie? Ciekawe.


//
1. pisałem o łatwiejszej komunikacji
2. aha...
3. poważnie? znowu Crysis albo BF? współczuje, jeśli te dwie gry są dla ciebie jakimkolwiek wyznacznikiem.

 

Nawiasem mówiąc o właśnie wystawiłeś opinię o poziomie intelektualnym przeciętnego "kąsolowca".


Nawiasem mówiąc, znowu wystawiłeś opinię o poziomie intelektualnym betonowego "kąputerowca".

 

Ja mówię o cenach, poziomie rozbudowania rozgrywki, oprawie A/V a ty się cieszysz bo masz listę znajomych :P


gra z dobrymi znajomymi > oprawa A/V

jak ktoś sądzi inaczej, to współczuje

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites

Jesteś albo głupi do cna albo udajesz głupiego. Że w co gracie we 2 na konsoli? W Fifę, Pro Evo, czy Mortala... noż kurde na PC też można :(

 

1. Co jest łatwiejsze, nie umiesz sobie zainstalować TS albo Ventrillo? Współczuję

3. Battlefield to najlepszy FPS do multi jaki wyszedł w ciągu ostatnich 2 lat, więc nie wiem co jest problemem. Crysis zaś to chyba najładniejsza gra ever. Znów nie wiem co jest w nich nie tak.

 

Aha, czyli żeby grać z kumplem trzeba mieć go na liście znajomych... z tego co wiem w BF3 benchmarkowcy od jakiegoś czasu urządzają wspólne partyjki i nie mają problemu z odnalezieniem się, nie mając nawet żadnej "zunifikowanej" listy znajomych. To co robisz to szukanie na siłę do czego się można doczepić, bo to nie są argumenty racjonalne. Light56 jako jedyny z waszej całej radosnej gromadki stykania się penisamipadami trzyma klasę w dyskusji, bo ma argumenty... a ty się doczepiłeś do listy znajomych haha... na Steamie też mam i co z tego? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na PC niby można, ale na konsolach i tak jest więcej gier na dwa pady i może ktoś woli pograć w Halo czy w Gran Turismo? Rozumiesz, czy "Jesteś albo głupi do cna albo udajesz głupiego"?

 

1. Umiem, ale komunikacja na X360 jest łatwiejsza, nie musisz nic instalować i konfigurować.

2. Aha, subiektywna opinia i lepsza trawa, to są powody dla których wszyscy mają grać w BF3 na PC, ok.

 

niektórzy grają na X360/PS3 od dobrych kilku lat i mają już tam stałą grupkę ludzi do wspólnej gry i to też może być powodem, czemu wybierają wersje konsolową.

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Umiem, ale komunikacja na X360 jest łatwiejsza, nie musisz nic instalować i konfigurować.

 

Ale jeśli chcesz mieć trochę ten napęd, to i tak zainstalujesz grę na dysku. Poza tym, kosiarka podczas grania nie jest jakimś przyjemnym uczuciem.

 

Ja rozumiem, że więszkość świata to debile, ale konfiguracja gry jest zaletą, a nie wadą. Poza tym, nic nie musisz konfigurować. Możesz lecieć na takich ustawieniach, jak na gra tobie dobrała. Jak dobierze za wysokie, to będziesz się czuł prawie jak na konsoli, bo framerate będzie niski :D

 

 

 

 

2. Aha, subiektywna opinia i lepsza trawa, to są powody dla których wszyscy mają grać w BF3 na PC, ok.

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Patrz gtxxor, zaczęli z "argumentami", a teraz została im lista znajomych i sam fakt, że lubią konsolę,  bo lubią :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...