Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Do OnLive wcale nie potrzeba aż takiego łącza... pamiętaj że gry z PS3 mogą być streamowane w natywnej rozdzielczości, a PS4 może je upscalować. Da to nie tylko lepszy obraz ale i mniejszy narzut na łącze. 

wlasnie teraz cioralem przez chwile z ciekawosci w demo just cause 2 i wrc na OnLive i w szok sie wbilem...

na 20Mbit to sie gra tak jak by moj komp to robil. ktos mie oswiec co to i gdzie to oblicza ? jakas mega serwerownia ? ogolnie prawie zero lagow

szok...

 

jak to ma tak wygladac z kombatybilnoscia wsteczna dla ps4 to jestem za :D

Link to post
Share on other sites

A co żeś się spodziewał, że stream będzie leciał w FullHD? To by już niestety mogłobyć zabójcze dla wydajności. Na PS3, gdzie większość gier chodzi 1280x720 i niżej (880x720 - BO2, 960x704 - Resistance 3) z utratą jakości z tego tytułu nie będzie problemu, bo będzie to rozdzielczość natywna. 

Link to post
Share on other sites

Konsole kupuje sie do troche innych celow i innej zabawy niz wiec pisanie o oplacalnosci pc jest bardzo slabo trafione ;)

Gry beda optymalizowane wie wycisna z tego wiecej niz z takiego samego pc

Via - x360 512ram 3core i radeon klasy x1900xt na ktorym smiga crysis3

;)

Link to post
Share on other sites

GPU w 360 to akurat jeden z bardziej trafionych pomysłów jeśli chodzi o konsole ever. Po pierwsze zunifikowana architektura shader (w czasie premiery X-klocka było to coś nowego), po drugie 10MB szybkiej eDRAM na bufor ramki, po trzecie osobny układ odpowiedzialny za skalowanie obrazu, co pozwala znacznie odciążyć GPU. W chwili premiery 360 był to najbardziej zaawansowany układ graficzny dostępny na masową skalę.

 

Nowa generacja tylko rozwija pomysły w nim zastosowane, a od premiery 360 minęło jakieś 7 lat... i niestety nie prezentuje się już tak okazale na tle tego co mamy w domowych PC. Z X360 i PS3 producenci przesadzili, stąd też długi okres "trzymania" tych konsol na rynku, koszty poniesione były tak ogromne że dopiero jakiś czas temu się zwróciły, a przecież ten sprzęt musi jeszcze zarobić... 

 

@Crysis 3 to może i śmiga, ale wygląda tylko poprawnie. Chociaż warto zauważyć (fanboje proszę się nie udzielać) że wersja na X360, przewyższa tą na PS3. 

Link to post
Share on other sites

Z innej beki. Sony Poland, to mogło by się choć trochę postarać bardziej jeśli chodzi o promocję z w naszym kraju i na początek chociażby, już od rana powinna latać po sieci relacja z tej konferencji okraszona napisami PL.

Pytanie konkursowe "Czemu mieliby się starać dla zadupia Europy?"

Link to post
Share on other sites

Ja tylko się zastanawiam skąd ludzie biorą te 7850, zgaduje że oni bazują to na tych całych "1,84 TFLOPS". Bo z tego zdjęcia specyfikacji wynika, że ma to być Radeon nowe generacji, więc zakładałbym, że to bardziej będzie bazować na serii 8000.

http://m.ocdn.eu/_m/07708190ab668d71e59d0429545a0f58,61,1.jpg

 

A ja się pytam co to BD czyżby Blue Ray z PS3 :roll: ? Nie wiem co oni robią ale Sony ostatnio się tak upierało że wyda konsolę za Microsoftem a na razie co ? du*a sami wystartowali jako pierwsi. Co do napędów to już mogli by dać spokój bo uszy czasami napierdzielają od nich  :> .

 

Pytanie konkursowe "Czemu mieliby się starać dla zadupia Europy?"

 

Po co mają to robić przecież jest internet a zyski będą i tak z innych krajów choćby z Ameryki gdzie grubaski se kupią na start PS4 albo Wielkiej Brytanii. Po prostu Polski oddział PS4 leje na to i tyle.

Link to post
Share on other sites

Co do napędów to już mogli by dać spokój bo uszy czasami napierdzielają od nich

 

no i jasno dales do zrozumienia ze z ps3 to tyle miales wspolnego co nic...Napędy BD w ps3 sa prawie nieslyszalne kolego... z x klockiem Ci sie pomylilo bo tam to suszarki sa ;)

Edytowane przez tommyt1983
co to jest napreed? ;)
Link to post
Share on other sites

no i jasno dales do zrozumienia ze z ps3 to tyle miales wspolnego co nic...Napędy BD w ps3 sa prawie nieslyszalne kolego... z x klockiem Ci sie pomylilo bo tam to suszarki sa ;)

Właśnie mam dużo do powiedzenia bo raz jak u kumpla pograliśmy z dwie godzinki to potem zostawiliśmy PS'a 3 bo tak głośny był że po uszach nam waliło i nie gadaj że nie mam nic wspólnego z PS3 ....

Link to post
Share on other sites

moze ma jakas sztuke z wadliwym BD ?

albo super slim bo ten ma akurat slyszalny naped

 

Mikalem kilka fatow i sliomek wiec mam porownanie

 

a co do napedow w klockach - instalka gry na hdd i problem z glowy - szumi przez pierwsza minute a pozniej staje i czyta z dysku

Link to post
Share on other sites

PS4 jako tako nie pokazali, bo najprawdopodobniej w końcowej formie nie istnieje. Pokazano trochę materiału, po części rendery, po części odpalany na PC. Więc w sumie konkretów dalej brakuje, zaś specyfikacja też jest bardzo niekonkretna... 

Link to post
Share on other sites

Jestem tak ciekaw czy mówili oni coś o tych DRMACH co niby mają zrobić na blokadę używanych gier oczywiście jakiś czas temu czytałem że mieli to wprowadzić (Jak tak to jestem ciekaw kto by kupił taką konsolę  :rotfl:  :rotfl: a jak już to połowa ludzi by piraty miała)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...