Skocz do zawartości

Podstawy i kilka sztuczek Photoshopa wg. BIGPUNa


Recommended Posts

smartobject głównie daje możliwość przywrócenia do pierwotnej postaci  ;) i to jest glowny atut. Dzięki temu w pracy mogę robić adaptacje prac w różnych formatach bez utraty jakosci  :D ba ostatnio smart object bardziej traktuje jak folder z zawartoscia bg poniewaz latwiej edytowac i photoshop przy duzych projektach sie nie przycina ( najlepiej zapisac objekt inteligentny bezposrednio jako psb ( dla cs 6 jezeli masz ps CC to samo to robi w  tempach ). Dodatkowo ta funkcja daje mozliwosc konwertowania plikow AI oraz EPS do roznej wielkosci w kolejnych adaptacjach projektu  :)

 

Niestety ma jeden minus, zostawia badpixele podczas zmiany rotacji :P

 

@Rafał

Dodaj wiekszy GB ( na objekcie inteligentnym, najlepiej to zrobic na wektorach zapisac jako *.psb a potem dodac inteligentny gb ) 

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

@rafał gites!!! Tak jak napisał worm możesz zapodać delikatny Gausian Blur z filtrów.

Ale masz ostry gradient więc ten cień pasuje:)

 

@jozio dla mnie smartobjecty to zbawienie.

Wrzucam zdjęcie w oryginalnym formacie do edycji. Zamieniam na 'so' i mogę dowolnie skalować, duplikować, przekształcać.

Idealnie sprawdza się np przy zatowarowywaniu podajników w momencie jak trzeba zmienić wszędzie produkt, zmieniam tylko jeden:)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanie odnośnie PS. W czym może być problem gdy używam healing brush tool lub clone stamp tool to następuje tragiczne zamulenie Photoshopa? W przypadku healing brush tool to wystarczy, że ruszę odrobinę myszką i nie da się nic zrobić bo następuje takie spowolnienie. Clone stamp tool już jest trochę lepiej bo tutaj jak pobiorę próbkę to mogę ją normalnie przenieść w inne miejsce, problem zaczyna się gdy chcę tą próbką pokryć trochę większy obszar niż jeden punkt. Chyba kompa nie mam takiego słabego :D Mam wtedy odpalonego Afterburnera i widać na liczbie klatek to zamulenie. Normalnie jest w okolicach 30 a potem spada do 1-2 xD Tym bardziej dziwi mnie to, że wcześniej jak się bawiłem na CS5 to nie było z tym problemu. To się zaczęło na CS6.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, potrzebuje bardzo szybkiej pomocy. Musze coś zrobić z tym wierszykiem co jest na dywanie żeby jakoś tak ładnie to wyglądało a w ogóle nie wiem jak się za to zabrać, chciałbym żeby się jakoś komponował z tym dywanem ale jestem w tym kompletnie zielony. Co można zrobić w PS żeby to jakoś wyglądało? 

 

http://s6.ifotos.pl/mini/156043875_epxssne.jpg

Link to post
Share on other sites

Edytując punkty wierzchołków możesz przytrzymać "ctrl" wtedy nadasz perspektywę > czyli "ctrl+T" (wywołanie freetransform), dociskając "ctrl" przechodzisz w tryb "distort". Ewentualnie CTRL+T, później prawym w ramce obiektu i masz menu z wyborem dostępnych form transformacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Ja mam pytanie może znacznie odbiegające od tematu ale zapytać muszę , za jakiś czas bd sobie zamawiał foto tapetę do pokoju i chciałbym zrobić własny projekt takiej foto tapety jak trudne to może być dla kogoś kto raczej nie ma za dużo wspólnego z programami graficznymi ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...