Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

smiej sie ale tak jest na prawde - ide do sklepu kupic zarowke 40W... nie ma takiej wiec pytam ekspedientki, na to ona daje mi chyba 28W i mowi ze to jest tak naprawde 40W   :roll:

 

Swoja droga rozwalił mnie news: 

Xperia Z2 ma zostać wyposażona w większy, bo aż 5,5" ekran IGZO korzystający z technologii Triluminos, który wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD, przy gęstości 540 ppi.

540ppi ?!? W sumie fajnie, do smartfonu będzie lupa dołączona :D

 

...ejjj ale tak wlasnie wyglada rynek Androida - niepotrzebny badziew ładują w fony po to tylko żeby mieć co napisać na bilboard'ach:

- aparaty 4K

- 540ppi

- chore rozdzielczosci

- procesory 8-rdzeniowe juz niedlugo mają być stosowane

- baterie 6000mAh

- czytnik lini papilarnych

- pełnowymiarowy OBIEKTYW(!) :o

 

P.S.

Strasznie lubię sposób jak Nokia narywa się z konkurencji :D Uszczypliwie, ale bez chamstwa ani złośliwości :)

http://www.noknok.tv/wp-content/uploads/2013/09/nokia-lumia-1020-Samsung-Galaxy-S4-Zoom-03.jpg

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

540ppi

Hahahah, miazga :D. Ale na poważnie - przegięcie. Już nie mówię, że na smartfon patrzymy z pewnej odległości (chyba nikt nie przykłada do niego oka) i to co mamy teraz już w zupełności wystarczy. Trochę się robi sytuacja podobna do fotografii w smartfonach - im więcej pikseli, tym lepiej, nieważne, że do takiego urządzenia nie ma sensu ich wpychać.

Link to post
Share on other sites
baterie 6000mAh

No właśnie z tym tak różowo nie jest. 50-rdzeniowe procki, a ciągle 2000mAh to szczyt w bateriach. Te bajery byłyby ok, gdyby dało się to jakoś zasilać, a tak - na uj mi 4 GHz i 15GB RAM w smartfonie, skoro po godzinie siedzenia w necie (swoją drogą, co to za siedzenie w necie z ekranem mniejszym od portfela, toż to nawet detali na red... yhm, deviantart nie zobaczę :D ) woła o podłączenie do gniazdka.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

Jest wiele przepisów dotyczących ochrony środowiska, które UE przestrzega a USA jak zwykle ma wyj***ne na to.

 

Paktu o zmniejszeniu zanieczyszczeń CO2 też jako jeden z nielicznych krajów USA nie podpisała. Ona ma w pupie taką ochronę środowiska, podobnie z odpadami elektronicznymi czy nawet atomowymi. Niemniej nie o tym chciałem napisać ale o fakcie ze skoro podpisali umowę w sprawie ładowarek to mają siejej trzymać a jak nie to konsekwencje dla Apple zapewne będą... Taki lub siakie. Bo dlaczego nie? Zawartych umów należy dotrzymywać.

 

Tyle. EOT z mojej strony w tym zakresie.

Wszedłem dziś do salony play pooglądać telefony a tam same atrapy i to w dodatku gównianej jakości. Blah. Równie dobrze by mogli same ulotki wstawiać bo nie da się w ten sposób ocenić wyglądu telefonu ani jego jakości...

Trzeba było panią grzecznie poprosić o ten, ten, ten i tamten. Ona ma obowiązek pokazać przed sprzedarzą a jak nie ma to niech zamówi. Ty zaś nie masz obowiązku po jego obejrzeniu kupić. Takie jest prawo konsumenta do obejrzenia i decyzji - jak kupujesz przez sieć możesz oddać bez przyczyny w 10 (14) dni a w tradycyjnym sklepie dotknąć i kupić - lub nie kupić.

 

Swoją drogą po części rozumiem że na wystawie są atrapy i że salon niektórych modeli noe ma - niemniej to ich nie usprawiedliwia.

Link to post
Share on other sites

Bardzo trafna opinia na temat nowych iPhone'ów

 

 

Wielu fanów marki broni ewidentnej wtórności 5S argumentem, że to w końcu model z "S", czyli tylko ulepszenie poprzedniej, teoretycznie bardziej spektakularnej wersji. Jednak ten argument już u podstaw jest inwalidą, bo po pierwsze to truizm, i każda kolejna wersja jest ulepszeniem poprzedniej, a po drugie, co takiego spektakularnego wprowadził iPhone 5? Żeby było jasne - nie uważam, że 5S jest kiepskim smartfonem, bo zapewne jego wykonanie będzie stać na najwyższym poziomie, a oferowana płynność pracy osiągalna będzie tylko dla najlepszych Androidów. Niemniej, negatywnie poraża masa funkcjonalnej odtwórczości w iOS 7, czy do bólu oklepany design z dużymi ramkami i niewielkim ekranem. No i ta mała bateria. Model 5S będący na tle S4 czy Z1 szczytem możliwości w portfolio Apple doskonale uzmysławia, jak daleko w tyle za konkurencją pozostała firma z Cupertino.

Natomiast trudno jest mi zrozumieć decyzję o wydaniu 5C. Z jednej strony jest to model nieco tańszy, ale z drugiej, poprzez wykorzystanie błyszczących plastików i pstrokatych kolorów na obudowach, w bezpośredni sposób zrywa on z prestiżem i klasą premium. A przecież w jego cenie, użytkownicy mogliby dostać sprawiającego lepsze wrażenie iP 5, gdyby go nie wycofano. Nie jestem przekonany, aby w dłuzej perspektywie ten ruch wyszedł firmie na dobre.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze podawaj źródło. Pozwoli to uniknąć jakiś niedomówień czy zarzutów.

 

 

Model 5S będący na tle S4 czy Z1 szczytem możliwości w portfolio Apple doskonale uzmysławia, jak daleko w tyle za konkurencją pozostała firma z Cupertino.

Moim zdaniem mają bardzo dobrze rozwiniętą technologię, tak jak reszta, ale polityka firmy robi swoje.

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jedno - CZY ktoś kto rozsiewa PLOTKI o wytrzymałości Nokii 3310 MIAŁ ją wogóle w ręce?

 

Ja ja miałem i uzywałem 3310 po upadku PĘKAŁA jak szkło - jej obudowa była bardzo delikatna. Upadek powodował rozpad na kilka części, urywały się zaczepy przodu i tyłu, pękało chassi - wyświetlacz też lubiał polecieć. Co za debile obecnie rozsiewają ploty o wytrzymałości Nokii 3310 - owszem długo działał, była niezawodna ALE była dość słaba wytrzymałościowo.

 

Prawdziwym MOCARZEM, telfonem do zadań specjalnych z tamtych latbył ten zawodnik : Ericsson r310s

 

http://img263.imageshack.us/img263/5824/abcd0019sc2.jpg

Link to post
Share on other sites

@ravir tu nie chodzi o rozsiewanie informacji tylko pewien  mit i legendarność tego modelu. Możesz się z tym nei zgadzać ale tak ją zapamiętało społeczeństwo i kropka. Osobiście miałem ten tel i nigdy mi się z nim nic nie stało. Obrazek wklejony w odniesieniu do wydarzeń na świecie ale chyba nei zajarzyłeś. To zwykły żart a ty się oburzasz jakby któs Ci psa rozjechał.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Co świadczy o bardzo niskiej inteligencji społeczeństwa - że powtarza plotki bez sprawdzenia. Ale cóż, zycie.

 

A słyszeliście newsy, że Google porzuca Nexus 4 ? Już mają Nexus 5 - czyżby 4 rdzenie 1.5 Ghz i 2 GB RAM'u to było za mało dla Androida 4.4 KitKat ? :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: No to reraz wiadomo czemu producenci proców chcą produkować 8 rdzeniowe jednostki a Szajsung chce do telefonów wkładać 4 GB RAM. Ciekawe czy Nexus 4 udźwignie KitKat'a ? Bo może się okazać, że nie - wtedy Google powie - cóż w końcu to stary model. :rotfl: Kup nowego Nexus'a 5

 

Nexus 5 - tylko  4 rdzenie - ale taktowanie 2.26 GHz - czyli Android 4.4 będzie wymagał do płynnego działania jakieś 50% większej mocy obliczeniowej.

 

Zanim ktoś mi napisze, że nie mam racji - to po "grzyba" dają procesor o znacznie zwiększonej mocy? Przecież większya moc proca to droższy sprzęt i szybsze wyczerpywanie akumulatora?

 

Parafrazując słynne Prawo moor'a :

 

Prawo Ravira : Każda nowa wersja Androida wymaga o 50% więcej mocy obliczeniowej. :) :) :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mosz pan racje. Całkowitom. Google trochę się zapędził w tym systemie. Daje full bajerów i efekty graficzne jakby to miało na jakimś Dżejforsie 780 śmigać, zapominając o najważniejszym - optymalizacji. Zamiast dawać pierdoły wykorzystywane raz na pół roku mogliby w końcu coś pokombinować z tymi wymaganiami. Mnie śmieszy sytuacja, kiedy to zwykły smartfon ma mieć mocniejsze bebechy od laptopa. Wyścig na cyferki...

Inna sprawa - gdyby mieli popracować nad optymalizacją, kto wtedy by kupował nowe słuchawki? Google na pewno ma profity z tego, że mułowatością systemu zmusza ludzi do kupownia nowego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Jestem świerzo po instalacji iOS'a 7 i cóż mogę powiedzieć... Brzydkie, ciągle łapie zwiechy ( szczególnie przy zamykaniu aplikacji gestem ) prawie każdy element jest zerżnięty od konkurencji. Jedynie co to pasek powiadomień wygląda spoko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...