Skocz do zawartości

Wpływ OC proc. Ivy Bridge oraz liczby rdzeni na fps na platformie Z77 z GTX 680


Recommended Posts

Nie mylisz się!

Podaję przykład Tomb Raider 2013, zatoka z rozbitymi statkami: patrząc w stronę  morza

3.1Ghz  - 27fps (GPU Load 88%)

3.4Ghz - 35fps (GPU load 99%)

4.0Ghz - 35fps (GPU load 99%).

I tak jest praktycznie w każdej grze. J

Jeżeli GPU Load na danym procesorze wyniesie 99% to OC tego procesora nie przyniesie już żadnych korzyści!

Czyli się nie mylę, właśnie o tym mówie. Jak masz te 99% to już nie dostaniesz więcej fps podkręcając procesor. Pomiar GPU jest wiarygodny zawsze. Tzn. jeśli masz 99% to karta generuje tyle fps ile jest wstanie z tym konkretnym procesorem.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

 PII nie ogranicza karty takiej jak hd6950, po prostu w miejscu bardzo procesorowym  nie nadąża z wyliczeniami,

K0chan to chyba Ty załapałeś, że nie nadąża z wyliczeniami oznacza ograniczanie karty graficznej przez procesor.

 

Ja od samego początku o tym wiedziałem bo sam zwróciłem uwagę Wooojciechowi1983 na innym forum żeby wykonał testy z HT i bez.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

ja ci trąbię od kilku miesięcy w różnych tematach, że jak masz 99% użycie GPU, to procesor karty nie ogranicza, a że zdażają się takie miejsca jak w C3, gdzie PII nie potrafi tak szybko obliczyć fizyki, to masz zamiast 99 w tym miejscu 80-85 % - i przez takie miejsca mam nazywać to ograniczaniem? A może niedorobionym skryptem, albo badziewnym wykorzystaniem jakiegoś elementu (osławiona lina w C3)

Jakbyś trochę potestował DJ kart w życiu, to byś bzdur nie pisał o ograniczaniu

Napiszę ci jeszcze jedną rzecz - jak karta jest ograniczona przez CPU to nie ma prawa fps wzrosnąć po jej OC - szkoda, ze hd6950 nie przetestowałeś bez OC i po OC, to byś zrozumiał, co to znaczy ograniczenie

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Czyli się nie mylę, właśnie o tym mówie. Jak masz te 99% to już nie dostaniesz więcej fps podkręcając procesor. Pomiar GPU jest wiarygodny zawsze. Tzn. jeśli masz 99% to karta generuje tyle fps ile jest wsanie z tym konkretnym procesorem.

 

Jak nie dostaniesz więcej FPS po OC procesora, to na innym CPU też nie będziesz mieć wzrostu wydajności. To, co Ty próbujesz tutaj wciskać, przeczy zasadom logiki.

 

Podam Ci jeszcze fajny przykład w Zewie Prypeci na HD 7970. Na X4 970 mam obciążenie GPU na poziomie 68%, a na i7-2700K było to 73%. Różnica w wydajności? Około 50% na korzyść Intela... Tyle są warte te przeliczniki zużycia GPU...

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

tomcug, jeżeli to będzie w miejscu procesorowym, to dostanie po OC, nie dostanie w miejscu gdzie GPU gra pierwsze skrzypce

 

Cały czas o tym mówimy, miejsca graficzne to żadne wyzwanie nawet dla takiego złoma, jak G540. Paradoksalnie, w tych ostatnich słabsze procesory często okazują się lepsze :o.

Link to post
Share on other sites

Podam Ci jeszcze fajny przykład w Zewie Prypeci na HD 7970. Na X4 970 mam obciążenie GPU na poziomie 68%, a na i7-2700K było to 73%. Różnica w wydajności? Około 50% na korzyść Intela... Tyle są warte te przeliczniki zużycia GPU...

bo tego tak nie rozpatrujesz - to można robić w obrębie jednego procesora, te 73 na i5 to na tym PII pewnie był/jest odpowiednik 100% akurat w tej grze

to jest jedynie przydatne do konkretnej architektury, tak jak to zrobił w recenzji  Wojciech

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

bo tego tak nie rozpatrujesz - to można robić w obrębie jednego procesora, te 73 na i5 to na tym PII pewnie był/jest odpowiednik 100% akurat w tej grze

 

Niby dlaczego w obrębie jednego? Bo taki Phenom II po przekroczeniu 4 GHz łapie magiczną ścianę i już nie zwiększa swojej wydajności?

Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego w obrębie jednego? Bo taki Phenom II po przekroczeniu 4 GHz łapie magiczną ścianę i już nie zwiększa swojej wydajności?

realy? 4,3 ghz dla bencha 3dmark11, wynik wzrósł o całe 100 pkt (z 6300 na 6400) w stosunku do 4,0ghz

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Wszelkie 3DMarki to żaden wyznacznik wydajności procesora, zapamiętajcie sobie to w końcu!

haha, nie no faktycznie żaden, jak karta ma ponad 6k to pewnie w grach jest słabsza od tej co ma 4k pkt - dobry joke

Tak można było pisać o 3dmarkach 05 czy 06 bo tam się cuda działy, ale już od vantage-a, patrząc na GPU Score (bo procesorem ogólny można nadrobić, ale to wszyscy wiedzą) już jest bardzo zbliżona sytuacja do tego , co mamy w grach

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Szybki test w Crysis:

1920x1080 i7-2600K@4.2 GHz + HD 6970 stock

Wszystkie ustawienia wysokie, włączone rozmycie, AFx16, bez MSAA.

 

Średnio 41-42 klatki. Przy wybuchach spadki do 30 klatek. Użycie CPU na poziomie 67-70%, GPU - 99-100%.

Link to post
Share on other sites

Jak nie dostaniesz więcej FPS po OC procesora, to na innym CPU też nie będziesz mieć wzrostu wydajności. To, co Ty próbujesz tutaj wciskać, przeczy zasadom logiki.

 

Podam Ci jeszcze fajny przykład w Zewie Prypeci na HD 7970. Na X4 970 mam obciążenie GPU na poziomie 68%, a na i7-2700K było to 73%. Różnica w wydajności? Około 50% na korzyść Intela... Tyle są warte te przeliczniki zużycia GPU...

Tym przykładem pokazałeś że mam rację mówiąc że użycie GPU jest względne (ale wiarygodne w obrębie danej platformy), odnosi się tylko do danej platformy sprzętowej i zależy od procesora. Pisałem też że jak masz na danej platformie 99% użycia GPU to wtedy OC procka nie zwiększy już fps. Tego nie obaliłeś tym przykładem ani też nie raczyłeś odpowiedzieć na pytanie czy tak jest według Ciebie  czy nie. Mogę się mylić w kwestii że jeśli OC danego procka nie zwiększa już fps to mocniejszy procek w tym miejscu może zwiększyć fps. OK. Niech ci będzie że nie zwiększy, to jest bardziej logiczne  :)

 

Niby dlaczego w obrębie jednego? Bo taki Phenom II po przekroczeniu 4 GHz łapie magiczną ścianę i już nie zwiększa swojej wydajności?

Nie, po prostu po osiągnięciu 4 GHz Phenom przestaje być wąskim gardłem w tej konkretnej lokacji dla karty Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Tym przykładem pokazałeś że mam rację mówiąc że użycie GPU jest względne, odnosi się tylko do danej platformy sprzętowej i zależy od procesora. Pisałem też że jak masz na danej platofrmie 99% użycia GPU to wtedy OC procka nie zwiększy już fps. Tego też nie obaliłeś tym przykładem. Mogę się mylić w kwestii że jeśli OC danego procka nie zwiększa już fps to mocniejszy procek w tym miesjcu też nie zwiększy fps. Ok niech Ci będzie, to jest bardziej logiczne  :)

 

Nie wydaje mi się, by ten przykład miał udowodnić którekolwiek z Twoich twierdzeń ;). Generalnie nie ma potrzeby się sprzeczać, ale to mimo wszystko nie trzyma się kupy.

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się, by ten przykład miał udowodnić którekolwiek z Twoich twierdzeń ;). Generalnie nie ma potrzeby się sprzeczać, ale to mimo wszystko nie trzyma się kupy.

Ale skoro 99% użycia GPU na każdej platformie oznacza że dalsze OC procka już nie zwiększa fps to znaczy dla mnie że jest to wiarygodna informacja. Wszystko się trzyma kupy, Ty robisz błąd porównująć te wartości dla różnych procesorów.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...