Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

44 minuty temu, Rebelmind napisał:

Nie żebym coś ten tego, ale dla chętnych / szukających okazji jest odpowiedni podklejony temat w /Giełda. 

Pytanie na ile to chwilowa okazja, a na ile trwała zmiana ceny. W sensie, odcięty "podatek od nowości" (jak np. 5800x3d)

Bo na jednych stronach nowe ceny są opatrzone "obniżką", a na innych - jakby to była cena regularna.

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Jakby AMD nie pajacowało i nie goniło za wynikami w benchach i domyślnie dało limit ten eco mode 105w, lub nawet trochę wiecej to byłby może trochę lepszy odbiór tych procków, daliby w biosie power limits off i kto by chciał mieć ciągle 95 stopni na CPU to by miał.

Pobór mocy w blenderze 150w vs 250w, 61 stopni vs 95 stopni i tylko 6% różnicy, w grach i w innych zostawaniach(np kompilacja kodu) praktycznie bez różnicy

Link to post
Share on other sites

Tj niuans Wróbelku; temat, który ogarnie garstka. Popatrz na bezpośrednią konkurencję i powiedz szczerze, że tam też wszystko jest git, a gadanie o spartolonym sterowaniu napięciem na auto to zbiorowa paranoja (Seby z PurePC, Tech Jezusa itp) 

Link to post
Share on other sites

No nie, nie jest to zbiorowa paranoja tylko fakt który tyczy się zarówno R9 7950X jak i i9-13900K. Na dłuższą metę każdego procka, ale 7950X wraz z 13900K cierpią na tym najbardziej. Obydwa proce wyżyłowane na maxa. Przy jednej i drugiej platformie warto przysiąść porządnie i poświęcić czas, przekłada się to na znacznie niższe temperatury, mniejszy pobór prądu i również w gruncie rzeczy wyższą wydajność końcową.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Pobór mocy w blenderze 150w vs 250w, 61 stopni vs 95 stopni i tylko 6% różnicy, w grach i w innych zostawaniach(np kompilacja kodu) praktycznie bez różnicy

Eco-mode można włączyć już przy Zen2/3000 i bardzo sobie chwalę, zwłaszcza na lato spoko opcja

Godzinę temu, EH_Gosu napisał:

Obydwa proce wyżyłowane na maxa.

W ostatnich latach to wszystko wyżyłowane, efektywność zeszła na drugi plan.

Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej interesują Ryżowce serii 7 z 3DV Cache. Podobno mają być w przyszłym roku. Ktoś wie dokładnie kiedy, chodzą jakieś ploteczki? Kurde jakby tak połączyć wzrost ipc serii 7, DDR5 które mają coraz więcej sensu i kopniak w grach jaki daje dodatkowa kasza... IMHO Ryzen 7 5800X3D to najlepszy produkt z czerwonej stajni od przynajmniej dekady, od czasów Radeonów 7950 i 7970. Kolega który miał na płycie z B450 jakiegoś R6 2600 zaktualizował bios, kupił lepsze pamiątki i wspomnianego 5800X3D. Byłem u niego wczoraj z moja karta graficzną żeby zobaczyć jak by to latało (on na razie ma kupionego w 2020 za 2400zł 2080TI :)). Powiem wam że mój 9900K zostaje wypluty, przerzuty, zgwałcony i pochowany przez ten procesor. Nawet w wysokich rozdzielczościach. 

 

Z miejsca biorę wtedy R7 7800X3D i jakąś płytą na B650. 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Rebelmind napisał:

Tymczasem pierwsze przecieki nt 7000X3D

 

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/amd-ryzen-7000-3d-v-cache-nowe-procesory-wieksza-przepustowosc

 

Mogą być szybsze od Raphaela o więcej niż 5800X3D był od zwykłego 5800x...

To ja poprosiłbym R7 7700X3d 7800X3D za 2500z cebulionów polskich lub R9 7900X3D za (wiem marzenie ściętej głowy) poniżej 3000zł. pewnie będzie z 3500zł kosztował. Ale dla mnie do grania myślę że wystarczyłby R7.

 

 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, joker5513 napisał:

To ja poprosiłbym R7 7700X3d 7800X3D za 2500z cebulionów polskich lub R9 7900X3D za (wiem marzenie ściętej głowy) poniżej 3000zł. pewnie będzie z 3500zł kosztował. Ale dla mnie do grania myślę że wystarczyłby R7.

 

 

 

i ta płyteczka do tego :D

 

 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Będą prawdopodobnie na start 2 SKU: 7800X3D oraz 7900X3D a to z racji, że jest bardzo mało odpadów -> to zaś stawia pod znakiem zapytania szanse na ujrzenie 7600X3D :/

 

Moja szklana kula belkocze też coś ażebym się cieszył jeśli zobaczymy ceny odpowiednio 2500 i 3500 PLN. 

 

O płycie to nawet nie ma co gadać... 

Link to post
Share on other sites

 

A jednak! Jak dobrze mieć rację i jednocześnie nie mieć racji! :D

 

https://www.sweclockers.com/nyhet/35220-amd-3d-v-cache-kan-begransas-till-tva-ryzen-7000-modeller

 

TLDR: wg dosyć dobrze poinformowanego (zazwyczaj) chińczyka to w Las Vegas pokażą 7800X3D oraz 7600X3D i będą to jedyne modele z keszem jakie wyjdą. Drugie info mówi, iż wyraźnie tańsze mobo pod AM5 - A620 - wjedzie dopiero za kilka miesięcy na półki sklepowe. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma się co nastawiać na 7900X3D? W sumie szkoda - taki 12 rdzeniowiec z tą ekstra kaszą mógłby być inwestycją na lata dla gracza. Ale w sumie na AM5 pewnie i tak jeszcze trochę procków wyjdzie ...

 

IMHO procesory z tym 3d cache to jest przyszłość, nie puste MHz i "wincyj rdzynióf" u Intela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...