Skocz do zawartości

Czy warto kupować nowe konsole? - z matematyką nie wygrasz


Recommended Posts

Każde dziecko wie że bawiąc się jasnością i kontrastem obrazu + dodając efekt Blur można w bardzo łatwy sposób zamaskować niedociągnięcia grafiki. Killzone jest ładny, ale pod kątem artystycznym nie zaś w kwestii "grafika oddająca rzeczywistość".  Zaraz ktoś powie że to klimat SF i tak musi być... ale to tylko po części prawda. Wystarczy spojrzeć na to od tej strony - czy każdy film SF ma tak przejaskrawioną kolorystykę? No nie...

 

Wiadomo że fotorealistyczna grafika to bardziej wizja, ale Sony mówiło o niej już podczas... premiery PS2.

 

Więc mamy od czasów PS2 (wliczając je) już 3-cią generację, w której dalej do fotorealizmu jest daleko, a gry idą w stronę plastelinową czego osobiście nie lubię. Dobrym przykładem jest seria Max Payne, gdzie 1 i 2 część mimo archaicznej już dzisiaj oprawy prezentowała się bardzo poważnie, był ten feeling noire. Tym czasem w "3", która jest naszpikowana filtrami zyskało to taką groteskową "plastelinowość".

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Napiszę to innymi słowami, abyś znowu nie wracał do tego: Kupno nowych gier, to znaczna korzyść dla PC.

 

 

Przecież gry na pc w krajach rozwiniętych (a nie "rozwijających się", jak PL, rosja czy inna ukraina) kosztują na premierę tyle, co gry na konsole. To w krajach 3 swiata gry na pc są o połowę tańsze - i tylko tam.

Link to post
Share on other sites

Niemcy też się rozwijają, mają ujemny przyrost PKB :D  Ach ta okupacja UE.

 

Posłuchaj, czy to jest Polskie forum, czy Angielskie?

Poza tym, na amerykańskim amazonie faktycznie nie ma różnicy, ale na takim, co nas interesuje, czyli np. brytyjskim już jest różnica. Przy BF3 i BF4 różnica miedzy current gen a PC to 4 funty (wersje na X1 i PS4 są dużo droższe). Przy BF3 wersja (TFU!) konsolowa jest droższa zaledwie o 30%, a przy BF4 tylko o 11%.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest wzrost, to i tak mniejszy niż u nas, to jest porażka! Kraj taki jak Niemcy albo stoi w miejscu, albo się cofa, to jest kompromitacja!

Co to jest za wzrost gospodarczy 3%? Chiny w 2012 miały 7,8%, a w 2011 9,3% Nawet były wice prezes Banku Polskiego Krzysztof Rybiński popiera plan gospodarczy JKM'a, który chce nam zrobić jeszcze więcej kapitalizmu niż w Chinach (mniejsze podatki m.in.), ale i tak zaraz ktoś powie, że na Korwina głosują tylko gimbusy, a wielcy za dychę ekonomiści głosują na PO, co w kryzysie gospodarczym podnosi Vat, co doprowadziło zresztą do obniżenia wpływów z owego podatku :rotfl: Jedyne "mądre" SLD obniżyło CIT co zwiększyło wpływy.

Tak więc Niemcy zdychają i zdychać będą pod tą własną okupacją :D (plat Mitteleuropa), ale wcześniej podporządkują sobie inne kraje (oczywiście zakładam, że UE się nie rozpadnie, a rozpadnie).

 

PS. Ludzie śmieją się z tych, którzy są za teoriami spiskowymi, dopóki nie dojdą do wniosku, że mówili oni prawdę.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kiedyś gry na pc kosztowały ok. 90zł, teraz 140zł a po premierze nowych konsol pewnie dowalą 180zł za wersję pc-tową.

Tak samo ma się z grafiką, wymagania nieadekwatne do jakości grafiki.

Może to się zmieni po premierze steamboxa ^^

 

 

Dobry cytat jednego z użytkowników:

"Czasami mam wrażenie, że konsole dyktują warunki..."

Link to post
Share on other sites

140zł? To, że durne EA na dzieciakach trzepie kasę, nie znaczy, że inni tak robią. Poniżej 120 kupiłem Crysis'a 3, Risena 2, Tomb Raidera, Assassin's Creed'a 3 i Far Crya 3 (dobra, tu dałem 150, bo w pudełku był również Far Cry 1 i 2, ale sama trójka wychodziła poniżej 120zł.

 

 

 

Tak samo ma się z grafiką, wymagania nieadekwatne do jakości grafiki.

 

Taaa, jasne. W 720p 8800gtx + core2duo @3GHz i lecisz wszystko (poza felernym Crysis 3, co wymaga DX11) na medium/high, Crysis pierwszy leci na ultra. Gdzie ty widzisz zawyżone wymagania?

 

Konsolowcy pisząc takie komentarze zapominają, że standardem na PC jest 1080p czyli o 125% większa rozdzielczość. To wymaga dużo większej mocy komputera, zapotrzebowania na pamięć itp., co powoduje dużo wyższymi wymaganiami, ale na konsolowym 720p (gdzie czasem mamy niższą jeszcze) 8800 gtx pokazuje wszędzie do dziś pazur, przy czym miażdży każdą konsolkę.

 

 

 

Dobry cytat jednego z użytkowników: "Czasami mam wrażenie, że konsole dyktują warunki..."

Na podstawie poprzednich słów, zostawię bez komentarza.

Link to post
Share on other sites

 

Taaa, jasne. W 720p 8800gtx + core2duo @3GHz i lecisz wszystko (poza felernym Crysis 3, co wymaga DX11) na medium/high, Crysis pierwszy leci na ultra. Gdzie ty widzisz zawyżone wymagania?

 

Konsolowcy pisząc takie komentarze zapominają, że standardem na PC jest 1080p czyli o 125% większa rozdzielczość. To wymaga dużo większej mocy komputera, zapotrzebowania na pamięć itp., co powoduje dużo wyższymi wymaganiami, ale na konsolowym 720p (gdzie czasem mamy niższą jeszcze) 8800 gtx pokazuje wszędzie do dziś pazur, przy czym miażdży każdą konsolkę.

Jesteś jakiś funboyem tego gtx8800 i 720p?!

Poza tym jako pecetowiec miałem na myśli 1080p a nie jakieś kijowe 720p. :rotfl:

Konsola>gtx8800

 

 

 

Na podstawie poprzednich słów, zostawię bez komentarza.

Na podstawie rynku, też zostawię bez komentarza.  8-)

 

 

 

140zł? To, że durne EA na dzieciakach trzepie kasę, nie znaczy, że inni tak robią. Poniżej 120 kupiłem Crysis'a 3, Risena 2, Tomb Raidera, Assassin's Creed'a 3 i Far Crya 3 (dobra, tu dałem 150, bo w pudełku był również Far Cry 1 i 2, ale sama trójka wychodziła poniżej 120zł.

Kupiłeś, ale kiedy miesiąc po premierze, czy w dniu premiery...

Sugerowane ceny w dniu premiery (edycje pc)

AC III -140zł

FC 3 - 140zł

C3 - 150zł

Risen 2 - 130zł

TR - 140zł

 

Mała ciekawostka:

Crysis 1                    - 2007 - 140zł

Medieval II total war  - 2006 - 100zł

Link to post
Share on other sites

AC w dniu/do tygodnia po premierze (nie pamiętam dokładnie), Risen 2 pre-order, TR, miesiąć, Crysis 3 pre-order, więc nie piernicz mi o 150, FC3 kilka dni po premierze.

 

 

 

Jesteś jakiś funboyem tego gtx8800 i 720p?! Poza tym jako pecetowiec miałem na myśli 1080p a nie jakieś kijowe 720p. :rotfl: Konsola>gtx8800

 

Na konsolach najczęściej mamy 720p, więc pokazuję, że stary 8800 radzi sobie do dzisiaj dobrze na rozdzielczościach konsolowych.

Poza tym, jak nie umiesz czytać, to nie moja wina.

 

 

 

Na podstawie rynku, też zostawię bez komentarza. 8-)

No tak, przecież to CoD dyktuje warunki graficzne. Twoja logika.

Link to post
Share on other sites

Na konsolach najczęściej mamy 720p, więc pokazuję, że stary 8800 radzi sobie do dzisiaj dobrze na rozdzielczościach konsolowych.

Poza tym, jak nie umiesz czytać, to nie moja wina.

 

Czy ja gdzieś napisałem coś o grafice na konsolach?!

Tak więc, ktoś tu nie umie czytać...

 

 

No tak, przecież to CoD dyktuje warunki graficzne. Twoja logika.

Znowu?! Przeczytaj moje posty raz jeszcze...

 

 

 

AC w dniu/do tygodnia po premierze (nie pamiętam dokładnie), Risen 2 pre-order, TR, miesiąć, Crysis 3 pre-order, więc nie piernicz mi o 150, FC3 kilka dni po premierze.

Ale żeś doje..., napisałem (ktoś tu naprawdę nie umie czytać)  "Sugerowane ceny w dniu premiery"

 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Tak samo ja widziałem z logiem nvidi co działały lepiej na AMD :)

 

Stare, ale dopiero zobaczyłem... więc oczywiście moja reakcja:

 

Uhuu uhuuuu hu hu hu hu he hehe buuuuuhahahah hahahh hahah hahahhahah hahahaaaa oh oh oh oh ohhhhhh hehehehhehe.... :rotfl::hahaha::facepalm:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Konsole to jest takie dobre luksusowe, nigdy nie będzie się opłacało ich kupić. Tak samo nie opłaca się imprezować, palić fajek czy iść do kina... nie opłaca się też kupować kompa za 5k do gierek dla dzieci. Takie tam gadanie, ale za rozrywkę i wygodę się płaci, czasami więcej, czasami mniej, co kto woli, każdy niech decyduje na co kasę wydaje, sam.

 

A konsole kupuje się dla konkretnych gier, wygody, oraz by móc pograć sobie ze znajomymi w jakiegoś coopa, tekkena czy w FIFE i nie musi się nikomu to kalkulować, dajcie sobie siana.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Czy ja gdzieś napisałem coś o grafice na konsolach?! Tak więc, ktoś tu nie umie czytać...

 

Napisałeś o wygórowanych wymaganiach na PC, myśl.

 

Znowu?! Przeczytaj moje posty raz jeszcze...

 

Twoja wypowiedź:

Tak samo ma się z grafiką, wymagania nieadekwatne do jakości grafiki.

Może to się zmieni po premierze steamboxa ^^

Dobry cytat jednego z użytkowników: "Czasami mam wrażenie, że konsole dyktują warunki..."

 

Najpierw piszesz o grafice, więc późniejszy cytat też (wg logiki) kontynuuje ten wątek.

 

Analogiczna sytuacja:

 

-Ludzie głosujący na POPiS to durni socjaliści, niestety jest ich większość. Mam nadzieję, że następne wybory to zmienią. Ktoś mądrze powiedział, że większość jest głupia.

-To, że ktoś glosuje na PO/PiS nieznaczy, że jest głupi, ogarnij się idioto.

-A nie, mi chodziło akurat o większą sprzedaż CoDa nad BFem.

 

 

Rozumiesz błąd?

 

Ale żeś doje..., napisałem (ktoś tu naprawdę nie umie czytać) "Sugerowane ceny w dniu premiery"

 

Co!?

 

Kiedyś gry na pc kosztowały ok. 90zł, teraz 140zł

 

Tak więc to ja piszę logicznie i umiem czytać. Gonitwa myśli to podobno choroba psychiczna, to tak na marginesie.

 

@Up

To jest tak, jakbyś powiedział w bitwie BF vs CoD, że Fifa jest lepsza. Częstym argumentem konsolowców jest to, że PC trzeba co dwa lata zmieniać i że konsola jest tańsza. O tym jest temat, a nie o słuszności PC vs (tfu!) konsole.

 

@Down

Ile masz lat? Bo 39 to chyba twój tata ma.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Konsole to jest takie dobre luksusowe, nigdy nie będzie się opłacało ich kupić. Tak samo nie opłaca się imprezować, palić fajek czy iść do kina... nie opłaca się też kupować kompa za 5k do gierek dla dzieci. Takie tam gadanie, ale za rozrywkę i wygodę się płaci, czasami więcej, czasami mniej, co kto woli, każdy niech decyduje na co kasę wydaje, sam.

 

A konsole kupuje się dla konkretnych gier, wygody, oraz by móc pograć sobie ze znajomymi w jakiegoś coopa, tekkena czy w FIFE i nie musi się nikomu to kalkulować, dajcie sobie siana.

 

Jedyny mądry w tym temacie!

Gratuluję.

wygurowanych

 

 

:roll:  :rotfl:

 

 

Czy ja gdzieś napisałem coś o grafice na konsolach?! Tak więc, ktoś tu nie umie czytać...   Napisałeś o wygurowanych wymaganiach na PC, myśl.

 

 

 

Napisałem o "wygurowanych" wymaganiach pc  :rotfl:

 

 

Tak więc to ja piszę logicznie i umiem czytać. Gonitwa myśli to podobno choroba psychiczna, to tak na marginesie.

 

 

Pisać poprawnie to ty umiesz... 

 

Tak naprawdę jesteś zaślepionym funboyem PeCeta, nie dopuszczasz możliwości, że na konsolach też można grać i przy tym doskonale się bawić...

Rozumiem, że rodzice kupili tobie komputer na komunie, i uznajesz, że to jedyny słuszny wybór. Ale jesteś w błędzie.

Jak będziesz pracował, to może sobie kupisz konsole(skoro pc już masz), wtedy zobaczysz jak to wszystko się uzupełnia.

Link to post
Share on other sites

j.w. i prosiłbym o zachowanie minimum uprzejmości względem siebie, bo ostatnio tematy o konsolach coraz bardziej przypominają wojnę między użytkownikami atari - commodore za dawnych czasów.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Napisałem o "wygurowanych" wymaganiach pc :rotfl:

Bo oryginalna wypowiedź mi się usunęła, a drugą pisałem szybko, ale dobrze, zmieniasz temat, znaczy nie masz nic mądrego do napisania.

 

"Jeśli ktoś w duskusji czepia się cudzej ortografii, to nie ma argumentów."

 

 

 

Tak naprawdę jesteś zaślepionym funboyem PeCeta, nie dopuszczasz możliwości, że na konsolach też można grać i przy tym doskonale się bawić...

:menda:

 

 

Jak będziesz pracował, to może sobie kupisz konsole(skoro pc już masz), wtedy zobaczysz jak to wszystko się uzupełnia.

Miałem xboxa 360, ale dałem go bratu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaczął drążyć temat cen, okazało się, że nie wie, co pisze i teraz gada o fanboystwie.

 

@Down

What? Ja skończyłem. Te nowele o cenach obaliłem, o zawyżonych wymaganiach na PC również. Moja robota skończona. To ty zamiast przyznać rację, zaczynasz wyzywać mnie od fanboyów i czepiasz się jednego błędu.

Teraz zastanów się, kto tu się zachowuje jak fanboy i przy braku argumentów zmienia temat.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaczął drążyć temat cen, okazało się, że nie wie, co pisze i teraz gada o fanboystwie.

"przyganiał kocioł garnkowi"

 

@up

 

 

obaliłem

Człowieku, czemu ty jeszcze nie pracujesz w "Pogromcy mitów" :rotfl:

 

 

 

Teraz zastanów się, kto tu się zachowuje jak fanboy i przy braku argumentów zmienia temat.

Niby czego fanboy?! Wysokich cen gier?! "Mit obalony"  8-)

Edytowane przez NIGHT39
Link to post
Share on other sites

offtop

@Gwynbleidd widzę że mamy tu fana JKM, zresztą mądrze gada  ;)  

 

Wracając do tematu różnic graficznych, faktem jest, że przeważająca część( jak nie wszystkie :D) tytuły na PS3 czy xpudle mają o wiele gorszą grafikę niż pc. I jak słusznie zauważono są droższe. A więc gdzie tu logika, drodzy przyjaciele za cenę większą o ok. 100zł dostajemy produkt gorszy. Czyli co jest opłacalne w tym wypadku?

Link to post
Share on other sites

Czy tak bez problemu to nie wiem... weźmy sobie np. Battlefield 3. W dzień premiery wersja na PC kosztowała 119zł, zaś konsolowa 239zł. Wersja konsolowa posiada dużo gorszą oprawę AV i możliwość grania tylko w 24 osoby, co w przypadku tej gry jest znacznym cięciem. Do tego w opakowaniu mamy tzw. online-pass (zarówno wersja PS3 oraz X360), więc przyszły właściciel kupując grę używaną będzie musiał takowy online-pass dokupić na własną rękę. Taki "pass" kosztował na PS3 do tej gry 40zł (pomijam już fakt, że tej gry się nie sprzedaje bo ona się nie nudzi ale hipotetycznie). W pudełku było też jakieś DLC (mapy z BF2), które zostało wykorzystane (ale to detal).

 

Użytkownik PC wydaje 120zł, użytkownik konsoli 2x tyle i dostaje produkt gorszy. Załóżmy że użytkownik konsoli postanawia (niedługo po premierze) sprzedać grę, ale wykorzystał  kody DLC i Online - w końcu przecież w nią grał. Bierze za grę ok 120zł na Allegro i dalej jest "w plecy" tyle co pecetowiec, który dalej swój egzemplarz gry posiada.

 

Mało tego, kupujący "używkę" po doliczeniu kosztów /ukrytych/ dalej zapłacił więcej niż gracz PC. Przypomnijmy jeszcze raz za produkt ewidentnie pozbawiony jakiejś funkcjonalności, którą wersja PC oferuje.

Link to post
Share on other sites

wydawcy już powoli zrezygnują z online passów, w BF3 i innych grach od EA już nie obowiązują.

 

konsolowe gry... nawet na premierę można często wyłapać grubo poniżej 200 zł, a ceny jak 239 zł za tytuł to chyba tylko w empikach są

 

aha, mógłbyś wymienić jeszcze z 5 tytułów, które są tak okrojone jak BF3? :)

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites
konsolowe gry... nawet na premierę można często wyłapać grubo poniżej 200 zł

To jak znajdziesz BF'a czy CoDa za grubo poniżej 200 w wersji, która nie jest na PC, to daj znać.

 

Co do innych gier, to Skyrim crashował na PS3 bodajże, wszelakie bugi na każdej platformie, ale na PC dało się żyć, a na konsolkach save'y znikały :D

Crysis 1 jest bezczelnie obkrojony z masy roślinności, która na delcie dawała pole do popisu z taktycznego punktu widzenia.

Konsolwe wersje mi powiewają, więc tylko te przykłady znam ale ci, co na nie narzekają, pewnie wymienią tobie zaraz całą litanię.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...