Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

Jak wydadzą jeszcze ze dwa patche łatające dziury w zabezpieczeniach Intela to fx8350 dogoni i7 9700 :D

 

rozbawiłeś mnie kolego...  :rotfl:  ale taka niestety jest prawda.

@@kampers,@@Tankersss, spokojnie Panowie, intel w końcu też się obudzi jak mu zaczną słupki lecieć na łeb na szyję, zrewidują ceny (jak już wyboru nie będzie) i wypuszczą coś nowego bardziej konkurencyjnego... 

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tylko "kurła! kurła panowie! mamy to!" Realna konkurencja w końcu staje się faktem. O ile w zastosowaniach profesjonalnym aktualnie lepiej zdecydować się na AMD biorąc pod uwagę cenę i wydajność - tak w grach Intel przeważał. Prawdopodobnie nadal Intel w grach będzie wygrywał z AMD, ale z znacznie mniejszą przewagą jak dotychczas - mówię o procesorach typu 8600k/8700k i wyżej - które dobrze można wykręcić co w rozdzielczościach full hd daje różnicę. Osobiście wydajność dla mnie to priorytet - gram na monitorze Ful HD 240 Hz i miło, aby procesor dawał od siebie wszystko co może aby pomóc zachować wysoki FPS. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty - prawdopodobnie w full hd intel nadal będzie liderem, ale od rozdzielczości WQHD wybór Intela będzie mało opłacalny i nie poparty żadnymi rozsądnymi argumentami. Możecie powiedzieć, że wróże z szklanej kuli - jednak jeżeli wzrost wydajności będzie nawet o 10-15% względem poprzedniej generacji to już będzie wystarczający zastrzyk energii dający odpowiedni argument za wybraniem czegoś spod bandery czerwonych. Dodatkowo prawdopodobnie będziemy mogli liczyć na przyzwoite ceny - gdzie osiągając zbliżoną wydajność w grach i znacznie lepszą wydajność w zastosowaniach "pól-profesjonalnych" jak rendering czy streaming nie pozostanie nam nic innego jak wybór AMD i w cenie Intela mieć CPU+Mobo od czerwonych - patrząc przez pryzmat rynku w aktualnym stadium. 
Mocno kibicuje czerwonym od chwili wypuszczenia Ryzen - pokazali, że mogą i że można - im w pewnym stopniu zaufać i powierzyć nasze komputerki. Mimo, że czerwoni nigdy do mnie nie przemawiali i w każdym moim poprzednim komputerze był Intel oraz Nvidia tak mówiąc brzydko rzygam już tą polityką niebieskich a nawet zielonych. Potrzebny jest powiew świeżości i wybór - co przyniesie tylko samej korzyści w postaci niższych cen i większego skoku wydajności jak dotychczas. 
Coś czuje, że przy dobrych wiatrach najbliższe 2/3 lata zapowiadają się aż nadto ciekawie - o ile nie wkroczy swego rodzaju zmowa rynkowa aby wydoić klienta - świat różne cuda już widział. 
Liczę i kibicuje gorąco AMD - Pokażcie swoje nowe - dawno zapomniane oblicze Lidera! Zarówno w kwestii wydajności jak i ceny!

  :?:  :right:  :[ 

:P  :D

Edytowane przez Kirolen
Link to post
Share on other sites

Pewnie! Jednak nie jestem ponętną blondynką - Ty pewnie też nie więc będziesz musiał wypożyczyć jakąś panią aby nimi wymachiwała a ja popatrzę i ewentualnie poklaszcze - w końcu kibicowała by AMD  :D

 

Jak AMD to tylko... rudą!  :menda: W końcu redhead! 

 

 

Wyniki wiosny w wyborach do parlamentu EU sugerują, że nawet na forum BM mógłbyś znaleźć swojego amatora ;)

 

Niestety moja kandydatka się nie dostała  :D

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu że nawet MSI potrafi dać wybór

Można oczywiście powiedzieć że to AMD obiecało wsparcie am4 do 2020 więc niech się teraz oni martwią, imo skoro chipset a320 potrafi ogarnąć zen2 to jego użytkownicy powinni dostać taką możliwość

Link to post
Share on other sites

 

 

soldered IHS dalej będzie praktykowany ? skoro nowa generacja jest tak  bardzo green eco friendly

 

Witamy nowego fanboya intela na naszym forum,

 

Skoro nawet APU mają być z lutem...  to nie widzę innej opcji.

 

Za to słyszałem, że eko-intel na glucie dokłada się do globalnego ocieplenia.....


Odpowiem tutaj koledze @@ShastaMan, na jego pytanie

 

AMD - nowa generacja

 

np. Ryzen 7 3700X 

 
Ma kosztować 329 dolków ale w PL z Vat ceny będą wyższe.
 
Jak to się ma do 2700X na papierze? ~15% wydajności + profit z wyższych zegarów + więcej cache... a co najważniejsze znacznie niższe TDP na poziomie 65W bs 105W w 2700X, głownie za sprawą 7nm.
 
 
 
 
Czy warto? wg. mnie po odczekaniu chwili aby nie płacić dodatkowego podatku od nowości - warto.
 
 
To czego zdecydowanie nie warto to kupować teraz R7 2700/2700X.
 
Po premierze ceny 2gen po prostu muszą chociaż trochę spaść, bo nikt nie kupi starszej generacji jeśli różnica w cenie będzie wynosiła 10-15%.

Tyle na papierze, oczywiście rzeczywiste różnice zweryfikują dopiero testy.. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Jak to się ma do 2700X na papierze? ~15% wydajności + profit z wyższych zegarów + więcej cache... a co najważniejsze znacznie niższe TDP na poziomie 65W bs 105W w 2700X, głownie za sprawą 7nm.

Zapowiedzi mówiły o 25-30% .Teraz 15 %,to nie zdziwiłbym się jak  wyjdzie 10-13.

Link to post
Share on other sites

@Up Panie moderator, powielamy plotki czy szukamy informacji u źródła?

 

https://www.techpowerup.com/249450/amd-zen-2-ipc-29-percent-higher-than-zen?amp

 

"The data in the footnote represented the performance improvement in a microbenchmark for a specific financial services workload which benefits from both integer and floating point performance improvements and is not intended to quantify the IPC increase a user should expect to see across a wide range of applications."

Link to post
Share on other sites

Poczekamy, zobaczymy. Imo za daleko od tego co pokazali nie będzie. Gdyby nie byli tacy pewni, prawdopodobnie nie pokazywaliby wydajności w pubg, tylko strange brigade czy innej idealnej implementacji dx12. W sumie najważniejsze, że ogarnęli cache latency, bo zegar, zegarem a 2600 na 4.2 i tak ciut odstawał od 8400/9400, tam gdzie chodzi wydajność do 6 wątków.

Link to post
Share on other sites

Miał być IPC większy, nawet do 10 procent - jest.

Miało być wincy rdzerniuff - są.

Miały być wyższe zegary - są.

Mieli poprawić kontroler pamięci - poprawili.

Plus dodali chorą ilość cache w topowym modelu.

 

Jak dla mnie to jedna z lepszych premier dziesięciolecia... Powiedziałbym że na miarę Sandy Bridge.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...