Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Specyfikacja minimalna:

 

System operacyjny: Windows 7 w wersji 64-bitowej,

Procesor: Intel Core i3-3220 lub odpowiednik AMD,

Pamięć RAM: 8 GB,

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub GTX 1050 albo AMD Radeon HD 7770,

Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca.

Specyfikacja zalecana:

 

System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bitowej,

Procesor: Intel Core i7-4770K lub AMD Ryzen 5 1600,

Pamięć RAM: 16 GB,

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub Radeon RX 480 8 GB,

Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Ponad 370zł za pełną grę!

 

:facepalm:

 

Pierwsza myśl, jaka mi przyszła to Twoim poście MiK: (to taka, że chyba od naszych słowiańskich braci ze wschodu trzeba nauki pobierać :menda: - w odniesieniu do materiału poniżej)

 

Edytowane przez EXT_1
Link to post
Share on other sites

Ja za Edycję Croft zapłaciłem 265zł na GMG, a można pewnie jeszcze taniej z jakichś "mniej legalnych sklepów". Nie mówię, że to deal życia, ale poprzedniczki wpasowały się w mój gust i wiem, że tę część również wymaksuję, więc sobie pozwoliłem zaszaleć (poza tym moja kobita lubi jak w to gram:)

Link to post
Share on other sites

U turków na psstorze była za ~170zł (Croft Edition) ale nie wziąłem, poczekam na lepsze ceny ;) Ta gra raczej szybko straci na cenie. 

 

Teraz ceny gier premierowych są tragiczne. 370zł za cyfrówkę, przecież za tyle to się kupowało wypasione edycje kolekcjonerskie a teraz za ek wołają 600zł xD

Link to post
Share on other sites

Obstawiam, że jak wyjdzie nowa generacja konsol to i ceny gier znowu podskoczą, a te pctowe się po czasie do nich zrównają.

A skończy się na tym, że albo wykupi się abonament na gry, albo będzie trza bulić po 100 eurasów za podstawkę. "Kurła kiedyś było lepiej"

 

Sam rzadko kiedy kupuję gry na premierę, bo to po prostu za drogi interes. Wolę poczekać na rozsądny spadek cen. Tyle, że kiedyś FC3, czy TR2013 kupiło się rok po premierze za dychę, a teraz nawet leciwy FC4 trzyma cenę ok.40zł u normalnych sprzedawców.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw jakiej jakości będą te misje. Pewnie tego typu co poboczne w rottr, a dodatkowe bronie różnić się pewnie będą tylko skinem od standardowych i +5%dmg. Mam nadzieję, że chociaż grobowce będą trzymały poziom.

Najlepsze dodatki to takie co dają nam nową mapę i/lub zmieniają trochę rozgrywkę, patrz Noc Kruka, bądź te do wiedzmina. Ale takich dodatków jakby mniej, bo po co się mają napracować na kasę...

W sumie to nawet taki Dwór Croftów i baba jaga nie były najgorsze, bo dawały nam jakaś odrębną historię (nie wypowiem się w kwestii samej ich ceny, bo nie kupowałem osobno), ale wszystko kwestia tego ile trzeba zapłacić.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mówili to grobowce tutaj mają być konkretne. Zagadki logiczne chyba najbardziej skomplikowane ze wszystkich części. Jeśli rzeczywiście tak będzie to plus dla nich ;) Ciekawi mnie też ogólna długość samej gry, jak za taką cenę to powinno być co najmniej kilkadziesiąt godzin solidnej zabawy. Pierwszy TR którego kupiłem za bagatela 83zł na premierę dostarczył mi przeszło 60h zabawy. 

 

Też nie podoba mi się taki proceder o jakim pisze @MiK czyli dzielenie singlowej gry na części. Ja rozumiem jakby to była oddzielna historia na zupełnie nowej mapie ale dopłacać przeszło 100zł żeby otrzymać bronie i inne bzdety to jawny wyzysk. Te "dodatki" powinny być częścią kompletnej gry a tu dzielą ją żeby dodatkowo zarobić. :>

Link to post
Share on other sites

Tak, będzie to jednorazowy klucz. Więc tak, czy inaczej po przejściu sprzedawana będzie jako używka podstawowej wersji gry to raz, a dwa że przechodząc grę np. w 2 miesiące i puści dalej, to nie skorzysta że wszystkich "dobrodziejstw", bo będą one wypuszczane w odstępach miesięcznych z tego co wiem.

 

Co do długości gry to sama fabuła ma być na ok. 15h + misje dodatkowe + new game plus + znajdźki. Jak dla mnie min. 80h grania

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Bez porównania do U4, tym bardziej, że TR chodził na 10 letnim sprzęcie. Sam rozmach Madagaskaru niszczył wszystko. Nie wspominając o innych lokacjach jak pirackie miasto. Gdzie taki choćby kompleks radziecki wydaje się klaustrofobiczny. A takiej akcji w U4 jak na początku z łodzią próżno szukać gdziekolwiek. Dodam, że wszystkie scenki działają w czasie rzeczywistym. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...