Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Więc zlikwidujmy wszystkie testy porównawcze bo to bez sensu :D Ty jak dowalisz jakąś głupotę to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

Sam w tym momencie propagujesz totalną głupotę bo sprzęt powinno się porównywać w dokładnie takich samych warunkach a Ty porównujesz wyniki swojej platformy do wyników z zupełnie inną platformą gdzie w tym bezpośrednim porównaniu jest MNÓSTWO zmiennych, które mogą wypaczyć całkowity wynik! 

 

Wystarczy, że na tamtej platformie jest inna wersja systemu i już możesz mieć diametralne różnice. 

Właśnie na takiej podstawie gdzie są różnice w platformach, sterownikach, aktualizacjach często pada stwierdzenie, że np między R5 2600 a R5 3600 nie ma dużej różnicy. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nie no bez jaj, 61 fps tamten typ na Ryzenie 3600. Musi mieć straszny syf. Też testowałem origins na 3600 + 5700 i fps na pewno były grubo ponad 70 fps, a może prędzej 80. Na 5700xt musi być koło 80 bez żadnych kombinacji. Nie wiem czy aż tyle daje o/c ryzena + 3800 ram...

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

 

 

Sam w tym momencie propagujesz totalną głupotę bo sprzęt powinno się porównywać w dokładnie takich samych warunkach a Ty porównujesz wyniki swojej platformy do wyników z zupełnie inną platformą gdzie w tym bezpośrednim porównaniu jest MNÓSTWO zmiennych, które mogą wypaczyć całkowity wynik!

Ale my tu nie piszemy pracy naukowej ani nawet artykułu na portal technologiczny tylko próbujemy dociec dlaczego wyniki są takie a nie inne. Odpowiedź typu "procesor za słaby" gdzie żaden rdzeń nie dobija do 100% jest dziwna. Wiem że było wałkowane już setki razy ale nigdzie nie widziałem rzeczowego wytłumaczenia tego fenomenu na starszych ryzenach, jak ktoś coś ma to proszę o link.

 

 

Właśnie na takiej podstawie gdzie są różnice w platformach, sterownikach, aktualizacjach często pada stwierdzenie, że np między R5 2600 a R5 3600 nie ma dużej różnicy.

Między 2600 a 1600 to może i nie ma dużej różnicy, ale 3600 to już inna architektura praktycznie i nie ma co z tym dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Co ma obciążenie wątku do wydajności procesora?

 

Można sobie np tu zobaczyć, wszak FXy miały 8 rdzeni, na darksiders genesis żaden wątek nie dobija do 100% a jednocześnie karta chodzi na 40% :D

 

 

Słaby wątek, słabe technologie, słaby kontroler pamięci, wiele tego

Far Cry na końcu też, 30% gpu :D

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Pobrałem dzisiaj Watch Dogs 2. Na ultra jest rzeź ale na very high już całkiem grywalnie. Jakieś ustawienie musi mocno zarzynać procka albo grafikę, jutro potestuję coś więcej.

sprobuj wylaczyc ambient occlusion i motion blur. fps moze malo daje, ale "feeling" gry jest o wiele lepszy

Ja nadal nie ustabilizowałem procka, jednak trochę zajmuje - po 5h prime95 small fft się wykrzacza.. już blisko - LLC2 na 1 i powinno dać radę..

Żadna loteria, muszę targać ~1.4V na 4ghz a ram dopiero przy 3466 okazał się NAPRAWDĘ stabilny

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Przyszedł mi 1 rachunek za prąd od kiedy zmieniłem stary serwer (LGA 775, C2D, x2 160GB HDD) na nowy AM4 (Athlon 3000G 20W PTT, x1 Ironwolf 1TB). 

 

Po odpowiednim przeliczeniu (uwzględnieniu długości okresu rozliczeniowego itp) wyszło 47zł mniej. Czyli zaokrąglając w dół do 45zł po 12mc będzie to 540zł. A więc cały komputer (netto) zwróci się przed upływem 2 lat. Not bad. 

 

Athlon pracuje już ponad miesiąc bez ani jednego shutdowna/zwiechy/restartu. Max temp HwInfo (z ostatnich 14 dni) 26*c.  :D

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co ma obciążenie wątku do wydajności procesora?

 

Można sobie np tu zobaczyć, wszak FXy miały 8 rdzeni, na darksiders genesis żaden wątek nie dobija do 100% a jednocześnie karta chodzi na 40% :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=B4ZAoc8Kl0M

 

Słaby wątek, słabe technologie, słaby kontroler pamięci, wiele tego

 

Far Cry na końcu też, 30% gpu :D

No ale widzisz, fxy testowane single core dostawały totalne bęcki - ja tutaj mam 6% różnicy do single core 3600 w takim benchmarku cpu-z czy userbench. No ale wiadomo, architektura i opóźnienia swoje robi. Ale żeby aż tyle? Jutro bede robił formata, jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem :P

Mamy to: 4GHz 1.4v llc1 soc 1.1v ram 3466mhz 1.37v

Dziś się bede bawił 3070 na innym piecu wiec pewnie wieczorem walne format i zobacze jeszcze raz te watch dogs. Swoją droga to sprawdzałem cs go i miałem straszny micro stuttering - na internecie piszą, ze sterowniki chipsetu mogą pomoc, oraz usunięcie sterowników amd od kontrolera dysków i zastąpienie windowsowymi może pomoc.. cienko to widzę bo na 2600 miałem dokładnie ten sam micro stuttering

A jeszcze wyłączenie HPET może podobno pomoc

Link to post
Share on other sites
Czyli zaokrąglając w dół do 45zł po 12mc będzie to 540zł. A więc cały komputer (netto) zwróci się przed upływem 2 lat. Not bad. 

a po czterech zarobi na kolejny.  :menda:

 

 

Cisniemy Sebe, może coś powie szybciej przed przyszłym czwartkiem?

 

Radek X XXXX? Tak, zapytaj go co Kiedy wyjdzie Ryzen ✳✳✳✳✳ ✳✳✳  :rotfl:

Może być specjalna limitowana edycja na Polskę. Sukces sprzedażowy gwarantowany.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Na PurePC już pierwsze testy R7 5800x :D

 

https://www.purepc.pl/watch-dogs-legion-test-wydajnosci-kart-graficznych-z-rtx-i-dlss?page=0,7

 

Cisniemy Sebe, może coś powie szybciej przed przyszłym czwartkiem?

 

Rzuca mną jak za każdym razem robią testy 2160p z takimi rzeczami jak antyalising... Toć to zabija wydajność (skala -> perf. impact) i jakość... bez sensu. A potem dzięcioły myślą że w 4K będą mieli 33fps.  :rotfl:

 

Z tego co czytam to Legion jest kolejnym niezoptymalizowanym potworkiem od Ubi. 

 

a po czterech zarobi na kolejny.  :menda:

 

I po czterech latach zrobi się chyba kolejny upgrade. Teraz chyba pobawię się z wymianą pozostałego sprzętu na "eco". Na magazynie oświetlenie oraz też nowy komputer (ale to najpewniej za rok - może jakiś Athlon 7nm by wpadł).

 

Ale ogółem jest mega, wydajność od x4 do x11 większa przy 1/3 a nawet 1/4 poborze prądu względem platformy C2D. I zasilacz BQ robi tam mega robotę - zero shutdownów i zwiech (słaba instalacja elektryczna). A UPS żarł by dużo prądu. 

Link to post
Share on other sites

Jak by co to Gigabyte B450M DS3H dostał już Bios z obsługą Zen3... Budżetówka, którą sprzedałem za 190zł ma już bios  :roll:

Ogólnie Gigabyte wydał biosy więc jak ktoś ma starsze płyty to możliwe, że już 5-6 listopada odpali Zen3 

https://www.gigabyte.com/sg/Press/News/1850

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Mają dostać teraz X570, B550, A520, a nad x470/450 pracują:

 

The latest BIOS for the AMD X570, B550, and A520 motherboards is available now on our websites. Users can visit the product websites to download and upgrade their systems to keep them in the best condition possible. At the same time, we are working on the BIOS for AMD X470 and B450 motherboards to support RyzenTM 5000 series processors and will release them as soon as possible. Remember to check out GIGABYTE’s website for the latest news.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Wiem o tym ale podobna sytuacja była przed premierą Zen2. R5 3600 dawno już posadziłem na DS3H a w rozpisce nie było śladu o obsłudze. Dopiero później zaktualizowali. 

Mają dostać teraz X570, B550, A520, a nad x470/450 pracują:

Masz świadomość, że ta informacja, którą zacytowałeś jest z przed 4 dni a właśnie dzisiaj pojawił się bios do b450  ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jak by co to Gigabyte B450M DS3H dostał już Bios z obsługą Zen3... Budżetówka, którą sprzedałem za 190zł ma już bios  :roll:

Ogólnie Gigabyte wydał biosy więc jak ktoś ma starsze płyty to możliwe, że już 5-6 listopada odpali Zen3 

https://www.gigabyte.com/sg/Press/News/1850

Gdzie te biosy masz? Na stronie GB nie widzę do żadnej 450...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...