Skocz do zawartości

Czy warto kupować nowe konsole? - z matematyką nie wygrasz


Recommended Posts

Gość effendi360

Stary... Dopiero skok na kolejną generację daje realny rozwój i nowe ficzery w grach. Czym się Twoim zdaniem różnią pierwsze gry z ps3 od ostatnich ? Poza ciut lepszą grafiką ?


 

 

Gaming na pc bez konsol praktycznie nie istniałby.

 

http://img534.imageshack.us/img534/6601/oqwm.jpg

 

Stary, Ty chyba żyjesz w jakimś innym świecie...

Link to post
Share on other sites

Co do łamań zabezpieczeń, to jak SImCity padło, to nowe konsole również. Porównanie może średnio trafne, ale chodzi o sam fakt, że chcieć, to móc. I dla mnie PSV ma duuużo mniejszy priorytet niż PS4 czy X1, wiec o łamanie tych konsol bym się nie martwił, chyba, że liczą się dla was zyski Majkroszitu i Sony.

 

więcej sprzedanych gier -> więcej kasy dla deweloperów -> więcej kasy na rozwój, nowe pomysły i robienie gier.

 

 

http://s.cdaction.pl/obrazki/call-of-duty-modern-warfare-3-logo_1743b.jpg

 

 

Gaming na pc bez konsol praktycznie nie istniałby.

 

Brak konsol poskutkowałby niemalże zanikiem piractwa na PC. Dlaczego? Bo jakby taki gimbus (chyba można trochę od takiego wymagać) miał w głowie, że jego kochane CDP RED nie będzie miało kasy na robienie nowych gier, to by się zastanowił, czy kalkuluje się jemu piracenie?

 

iż konsole spowalniają rozwój gier.

 

Kolejny gupi pctowiec z benchmarka, drugi szympans hehe! Popatrzcie sobie, jakie cuda Quantic Dream robi na PS3, a co dopiero będzie na PS4! Nie dla psa kiełbasa! Pamięć współdzielona i 8GB GDDR5, to rzeczy, które na PC dopiero za kilka lat zaczną wchodzić, ale nadal kupujcie sobie titana co nie ma softu, który by wykorzystywał nawet "10% jego możliwości".

 

:pajac:

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

Czym się Twoim zdaniem różnią pierwsze gry z ps3 od ostatnich ?

 

U1- brak polonizacji itp itd. 

U2- lepsza walka wręcz, więcej broni, lipna polonizacja ale jest.

U3- jeszcze lepsza walka wręcz,  jeszcze więcej broni, nie najgorszy MP, polonizacja na jakimś tam poziomie

TLoU - polonizacja której można słuchać, co ja będę wymieniał wszystkiego więcej i lepiej. 

 

FC3 - kto grał w 2 ten wie i widzi skok w gameplay'u pomijając grafikę

 

W KZ 2 a 3 nawet głupie sterowanie poprawili. 

 

TR L/A/U a ostatni - no powiedz, że skoku nie było. 

 

Metro 2033 nie wyszło na ps3 bo kasy nie mieli a LL już tak. 

 

Dla mnie to progres. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przypomnijmy. To wszystko w ciągu SIEDMIU lat. :rotfl:  Porównaj sobie teraz, darmowe MMO na peceta sprzed siedmiu lat, do tego co jest dzisiaj. ;) Taki darmowy Blacklight Retribution, czy Hawken, GNIOTĄ nie jedno konsolowe multi na starcie. ;) Multi za które trzeba zapłacić, podobnie jak za grę bo w w/w tytuły można grać na PC za free, nie płacąc ani zeta. ;)


Jak dla Ciebie dodanie języka polskiego do gry to rozwój warty odnotowania, to faktycznie uciekaj stąd jak Johnny Deep, którego gifa jakiś czas temu wkleiłeś. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Kolejny gupi pctowiec z benchmarka, drugi szympans hehe!

 

:pajac:

 

Widzę, że kultura osobista to dla ciebie temat tabu. Może byś tak skupił się na wyrażaniu swojej opinii, a nie na bezpodstawnym obrażaniu innych. Ja się dla przykładu z Effendim nie zgadzam w kwestii piracenia, ale nie atakuję go epitetami. Ot dwa odrębne zdania. Każdy broni swego. I na tym koniec. Popatrz na jego dorobek na tym forum. Trochę szacunku mu się należy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skeletor, matka wie, że ćpiesz?

 

Specjalnie dałem tego pajaca na koniec, aby nie było niedomówień...

 

A co do F2P, to mam nadzieję, że rynek się nasyci i skończy się bum na to. Mam już dosyć tych durnym MMO, ja chcę RPGi z porządną fabułą!

Grom F2P mówię stanowcze raczej nie.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

To wszystko w ciągu SIEDMIU lat.

 

Tak... bo ja mam czas przypominać sobie wszystkie tytuły z ostatnich 7 lat dla gościa który wkleja mi swoje gołoklatowe fotki. Hehehe ile Ty masz lat ?

 

 

 

Porównaj sobie teraz, darmowe MMO na peceta sprzed siedmiu lat, do tego co jest dzisiaj.
 

 

A przypomni mi z czego te firmy zarabiają? heeeeeęęęę?

 

 

 

Jak dla Ciebie dodanie języka polskiego do gry to rozwój warty odnotowania,

 

To ważna kwestia. Nawet tego nie rozwinę . . .

Link to post
Share on other sites
bo oprócz BF BC2 nie pamiętam dubbingu dorównującego oryginałowi.

Wiedźminy (tutaj polski jest oryginalny...), Gothici, Risen 2, BF3 i wymieniony BC2, chyba, że mowa o samych konsolach, ale tam też są te tytuły. Nie wiem, jak to jest z polonizacją Arcanii na konsolach, ale np. Wiedźmin 2 ma normalną polonizację.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

alladen, dnia 28 Sie 2013 - 14:41, napisał:

Wszędzie kastrują grafikę AC4 było robione najpierw na pc dopiero potem na konsole. Zobaczymy czy identyczne kastracje będą na PC - jeśli tak to ubi znowu się nie popisało. Coś w stylu COD'a.

Pisałem z telefony więc sorry za błędy.

 

Logikę tej wypowiedzi, chyba tylko ty rozumiesz. Skoro AC4 jest najpierw (podobno i tak powinno teraz być z każdą multi platformówką) robione na PC, a potem portowane na "next geny", to z jakiej racji jakiekolwiek kastracje mają dotyczyć wersji PCtowej?

AC:III strasznie muliło (nawet jak miałeś porządny sprzęt). Ubi zrobiło przy tamtej produkcji najgorszą optymalizacje od kilku lat patch'e za wiele nie zmieniły. "Kastracja" pomogła by zaoszczędzić tych "problemów" (Lenistwa, albo olewanie klientów przez Ubi). I tak zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu.

 

Trzeba też mieć na uwadze, że nowe konsole mogą tak łatwo nie "pęknąć". Do tej pory nie ma metody na uruchamianie backupów na WiiU, czy PSV.
  Emulator PSP pozwala na częściową przeróbkę (odpalanie niektórych gier z PSP itp.).

 

Powiem tak jestem zwolennikiem konsol dopóki nie zostają złamane, bo wtedy zazwyczaj wbija się jakiś debil z cheat'ami i nie daje grać.

 

PS. Gracz, który kieruje się grafiką w grach, jest typowym dzięckiem neo.  Prawdziwi gracze stawiają na pierwszy plan fabułe i gameplay dopiero potem na grafikę.

Link to post
Share on other sites
"Kastracja" pomogła by zaoszczędzić tych "problemów"

Gra okropnie chodziła na radkach, inna sprawa, że gra i tak ma bardzo zawyżone wymagania, ale kastracja tutaj nic nie da, bo ubi i tak spierniczył optymalizację.

 

PS. Gracz, który kieruje się grafiką w grach, jest typowym dzięckiem neo. Prawdziwi gracze stawiają na pierwszy plan fabułe i gameplay dopiero potem na grafikę.

 

Prawdziwy gracz, jak wie, że w grze ma mieć 30 FPSów, a i tak często z dużą ilością droów, to nie wybiera się na taką platformę, która takie rzeczy oferuje.

 

Pisałem z telefony więc sorry za błędy.

A to już na telefonie Bozia ręce odje....!? Możliwości edycji nie ma?

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

@alla...cośtam

 

Stek bzdur i niekonsekwencji. Co ma fakt że AC3 muliło do tego że AC4 portowane jest z PC na konsole i ewentualnej kastracji którejś z wersji?

 

Co ma emulator PSP do gier NATYWNIE stworzonych na PSV. Jak bym chciał gier na PSP kupiłbym PSP za 2 stówy na allegro.

 

Boty na konsolach to nisza o której nie warto wspominać.

 

Co ma spuszczanie się do grafiki, do tego że gry na konsolach są zwyczajnie NIEGRYWALNE przez skaczący FPS. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

AC:III strasznie muliło (nawet jak miałeś porządny sprzęt). Ubi zrobiło przy tamtej produkcji najgorszą optymalizacje od kilku lat patch'e za wiele nie zmieniły.

 

Bzdury kolego. Gra działa ciulato tylko na radku. Na GTX 670 grałem w to dziesiątki godzin.

Link to post
Share on other sites

Bzdury kolego. Gra działa ciulato tylko na radku. Na GTX 670 grałem w to dziesiątki godzin.

Zgadzam w 100%. Na HD7850 po przyjeździe do Bostonu masakra... Na GTX660 minimalny FPS był dużo wyższy niż maksymalny na radku.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc szczerze dawno nie czytałem takiego fanboy-fest. Muszę wam pogratulować - tylko komentarze na niesławnym YT są gorsze(obie strony powinny się wstydzić". Po 20 min. czytania czekałem już tylko na obrazki z serii "Pc glorious master race vs console little dirty peasants". Unosicie jako "dorośli" (sic!) pecetowcy nad "gimbo" konsolowcami. Serio ? I to jeszcze modzi lokalni... Jedyne co was dzieli od vlada aka. vladpalownik85(znany szczególnie z portalów growych polygamia.pl i gamecorner.pl) to poprawna składnia i spójny,przyjemny w czytaniu( nie mylić z przyjemny w odbiorze i w całokształcie!) tekst. Z jednej strony wszędzie wciskacie argument(o argumentach za chwilę) o płynności i grafice, ale jak ktoś poda argument o wygodzie i intuicyjności to od razu "be" "podaj coś innego" "podepnę pada i tv" (A ja stuninguje opla i powiem, że to ferrari !)
Mówicie, że pc oferuję najlepszą grafikę - ok spójrzmy na historię tej generacji. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Spike_Video_Game_Awards  ( Kategoria best graphics)

Powiedzcie mi czemu te "brzydkie gry" ze "starych złomów" jakimi są ps3 i x360 od 2008 dostają nagrody za najlepszą grafikę ?Prawda jest taka, że obecnie konsolowe exy są o wiele ładniejsze od pecetowych exów. Killzone 2,3; Uncharted 1,2,3; Halo 4; God of War3&Ascension; Infamous 2; Forza 3,4,Horizon; RDR; MGS4; Journey; The last of Us; Heavy Rain; Beyond Two Souls; Gears of War Judgment. Te gry to prawdziwe majstersztyki graficzne. Możecie się spierać, że BF3 ma lepsze tekstury niż Uncharted 3, ale gdzieś między waszymi wywodami na temat technicznej strony oprawy graficznej kryje się coś o czym połowa świata zapomniała - strona artystyczna. To właśnie tym Uncharted 3 wygrywa z BF3. Sceneria, rozmach lokacji, ogólne dopracowanie i kunszt oraz dokładność z jaką wszystko to jest zaserwowane zmiażdżyło BF3(Monotonność kolorów i lokacji ). Co z tego, że w dopatrzycie się rozmazanego cienia czy też tekstury. Liczy się całokształt nie pojedyncze niedoróbki, bo to one giną w gameplayu. Jeżeli ktoś "przytula się" do każdej ściany, lata od kąta do kąta to z pewnością zauważy niedoróbki, ale jak ktoś "normalnie" gra to ich nie zauważy albo przynajmniej "coś kwadratowego" nie będzie mu się rzucało w oczy. Nie wspominając już, że co innego monitor 20'+,a telewizor 42'. Co do exów - pokażcie mi coś na pc only co przebija Deep Down, The Order, Infamous sc, Killzone SF i real -time demo od Quantic Dream. Nawet krytykowany przez wszystkich Ryse: Son of Roma, wygląda lepiej niż wasz ulubiony przykład - Crysis 3.
Co do multiplatformerów. 
No cóż tu różnice będą zawsze, ale głównie jest to AA, rodziałka i fps. Większość gier na pc to porty z konsol, a więc różnice owszem są widoczne, ale nie są to różnicę na miarę Crysis 2/3 lub BF3. W grach typu NFS,FIFA, AC( Wyjątek ac3)Dead Space itp. i większości grach na unrealu różnice są małe( Papier =/= Ekran).Dopiero po dodaniu tekstur HD widać te wasze ukochane "mocnee i widoczne" różnicę.Większość gier na konsole chodzi w 720p i 30FPS i owszem są gry z większymi spadkami do np. 22fps w Crysis 2/3, ale jest ich niewiele. 
Tak samo jak nie każda gra nowa gra na pc lata w 60fps i 1080p (Crysis,RAGE,GTAIV, NFS:MW od Criterionu itp.)Jeśli dla was 30 FPS ze spadkami do 25 jest niegrywalne to cóż... w kinie też rzadko bywacie mam rozumieć ? Bo tam filmy chodzą (uwaga,uwaga!) w 24-30 FPS. Kto by pomyślał, żeby tak filmy oglądać ?! I jeszcze takie mało ostre - nie to co na blue-rayu ! Naprawdę nie rozumiem co takiego złego jest w 30 FPS'ach. Od czasu do czasu gram w BF3 i CoD:MW2 na multi(ps3) ze znajomymi i uwierzcie mi, że po zmianie z CoD na BF różnicę owszem widać, ale po godzinie gry przestaje to tak denerwować jak przez pierwsze 10 min.  Jak już w ogóle zamierzacie robić mi tu wywody o spowalnianiu PC przez konsole to na wszelki wypadek odsyłam was do (jak coś trzy najdłuższe komentarze użytkownika astronauta - papkę fanboyi typu vlad możecie pominąć)

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,11569580,Pecetowe_Dark_Souls_w_polskiej_wersji_jezykowej__Ale.html
Następną kwestią jest wygoda grania. Jak już wspomniałem większość gier jest aktualnie robiona pod pada, a więc granie w gry typu AC na klawiaturze i myszy mija sie z celem. Owszem FPS, RPG(nie crpg),Strategie itp. gra się lepiej na klawie i myszy, ale w całą resztę lepiej gra się na padzie( TPS, Slashery, Wyścigówki, Bijatyki itp.) Pada można podłączyć pod pc, ale czy to będzie to samo ?Nie każda gra obsługuję też pada. Warto też wspomnieć o tym, ze grę na konsolę kupuję, odpalam i gram. Instalacja jest rzadko wymagana, a aktualizacje zajmują zwykle mało miejsca. Na pc zawsze mam minimum 1GB (Nie mówiąc już o 14GB ściągania do co po niektórych RTS-ów) dodatkowego ściągania. System w konsolach jest też o wiele bardziej intuicyjny. Można szybko śmigać od opcji do opcji i bez zmartwień grać. 
I na koniec najważniejszy czyli to, dlaczego kupuję daną platformę.

Najlepsze gry AAA tej generacji są na konsolach. Nawet jeśli cyferki na Metacritic, gamerakings czy innym agregatorze ocen was nie ruszają to wystarczy choćby spojrzeć ilość nagród jakie dana gra otrzymała, recenzje, opinie itp. Na żałosne pytania typu "Ile tego jest ? Z 10 się znajdzie? <hihihi wstawia emotkę z uśmieszkiem>" wymienię wam listę tych gier, które są warte uwagi: Halo 3,4,Reach,Odst; Killzone 2,3; Uncharted 1-3; Heavy Rain; TloU; Ico&Shadow of Colossus; Demon's Souls; MGS4&Peace Walker; Fable 2; Journey; Okami, God of War 3&Ascension; Geow 2,3,Judgment; RDR; Resistance 1-3; Infamous 1&2; LBP1&2; Ninja Gaiden Sigma 1&2; Yakuza 3; Dragons Dogma; Heavenly Sword; Forza 2,3,4,Horizon; GT5; Ratchet&Clank Future Series; Motorstorm 1, PR, Apocalypse; Mod Nation Racers; Rock Band; Wipeout HD FURY; Bayonetta; Soul Calibur IV; Warhawk. Sprzęt do grania kupuję PRZEDE WSZYSTKIM dla gier ekskluzywnych.Póki co next-geny oferują najbardziej interesujące mnie gry ekskluzywne. Owszem wasteland 2, project eternity zapowiadają się świetnie - ale czy dla tych gier zmienia się podzespoły lub kręci procesory/karty graficzne ? 
Co do samego wątku , a nie okazjonalnej wojenki - z chęcią wymieniłbym autorowi, koszta moich upgrade'ów od 2004 roku aż do teraz.  Od razu mówię - nie pc nie wyszło mi najtaniej. Gdybym modernizował pc rzadziej pewnie wyszłoby mi to taniej niż konsole, ale czy pograłbym w 1080p i 60 FPS? Nawet na obecnej konfiguracji miewam problemy z niektórymi grami (Ach te kochane raedony).Na obie konsolę mam około 200 gier - tylko 60 z nich dorwałem na premierę. Resztę mam z wyprzedaży i z "Drugiej Ręki". Na pc nie liczę bo z samych bundli, tego będzie dużo. Wszystko na jednym koncie. I teraz powiedzcie mi - czy mając ponad 150 gier macie 150 kont, 150 e-maili tylko po to, żeby odsprzedać gry ? Na widok wypowiedzi, że na pc rynek wtórny istnieje po prostu brak mi słów.
I żeby nie przedłużać. Gram zarówno na konsolach jak i pc. Nie uważam, żeby pc było lepsze od konsol i odwrotnie, lecz od 2002 roku preferuję konsolę(ps2 mnie nie przekonało), a zwłaszcza konsolę od sony. Na pc uwielbiam strategię i rpgi w "starym stylu" zaś na konsolach wszystko co konsolowe. Każda platforma ma swoje zalety jak i wady. O gustach się nie dyskutuje, ale widzę, że niektórzy nie pojmują tej sentencji i na siłę wciskają innym wyższość swojej platformy, a to za pomocą pseudo blogów, albo niepotrzebnych i już dawno oklepanych wątków przy okazji wszczynając wojenki, w których to mogą pochwalić się swoją "wiedzą i doświadczeniem" bądź wyładować frustrację z byle jakiego powodu(Tak apropo blogaska vlada). 
 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Połowicznie się z Tobą zgodzę, sama konkluzja że obie platformy mogą dawać frajdę jest poprawna i całkowicie logiczna. Natomiast niestety druga część Twojej wypowiedzi i niektóre argumenty są typowo "vladowe".

 

Niech za przykład posłuży wyjazd z nagrodami za grafikę. Wrażenia artystyczne to kwestia czysto subiektywna, jednemu podoba się surowy klimat pierwszego Crysis, a dla drugiego najładniejszy będzie iście abstrakcyjne Journey. Natomiast nikt nie wmówi mi że rozmyta plama z kupą nałożonego blura w rozdzielczości często "udającej' 720p jest w którymkolwiek miejscu ładniejsza od ostrego jak żyletka obrazu w C3 czy Metro LL odpalonych na wydajnym PC.

 

Mówisz że PS2 Cię nie przekonało, ale jako argument "fajnych gier" wymieniasz ICO i Shadow of Colossus - błędnie określając je grami obecnej generacji (przywodzi na myśl skojarzenie że nie masz nawet 20 lat, bo to są bezapelacyjnie najlepsze tytuły na PS2 i o nich MUSIAŁEŚ SŁYSZEĆ #mając jakąkolwiek świadomość o grach w roku 2005). Z czego wynika totalna niewiedza, na co raczej taki zapalony gracz kupujący 60 premierówek za równowartość ~13k złotych raczej nie powinien sobie pozwolić. Wymieniasz Fable, Bayonettę czy Demon's Souls, w które notabene zagrać można na PC (w wyższej rozdzielczości i w 60 fps, na wcale nie "wypasionym" PC). Wymieniasz kilka ewidentnie słabych produkcji tylko dlatego że są "only on" (vide tasiemiec Motorstorm, czy ostatnie Gearsy), a więc nie wypisałeś "dobrych gier", wypisałeś jak leci to, co jest tylko na którejś z konsol (robiąc przy okazji kardynalne błędy rzeczowe).

 

Dodatkowo robisz kolejny błąd logiczny, zestawiasz z PC pojedynczą konsolę w kwestii finansowej i obie w kwestii "ficzerów". Co za tym idzie zakup zarówno PS3, jak i 360'tki + koszt utrzymania ich od dnia premiery (abonamenty, online passy, gry) już znacznie przewyższa to, co wydał gracz pecetowy nawet ulepszając często maszynę.

 

To powoduje że całkiem ciekawa i przyjemna w czytaniu wypowiedź staje się bełkotem godnym... Władka.


Z grzeczności pominę ewidentne durnoty jak gadka o mniej rozbudowanym (i zamkniętym) OS w kontekście jego wyższości, czy absurdalne podejście do podłączenia PC do TV i pada do niego (który w końcu jest oryginalnym padem od MS, takim samym jak do X360, wspieranym przez... 99,9% gier).


Nie mogę się powstrzymać żeby za tą ewidentną szyderę z pierwszego akapitu nie napisać kilku zdań w podobny sposób. Zarówno ja, jak i moderator tego działu (effendi) posiadamy w domach obie konsole obecnej generacji (PS3, 360). I wbrew opinii nakreślonej przez tego upośledzonego maniaka z poligamii nie jesteśmy komitetem obrony peceta jako jedynej słusznej platformy do grania. Ale jako ludzie mający realne pojęcie o sprzęcie i jakości gier nie możemy obojętnie patrzeć na ludzi, którzy kosztem zrobienia z siebie idioty za wszelką cenę chcą wyciągnąć jeden konkretny sprzęt na piedestał.

 

Nie neguję konsol, absolutnie NIE. Ale neguję GŁUPOTĘ i mitomanię. Jeśli pojawia się pajac, który wciska mi że Battlefield 3 na konsoli jest "lepszy", a jako argument podaje mi że "taki sam jak na PC a konsola tańsza", to ja wówczas neguje to konkretne zdanie. Cięcia w oprawie graficznej, niski framerate i zmniejszona znacznie (24 z 64) ilość graczy on-line, to w przypadku gry o takim profilu jest znaczna utrata na jakości produktu. Dodając wyższą cenę gry wszystko staje się absurdalne.

 

Śmieszą mnie ludzie z jednej strony udający ekspertów (wypowiedzi nt. architektury sprzętowej, technikaliów gier) piszący w kolejnych zdaniach że "pc gorsze bo obsługa windowsa trudna, sterowniki trzeba zainstalować, a podłączenie do tv problem i domena konsol". Takich zamiast do grania, wysłałbym z automatu do szkoły... Po uprzedniej nauce czytania, podlinkował jakiś poradnik i voila.


Ostatni akapit dla fapujących na "ekskluziwy". Jednym tchem wymieniają wszystkie tytuły wydane na wyłączność danej platformy (albo wszystkich istniejących konsol, czyli pc vs reszta) i nagle okazuje się, że... każdy fan RPG'ów, gra też w wyścigi, strzelaniny, przygodówki i platformery. Nie uwierzę że istnieje osoba, która "łyka" każdy typ gier, bo to po prostu zbyt duża rozbieżność gatunkowa. Oczywiście z pominięciem gier strategicznych, bo tych na konsole nie ma (a jak są to multi-platformy niegrywalne przez sterowanie). Tak więc każdy "kąsolowiec" gra we wszystko, prócz strategii (bo te są domeną "pece").  

 

Poza tym panowie... Starcraft 2, World of Warcraft, Guild Wars 2, Red Orchestra 2, Arma 1&2&3, seria Total War, seria Europa Universalis, seria Civilization, Flight Simulator X, seria Stalker, Amnesia, Penumbra, Cryostasis, Company of Heroes 1&2... można długo. I nie są to popierdółki do przejścia "w tunelu" przez parę godzin.  


###

I szybki wyciąg ze zdań iście debilnych

 

 

 

Pada można podłączyć pod pc, ale czy to będzie to samo ?

 

Pad od Xboxa 360 podłączony do komputera zaczyna się wstydzić i nie działa.

 

 

 

Nie wspominając już, że co innego monitor 20'+,a telewizor 42'.

 

Bo PC nie można podłączyć do telewizora...

 

 

 

System w konsolach jest też o wiele bardziej intuicyjny. Można szybko śmigać od opcji do opcji i bez zmartwień grać. 

Dopóki Sony nie wypuści aktualizacji typu 4.45 i nie uwali konsoli. PC podnoszę z kopii zapasowej w 15 minut. Obsługi Windowsa uczą teraz w szkołach podstawowych, więc wszystko przed wami...

 

 

 

Na widok wypowiedzi, że na pc rynek wtórny istnieje po prostu brak mi słów

Mi brak słów na ten zaślepiony logiem Sony/MS i marketingowymi papkami debilizm...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet krytykowany przez wszystkich Ryse: Son of Roma, wygląda lepiej niż wasz ulubiony przykład - Crysis 3.

 

Nie dziwne. Nvidia. The Way It's Meant to be Played 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/vega/2013/czerwiec/xbox_one_fail_3.jpg

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/vega/2013/czerwiec/xbox_one_fail_5.jpg
 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Chyba was.... z taką ilością tekstu do czytania.... Ach...

ale jak ktoś poda argument o wygodzie i intuicyjności to od razu "be" "podaj coś innego" "podepnę pada i tv" (A ja stuninguje opla i powiem, że to ferrari !)

(...)

http://en.wikipedia.org/wiki/Spike_Video_Game_Awards  ( Kategoria best graphics)

http://www.troll.me/images/obama-isnt-happy/not-sure-if-stupid-or-just-fucking-stupid.jpg

 

 

strona artystyczna

 

Gdzie góruje 1. Crysis, Crysis 3, Wiedźmin 1, Wiedźmin 2 i Tomb Raider,

 

To właśnie tym Uncharted 3 wygrywa z BF3.

 

Tylko gimby mówią, że BF jest graficznie czymś więcej niż ponad przeciętny, więc my tylko się z was śmiejemy, że macie tak mało graczy w multi.

 

Jeżeli ktoś "przytula się" do każdej ściany, lata od kąta do kąta to z pewnością zauważy niedoróbki,

 

Jak oglądałem recenzję ME2, to gościu powiedział, że czasem widać niskiej rozdzielczości tekstury.... No naprawdę, albo gościu nie patrzył na monitor jak grał, albo dostał porządnie w łapę, żeby takie rzeczy mówić, tak więc gadanie typu:

 

ogólne dopracowanie

 

jest gadaniem bez sensu.

 

Tekstury, efekty, design lokacji i ich wielkość i różnorodność, a nie "ogólne dopracowanie".

 

Co do exów - pokażcie mi coś na pc only co przebija Deep Down, The Order, Infamous sc, Killzone SF i real -time demo od Quantic Dream.

 

Ty mi powiedz, co przebija tech demo CryEngine 3 z 2010 roku. Nic, bo to tech demo. Tak samo z tech demem na 8800 ultra (tak, tej starej już karcie):

 

 

Nawet krytykowany przez wszystkich Ryse: Son of Roma

 

Chyba nie przeze mnie. Ja uważam, że Syns of Roma wygląda ładnie, ba, na prezentacji nawet nie wiedziałem, ze to gra od Cryteka, a wyczułem, że to CryEngine (magia). Pytanie o rozdzielczość, framerate i rozmiar lokacji, bo bez tego, to jak już pokazałem i jest to kontra do Heavy Rain. Zrobić ładną postać, gdzie cała reszta jest zamazana, nie jest trudno i to nie wymaga jakiejś super mocy, dlatego też Beyond i Heavy Rain wyglądają tak ładnie, jak wyglądają.

 

.Dopiero po dodaniu tekstur HD widać te wasze ukochane "mocnee i widoczne"

 

Przy nowej generacji ma być na odwrót, teraz gry będą miały masę efektów, które nowe konsole po kastracji frameratu i zasięgu rysowania (AC4) mogą udźwignąć, przez co wszyscy zyskają, bo ocecnie brzydka gra z konsoli z podbitymi teksturami nadal jest brzydką/średnią grą (AC3).

 

Jeśli dla was 30 FPS ze spadkami do 25 jest niegrywalne to cóż... w kinie też rzadko bywacie mam rozumieć ? Bo tam filmy chodzą (uwaga,uwaga!) w 24-30 FPS. Kto by pomyślał, żeby tak filmy oglądać ?

 

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m1tkhdVXUI1r7a225o1_400.png

 

Nie wiem, czy wiesz, ale kamerą się ruuuusza, tak, rusza się. Jeśli tego nie załapałeś, to bardzo mi przykro.

 

Jak już wspomniałem większość gier jest aktualnie robiona pod pada

 

No tak, przecież poza wymienionymi FPSami(których jest baardzo dużo),  strategiami i RPGach, mamy jeszcze MMO, H&S to wszystko jest pod pada, no kurna, widzę, że gry sportowe, bijatyki (zalicza się do sportowych?) i wyścigówki, to większość.

 

Warto też wspomnieć o tym, ze grę na konsolę kupuję, odpalam i gram. Instalacja jest rzadko wymagana, a aktualizacje zajmują zwykle mało miejsca.

Tak, ale napędy potrafią padać po niecałych dwóch latach użytkowania, a w nowych konsolach instalacja już będzie wymagana.

A na PC aktualizacje też "zwykle" zajmują mało miejsca.

 

Na pc zawsze mam minimum 1GB

 

http://palmface.ucoz.com/3.jpg

 

System w konsolach jest też o wiele bardziej intuicyjny. Można szybko śmigać od opcji do opcji i bez zmartwień grać.

 

Nie to co na PC, co przecież muszę wołać informatyka, żeby mi przeprowadził aktualizację gier.

 

wymienię wam listę tych gier, które są warte uwagi:

 

Wiedźmin 1, Gothic 3, Penumbra 1 i 2, Amnesia, Ciwilizacja 4 i 5, WoW, GW, GW2, Total War'y, Heroes V a do tego można spokojnie doliczyć wszystkie starsze gry (bo odpalę je na PC w każdej chwilii), których już nie odpalisz na tym swoim PS3, np. takie dzieło od Quantic Dream jak Fahrenheit i inne, czyli Mafia 1, Gothic 1 i 2NK, Cywilizacje 1-4, Heroesy i wisienka na koniec: Half-Life.

 

ale czy pograłbym w 1080p i 60 FPS?

W konsolowym HD, czyli 600p i 30 klatkach (tylko tutaj niestety bez dropów, więc filmowych doznać typu 24 klatki niestety nie uświadczysz) i byś do dziś jechał na 8800 gt + C2D @3GHz i wszystko na medium/high/ultra (zależy od gry), tylko w Crysis 3 nie pograsz, bo wymaga durnego DX.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

do tego można spokojnie doliczyć wszystkie starsze gry (bo odpalę je na PC w każdej chwilii), których już nie odpalisz na tym swoim PS3, np. takie dzieło od Quantic Dream jak Fahrenheit i inne, czyli Mafia 1, Gothic 1 i 2NK, Cywilizacje 1-4, Heroesy i wisienka na koniec: Half-Life.

No niestety ale jeśli ktoś mówi że "PS2 go nie przekonało", które jest notabene najlepszą konsolą Sony w historii marki PlayStation (i co z tego że technicznie odstawało od GC/Xbox ale miało masę absolutnie przekozackich gier, w które grało się z wielką frajdą), to nie przekonasz go w ten sposób. Mówisz do pokolenia auto-healing'u, skryptów i QTE. Jak w grze nie ma wybuchu a'la Michael Bay i walącej się wszem i wobec scenerii, to gra nie jest fajna.

 

Zaś na PS2 owy człowiek zna tylko to, co potem przeportowano na PS3 (i zna pewno dlatego, że gdzieś w prasie wyczytał że dobre i że "exclusive").  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...