Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

PS4 jako tako nie pokazali, bo najprawdopodobniej w końcowej formie nie istnieje. Pokazano trochę materiału, po części rendery, po części odpalany na PC. Więc w sumie konkretów dalej brakuje, zaś specyfikacja też jest bardzo niekonkretna... 

Odpalane na PC to tak jakby na PS4, na PS4 może być tylko lepiej przez ten współdzielony szybki RAM i brak OSa.

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites

Za to PC zamiast 1 CPU może posiadać klaster 4 takich, więc nie ma to żadnego porównania. A znając życie był to normalny high-end'owy PC, gdzie pokazano tylko efekt jaki na PS4 będą mogli osiągnąć. 

 

Może ten cytat powinien ci rozjśnić w głowie technologia w PS4 to przyszłość dla PC-tów.

 

"Według AnandTech architektura PS4 prezentuje PC z przyszłości. Szczególnie chodzi tu o APU (procesor i grafa złączone, wymiana danych więc jest szybka i nie idzie przez magistrale) oraz zunifikowaną pamięć o ogromnej przepustowości (w PC ze zwykłego ramu dane muszą być najpierw przekopiowane do ramu grafiki).

Warto też zaznaczyć, że 8 GB GDDR5 to jest coś aktualnie niemożliwego do uzyskania na PC, nawet gdybyśmy chcieli zbudować super maszynę do grania za kilkadziesiąt tysięcy złotych (łączenie grafik przez SLI nie sumuje ramu). „Nowe APU AMD w PS4 "to przyszłość przetwarzania danych w PC”. „W tym momencie Playstation 4 wyprzedza technologicznie to, co możemy osiągnąć na PC." (nie chodzi tu o czystą moc obliczeniową cpu czy gpu tylko sposób operowania wszystkimi danymi w całym urządzeniu)”

Warto pamiętać, że o unifikacji pamięci i maksymalnym zbliżaniu procesora do grafiki mówiono już od dawna jako przyszłości PC, a Sony to zrobiło teraz z PS4.

Nie jest to po prostu zwykły PC udający konsolę. http://www.anandtech...cast-episode-17

Myślę że wszyscy na pierwszy rzut oka widząc specyfikacje nexgenów stwierdzili że ten CPU w tych konsolach jest śmiesznie słabe i że same konsole nie mają wiele do zaoferowania. Nic bardziej mylnego PS4 to nowoczesna technologia która pewnie prędzej czy pózniej pojawi się na PC.

 

Już pierwszy pokaz KZ4 pokazał na co stać będzie tę konsolę na E3 ND z U4 tylko to przypięczętuję jeszcze trzeba sobie zdać z tego sprawę że to będą pierwszej generacji gry pózniej może być tylko lepiej  :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Widzę spuszczanie się fanbojów mode-on... Pamięć współdzieloną dla CPU i GPU ma już Xbox 360, więc Sony nie wymyśliło nic przełomowego i jakoś rozwiązanie to nie weszło do PC. 

Jak pewnie zauważyłeś AMD jakiś czas temu założyło organizację HSA, z początku myślałem, że pozostałe firmy przyłączączyły się z litości/na wszelki wypadek, ale teraz to wygląda tak, że sporo dużych firm inwestuje naprawdę duże pieniądze w rozwiązania HSA i mają ku temu dobre powody. Ten układ naprawdę obrabia fizykę znacznie szybciej niż odpowiadający mu GPU do PC i co najmniej na takim samym poziomie jak highendy, jak nie lepiej. Coś podobnego pojawi się pod koniec roku (Kaveri), ale i tak nie będzie miało GDDR5 tylko DDR3, już nie mówiąc, że integra będzie słabsza niż ta w PS4.. 

Link to post
Share on other sites

APU nigdy w stacjach nie będą grały pierwszych skrzypiec, powód jest prozaiczny. Wiele osób potrzebuje bardzo mocnego CPU vide i7, a GPU to tylko kwestia wyświetlania obrazu. Inni do tego samego i7 chcą kupić najwydajniejszy układ na rynku. APU nie daje możliwości doboru konfiguracji... to skreśla je w kwestii rozbudowanych PC stacjonarnych, gdzie użytkownik chce mieć pełną możliwość doboru zestawu. 

Link to post
Share on other sites

APU nigdy w stacjach nie będą grały pierwszych skrzypiec, powód jest prozaiczny. Wiele osób potrzebuje bardzo mocnego CPU vide i7, a GPU to tylko kwestia wyświetlania obrazu. Inni do tego samego i7 chcą kupić najwydajniejszy układ na rynku. APU nie daje możliwości doboru konfiguracji... to skreśla je w kwestii rozbudowanych PC stacjonarnych, gdzie użytkownik chce mieć pełną możliwość doboru zestawu. 

Tak jak mówisz, to był zawsze pojedynek między elastyczność vs. święty spokój. Konsole nie muszą być mocne, tylko tworzyć dobry ekosystema do grania i tworzenia gier (pragnę zwrócić uwagę, że nawet japoniec ze Square Enix chwalił SDK z PS4, podczas gdy kiedyś otwarcie krytykowali to z PS3) Mnie osobiście cieszy, że Sony w końcu zmusi twórców gier do przeniesienia fizyki tam, gdzie od lat się bardziej nadawała czyli GPU (PhysX przemilczmy).

Link to post
Share on other sites

Może ten cytat powinien ci rozjśnić w głowie technologia w PS4 to przyszłość dla PC-tów.

 

"Według AnandTech architektura PS4 prezentuje PC z przyszłości. Szczególnie chodzi tu o APU (procesor i grafa złączone, wymiana danych więc jest szybka i nie idzie przez magistrale) oraz zunifikowaną pamięć o ogromnej przepustowości (w PC ze zwykłego ramu dane muszą być najpierw przekopiowane do ramu grafiki).

Warto też zaznaczyć, że 8 GB GDDR5 to jest coś aktualnie niemożliwego do uzyskania na PC, nawet gdybyśmy chcieli zbudować super maszynę do grania za kilkadziesiąt tysięcy złotych (łączenie grafik przez SLI nie sumuje ramu). „Nowe APU AMD w PS4 "to przyszłość przetwarzania danych w PC”. „W tym momencie Playstation 4 wyprzedza technologicznie to, co możemy osiągnąć na PC." (nie chodzi tu o czystą moc obliczeniową cpu czy gpu tylko sposób operowania wszystkimi danymi w całym urządzeniu)”

Warto pamiętać, że o unifikacji pamięci i maksymalnym zbliżaniu procesora do grafiki mówiono już od dawna jako przyszłości PC, a Sony to zrobiło teraz z PS4.

Nie jest to po prostu zwykły PC udający konsolę. http://www.anandtech...cast-episode-17

Myślę że wszyscy na pierwszy rzut oka widząc specyfikacje nexgenów stwierdzili że ten CPU w tych konsolach jest śmiesznie słabe i że same konsole nie mają wiele do zaoferowania. Nic bardziej mylnego PS4 to nowoczesna technologia która pewnie prędzej czy pózniej pojawi się na PC.

 

Już pierwszy pokaz KZ4 pokazał na co stać będzie tę konsolę na E3 ND z U4 tylko to przypięczętuję jeszcze trzeba sobie zdać z tego sprawę że to będą pierwszej generacji gry pózniej może być tylko lepiej  :D

W 100 % się z tobą zgadzam :)

 

Trzymaj plusik :P

Link to post
Share on other sites

Ale nie wykluczone, że pojawi się lepsza alternatywa w dziedzinie "komputer dla gracza" na zintegrowanych układach.

W sytuacji cena/jakość układy AMD mogą wypadać bardzo dobrze (o ile pojawi się dużo gier, które będą ostrymi portami z PS4). Jeśli chodzi o bezkimpromisowość to i7 + 2 wysokie układy graficzne (jeden do grafiki, drugi do fizyki) będą nie pobicia.

Link to post
Share on other sites

W PC jeżeli chodzi o pominięcie PCI-E to jedyną alternatywą jest AMD. Ale też należy pamiętać, że w konsolach współdzielenie pamięci to nie żadna nowość, jest to od dawna a jedyną przyczyną tego że PS3 tak nie miało było to, że przestraszyli się xboxa który przenosił filozofię rodem z PC na rynek konsol. Przecież w PS3 miał być tylko Cell, SPE to jego GPU miało być, i miałby współdzieloną pamięć XDR. Po tym jak dowiedzieli się jak będzie wyglądał xbox spanikowali i na szybko z nVidia wpakowali dodatkowo RSXa z osobną pamięcią. Dlatego to wszystko tak urosło, było drogie i gorące, RSX zwiększył koszt podobno o prawie 100$ (nV się zawsze ceniła i nie patyczkowała). Teraz przynosili straty a przez to podupadł im dział rozwoju i produkcji. Nie inwestowali w Cella ale APU AMD to jego dzisiejsza tania alternatywa. Ciekawe co by było jakby zdecydowali się na samego Cella. Może wbrew pozorom xbox byłby takim marginesem jak pierwszy xbox a PS nie utraciłoby dominacji na rzecz Nintendo bo też byłoby tanie, małe i chłodne. Mam nadzieję że teraz jak MS zaprezentuje coś co będzie wysadzać mózgi, nie zmienią nagle zaplanowanej specyfikacji, a mogą to zrobić bez problemu, wpakować mocniejsze rdzenie x86 (jaguary to cieniasy) i dowalić takie GPU że oko bieleje ale wtedy IMO powtórzy się sytuacja z siódmej generacji. I coś czuję że wbrew ostatnim przeciekom MS nie będzie szedł na kompromisy i wpakuje tam coś z kosmosu, ale to źle dla branży.

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites

Microsoft ma nad Sony jedną przewagę... w pewnym sensie odpowiadają za trendy na rynku PC (patrz nowe wersje API DirectX). W ten sposób mogą swoją konsolę uczynić bardziej przystosowaną do postępu jaki na rynku PC będzie się odbywał.

 

X360 w chwili premiery miał GPU przełomowe (unifikacja shader), do PC takie rozwiązanie weszło dopiero wraz z premierą G80. GPU w PS3 w chwili premiery konsoli już takiego wrażenia nie robiło, bo jest to coś pomiędzy podkręconym 7800 GTX, a 7600 GT (np. 128-bit szyna pamięci). 

 

Nowy Xbox w mojej opinii na bank będzie posiadał dedykowany układ graficzny...

Link to post
Share on other sites

Co 3 lata? Ja tam wymieniam co rok %-)

Ponoć w kwietniu mają zaprezentować Xklocka :menda:

 

 

1 chodzi gorzej na każdym sprzęcie :D

 

Dobra , bo robimy offtop :x

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-xbox-720-prezentacja-pokaz-kwiecien-konsola-data.html

Ciekawe co wsadzą Xklockowi..

Edytowane przez .daft
Link to post
Share on other sites

Dlaczego mój temat o PS4 został połączony z  sevae i nie jestem autorem tematu, ja miałem więcej postów i od mojego TEMATU się zaczeło, najpierw go zablokowaliście ale po czasie uznaliście że można spekulować i od tego się zaczęło aż do dziś.

 

 

Sevae miał tylko 7 postów w swoim temacie i mój ogromny az do dzis 390 POSTÓW!!!

 

 

 

Mój temat połączyliście z jego małym tematem. Ja powinienem być autorem tematu, a tak się cieszyłem że mam swój temat DLACZEGO MI TO ZROBILIŚCIE?

Edytowane przez malboro511
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...