Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

devkit... nextgenowy oczywiście. 



Wulfen jak zawsze "fapuje" przy jakichkolwiek wieściach o konsolach. A niedawno sam Carmack (który specyfikację konsol na pewno jakiś czas już zna) mówił żeby nie spodziewać się cudów w nowej generacji.

 

Myśląc całkowicie na trzeźwo, jeżeli nowe konsole będą miały wbudowane kinecty, 300 różnych bajerów to siłą rzeczy utrzymanie ceny na rozsądnym poziomie (maks. 1500-2000zł) będzie wymagało rezygnacji z najmocniejszych układów. Zresztą jeżeli koszt produkcji całej konsoli ma być porównywalny z kosztami produkcji takiego HD 7970, to nie można spodziewać się na pewno że chip tej klasy znajdzie się w środku.

 

Tym bardziej wątpliwe jest że Sony i MS znów zdecydują się na dokładanie do swoich zabawek, na obecnych konsolach (+straty z tytułu RMA, etc.) już i tak za dużo stracono... Nie powtórzą błędu 2 raz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja tylko czekam, obserwuję i na razie staram się powstrzymywać od komentarzy. Jedyne co chcę od nowych konsol to stałe 60fps, 1080p i nowych ip a nie sequeli. Czy to są duże wymagania ? Moim zdaniem to powinien być standard. Bajery typu kinect-srekt move-hujuwe nie są mi do szczęścia potrzebne. Fajna zabawa dla małych dzieci czy na popijawę ze znajomymi ot co.

Link to post
Share on other sites

Spoko spoko, jak nawet to zapowiedzą (PS4) to na rynku wcześniej niż przełom 2013-2014 się nie pojawi... Nawet jak na dzień dzisiejszy komponenty będą wydawały się mocne to po premierze nowych gen GPU nie zrobią już wrażenia. A póki co Crysis 3 w wersji na PC już za parę dni i znów standardy graficzne idą piętro w górę. 

 

Nie rozumiem ludzi (sam jestem posiadaczem X360 jakby co), którzy przeżywają jakieś ekstazy związane z nowymi konsolami. Kolejne zamknięte maszynki do post-processu, znów nieco wydajniejsze i tyle.

 

PS3 też miałobyć rewolucją, 1080p60 w każdej grze i fotorealistyczne dema technologiczne, rzeczywistość zweryfikowała - zweryfikuje i tym razem. 

 

Konsole mają dawać rozrywkę a nie być technologicznymi demonami... nigdy na dłuższą metę nie dadzą lepszego A/V od modyfikowalnych komputerów stacjonarnych. Póki co świetnie bawię się na obecnej generacji, dajcie mi jeszcze nowe Gearsy i będę zadowolony.

Link to post
Share on other sites

 

znów nieco wydajniejsze i tyle.

 

Czy ps2 jest nieco wydajniejsze od psx, czy ps3 jest nieco wydajniejsze od ps2, czy x360 jest nieco wydajniejszy od xboxa, czy wiiu jest nieco wydajniejsze od wii?

 

PS3 też miałobyć rewolucją,

No i względem ps2 jest rewolucją pomimo niespełnionych obietnic. ps3 jest z kilkanaście razy wydajniejsza pd ps2, a poza tym doszły te wszystkie PSNy, bluray, multi i inne duperele.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Żeby tylko 20stego nam nie opadły zamiast szczęk, ręce...

 

@gtxxor

 

Racja fapowanie nad sprzętem to frajerstwo. Mnie interesuje bardziej ile nowych ip z kategorii AAA dostaniemy na nowej generacji, bo było nie było każda kolejna generacja niesie ich z sobą całkiem sporo.

Link to post
Share on other sites

Czy ps2 jest nieco wydajniejsze od psx, czy ps3 jest nieco wydajniejsze od ps2, czy x360 jest nieco wydajniejszy od xboxa, czy wiiu jest nieco wydajniejsze od wii?

No i względem ps2 jest rewolucją pomimo niespełnionych obietnic. ps3 jest z kilkanaście razy wydajniejsza pd ps2, a poza tym doszły te wszystkie PSNy, bluray, multi i inne duperele.

Ty się Wulfen nigdy nie zmienisz. Z twoich wróżb z grami nic ni wyszło, no możne momentami Uncharted 2.

 

 

Nierozumiem ludzi (sam jestem posiadaczem X360 jakby co), którzy przeżywają jakieś ekstazy związane z nowymi konsolami. Kolejne zamknięte maszynki

do post-processu, znów nieco wydajniejsze i tyle.

Zobaczysz, najlepsze będzie, to gdy dostaną te swoje nowe "kąsole"  Myślę że wtedy natywną będzie 1920x1080 będą kwiczeć z zachwytu, że grafika jaką jeszcze świat jeszcze nie widział,  gdy dostaną coś pokroju graficznego Crysis 1 i nastanie konsolo-orgia. 

 

jakby nie było ps4 może i kupię ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobaczysz, najlepsze będzie, to gdy dostaną te swoje nowe "kąsole" 

Myślę że wtedy natywną będzie 1920x1080 będą kwiczeć z zachwytu, że

grafika jaką jeszcze świat jeszcze nie widział,  gdy dostaną coś pokroju

graficznego Crysis 1 i nastanie konsolo-orgia.

Przez takie debilne wypowiedzi na forum nie można już sobie spokojnie podyskutować.

Edytowane przez Ladros
Link to post
Share on other sites

Co jak co ale to konsole pokazuja najlepsze gry na runku i na to czekam na jakieś innowacje w grach i tak dalej, hehe na i oczywiscie na jakiegoś killera graficznego ;p

Najlepsze gry na rynku? Jeżeli dla kogoś liniowy Uncharted, czy równie liniowy Killzone to najlepsze gry na rynku to ja nie mam pytań. Kilka efektownych prerenderowanych scenerii + wszystko na skryptach i optymistycznie patrząc kilka godzin rozgrywki, a to wszystko za jedyne 200zł. Na plus wśród konsol z tego co nie ma na PC:

-Heavy Rain (PS3) \\spadkobierca Fahrenheita +za fabułę

-seria Halo (X360) \\za AI przeciwników na wyższych poziomach trudności +multi

 

Killery graficzne? A gdzie ty je na PS3 widziałeś... bo Uncharted ładnie to wygląda z odległości kilku metrów, ale w 2007r. Crysis "zjadł" wszystko co się na konsole 7-generacji ukazało i był to właściwie początek ich żywota, a więc niby czas gdzie w kwestii A/V mają jeszcze coś do pokazania.

 

Gry na konsole może i są ładne, ale dla kogoś komu za jedyny punkt odniesienia służy starsza generacja oraz niższej klasy PC. Kiedy człowiek na co dzień gra na sprzęcie klasy high-end i przyzwyczajony jest do ustawień "maxed out" to żadna konsola na nim wrażenia nie zrobi.

 

W przypadku 7 generacji "chlapano" przy HD (1280x720), podczas gdy wówczas grałem na monitorze 1440x900 i to całe "HD Ready" nie robiło na mnie żadnego wrażenia. 

 

Czy ps2 jest nieco wydajniejsze od psx, czy ps3 jest nieco wydajniejsze od ps2, czy x360 jest nieco wydajniejszy od xboxa, czy wiiu jest nieco wydajniejsze od wii?

No i względem ps2 jest rewolucją pomimo niespełnionych obietnic. ps3 jest z kilkanaście razy wydajniejsza pd ps2, a poza tym doszły te wszystkie PSNy, bluray, multi i inne duperele.

Faktycznie rewolucja... po 6-7 latach od premiery PS2 i przy postępie w tej branży, trudno by było gdyby PS3 znacząco mocniejsze nie było. Natomiast nie chodzi tutaj o to... Chodzi o fakt że do PS3 Sony przez długi czas dokładało krocie i mimo wydawałoby się wyprzedzających swoje czasy komponentów nie ustrzeżono się wielu "gaf".

-gdzie jest obiecana fotorealistyczna grafika?

-gdzie jest obiecane 1080p60 (Ridge Racer + Wipeout HD i chyba tyle)?

Rozumiem marketing, ale po co wciskać ludziom głupoty?

 

A teraz łazi po forum taki Wulfen i powtarza jakie to nowe konsole nie będą wspaniałe --w praniu wyjdzie to samo co wyszło w tym 2007r.

 

Orgazm graficzny po przesiadce z PS3 i np. nowe Metro na PC i znów konsolowcy w tyle. DOPÓKI NIE SKUMACIE ŻE KONSOLA TO CENTRUM ROZRYWKI, A NIE SPRZĘT MOGĄCY RYWALIZOWAĆ Z PC W KWESTII A/V DOPÓTY TAK BĘDZIE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A teraz łazi po forum taki Wulfen i powtarza jakie to nowe konsole nie będą wspaniałe

Przypominam że taki gtxxor mówił o Wii U które miało miażdżyć ps3 i x360 razem wzięte, mieć rozdzielczość 1080p w standardzie, dx11, radeona 7XXX i inne głupoty. Wyszło tak  że żaden z powyższych wymysłów się nie sprawdził.

 

Sonic & All-Stars Racing Transformed

PS3 - 1280x720

X360 - 1152x544

Wii U - 1024x576

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-sonic-all-star-racing-transformed-face-off

 Widać też że wersja na najsłabszą wg gtxxora konsole jest najlepsza. Spisek pewnie.

 

Poza tym wcale nie mówię jakie konsole będą wspaniale, tyko mówie że różnica miedzy tą a następną generacją będzie taka jak zawsze, a nie jak niektórzy usiłują się tu wcisnąć jakiegoś 6670.

 

po 6-7 latach od premiery PS2 i przy postępie w tej branży, trudno by było gdyby PS3 znacząco mocniejsze nie było.

No właśnie i o to chodzi, teraz różnica czasu miedzy obiema generacjami jest jeszcze większa. Trzeba pamiętać że tym razem sony ma już gotowy, taniutki napęd(wtedy blu ray był cholernie drogi i głównie przez to sony musiało dużo dopłacać) a wiec teoretycznie mogliby jeszcze bardziej podrasować bebechy lub dać tylko dość mocne bebechy i prawie(?)nic nie tracić.

 

 

-gdzie jest obiecana fotorealistyczna grafika?

Nie przypominam sobie by coś takiego obiecywali, ale nawet jesli to każdy kto ma trochę rozumu wie ze do fotorealizmu trzeba co najmniej kikaset razy mocniejszych komputerów niż obecnie mamy. No i wciąż nie zmienia to faktu ze postęp miedzy kolejnymi generacjami konsol ZAWSZE jest ogromny(poza jednym wyjątkiem gc->wii) a o tym właśnie mówię.

 

Przez takie debilne wypowiedzi na forum nie można już sobie spokojnie podyskutować.

Po playstation meeting i e3 dopiero się zaczną głupie wypowiedzi. Jeśli za 5 dni sony pokażę jakieś trailery to oczywiście pojawia się glosy że to co pokazało sony to znowu rendery, albo pc z 2000roku by to pociągnął, natomiast po e3 będzie odgrażanie się nowymi kartami graficznymi i modami do crysis 3 :)

Link to post
Share on other sites

Pokaż mi w takim razie te super gry na pc (porty z konsol) które się osatnio ukazał no ciekaw jestem. 

Weźmy chociażby pod uwagę FarCry 3 i Crysis 3. Co z tego że na konsoli też w to się pogra... potęga Crysis to oprawa A/V, a na konsolach leży i kwiczy - dodatkowo te zabójcze 25 fps. 

 

PC nie ma "ekskluziwów" bo nie jest zamkniętą platformą finansowaną przez jedną konkretną firmę. Jeśli jakaś gra wychodzi tylko na PC to nie jest to kwestia posypania kasą przez konkretną firmę, tylko zamysł producenta. Tytuły "ekskluzywne" to nic innego jak produkcje tworzone na zamówienie producenta konsoli, a ci co wierzą w bajki typu "Uncharted na X360 nie ruszyłby", "PS3 ma za mało rozbudowane usługi sieciowe do Halo" dają się po prostu ponieść marketingowi.

 

Wielu "fap-bojów" nie rozumie tu zasadniczej różnicy między PC, a konsolą... 

 

Btw. Wulfen jak zwykle 1 skrajny przypadek i od razu świadczyć ma o wszystkim. 90% multiplatform to na 360 lepiej wygląda / chodzi. Od Red Dead na COD kończąc, więc nie szerz tu propagandy. 

Link to post
Share on other sites

Wygląd to jedno, a technikalia to drugie... Niezły efekt można osiągnąć na słabszym sprzęcie odpowiednio stosując post-processing, czy dobrze dobrane filtry (patrz Gears of War, Rage). Jeżeli wierzyć plotkom to 8 generacja będzie takimi zamkniętymi PC (architektura x86). Wątpię że za 1500-2000zł, ktoś nagle sprezentuje nam "stację" o wartości 3-krotnie takiej. 

 

Moim zdaniem nie należy spodziewać się nic ponad low-end'owy PC na mobilnych komponentach z układem graficznym o podniesionej wydajności jednostek shader. Taka konfiguracja będzie łatwa w programowaniu, stosunkowo niedroga w produkcji, zapewni brak problemów przy portowaniu gier, a da zadowalający dla większości efekt. 

 

75% odbiorców konsol to ludzie, którzy z tej generacji "przesiądą" się na następną i w życiu gry odpalonej na dobrym PC nie widzieli. Dla nich będzie to kamień milowy, inaczej na to patrzę ja. Konsolę mam ale jest do dla mnie raczej każualowa zabawka na imprezę. 



W praktyce gdyby PS3 miało te 2GB RAM, zamiast 256mb + 512mb VRAM dla GPU i mocniejszy układ graficzny (klasy powiedzmy 8800 GTX, a nie 7600 GT na "dropsie") dzisiaj jeszcze sporo by mogło poczynić. 

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś gdzię będzię można obejrzeć streama na żywo z tej relacji całej?

 

Powiem tak granie na konsoli daje mi  wiecej zabawy niz na pc i dlatego je wole bardziej po za tym nie ma na pc duzej ilosci  świetnych gier z konsol w które gram i nie wyobrazam sobie że ich nagle nie ma, grafika mnie nie interesuje tak bardzo chociaż na ps3 pare razy zbieralem szczeke z podłogi.

Edytowane przez .daft
interpunkcji brak
Link to post
Share on other sites

Ja w przypadku PS3 szczęke z podłogi zbierałem 3 razy

-jak mi Fat 60GB po 3 miesiącach sypnęła YLOD 

-jak zobaczyłem 1024x600 w Resistance 3 i zastanawiałem się co to za plama na TV (okazało się że gra się załadowała)

-jak Drake w polskiej wersji U3 powiedział "jestem Polakiem, więc mówię po polsku"

 

Może komentarz trochę hejterski ale nie rozumiem (za nic w świecie) jak można jarać się oprawą A/V czegokolwiek na konsoli. To nie są czasy premiery PS1 gdzie zjadało to technologicznie każdą inną znaną nam maszynkę do grania (wówczas). 

 

I 8 generacja tego podejścia nie zmieni, potęgą konsoli są głównie arcade'ówki z XBL/PSN, konsola jest każualowa - tego powinno się trzymać... I nikt i nic nie wmówi mi że coś na konsoli wygląda ładniej niż na PC, a to że konsola daje mi masę zabawy oczywiście potwierdzam i jak już mówiłem bardziej niż na Orbis/Durango czekam na nowe Gearsy :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...