Skocz do zawartości

Podstawy i kilka sztuczek Photoshopa wg. BIGPUNa


Recommended Posts

 

 

Mam jeszcze dwa pytania. Podczas gdy używam lassa, co zrobić aby wjechać z nim do tych dwóch małych pól bo dwóch stronach szyi orła pod tym prętem
 

 

wytnij kształt zewnętrzny, następnie zajmij się elementami w środku grafiki.

 

 

 

Drugi problem jest taki, że gdy konweruje layer do smart object i przenoszę orzełka na tło battlefielda, to nie mogę go powiększać jak w tutorialu
 

Nieważne czy to smartobject czy zwykła rastrowa warstwa po kliknięciu ctrl+t, pojawiają się punkty do powiększenia na narożnikach.

powiększaj trzymając shift aby zatrzymać proporcje.

 

pamiętaj aby mieć zaznaczoną edytowaną warstwę

Link to post
Share on other sites

Cze. Mam do Was małe zapytanie. Chciałbym poznać głębiej Photoshopa (większość skrótów klawiszowych, różne myki itp). Interesuje mnie projektowanie stron www, reklam, ulotek, wizytówek. Tutaj chciałbym prosić o doradzenie jakiejś dobrej książki (te poradniki w internecie jakoś mnie nie zadowalają), która by mi sporo pomogła poznać Photoshopa. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Takie pytanko.

Ze szkoły dali propozycję jakiegoś konkursu "graficznego" nt. środowiska i w I. etapie trzeba stworzyć ilustrację przedstawiającą innowacyjną gospodarkę, a w II. etapie - komiks na temat ekonomiczno-gospodarczy.

W pracach każdy materiał musi być własnego autorstwa - w razie wątpliwości trzeba będzie to udowodnić lub na wolnej licencji - nie mogą łamać praw autorskich.

 

Jakiego programu najlepiej użyć? PS, albo Illustrator?

No i tak sobie myślę, nie będzie lepiej tego naszkicować sobie na kartce ołówkiem, a potem odpowiednio pokolorować i ozdobić w PS (jakoś nie widzę możliwości stworzenia "dobrze" wyglądającego komiksu używając od podstaw myszki)?

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

rysiek-z-klanu

Błagam...

Kontaktu nie miałem z inDesignem, Illustrator tylko przelotnie jak sobie robiłem grafiki na koszulki, a Photoshop to już od dawna przydaje się do wielu rzeczy. A, że obecnie mam tylko PS to pobieram sobie wersje próbne, żeby było na "legalu".

 

Keep calm :D

 

Zresztą jak dla mnie nauka rzeczy związanych z komputerem przychodzi bardzo łatwo więc nie widzę problemu.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

W pracach każdy materiał musi być własnego autorstwa - w razie wątpliwości trzeba będzie to udowodnić lub na wolnej licencji - nie mogą łamać praw autorskich.
 

 

tylko mi tu później nie wyskakuj z tekstami: "Bigi, a zrobisz mi dymki, bliki, wytniesz itp. Tobie to zajmie 5 minut" :):):)

 

ściągaj triale i działaj. Jak czegoś nie będziesz wiedział pytaj. Jedyne w czym mogę pomóc to mogę Ci przesłać jakiś dymek komiksowy w PS:)

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko mi tu później nie wyskakuj z tekstami: "Bigi, a zrobisz mi dymki, bliki, wytniesz itp. Tobie to zajmie 5 minut" :)   ściągaj triale i działaj. Jak czegoś nie będziesz wiedział pytaj. Jedyne w czym mogę pomóc to mogę Ci przesłać jakiś dymek komiksowy w PS:)

 

No wiadomo, nawet nie jestem typem człowieka, który wyręcza się kimś innym ze swojego zadania :] No i jak coś nie jest zrobione na co najmniej 95% moich możliwości to tego nawet nie upubliczniam :)

A co do dymku to się skontaktuję w razie awansu do II etapu :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...