Skocz do zawartości

Spalanie / technika jazdy


Gość Kotecek

Recommended Posts

Czy ja wiem czy grzech? Rozumiem jakiś samochód z rzadkim silnikiem albo typowo sportowy ale nie a4 z silnikiem który był w co drugiej 100/a6 których jeździ masa po naszych polskich drogach. Jeszcze rs4 to bym zrozumiał oburzenie.

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

 

 

Grzech takie auto gazować 
 

Grzechem jest wypowiadanie się na temat o którym nie ma się pojęcia !

 

LPG pod każdym praktycznie względem jest dużo lepszym paliwem (do tego bardziej ekologicznym :D) niż PB !

Jednie posiada dwie zasadnicze wady, ma ciężką butlę i jest dość łatwo wybuchowy (pomijam fakt że wadą też jest brak ludzi w Polsce co potrafią go wystroić).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna wada LPG : wysoka temperatura spalania , na dłuższą metę szkodząca silnikowi.

Jak jest zamontowany w silniku, który nie był projektowany żeby tylko przetrwać gwarancję to znacząco nie szkodzi. Jedyna opcja w starym silniku żeby zaszkodził to wtedy gdy ktoś zuboży mieszankę tak, że samochód spala 8 l gazu podczas gdy normą jest 10l pb.

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

Wyższa temp spalania jest niwelowana ciut bogatszą mieszanką, wiec jak to ma szkodzić ?

Co do LPGa, znam jeden warsztat w Krakowie gdzie stroiłem i mogę polecić bo nie włączą tylko trybu auto, ale strojenie to ze 2-3h wychodzi.

I jestem z Warszawy, i tak, opłaca się tyle jechać na strojenie z AFR i EGT na rolkach....

Link to post
Share on other sites

Salem, nie możesz odbierać nowych wiadmości PW ;)

Cóż sam montaż to głównie dobór wtryskiwaczy, dysz, by przewody od wtrysku do dyszy był możliwie mały i koniecznie równy oraz dobry komputer a nie najtańszy syf :)

Reszta to już kosmetyka, reduktor może być słaby, po prostu ustawisz by odcinał LPG powyżej pewnej mocy i załączał benzynę, albo kupić dobry reduktor i mieć to gdzieś :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Gość Kotecek

Z racji tego, że poprosiłem administracje o skasowanie konta macie demota. Z dedykacja dla Bulysjaja, Drachenfelesa i ignoranta Michaela :) Dalej będę jeździł po swojemu :)

 

Zamiast "lepszych aut" zmieniamy na "innych aut", bo moje jest najlepsze i mam takie jakie chciałem mieć :)

 

http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201311/1384535117_elypug_600.jpg

 

 

Sajonara :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...