Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Mam mały problem ze startem. 

 

Poskładałem cały komp i pali się tylko dioda VGA oraz wyświetla się kod na płycie 02.

 

Sprawdzałem różne sloty, dwie różne grafiki i to samo.

 

Myślę, czy by nie zaktualizować biosu poprzez pendrive'a z tyłu.

 

Czy procesor może być wsadzony czy też trzeba go wyjąć?

 

Płyta to MSI Meg Ace X570

CPU: Ryzen 7 3700X

Grafika: Aorus GTX 1080

Zaisilacz Superflower 650W na Goldzie

RAM: TridentZ 2x8GB 3600MHz

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez AdiPL
Link to post
Share on other sites

Jest bardzo fajny ale brak możliwości zmiany chłodzenia nie pozwala mi cieszyć się tą kartą. Od strzała bez żadnej ingerencji chodź jak trzeba, stabilnie, boostuje do 1950mhz na rdzeniu w smarkach, 2000 w grach, GPU score w timer spy 8800 w firestrike 27000.

Link to post
Share on other sites

 

 

Poskładałem cały komp i pali się tylko dioda VGA oraz wyświetla się kod na płycie 02.

 

 

02 System is entering S2 sleep state

Skoro 2 różne (zakładem, że również sprawne) karty graficzne nie współpracują z płytą to chyba wiesz, co zawiniło.

Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacz mam z jednym kablem zasilającym pod CPU, a drugi idzie po przejściówce.

A co tu się stanęło? Dla zasilenia CPU przeznaczony jest jeden kabel (4 albo 8 pin). Chyba nie włożyłeś tam kabla zasilającego PCIe?

Link to post
Share on other sites
Nie do końca, ponieważ zasilacz mam z jednym kablem zasilającym pod CPU, a drugi idzie po przejściówce.   Czy może być tutaj przyczyna?

 

Dobra, bo widzę grubo się robi, zrób fotki tej twojej twórczości (chodzi mi o te przejściówki)

 

... załóż temat nowy temat w tym dziale:

Diagnostyka błędów i awarii

 

http://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C35v1.1.pdf

 

str.51 

 

wrzuć to tam... 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

No dobra, nastawiłem się na długą walkę z nowym pc. Poskładałem i działa, tak bez niczego, na starym win10. Postawiłem nowy system tylko przez rakowe AiSiute asusa, bo się tego praktycznie nie da wywalić z systemu. Wczoraj miałem ciut więcej czasu i pobawiłem się biosem. Ram działa stabilnie do 3800 cl 16, nie dotykałem jeszcze if. Procesor działa stabilnie na 4,2ghz 1,32v. Karta działa bez zająknięcia, nawet da się zrobić uv bez strat wydajności, nadal wyje ale lekko mniej za to temperatury są akceptowalne. 74 rdzeń, 68 pamięci, vrm do 80.

 

@AdiPL, też mam zasilanie EPS 8+4, podpięte mam tylko 8. 384W, tyle to daje max papu z 8pin, dodatkowe zasilanie będzie potrzebne dopiero przy threadripperach ale niestety nie wchodzą one do gniazda am4.

Link to post
Share on other sites

@up To u mnie jak dałem napięcie na procesor 1.35v i taktowanie 4.2 pojawił się BSOD. Może być to spowodowane niedopracowanym biosem sam nie wiem.

Taka sztuka Ci się trafiła. 

U mnie 4.2Ghz działa na 1.34v z pamięcią ram ustawioną na 3200Mhz. Jak ram puszczę na 3600 cl14 to muszę napięcie podnieść do 1.38v. 

 

 

@ernorator

Daje coś podniesienie do tych 3800MHz na RAMie? Jest wzrost wydajności w benchmarkach, programach i grach?

 

Z tego co widziałem w testach więcej niż 3600 nie ma sensu. 

...

Samo taktowanie to nie wszystko. Istotną rolę odgrywają timingi i subtimingi. 

Link to post
Share on other sites

No i niech mi ktoś dalej powie że opóźnienia w ddr4 mają marginalne znaczenia... 

 

Szkoda że nie podali pełnych timingów przy jakich to było testowane, chciałbym zobaczyć np. na tej platformie różnice pomiędzy np. 3200@CL14 a 3600@CL17 śmiem twierdzić że byłby żadne, albo nawet z lekką przewagą dla tej pierwszej opcji.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
Komputer oddałem na RMA ale stawiam na mobo, jak ktoś wyżej zauważył.

 

powodów mogłobyć co najmniej kilka, nie chce Cie martwić ale wcale nie musiała być to płyta, może to być równie dobrze wina twojego PSU.

Dlatego chciałem abyś zrobił odrębny temat, ale ok poszło to poszło... daj znać jak wróci.

 

" AP initialization before microcode loading Q-Code is normally power related, for example related to the PSU, 4 / 8-pin AUX12V connector, faulty board, etc. Make sure that besides the 24-pin ATX connector, you also have power going to the 8-pin AUX12V connector, and that both are seated securely."

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...