Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

Ja dostałem to samo :) Chce ktoś mój rabat ^^?

 

 

 

Szanowni Państwo,

pragniemy przeprosić za błąd, jaki pojawił się na naszej stronie w wyniku poważnej usterki działania systemu teleinformatycznego. Cena zamówionej przez Państwa karty graficznej GAINWARD GeForce GTX950 2048MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1250/6800) (wer. OC - Golden Sample) - kod produktu VGAGAINVD0375 była wynikiem błędu działania systemu teleinformatycznego. Prawidłowa cena karty wynosiła 679zł brutto, w wyniku awarii cena pokazana w sklepie proline.pl wynosiła 279zł brutto.

W związku z powyższym nie jesteśmy w stanie zrealizować Państwa zamówienia. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy, naszym celem nie było wprowadzenie Państwa w błąd. W ramach rekompensaty oferujemy obniżoną cenę na dowolny wybrany przez Państwa produkt z oferty naszego sklepu. Aby z niego skorzystać wystarczy przed złożeniem zamówienia skontaktować się z naszym pracownikiem, aby ustalić wysokość rabatu. Oprócz tego zobowiązujemy się do wysłania zamówienia bez naliczonych kosztów transportu.

Jeszcze raz pragniemy najmocniej przeprosić za zaistniałą sytuację, bardzo nam przykro ze względu na wszelkie kłopoty. Wpłacone środki zostaną zwrócone tak szybko jak to możliwe. Mamy nadzieję, że pomimo trudności zaufają jeszcze Państwo naszej firmie i pozostaną naszymi klientami.

 

 

 

Z poważaniem,

Sklep Proline.pl

 

 

Link to post
Share on other sites

Dla wszystkich januszy biznesu i cebularzy - zakodujcie sobie raz na zawsze:

 

 

Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

 

Jak chcecie się rzucać bo 'wywiązaliście się w umowy' to poznajcie choć w odrobinie praw. Tu ewidentnie był błąd istotny, sprzedawca nie miał szansy go naprawić. Śmiało idźcie do sądu, jak jeden z drugim zapłaci za rozprawę to może raz na zawsze się nauczy.

 

PS. Osobiście to wszystkich 'jęczących pokrzywdzony' zbanowałbym premanentnie.

Link to post
Share on other sites

Pomijajac akurat caly shitstorm z ta "promocja" bo wiadomo bylo, ze nic z tego nie wyjdzie i szkoda czasu :) to nie do konca masz racje. To sprzedawca bedzie musial udowodnic, ze sie pomylil a blad byl istotny. Za blad istotny uznali by 1 zł zamiast 1000zł / 10,99zł zamiast 1099zł / wystawienie Kup teraz 1zł zamiast aukcji od 1zł itp. Tutaj takiego przypadku by nie bylo i jakby sie komus chcialo to sprawe ma wygrana.

P.S zeby nie bylo ja nic nie kupowalem, dopiero teraz patrze a tu znowu akcja na forum z "promocjami"  :D

Druga sprawa to nie do konca zgadzam sie z nazywaniem wszystkich cebularzami. Stwierdzisz, ze cena jest bledna nie kupisz a kupi 10 innych osob. Okaze sie, ze bylo promo limitowane sztuki i wszyscy dostali tylko nie ty. Jak ja mialbym sie za kazdym razem zastanawiac czy aby napewno sklep nie za tanio cos wystawil na stronie to bym chyba nic nie kupil i gdzies bym mial takie zakupy online :/

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

 

 

jak jeden z drugim zapłaci za rozprawę to może raz na zawsze się nauczy.

 

Obawiam się, że żadnemu nie uda się namówić rodziców na taki wydatek ;)

 

Dziwi mnie tylko, że dosłownie za każdym jednym razem, kiedy jakikolwiek sklep zaliczy wtopę z automatem od cen, zaczyna się ta sama śpiewka - cebularze zamawiają graty i są później święcie oburzeni, że sklep nie realizuje zamówień.

Link to post
Share on other sites

 

 

To sprzedawca bedzie musial udowodnic, ze sie pomylil a blad byl istotny.

Srsly? Na prawdę uważasz, że wystawienie produktu (zapewne z automatu lub przez przypadek) karty która warta jest 670zł (wg Ceneo) za 279zł nie jest błędem istotnym to bije pokłony dla Ciebie. W moich oczach niemal zrównałeś się z tymi jęczącymi pokrzywdzonymi przez sklep cebularzami.

 

Jeszcze raz kodeks cywilny:

 

Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

Przeczytaj ze szczególną uwagą pogrubione fragmenty.

Link to post
Share on other sites
 

Srsly? Na prawdę uważasz, że wystawienie produktu (zapewne z automatu lub przez przypadek) karty która warta jest 670zł (wg Ceneo) za 279zł nie jest błędem istotnym to bije pokłony dla Ciebie. W moich oczach niemal zrównałeś się z tymi jęczącymi pokrzywdzonymi przez sklep cebularzami.

Jeszcze raz napisze. To sprzedawca bedzie musial udowodnic, ze blad jest istotny a w tym przypadku to marne szanse. Przypomnij sobie chociaz sytuacje odnosnie allegro typu sprzedaz telefonu, laptopa wartego 1,5k zł za 1zł. Nie raz nawet w TV o tym mowili. Nawet w takim przypadku nie udalo sie przekonac sprzedajacym sadu ze blad byl istotny. Moim zdaniem w tym wypadku to juz nie ma najmniejszych szans. Mi juz nie chodzi o to czy ktos jest cebularzem czy nie zlewam na to. Bardziej chodzi o to, ze kolejny raz w tej sytuacje stawiacie sklepy jako te praworządne a kupujacych jako cebularzy bo jezeli sprawa faktycznia trafila by do sadu to kupujacy by ja wygrali. Pytanie komu sie chce, no wlasnie raczej nikomu :)

Kolejna sprawa to jezeli sklep jest taki super spoko to po co zmieniali regulamin? juz po fakcie... Jakby byli pewni swego to by nic nie ruszyli. 

Ją mam to samo co Nowaj. Dziwi mnie to ile razy już tą sytuacja miała miejsce i za każdym razem to samo. Choć raz wysłano sprzęt w takiej sytuacji?

Z tego co pamietam raz jedyny X-kom. Wystawili aukcje na allegro zamiast 399 dali chyba 299 za dyski SSD i wszystkim wyslali w tej nizszej cenie. 

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

 

 

a kupujacych jako cebularzy

 

Sprawa jest tutaj dość prosta.

 

Kupujesz właśnie kompa, widzisz w bardzo atrakcyjnej cenie jakąś część, którą rozważałeś - próbujesz szczęścia i ją zamawiasz, licząc, że może jakimś cudem uda Ci się ją dostać, a gdy tak się nie dzieje - nie robisz afery w sieci - OK.

 

Na stronie/forum/fanpejdżu z "okazjami" trafiasz na link do sklepu, gdzie do niczego Ci niepotrzebna część widnieje w cenie, która wynosi ułamek jej realnej wartości. Zamawiasz pierdylion sztuk za całą posiadaną gotówkę, po czym lecisz do Providenta/rodziców, aby zamówić kolejne, a gdy sklep informuje o błędzie grozisz mu w internetach sądami, bo hurr durr, skąd miałeś wiedzieć, że 1000 zł to nie jest prawidłowa cena za Mercedesa S500 - jesteś cebulową zakałą internetów, która działa na niekorzyść wszystkich robiących zakupy w sieci.

Link to post
Share on other sites

 

 

Choć raz wysłano sprzęt w takiej sytuacji?
 

Roccat Arvo jakoś rok temu w maju, w empiku po 60zł, potem na stronie smyka, szybciutko zeszły ale wysłane zostały. Nie wiem czy to błąd czy tak specjalnie.

Link to post
Share on other sites

@mati80... gdybyś widział w sklepie apple'a macbook'a za 1999zł zamiast 8999zł jak u innych to też byś myślał, że to faktycznie promocja? ;) w przypadku tego gpu też było zbyt duże przebicie aby było prawdziwe, czasem po paru godzinach szukania można znaleźć coś poza allegro, ceneo i innymi porównywarkami, coś na 10 sronie google'a tańszego o 5-10% ale nie 2-3x taniej.
 
nie chce mi się tego czytać wszystkiego, ale minimum raz na miesiąc znajdzie się taki błąd i rzucają się na to jak pies na kość i warczą, gryzą, krzyczą, klną że jak to tak można, przecież kupili, dlaczego sklep im nie chce wysłać...
 
...pójdą kiedyś do pracy, szef im nie zapłaci pensji, dalej się będą kłócić tylko w tym przypadku nic nie ugrają nawet w sądzie bo...
 
...pojechali pracować za granicę, rwać truskawki...
 
...na czarno.. bez umowy..
 
...taka karma..
 

może zmienimy pól konstytucji i zrobimy np aborcje zamiast zakazana, zalecana?


ile Ty masz człowieku lat, że takie słowa Ci lecą z taką łatwością na język? bo jeśli nie jesteś małolatem to nie przyznawaj się nawet do tego bo jeszcze bardziej się pogrążysz...

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Sprawa jest tutaj dość prosta.

 

Kupujesz właśnie kompa, widzisz w bardzo atrakcyjnej cenie jakąś część, którą rozważałeś - próbujesz szczęścia i ją zamawiasz, licząc, że może jakimś cudem uda Ci się ją dostać, a gdy tak się nie dzieje - nie robisz afery w sieci - OK.

 

Na stronie/forum/fanpejdżu z "okazjami" trafiasz na link do sklepu, gdzie do niczego Ci niepotrzebna część widnieje w cenie, która wynosi ułamek jej realnej wartości. Zamawiasz pierdylion sztuk za całą posiadaną gotówkę, po czym lecisz do Providenta/rodziców, aby zamówić kolejne, a gdy sklep informuje o błędzie grozisz mu w internetach sądami, bo hurr durr, skąd miałeś wiedzieć, że 1000 zł to nie jest prawidłowa cena za Mercedesa S500 - jesteś cebulową zakałą internetów, która działa na niekorzyść wszystkich robiących zakupy w sieci.

wszystko ładnie pieknie, tylko czy to że zmieniali regulamin potajemnie to fajnie? może zmienimy pól konstytucji i zrobimy np aborcje zamiast zakazana, zalecana? 

Link to post
Share on other sites

 

 

zmieniali regulamin potajemnie

 

Każdy sklep wysyła wszelkiej maści zmiany w regulaminach w formie elektronicznej do wszystkich osób, które coś w danej firmie kiedyś kupiły. Jako osoba robiąca zakupy w pierdylionie różnych firm, dostaję takich maili na pęczki. Jeśli rejestrujesz się u danego sprzedawcy tylko po to, aby skorzystać z ewidentnego wałka i masz pretensje, że ktoś się przed tym broni to można to porównać do typa krojącego komórki, który ma pretensje, że "klient" mu uciekł.

Link to post
Share on other sites

przykład jak przykład, nie są bez winy mogli nie zmieniać i git by było, mogę sie i pogrążyć nie interesuje mnie opinia innych... jak dla mnie każdy ma prawo wyboru i nie kazdy wierzy w te głup.. jak dla mnie aborcja powinna być legalna choć bym jej nie polecał chcesz to zrób- bo i tak jak ktos ma zrobić to zrobi... albo cos gorszego i takie sa fakty.... a jeżeli jesteś przeciw to jej nie rób proste nie?

Link to post
Share on other sites

co innego móc mieć wybór, co innego aby była zalecana

 

 

 

 

dobra dobra chodziło tylko o przykład przepraszam jak uraziłem, chciałem powiedzieć, że potajemnie coś robią, przyznajcie jak by sklep był w 100% pewny, że nie będzie musiał takiej karty wylać próbował by podmienić regulamin?

Link to post
Share on other sites

Polska to Polska i u nas takie rzeczy nie przejdą. Co innego USA, wydaje mi się że tam konsument ma większe możliwości.

 

nie ma co robic gównoburzy ;)

 

osobom którym anulowano zamówienie radzę skontaktowac się z Proline - mnie udało się wynegocjowac cenę za 6600K z 1045zł na 980zł także jestem zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...