Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

A jak weźmiesz lumie to "hu hu, ale moja nokia jest poliwęglanowa" Jak ci sie plastik w samsungu porysuje, to go wymienisz, jak ci sie lumia porysuje, to wymienisz lumie. Jakby ludziom przeszkadzało to że jest taki plastikowy, to by ich nie brali, czyż nie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nokia 520 też nie jest jakoś specjalnie dobrze wykonana. Lepsze modele to wiadomo już lepiej ale proszę nie porównuj 520 to SGS IV.

ależ jak najbardziej będę porównywał SGS4 z Lumia 520. Dlaczego? Bo oba fony miałem w ręku...

 

...tyle że taka argumentacja może Cię nie przekonać... dlatego ot choćby tutaj zerknij http://youtu.be/zkrHpQjUJ7c?t=40s - recenzja Lumii 520

 

 

 

P.S.

Widzisz, możesz wieszać psy na tym budżetowym(!) fonie (który kosztuje koło 450zł?)... ale to że ktokolwiek go porównuje z SGS4 już jest swoistym sukcesem.

 

proszę nie porównuj 520 to SGS IV

ja dobrze rozumiem, że temat jest bolesny dla posiadaczy SGS'ów, ale to nie znaczy żeby o tym nie mówić.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Znów lgorrodz :facepalm:

Czy dyrektywa już weszła? Bo w linku który podałeś jest napisane że wejdzie. To było w 2011, Apple też podpisało taką umowę a nikt nic nie mówił o karze za złącze w iPhone 5. Myśl logicznie więcej, proszę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Porównując te dwa fony mówisz o szybce pokrywającej wyświetlacz?

nie, o tym nie mówię - wiesz, jakby Nokia nie kosztowała kolo 450zł, a 2000zł jak SGS4 na 100% szybka byłaby lepsza  :)

 

Nie zrozumiałeś EWIDENTNIE przesłania - ja oczekuję, że fon za 2000zł będzie POD KAŻDYM względem lepszy od tego za 450zł :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Czy dyrektywa już weszła? Bo w linku który podałeś jest napisane że wejdzie. To było w 2011, Apple też podpisało taką umowę a nikt nic nie mówił o karze za złącze w iPhone 5. Myśl logicznie więcej, proszę.

Zapytałem licząc rzetelną na odpowiedź z Waszej strony a nie tylko hejt. Ale jak widzę Wy jedynie hejtować umiecie a nie podawać konkretne informacje. Zatem sam musiałem poszukać. Otóż z tej informacji prasowej wynika m.in. że

 

 

Tymczasem Komisja Europejska określiła, że wszystkie telefony komórkowe, sprzedawane na obszarze Unii Europejskiej powinny zapewniać możliwość ładowania ich akumulatorów za pośrednictwem ładowarki właśnie z wtyczką micro USB. Gniazdo w takim formacie powinno być w telefonie. Zastosowane w smartfonie iPhone 5 gniazdo Lightning nie daje możliwości podłączenia do niego ładowarki z wtyczką micro USB.

Idąc dalej tym torem znalazłem taką oto informację prasową, z której wynika iż

 


Z inicjatywy Komisji Europejskiej czternastu najważniejszych producentów telefonów komórkowych - w tym Apple, Motorola, Nokia i Samsung - porozumiało się w sprawie wspólnego standardu ładowarek do telefonów komórkowych, opartego na standardzie micro-USB.

Uniwersalną ładowarkę (onechargerforall.eu), kompatybilną z telefonami komórkowymi wszystkich marek, KE promowała od wielu lat. Nowe normy techniczne (opublikowane 29 grudnia 2010 roku) obejmują telefony z funkcją obsługi danych, które dominują na rynku, a także coraz popularniejsze, wielofunkcyjne smartfony.

Komisja podkreśliła, że dzięki współpracy w sektorem nowy standard wprowadzono bez uchwalania unijnych przepisów - w drodze dobrowolnego porozumienia producentów.

Komisja Europejska nie dizała szybko. Niemniej spodziewam się, że rozpocznie procedurę i - za jakiś (dłuższy zapewnie) czas - ukarze firmę Apple za to postępowanie, które złamało zawarte wcześniej postanowienie, umowę. A umów przeciez nalezy dotrzymywać. I zapewne wprowadzi również odpowiednią konkretną dyrektywę.


Dodam jeszcze, że w tej sprawie zamierzam poinformowac moich "lokalnych" cieszyńskich europalramentarzystów: Jerzego Buzka oraz Jana Olbrychta aby ową sprawą zainteresowali się - i przekazali odpowiednie sugestie w sprawie nieprawidłowych ładowarek w telefonach Apple do Komisji Europejskiej właśnie.

Link to post
Share on other sites
Dodam jeszcze, że w tej sprawie zamierzam poinformowac moich "lokalnych" cieszyńskich europalramentarzystów: Jerzego Buzka oraz Jana Olbrychta aby ową sprawą zainteresowali się - i przekazali odpowiednie sugestie w sprawie nieprawidłowych ładowarek w telefonach Apple do Komisji Europejskiej właśnie.

Teraz to leżę :banan:

Ta dyrektywa nie weszła w życie od 2011 roku, jak pokazałem Ci wyżej.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
Ta dyrektywa nie weszła w życie od 2011 roku, jak pokazałem Ci wyżej.

Nie weszła ponieważ Komisja Europejska przystała na umowę, zawartą między czołowymi producentami smartfonów (jak możesz wyczytać wcześniej). Skoro Apple, jako jeden z sygnatariuszy tej umowy, tą umowę złamało to Komisja Europejska powinna rozpocząć procedurę. I rozpocznie (bo niby dlaczego nie?). Ot, co :P

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

NIe rozumiesz co to jest umowa, na którą przystała Komisja Europejska? Nie rozumiesz, że umów trzeba dotrzymywać a za złamanie owej (każdej) można ponieść konsekwencje, nawet jeśli nie jest to złamanie dyrektywy czy ustawy etc ale "tylko" umowy?


 

 

No weź nie mów że tego nie rozumiesz? :/
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
NIe rozumiesz co to jest umowa, na którą przystała Komisja Europejska? Nie rozumiesz, że umów trzeba dotrzymywać a za złamanie owej (każdej) można ponieść konsekwencje, nawet jeśli nie jest to złamanie dyrektywy czy ustawy etc ale "tylko" umowy?

poczytam o tym więcej jutro, ale JEŚLI taka umowa została zawarta między producentami to właśnie im będzie najbardziej zależało na egzekwowaniu jej warunków (nie EU - możliwe że EU w tej sytuacji jest tylko instytucją autoryzującą umowę bez możliwości samowolnej egzekucji kary za złamanie jej warunków - rzecz jasna wtedy sprawa trafi do sądów itd).

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

No i tego typu przepisy to jest faszyzm, bo jak to inaczej nazwać, co jeszcze zamierzają kontrolować z ręki UE.

Akurat to z microUSB jest wg mnie dobrym pomysłem. Praktyka - na *uj mi w domu 15 różnych ładowarek, skoro tak naprawdę powinna wystarczyć jedna. Mniej ładowarek -> mniej zużycia materiałów -> mniej śmieci -> czystsze środowiski + wygoda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...