Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Masz bojowe zadanie: trzy razy Cinebench20 z 4200Mhz poniżej 1.1V.

No co Ty, mój system jest niestabilny to jak ma cinebencha przejsc :o

 

 

Wymaksowane PBO: 4150-4275 w grach - pewnie 4.3-4.4 all core bedzie w takim razie, bee

 

4.6 1.325V - fail

4.4 1.325V- fail

4.3 1.325V - fail

 

A wiec to by bylo na tyle

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Trzeba było brać z Proline tam są na 100% nowe bathe.

Nie mieszkam w Polsce, tutaj tez jest nowy batch z polowy maja a jak widzisz kreci sie tez slabo. No, ale chociaz jest lepiej na auto i mam te 4.2 w grach - w sumie o to mi chodzilo. Niesmak jest, ale moj niefart wygral xD

Link to post
Share on other sites

Nawet na 1.38-1.4V nie utrzymasz 4.3 w Cinebenchu?

QreB5F5.pngUtrzymam, ale to juz nie jest bezpiecznie napiecie w stresie wg. AMD wiec po co degradowac sobie czip?

Czekaj, cos chodzilo w tle:

pvj3jJo.jpg

Nie chce byc znow niestabilny..

 

I jeszcze na oslode 1.325V auto LLC fail:

hOraNIX.png

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

To tylko z ciekawości. Jasne że nie ma sensu non stop go trzymać na 1.4 przez cały czas.

 

EDC ponad limit, TDC poniżej. Czyli procesor nie dostaje takiego natężenia jakie mógłby.

 

Czasami to jest loteria, jeden raz uda się CB20 przejść, niby wszystko ładnie pięknie, ale za drugim podejściem się wykłada.

 

Przez wykłada rozumiem reset komputera. Bowiem error w CB u mnie objawia się zbyt mocnym podkręceniem lepszego CCXa.

 

No i kolejna sprawa. Masz bardzo wysoko podkręcone pamięci, a niski SoC Voltage. Może tu leży problem.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Czasami to jest loteria, jeden raz uda się CB20 przejść, niby wszystko ładnie pięknie, ale za drugim podejściem się wykłada.

 

Przez wykłada rozumiem reset komputera. Bowiem error w CB u mnie objawia się zbyt mocnym podkręceniem lepszego CCXa.

 

Albo wyrzuca ten blad przy samym kliknieciu, albo kilka sekund pozniej, prime95 small fft crashuje system. 

Jak to mam niski SoC? Max bezpiecznie mozna 1.1 a ja mam 1.05 z tym, ze LCC auto wiec moze lykac wiecej. 

Nie wiem, czy ten OC jest znow az tak wysoki, ale probowalem na starym procku bez XMP i wyniki te same, myslalem wlasnie ze moze przez za bardzo obciazony kontroler pamieci wariuje - nie miejmy zludzen, moze te ostatnie 50MHz mogloby byc uciete przez pamieci. Poza tym, juz lepiej chyba zostawic te pamieci, bo dadza wiecej niz overclock 

Dla mnie ten SoC to taka juz zabawa po te ostatnie 25MHz - przeciez nie zacznie mi procek latac na 4.6 po zwiekszeniu SoC :D

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Byłem u kumpla i zmieniłem ten fabryczny crap z boxowego coolera na MX2.

 

Zauważyłem też że górna plastikowa część boxa zachacza i blokuje się na bloku VRM... po dokręceniu na szczęście box ma kontakt a tylko górna część plastiku się lekko ochyla, a z drugiej strony (obrót o 180*) blokowałby slot RAM... what the hell AMD?

 

Dodatkowo dowaliłem większe uV. Stabilny stock 4GHz. Max temp 76*c przy ultra sztucznym obciążeniu po 30m.

 

104477834_qqhxpwp.jpg

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

Zauważyłem też że górna plastikowa część boxa zachacza i blokuje się na bloku VRM... po dokręceniu na szczęście box ma kontakt a tylko górna część plastiku się lekko ochyla, a z drugiej strony (obrót o 180*) blokowałby slot RAM... what the hell AMD?
tu na dwoje babka wróżyła ktoś nie zastosował się do wytycznych z projektu - obstaniam jednak producenta mobasa.

 

Max temp 76*c przy ultra sztucznym obciążeniu po 30m.
Jak na boxa od 3600 spoko. Jeśli kumplowi nie przeszkadza "some noise"
Link to post
Share on other sites

 

Jak to mam niski SoC? Max bezpiecznie mozna 1.1 a ja mam 1.05 z tym, ze LCC auto wiec moze lykac wiecej.

 

Bezpieczne jest do 1.2V. Zdarzały się przypadki, gdy zestaw wymagał 1.15V gdyż poniżej tego było średnio stabilnie.
Link to post
Share on other sites

Tutaj CB na stocku

FcsKTC7.jpgNie warto podkrecac w takim wypadku. 


Bezpieczne jest do 1.2V. Zdarzały się przypadki, gdy zestaw wymagał 1.15V gdyż poniżej tego było średnio stabilnie.

Srednio stabilnie, ja nie moge zbootowac powyzej 4.3 - ale niech Ci bedzie juz sprawdzam na 1.2

/ Prosze:

AD6NmgM.png

Edytowane przez uberas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@uberas Może ta biedapłyta cię ogranicza? Albo faktycznie ram za mocno wykręcony powoduje niestabilność.

Ram testowany memtestem 3 passy i na noc blend w prime95, wiec powinno być okej - znaczy na starym procku, chyba ze ten ma gorszy kontroler.

Niewazne, gdyby był dobry sylikon to na autooc by pociągnął 4.4 a idzie na 4.275 co idealnie przekłada się na wyniki w OC - tak to bywa. Teraz się zastanawiam który zwrócić, bo ten batch z 2020 był droższy o prawie stówkę..

@uberas Może ta biedapłyta cię ogranicza? Albo faktycznie ram za mocno wykręcony powoduje niestabilność.

Poza tym czekaj, krytykowales liptona a sam robisz teraz podobnie - widzisz :D

Plyta nie jest taka zla wbrew pozorom i wykreconego do granic mozliwosci 3600 powinna na spokojnie ogarnac.

Link to post
Share on other sites

Zwracam honor, to taka sama sekcja zasilania jak w Mortarze, nie powinno być problemów z wykarmieniem procesora.

Wypiłem wieczorem o 1 piwo za dużo :rotfl:

No widzisz, myslalem nad tomahawk ale roznica jest marginalna bym powiedzial

 

Zostawilem prime na noc (na tym nowym procku) i.. RAM chyba niestabilny, teraz nie wiem co robic- stary procek ma gorsze clocki, ale nadrabia lepszym kontrolerem

Link to post
Share on other sites

Zawsze będzie coś nie tak. Mój 2600 np. to świetna sztuka, ale kontroler ma taki "se". Bo max wyciągam 3533 przy ciasnych timingach.

Przy 3600 sprawa się bardziej komplikuje przez CCX & CCD.

 

Wolałbym mocniejszy procek a ram po prostu docisnąć timingami ile się da. 3600MHz każdy ram powinien wyciągnąć. A 3733 to już sweet spot.

Link to post
Share on other sites

Zawsze będzie coś nie tak. Mój 2600 np. to świetna sztuka, ale kontroler ma taki "se". Bo max wyciągam 3533 przy ciasnych timingach.

Przy 3600 sprawa się bardziej komplikuje przez CCX & CCD.

 

Wolałbym mocniejszy procek a ram po prostu docisnąć timingami ile się da. 3600MHz każdy ram powinien wyciągnąć. A 3733 to już sweet spot.

Jaka tam świetna sztuka, większość robiła 4.2 z tych nowych, a niektóre 4.3. Właśnie na odwrót bym powiedział - 3533 to dobry kontroler Ci się trafił.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...