Skocz do zawartości

Regulamin działu "Giełda"

Igoruss

Regulamin działu "Giełda"


1) W dziale „Giełda” obowiązuje Regulamin Forum Benchmark.pl oraz poniższy regulamin. Korzystanie z tego działu oznacza akceptację obu regulaminów a niestosowanie się do nich będzie skutkowało usunięciem oferty oraz ostrzeżeniem dla autora ogłoszenia. Moderacja ma również prawo do usunięcia ogłoszenia, którego treść budzi wątpliwości co do uczciwości oraz zamiarów sprzedającego.

 

2) Oferta sprzedaży / zamiany musi zawierać cenę oraz zdjęcie produktu (bez opakowania) z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie (wszelkiego rodzaju linki do hostingów nie będą akceptowane). Poradnik, jak wstawiać zdjęcia do postów. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających trwającą/aktualną aukcję w serwisie Allegro, Allegro Lokalnie (również darmowych ogłoszeń). Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odpakować sprzedawanego przedmiotu (jest nowy, plomby na pudełku), wystaw go na Allegro, Allegro Lokalnie a w temacie podaj link do aukcji.
W przypadku podania linku do Allegro wymagany jest krótki opis przedmiotu, lub podanie jego dokładniej nazwy, oraz informacji o cenie (kwoty "kup teraz", "licytuj").

 

3) Oferty można odświeżać po upływie 7 dni od daty napisania ostatniego posta w temacie. Bezwzględnie zakazuje się pisania nic nie wnoszących do tematu postów. Zabronione jest również pisanie postów mających na celu tylko poinformowanie o fakcie, że dane aukcje kończą się za x godzin lub obniżanie ceny o symboliczną wartość (np. 2zł) Ponadto, przy każdej edycji treści posta lub w wypadku scalenia się dwóch postów bezpośrednio pod sobą należy podać powód edycji posta.

 

4) Zakazuje się odsprzedaży / zamiany kont - zgodnie z Umowa użytkownika Steam (pkt 1, 2A, 2F), Warunki korzystania z usług UBISOFT (pkt 3.1) oraz EULA Origin ( pkt 4) i podobnych.

 

5) Ogłoszenie sprzedaży kluczy do gier w tym "gift", przedmiotów wirtualnych, kluczy licencyjnych, oprogramowania, musi zawierać link do aukcji Allegro na której klucze/przedmioty są wystawione. Jednocześnie zakazuje się odsprzedaży kluczy z aukcji charytatywnych Humble Bundle oraz dołączanych do kart graficznych, płyt głównych, procesorów... - regulaminy wewnętrzne Humble Bundle / Nvidia / AMD.

 

6) Nie łączymy ofert kupna i sprzedaży. Jeżeli chcemy zamieścić ofertę kupna oraz ofertę sprzedaży, robimy to w osobnych tematach.

 

7) Zakazane jest umieszczanie ofert komercyjnych.

 

8) Portal benchmark.pl oraz forum benchmark.pl nie są platformami do prowadzenia handlu, dlatego też wszystkie transakcje zawierane są na własne ryzyko. Właściciele oraz Administracja nie biorą odpowiedzialności za zamieszczone oferty ani za wszelkie problemy na linii autor tematu – klient, nie mogą również wyciągać konsekwencji bez prawomocnego wyroku sądu.

 

W razie podejrzenia, że dana oferta zawiera fałszywe informacje, łamie regulamin i/lub wprowadza w błąd użytkowników należy niezwłocznie poinformować o tym globalnych moderatorów forum poprzez kliknięcie przycisku "zgłoś" (na dole posta).

 

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021

Administracja forum.benchmark.pl

×
×
  • Dodaj nową pozycję...