Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

9 godzin temu, Artok napisał:

Patrząc jak bardzo są dopakowane płyty B650 i X670

No właśnie, wszystko teraz musi być uber, a tymczasem półka budżetowa pomału wymiera. Ryzen 3? A po co to komu. Prosta płyta bez miliona złącz i ledów? Fanaberia! Lepiej dać chłodzenie z 3 wiatrakami do karty z TDP 100W, lepiej się kalkuluje ;)

Link to post
Share on other sites

No wzrost kosztu produkcji jest symboliczny ale za to klienta końcowego kasujesz jak za "premium". 

 

Już tego samego typu cyrki uswiadczamy, gdy te lepsze płyty z niby tańszym chipsetem są droższe od podstawowych płyt z lepszym chipsetem... 

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rebelmind napisał:

No wzrost kosztu produkcji jest symboliczny ale za to klienta końcowego kasujesz jak za "premium". 

Dlatego coraz częściej uważam że cena tego czy owego towaru to po prostu zmowa cenowa. Żeby już nie zganiać na wojnę i elektronikę to wytłumacz mi jak strajk pracowników w FIN w 2021 podniósł ceny papieru w PL o 2,5x? Czemu prąd czy paliwo drożeją w rekordowym tempie, a spółki za to odpowiedzialne notują rekordowe zyski? Możemy się przenieść do wątku o polityce i tam przedstawię dowody, że jest tak a nie inaczej.

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to podsumujmy ponieważ muszę poczynić pewne kroki względem zaległych tematów.

1200,00 pyto-paździerz, 1750,00 7600X, 800,00+ byle memki 2x16, i teraz pod kreseczką:

                                    3 750,00pln

                    

Jak się gdzieś mylę to proszę poprawcie.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Jak się gdzieś mylę to proszę poprawcie.

7600x gdzieś już taniej widziałem, reszta z grubsza się zgadza. Czyli wydajesz >3500zł za samą platformę (mobo+cpu+ram), która się niczym szczególnym nie wyróżnia, a wręcz jest słabsza od konkurencji. Profit? Nie sądzę. Bardziej polowanie na frajerów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

No ale coś chyba nie poszło @Artokz tym postem? Przecież już 12600k wygrywa z R7 Zen3, to co dopiero i9. Tam nie ma 5800X3D żeby coś sprawdzać cache z Adą do pary... 

:rudolph:

Nie wiem dlaczego, ale wmówiłem sobie, że tam jest 5800X3D. 

 

Możecie zignorować ten wykres. 

5 godzin temu, wid3l3c napisał:

Mają też do testu dorzucić jeszcze 5800X3D.

No właśnie z tego tytułu to wstawiłem. Jakby Alder pokonywał Ryzena z 3D Cache to byłby prawdziwy ewenement. 

 

Ale już wyjaśniło wszystko. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

:rudolph:

Nie wiem dlaczego, ale wmówiłem sobie, że tam jest 5800X3D. 

 

Możecie zignorować ten wykres. 

No właśnie z tego tytułu to wstawiłem. Jakby Alder pokonywał Ryzena z 3D Cache to byłby prawdziwy ewenement. 

 

Ale już wyjaśniło wszystko. 


Przypominam, że Win11 22H2 zabija performance AMD, np proc z połową rdzeni zablokowanych ma +X0% klatek ws wszystkie rdzenie odblokowane. Jak ktoś na tym będzie testował Intel vs AMD i publikował tabelki takie jako Intel zmiata AMD to powinien być wywieziony na taczkach...

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Artok napisał:

Nie wiem dlaczego, ale wmówiłem sobie, że tam jest 5800X3D. 

Noł problemo, #Czuwam :wariat:

 

Ja pamiętam po prostu, że kasza potrafiła w niektórych tytułach wciągnąć nosem 12900k więc jestem spokojny o 7800X3D w grach (czytaj: 13600k zmasakruje wszystko, bo z racji zegarów oraz swojej kaszy powinien być w grach szybszy niż 12900k, a następnie wspomniany 7800X3D w Q1 2023 zmasakruje 13600k).

 

Będzie się nam BigTech ładnie prał po pyskach. 

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Rebelmind napisał:

czytaj: 13600k zmasakruje wszystko, bo z racji zegarów oraz swojej kaszy powinien być w grach szybszy niż 12900k

 Ile w takim razie powinien kosztować używany 12900K w przypadku takiego scenariusza? 3400 SEK? 3500 SEK? No bo chyba nie więcej, wtedy wchodzimy w rejon nowego 13600K. 

Link to post
Share on other sites

niedługo wyjdą nowe ryśki z pamiecią 3D V-cache i te najnowsze intelowskie półprodukty będą pozamiatane :wariat:

naprawdę warto czekać, wymieniłem 5800x na ryśka 7 5800X3D i  jest petarda w grach a gram w 3440x1440  

 

jeśli ktoś chcę wycisnąć max ze swojego gpu na leciwej już platformie am4 a gra w rozdzielczości 1440p, 1080p

to szczerze polecam kupno ryzena 5800x3d, u mnie w zestawie z kartą RTX 3080 jest widoczny przyrost klatek,

choć temperatury mam takie same jak na 5800x przy niższych zegarach, to chyba przez ten stos pamięci 3d v-cache      

Edytowane przez Player120
Link to post
Share on other sites

Trochę się zeszło, jednak finalnie wrzucilem materiał którego głównym bohaterem jest R7 5800X 3D zestawiony z wyregulowanymi konkretnie i9-11900K oraz i9-12900K. Jakby nie patrzeć długo jeszcze 5800X 3D będzie świetnym wyborem dla osób które chcą mieć konkret wydajność w grach, bez konieczności zaznajomienia z regulacjami platform. Naturalnie pamięci bardzo istotny aspekt i tutaj regulacje swoje robią konkretnie. Szczegóły w opisie oraz materiale.

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 3
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mam jakas super sztuke ale mój 7900x jest perfekcyjnie płaski. Freezer 420 też jest idealnie płaski. Mocowanie dałem na offsset.

Zrobiłem 5.5ghz na wszystkich rdzeniach na 1.3v. Tyle pokazuje cpu-z i hwinfo64. W biosie 1.34v. Nie kręci sie wiecej nawet o 25mhz i 1.45v.

Może coś zle robie w biosie?

Bez oc boostuje do 5.8ghz ale w grach max 5.5ghz na paru rdzeniach tylko. Temp po podkreceniu to max 89stopni i 205w
Pasta thermal grizzly kryonaut extreme. Na zwykłej 1 stopnień mniej ale za ponad 2 razy drożej :)
Płyta Asrock x670e Steel Legend a vrm  max 66stopni. Tak wiem że asrocki to teraz podobno szajs 

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...