Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

No kusi żeby się pobawić z tym batchem, ale nie widzę w tym uzasadnienia finansowego - raczej ludzie nie polują na te lepsze selekty

W ogóle jak się skaluje wydajność? Coś tam czytałem, ze nie wyglada to tak kolorowo

Link to post
Share on other sites

@Up od 4200 single core, bo stock all core boost to bodajże 4050 MHz na R5 3600 więc mówimy o ~500 MHz (~12% OC) ;)

 

A powiedz mi w takim razie po co ludzie kupują / podkręcają takiego 10600k? On ma stock turbo SC 4.8 GHz i all core boost 4.5 GHz. Robiąc 5.0 GHz masz również 500 MHz OC, a procentowo nawet mniej (9%).

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie oc poprzez CCX. U mnie jeden blok rdzeni jest lepszy o 100Mhz (4625/4525).

Sprawdziłem. Jeden faktycznie idzie lepiej (na razie sprawdziłem +50 i idzie ale przy +100 się wykładał) Czyli 4.2 i 4.25 przy ~1.065V

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

ryzeny nie maja stałego boosta bo zalezy od asic, to nie intel ...

 

A 8600k miał np 4.1 ghz a podkręcały sie i do 5 ghz

 

Tutaj po prostu sie ośmieszacie o te 100mhz w oc ,weźcie sie ogranijcie

 

Temat ogólny o procesorach a nie pierdoły o prockach AMD

to samo jest w temacie o intelu.Ktoś ma kasiory i kupi lepszego  intela to pluja jadem psychole od amd ....

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem. Jeden faktycznie idzie lepiej (na razie sprawdziłem +50 i idzie ale przy +100 się wykładał) Czyli 4.2 i 4.25 przy ~1.065V

Czyli masz w miarę równe jakościowo rdzenie, choć warto mieć z tyłu głowy te 50Mhz więcej przy mocniejszym podkręcaniu. 

Link to post
Share on other sites

Jakie 100 MHz OC, o czym Ty mówisz? Poza tym 4.2 GHz all core OC na 3600 przy VCore poniżej 1.06V to świetny wynik!

Nie chodzi mi, że OC robię. Nie potrzebuję więc nie podkręcam. Mam na sztywno bo niższe napięcia i temperatury. To wszystko.

Czyli masz w miarę równe jakościowo rdzenie, choć warto mieć z tyłu głowy te 50Mhz więcej przy mocniejszym podkręcaniu. 

Może i 75MHz...? Na pewno nie 100 jak u Ciebie. Przynajmniej nie przy tych zegarach/napięciu.

Link to post
Share on other sites

Panowie wiecie coś na temat funkcji HPET na Ryzenach? Podobno wyłączenie tego w Windowsie daje większego kopa ryśkom w grach i programach i poprawia oc?. Może to plotka ale cholera wie. Pozdrawiam

Edytowane przez EvenQ
Link to post
Share on other sites

@Up masz na myśli w lapkach? Chodzą plotki, że to Intel posmarował producentom OEM za ograniczenie dostępu do top Gpu od NV tylko dla Cpu swoich. Nikt inny by na tym nie zyskał (NV jest głównym zainteresowanym żeby RTX pchać do każdego laptopa, partnerzy OEM też powinni być kontent mogąc zaoferować wielordzeniowy Cpu + RTX).

 

@Mistela ja do @Janka pisałem ;)

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja strzelam, że premiera będzie na Black Friday 2020. Rzucą piękną kiełbasę marketingową -50$ tylko na BF, zamówienia polecą w kosmos i wszystko im zejdzie na pniu. Następnie zaś klasyczne przedświąteczne podwyżki i na fali hype'u popłyną kolejne zamówienia.

Link to post
Share on other sites

Czy chcąc powalczyć o klatki, przesiadać się 2600 > 3700x(1330pln)? ew 100pln drożej 3800x.

Gram w FPS'y + 240hz (a fpsów ~200, valorant)

Nie mam wielkiej potrzeby i ciśnienia, ale było by miło. Ale jeżeli ta cena jest sensowna i nie będę żałował w przeciągu roku to bym się skusił (Na ile może być sensowna w sytuacji walki o zaledwie 11% według userbenchmark, i 23% w csie).

 

A wątpię żebym żałował patrząc na XT i ceny. Thougts? ;) 

Link to post
Share on other sites

Lepiej 3600 albo po prostu poczekaj na nową generację i wtedy wymienisz na 4600 (?) skoro tylko do gier. Przesiadka na 2 rdzenie więcej da ci minimalny wzrost, jak już to 3800x jak chcesz mieć na lata, ale lepiej i tak albo 3600 albo poczekaj na next gen. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy chcąc powalczyć o klatki, przesiadać się 2600 > 3700x(1330pln)? ew 100pln drożej 3800x. Gram w FPS'y + 240hz (a fpsów ~200, valorant)
 

 

3600 jeśli masz min. gwarancji na dobry batch. i wtedy OC 4.5 w innym wypadku siedziałbym na razie "na tyłku".


 

 

Temat ogólny o procesorach a nie pierdoły o prockach AMD
 

No wybacz Janek, ale to nie Ty decydujesz to czym tutaj ludzie chcą rozmawiać - dla Ciebie pierdoły dla nich nie. To się jakoś nazywa - wolność słowa. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...