Skocz do zawartości

Podstawy i kilka sztuczek Photoshopa wg. BIGPUNa


Recommended Posts

Może troszkę się spóźniłem z tematem, aczkolwiek proponuje wykupić mały pakiet na shutter/fotolia i można dużo ciekawych rzeczy znaleźć. Ew możesz zapożyczyć o ile nie będzie to wisieć publicznie z behance jakieś gotowce. 

 

Tylko musisz mieć jakąś specyf. odnośnie druku tej fototapety ;)

 

BTW. Do zawodowego się uczyć ?? :o

Link to post
Share on other sites

Bj penn 

 

 

 

George Saint Pierre

 

 

 

Jon Bone Jones

 

 

 

Anderson Silva

 

 

 

Fedor Emelianenko

 

 

 

Buakaw Benchamek

 

 

 

 

Wanderlei Silva 

 

 

 

Ramon Dekkers 

 

 

 

Ring tutaj jest największy problem nic ciekawego nie znalazłem ... może być 

format : fototapeta bd miała 2,3 metra szerokości i 1,8 metra wysokości , bd to fototapeta samoprzylepna 

 

Do zawodowe

 

BTW. Do zawodowego się uczyć ??

Tak jestem nowa podstawa programowa i jako technik informatyk piszę 3 klasyfikacje E.12, E.13, E.14. Pierwszą część czyli praktyczne E.12 zdałem na oko 90% z tego co się zdążyłem dowiedzieć, 16 czerwca czeka mnie jeszcze pisemny :) 

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witaj Bigi, witajcie wszyscy! Może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie :)

 

Szukam obrazków do szablonów stron internetowych, które tworzę na serwis themeforest.net. Z darmowymi zdjęciami poradziłem sobie znajdując stronę unsplash.com, gdzie jest bardzo duży wybór tychże grafik.

 

Potrzebuje jednak zdjęć portretowych do sekcji wymieniającej członków jakiejś tam ekipy, poniżej przykładowe zdjęcie.

 

http://www.shutterstock.com/pl/pic-155237201/stock-photo-young-bussiness-woman-standing-over-office-background.html?src=7hYy/VythB9luhOW6SPoGg-1-0

 

 

Jednak na tego typu stronach są one płatne i to dość sporo. Teraz pojawia się moje pytanie. Czy istnieje opcja żeby pozyskać takowe zdjęcia za darmo lub czy mogę wystawić szablon ze zdjęciem posiadającym znak markowy shutterstock?

Edytowane przez Sincerite
Link to post
Share on other sites

Cześć :)

Mam pewien problem z tutkami, a mianowicie z ogniem i prostym cieniem. Tworząc Smart Objecty czy to w przypadku ognia, czy to w przypadku stempelka Federal Special podmieniając chociażby ogień na dym, zmienia się tylko jeden objekt, a nie wszystkie kopie od niego utworzone. Orientuje się ktoś może w czym może być problem ?

Link to post
Share on other sites
Orientuje się ktoś może w czym może być problem ?

Źle kopiujesz smarty - dokładnie to robisz nowe smart w postaci kopi, a ma być KOPIA smarta.

Rozwiązanie (3 metody, każda da ten sam efekt): 

1. Trzymając "ALT" chwyć warstwę którą chcesz skopiować, przesuń kursor w miejsce gdzie chcesz ją "położyć" i upuść. W ten sposób utworzysz kopię smarta, która będzie się zmieniała wraz ze zmianami w oryginalnym - macierzystym smart obiekcie

2. Chwyć warstwę do skopiowania i upuść ją na ikonce "new layer"

3. Prawym > duplicate layer ...

 

Nie używaj polecenia "New Smart Object via copy" , bo wtedy nowo utworzony smart nie będzie "zlinkowany" z oryginałem

 

 

mogę wystawić szablon ze zdjęciem posiadającym znak markowy shutterstock?
Na pewno nie ! 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebuje jednak zdjęć portretowych do sekcji wymieniającej członków jakiejś tam ekipy, poniżej przykładowe zdjęcie.   http://www.shutterst...luhOW6SPoGg-1-0     Jednak na tego typu stronach są one płatne i to dość sporo. Teraz pojawia się moje pytanie. Czy istnieje opcja żeby pozyskać takowe zdjęcia za darmo lub czy mogę wystawić szablon ze zdjęciem posiadającym znak markowy shutterstock?
 

 

Wykup zdjęcia np z fotolia.com są o wiele tańsze lub darmowe z http://www.freeimages.com/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedną sprawę, która mnie gnębi. Czy wycinając lassem daną rzecz mogę cofnąć o krok jedno kliknięcie lassem w przypadku, gdybym coś źle zrobił w jednym miejscu (np. uciąłem kawałek kółka) czy muszę zaczynać szparowanie od nowa ?

Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem takiej możliwości, ale zawsze możesz takie zaznaczenie zamienić na ścieżkę i potem sobie dowolnie edytować kształt.

Jak będzie gotowy to możesz znów na zaznaczenie zamienić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie w tamtym temacie się chwalimy i omawiamy wrzucane grafiki, tutaj raczej sprawy techniczne omawiamy itp.

Każdy od czegoś zaczynał, więc nie ma się co wstydzić.

Link to post
Share on other sites

Simply mała rada for U ... potraktuj PSa jako narzędzie do tworzenia. Szukaj inspiracji - jak coś wpadnie w oko to nierób copy / paste, tylko ucz się jak wykonać dany efekt od podstaw wyłącznie przy użyciu dostępnych narzędzi. Jest to męczące i czasochłonne, ale z czasem dojdziesz do poziomu gdzie będziesz wstanie wykonać wszystko co tylko sobie nie wymyślisz bez żadnych gotowców z neta < to jest poziom "dobry". Kilka lat doświadczenia i będziesz robił co chcesz na kilka sposobów - to jest poziom "Bardzo dobry"  8-)

Co do metody copy / paste - szkoda czasu, bo zbyt wiele się nie nauczysz. 

Zrób flarę od zera to jest coś  ;)

Pokombinuj z gradientami (radial), kilka warstw z różnymi kryciami, zbluruj tu i tam (guasian, motion, radial), porozciągaj i gotowe. Satysfakcja gwarantowana.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rade :) Moge wam posłać jeszcze tutaj jakieś pare grafik do opinii? bo w tamtym temacie panuje straszne zamieszanie :)


Postaram się wszystko robic sam :)


Zrobiłem flare :) I chyba nie wyszło za dobrze  :/

 

http://i.imgur.com/lbhP7E5.png

 


flara #2

http://i.imgur.com/ZNSJDsd.png

 


Flara #3 + screen dla potwierdzienia :)

 

http://i.imgur.com/G5LwxW1.png

http://i.imgur.com/LzkC9jp.png

 

 

Co sądzicie?  :D  mi sie chyba już podoba :) Ta pierwsza chyba kiepska tylko jakaś :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Simply mała rada for U ... potraktuj PSa jako narzędzie do tworzenia. Szukaj inspiracji - jak coś wpadnie w oko to nierób copy / paste, tylko ucz się jak wykonać dany efekt od podstaw wyłącznie przy użyciu dostępnych narzędzi. Jest to męczące i czasochłonne, ale z czasem dojdziesz do poziomu gdzie będziesz wstanie wykonać wszystko co tylko sobie nie wymyślisz bez żadnych gotowców z neta < to jest poziom "dobry". Kilka lat doświadczenia i będziesz robił co chcesz na kilka sposobów - to jest poziom "Bardzo dobry"  8-)

Co do metody copy / paste - szkoda czasu, bo zbyt wiele się nie nauczysz. 

Zrób flarę od zera to jest coś  ;)

Pokombinuj z gradientami (radial), kilka warstw z różnymi kryciami, zbluruj tu i tam (guasian, motion, radial), porozciągaj i gotowe. Satysfakcja gwarantowana.

Rozciąganie rastra to morderstwo.

 

Spoko spoko, ale ps nie służ akurat do efektów typu flare, wireframe, c4d czy innych. Tutaj pokusiłbym się o połączenie 3ds'a z aae, nie rozumiem po co się męczyć w tym wypadku z psem ( mimo że można to szybko wykonać to i tak nie jest to użytkowe na przyszłość ) 

 

Ogółem możesz powiedzieć że PS to kombajn który ma wszystko ( edycja video, edycja kodu, tworzenie animacji, gospodarowanie przestrzeni, generatory webdev itd. ), ale adobe na darmo nie tworzył np Ilustratora aby ludzie korzystali z PS'a ;)

 

Co do PS'a to mimo wszystko w nim można zrobić wszystko, aczkolwiek pokuszę się tu o stwierdzenie bardziej sklejki niż drawu.

Chociaż sam najpierw wole zrobić wiz w PSie, potem w AI zrobić wektor, tak samo z webdesignem ( ps to rewelacyjny program pod web <3 ) lepiej na start zrobić ( bynajmniej mi ) cały projekt w PSie potem Fireworks+ Edge a na koniec dw. Tylko w sumie adobe flash jest niezastąpiony w rodzinie adobe ( pomijając edge animate który nie sformatuje pod swf, oraz aae który służy całkowicie do czego innego ), ale też wymaga trochę poświęcenia czasu. 

 

A no i PM'ki super się robi w PSie :D

 

Taki offtopik mój mały :)

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Nie każdego stać na taki pakiet softu. I nie każdy potrzebuje znać ich wszystkich. Sam sobie zrobiłem kilka blików i flar. Pracując od razu z nich korzystam odpowiednio manipulując pod projekt. Ma być szybko i skutecznie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, od jakiegos czasu borykam sie z brakiem funkcji, otworz za pomoca photoshop. Dodaje program ale nie pojawia sie na liscie. A moze daloby sie zrobic zeby po prawym kliknieciu na plik graficzny, pojawila sie odrazu funkcja edytuj w photoshopie? tak jak jest edytuj w gimpie.

 

mam wersje cs3 i windows 7

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Coś w ten deseń ... link link2

Pogrzeb googlach - szukasz : content menu, application, add, open custome itp.


 

 

Spoko spoko, ale ps nie służ akurat do efektów typu flare, wireframe, c4d czy innych.
Pierwszy słyszę ... jest ogromna różnica pomiędzy flarą wykonaną od zera, a flarą wygenerowaną za pomocą kilku suwaczków. Tworzyć coś to co innego niż, "zarzucać" kolejny filtr, efekt - to że vray za Ciebie zrobi flarę co tobie da?

To że wykonasz ją kilka razy "własnoręcznie", sprawi że zczaisz że są pewne zależności w budowie flary i będziesz wstanie sam je generować. BTW ktoś te automaty do flar musiał stworzyć - lepiej być chyba osobą tworzącą, niż tą idącą na łatwiznę - takie jest moje zdanie w tej materii  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam warstwę do której przypisałem już dość złożoną maskę z gradientami i dodatkowymi ruchami pędzlem. Czy da się przypisać do tej maski w tej warstwie drugą maskę, odwołującą się do tej pierwszej, by już nie smarować wszystkiego na jednej?

(mam nadzieję, że dobrze się wyrażam) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...