Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

I z tego się potem biorą wszelkie problemy działu GPU oraz obiegowa opinia, że forum BMK to banda kretynów.

Tabela dla mietka - to wyniki podkręconej 670tki - cały post jest kilka stron wcześniej
Fullscreen - rozdzielczość 1920x1200 - FXAA (czyli nie 4xSSAA które jest "fulem")

http://i50.tinypic.com/2vdo3vb.jpg

 

A teraz zrób takie dla swojej magicznej 460 i dodaj screeny bo jesteś niewiarygodny.



Co mi tam - ułatwię zadanie - tak ma wyglądać wypowiedź dotycząca "mam x fps"

Sprzęt: 3570k @4.3 / 670GTX @1200 @3700 (314.07)
Ustawienia
http://i49.tinypic.com/2887051.jpg

 

Wynik Fullscreen 1920x1200


http://i47.tinypic.com/2rc68ar.jpg

 

 

 

 

To samo, po wduszeniu alt-enter.


http://i46.tinypic.com/2jaz482.jpg

 


Edit:

I przypominam - to tylko benchmark, jak chwalicie się wynikami fps i płynności/obecności tearnigu/stutteru w grze - to ma to być o wiele bardziej rozległa i kompetentna wypowiedź - z opisami (najlepiej podpartymi screenami) z różnych miejsc które w różny sposób obciążają sprzęt/są różnie optymalizowane. 
Czas skończyć z tą powszechną beznadzieją i wprowadzić tutaj standardy z zachodnich forów, gdzie takie teksty "gram wszystko ultra na celeronie" są nie do przejścia.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Najlepszy to byłby wykres z farpsa...



 

i wprowadzić tutaj standardy z zachodnich forów

 

Chyba żartujesz ! To nierealne. Nie z naszą polską mentalnością... Polak musi mieć nad sobą bata, wtedy się dobrze czuje. My całe wieki byliśmy pod batem i ludzie żyli a czasy komuny tak naprawdę niejeden wspomina z sentymentem. Teraz nie mamy z kim walczyć, to walczymy sami z sobą, na forach, w rządzie, w szkołach, w pracy, taka prawda.

Poziomem do takiego oc.net, czy tomshardware benchmark NIGDY nie dorówna.

Link to post
Share on other sites

Fraps to prawda, ale akurat nie mam zainstalowanego.

Ja byłbym skłonny i klepać warny za takie bezpodstawne przechwalania się, które już z daleka śmierdzą idiotyzmem.
Wystarczy wejść do tematu o Crysisie - Ty czy Biafra wylecieliście z wykresem, a prawie cała reszta to tylko "mam tyle i tyle na ultra!".

Raczej wiadome, że oc.net/tomshardware nie dorównamy, ale żeby tu chociaż było nieźle jak na krajowe realia.
Usprawiedliwienia, że tutaj wypowiadają się głównie łebki po 16-20lat nie przyjmuję, bo zrobić screenshota wykresu, czy prostą tabelkę w wordzie potrafi każdy.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja bym chciał jedno jedyne wymusić: żeby tuman zanim napisze coś przeczytał chociaż część wątku, w którym ma zamiar się wypowiedzieć. To byłby duży sukces dla tego forum i śmietnisko by się zredukowało o jakieś 30%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@delfinn

 

Zrób przed i po.



Hooj w tą gre, poczekam aż połatają i kupie na steamie na jakiejś promocji. U mnie hitman - leży, far cry - leży, assasins leży, a za pare dni wychodzi god of war !



dead space - też leży :F

Link to post
Share on other sites

http://img163.imageshack.us/img163/8530/2013030800001.jpg
Teraz robimy 100% :P  Ogólnie gra świetna, fabuła napędza grę. Ani przez chwile nie czuć znużenia grą, najlepszy Tomb Raider w jakiego grałem. Karolina świetnie spisała się w roli Lary i zdecydowanie lepiej mi się jej słuchało niż oryginału. Na pewno zagram minimum jeszcze raz ale dopiero jak się pojawią stery naprawiające te błędy graficzne :P

 

Sprawdziłem  z tym fullscreenem i rzeczywiście jest różnica. Gra robi się bardziej kolorowa i ładniejsza, wcześniej było wszystko takie szare i mało wyraziste. Ale nie będe grał w oknie, czekam na stery które to naprawiają.

Link to post
Share on other sites

Coś czuję, że mimo wszystko klimat gry będzie lepszy przy "gorszej" grafice.
Ten półmrok, przytłaczająca szarość, barwna stagnacja wydobywały więcej "feelingu" imho.

No ale zobaczymy jak przejdę drugi raz, na "poprawnych" ustawieniach graficznych.

Link to post
Share on other sites

Nic tym nie udowodniłeś, mogę na integrze zrobić sobie screen ustawień gry i stwierdzić że gram na 'ultimate' bo tak mam ustawione.  

 

Z teselacją i wygładzaniem (+biorąc pod uwagę że na kartach NV ta gra zachowuje się gorzej niż na AMD) nie ma szans na płynną rozgrywkę przy takich ustawieniach, chyba że jesteś jednym z tych co dla dodatkowego efektu są w stanie oglądać pokaz slajdów, to wówczas się zgodze. Bo to że działa to jedno, a to że jest płynne to drugie. 

 

Btw. news last minute, gra dużo lepiej zachowuje się na W8 niż W7, tak jakby korzystała z... DX11.1

 

 

Ty umiesz czytać ? I patrzeć ? Gram z FXAA w 1680x1050 i dokładnie takie ustawienia jak na screenie... Sprawdź najpierw i miej 460tke w tej chwili ustaw w takiej rozdziałce i dokładnie te ustawienia. Nie mam po co kitu wciskać a SSAAx2 nawet nie włączam bo spada mi pod 15-20fps. A w FXAA średnio jest 50-60 i spada tak pod 38-40fps. I to bez gównianego TFX.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

czy ktoś grający w wersję na xboxa bądz ps3 może potwierdzić czy brakujące w pełnym oknie efekty są normalnie dostępne na konsolach ??, mi ten fix z graniem w oknie średnio pomaga bo owszem pojawiają się dodatkowe efekty ale na początku zupełnym w tej jaskini w momencie kiedy ekran robi sie czarno-biały to mi zaczyna mrugać na jakiś dziwny kolor, dalej raczej działa ale kto wie czy znowu gdzieś nie wystąpi

Link to post
Share on other sites

U mnie na ps3 są lekkie lens flare'y. Zara wrzucę screena. 

 

Nie jest to screen "wyładniany, promo". Wygląda to mniej więcej tak:

 

http://s.pro-gmedia.com/videogamer/media/images/xbox360/tomb_raider/screens/tomb_raider_73.jpg

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...