Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Proszę nie zabieraj głosu jeśli nie masz o czymś pojęcia. Nie było żadnych B-Die które miały by fabrycznie 3200 c16, 3200 c15 były najwolniejsze i takie mam w Ripjawsach i bez problemu idą na 3200 c14 czy 3600 c16. W aegisach były/są albo hynixy albo samsungi E-Die, które od wspomnianych hynixów są jeszcze gorsze. Jeśli udowodnisz że w Aegis były kiedykolwiek B-Die to zobowiązuję się wysłać ci flachę łychy, w innym wypadku nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

zbiku wracam po flache xD, kolega sobie kupil corsair vengance rgb pro i siedza tam wlasnie 3200cl16 b die samsunga ktore swoja droga zrobia max 3266cl15

f969a491cf875.jpg

Ryzen 3600 wg Ceneo najtaniej za 899. To już jest koniec, nie ma już nic. Jeszcze się niedługo okaże, że te 810 za używańca to niska cena była.

no u nas £180 najtaniej juz od jakiegos czasu

Link to post
Share on other sites

Ja swojego 3600 sprzedałem za 850zl bardzo fajna sztuka co widać po sygnaturze.

 

Co najlepsze kupujący twierdzi że procesor jest uszkodzony i resetuje mu PC.

no i wlasnie dlatego sprzedaje tylko lokalnie, ze sprawdzeniem na miejscu - eBay tylko jezeli naprawde czegos juz nie moge sprzedac.. kij wie co zrobic w takiej sytuacji a allegro wstawi sie za kupujacego...ALE w sumie to chyba ci na dobre wyszlo, odzyskales 4.5GHz selekta gdzie 5600x sa juz o wiele drozsze :D niech ktos mojego 3600 zareklamuje!

Procesor został odesłany na rma.

a, okej w takim razie nowa sztuka

Link to post
Share on other sites

Proszę nie zabieraj głosu jeśli nie masz o czymś pojęcia. Nie było żadnych B-Die które miały by fabrycznie 3200 c16, 3200 c15 były najwolniejsze i takie mam w Ripjawsach i bez problemu idą na 3200 c14 czy 3600 c16. W aegisach były/są albo hynixy albo samsungi E-Die, które od wspomnianych hynixów są jeszcze gorsze. Jeśli udowodnisz że w Aegis były kiedykolwiek B-Die to zobowiązuję się wysłać ci flachę łychy, w innym wypadku nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Edytowane przez uberas
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ktory pomiar vcore jest najdokladniejszy? w hwinfo podobno SVI2 TFN ale juz sam nie wiem.

Napiecie ustawione: 1.415V

LLC: Auto (probowalem LLC4 do LLC2 i wszystkie zbijaly ponizej 1.415V, dopiero LLC1 nie zbija lub tylko troszke)

odczyty z plyty:

SVI2 TFN 1.404-1.406V

cpu core vid(effective) 1.413V

odczyt procka:

core 0-1 VID 1.413V

odczyt cpu-z: 1.416V

odczyt ryzen master: chwilowo niedostepny

Link to post
Share on other sites

SVI2 TFN, sam autor programu tak pisał.

CPUZ bierze wartość vcore płyty głównej, ale tutaj będzie jeszcze strata i finalnie procesor otrzyma mniej.

BTW. W nocy był na Amazonie Ryzen 3100 poniżej 400 zł. A jak ktoś miał kod rabatowy na kilka euro to kończyło się na 370. Jak zwykle jest jakaś promocja to ja śpię.

Link to post
Share on other sites

SVI2 TFN, sam autor programu tak pisał.

CPUZ bierze wartość vcore płyty głównej, ale tutaj będzie jeszcze strata i finalnie procesor otrzyma mniej.

BTW. W nocy był na Amazonie Ryzen 3100 poniżej 400 zł. A jak ktoś miał kod rabatowy na kilka euro to kończyło się na 370. Jak zwykle jest jakaś promocja to ja śpię.

Czyli nawet na llc1 jest vdroop 0.01V..

a ktorym amazonie, de?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...