Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Jasne... wymówki takie same jak z czarnym grzybem, ciekawe dlaczego to takie dziwne ...

Zachowujesz się jak pięcioletnie dziecko jak lizaka mu zabrali. Żałosne.

A odnośnie testów na labie to tak się składa że Tomek ma procedurę jedną z najlepszych na całym bożym świecie, jak byś z Tomkiem porozmawiał co i jak się robi to być dwa razy przeprosił i podwinął ogon.

@tomcug

w środę wraca GD80 to może się skusze o testy CF

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
Jasne... wymówki takie same jak z czarnym grzybem, ciekawe dlaczego to takie dziwne ...

 

Skoro Cię to tak uszczęśliwi, to proszę bardzo 8).

 

http://img46.imageshack.us/img46/7889/1005519i.jpg

 

Zdjęcie identyczne z pierwszym, z Twoją wymarzoną karteczką. Reszty już nie wrzucę, z oczywistych względów (sprzętu z powietrza nie wezmę).

Link to post
Share on other sites

Żałosne ?, kto tu odpowiada jak dziecko ?, twój o wielki wzór tomcug który wszystkich od Fanboyów wyzywa, coś mu nie pasuję to robi starą śpiewkę, kilka starych płyt głównych miałoby być dowodem ?

na GA-990FXA-UD3 może odpalałeś tego FXa ? heh ...

 

 

łaaał

 

 

zrobiłeś zdjęcie, no gratuluję, ale to nadal nie dowodzi skali na którą robisz rzekome testy

Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

tomcug@ niepotrzebne mi parę testów graficznych, 90% testów dowodzi o tym różne fakty i poglądy , wystarczy spojrzeć na prostą linię jak droga prowadzi do rodziny IGPU (SouthernIsland) (Cayman) (GCN) (SeaIslands)

 

http://images.anandtech.com/doci/5057/excavator_575px.png

 

Jestem tylko na na etapie 2th generacji w rodzinie Piledriver IGPU (Cayman) ALU FPU VLIW4)

 

Za pół roku będe już w rodzinie (Steamroller) IGPU (GCN) 3th generacji.

 

Staraj się pisać bardziej zrozumiale i po Polsku.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Steamroller nie zobaczysz za pół roku bo pierwsze idzie odświeżone to co jest w 28nm (Richland) a tego dostawy za 3 miesiące dopiero.

Więc dolicz w najlepszym wypadku dodatkowe 4 miesiące.

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/jr8v2c.jpg

Końcówka roku więc musisz się uzbroić w cierpliwość.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
tomcug@ niepotrzebne mi parę testów graficznych, 90% testów dowodzi o tym różne fakty i poglądy ,

Jak byś dokładnie się przyjrzał temu co dał Tomek to byś wiedział że to nie są testy graficzne tylko testy CPU.

W tym jest problem że większość robi w grze test gdzie liczy się GPU a nie CPU. W takich miejscach wynik jest płaski dla większości CPU i można pisać bajki jaki to FX jest wydajny.

W teście Tomka główne skrzypce gra procesor i tutaj nie karta ale CPU ogranicza FPS szczególnie minimalny.

Jak na niego napadacie to chociaż odnoście się do faktów. 

Link to post
Share on other sites
Jak byś dokładnie się przyjrzał temu co dał Tomek to byś wiedział że to nie są testy graficzne tylko testy CPU.

W tym jest problem że większość robi w grze test gdzie liczy się GPU a nie CPU. W takich miejscach wynik jest płaski dla większości CPU i można pisać bajki jaki to FX jest wydajny.

W teście Tomka główne skrzypce gra procesor i tutaj nie karta ale CPU ogranicza FPS szczególnie minimalny.

Jak na niego napadacie to chociaż odnoście się do faktów. 

 

Tak samo testy Focusa na PCLabie... jedne z najlepszych w sieci, a i tak znajdzie się garstka ludzi, która będzie je próbować podważać %-).

Link to post
Share on other sites
Tak samo testy Focusa na PCLabie... jedne z najlepszych w sieci, a i tak znajdzie się garstka ludzi, która będzie je próbować podważać %-).

Tomek bo czasami trzeba mieć odwagę żeby przyznać że to ktoś inny miał rację.... Ja się sporo po Twoich, Maxa i Focusa artach dowiedziałem co i gdzie. 

Jeżeli ktoś nie wierzy może sobie samemu kupić i sprawdzić. Ja miałem o tyle szczęścia że mogłem osobiście przerobić temat

8120-8320-2700k i mam swoje zdanie na ten temat.

8320 jest bardzo dobrym procesorem jeżeli ma się wcześniej am3+, cooler klasy mugena 2, dobry zasilacz. Wie się co będzie się robiło - rendering gotowych projektów, kodowanie video.

Do gier można mieć dużo taniej np. ostatnio składałem znajomym i5 3470 na taniej płycie msi z boxowym chłodzeniem. Na stoc chodzi lepiej w wikeszości tyułów niż kręcone 8320.

A to że przegrywa w kodowaniu i renderingu ? Szczerze ? usera czyli gimnazjalisty w tym wpadku to nie interesuje.

Podobny zestaw na 8320 musiał by być

- 100 zł płyta

- 230 cooler

- 50 zł lepszy zasilacz

Pytam się gdzie ta taniość AMD  do gier ?

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Jest jakieś oficjalne stanowisko AMD na temat Steamrollera ?? Roadmap uwzględnia tylko same Apu a pod koniec roku Apu z rdzeniem steamrollera. Możliwe że myślą nad porzuceniem samego CPU FX jako takiego ?? Może  w końcu doszło do nich że należy się wziąść do roboty a nie serwować bez przerwy tą architekturę modułową. Dopiero teraz Vishera dogania architekturę K10 i to w sumie ledwo ledwo.

Link to post
Share on other sites

Jest jakieś oficjalne stanowisko AMD na temat Steamrollera ?? Roadmap uwzględnia tylko same Apu a pod koniec roku Apu z rdzeniem steamrollera. Możliwe że myślą nad porzuceniem samego CPU FX jako takiego ?? Może w końcu doszło do nich że należy się wziąść do roboty a nie serwować bez przerwy tą architekturę modułową. Dopiero teraz Vishera dogania architekturę K10 i to w sumie ledwo ledwo.

widzę że rozmowa z takimi ludźmi nie ma żadnego sensu, wydawało mi się że jest to forum na poziomie, ale widzę że same gimbusy,

porzucam jakikolwiek udział w tym temacie bo takich bredni to ja w życiu nie słyszałem,

Vishera ledwo ledwo dorównuje architekturze K10 ... strasznie trzeba mieć w głowie poprzewracane by poszerzać takie herezje

Link to post
Share on other sites

Popatrz na benchmarki. Tam wszystko widać. FX nadrabia swoją nie za bardzo udaną architekturę wysokim taktowaniem i w sumie tylko dzięki temu wygrywa w grach.

Na przykład Battlefield 3  X4-965 43.3 klatki natomiast FX-6200 43.8 a intele i5 mają po 70 klatek.

Edytowane przez maslascher
Link to post
Share on other sites
wg mnie jest to bardzo udana architektura jeden moduł dwa wątki, jest to wydajniej niż jeden rdzeń, wystarczyła by optymalizacja, dla tych CPU i było by po sprawie

 

Nikt nie będzie optymalizował programów specjalnie pod procesory firmy, która ma ledwo 20% rynku. Warto też pamiętać, że nie wszystkie obliczenia da się zrównoleglić.

 

Vishera ledwo ledwo dorównuje architekturze K10 ... strasznie trzeba mieć w głowie poprzewracane by poszerzać takie herezje

 

No cóż, jeśli X6 1045T @ 4,1 GHz odpowiada FX-6300 @ 4,7 GHz, to ciężko nazwać to dużym postępem. Jakby nie patrzeć, według AMD oba mają sześć rdzeni, więc tak powinniśmy je porównywać (jak życzy sobie tego firemka ;)).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites
wg mnie jest to bardzo udana architektura jeden moduł dwa wątki, jest to wydajniej niż jeden rdzeń, wystarczyła by optymalizacja, dla tych CPU i było by po sprawie

Mam pytanie , mam 4 rdzenie na 2 wątki to ile ma modułów?

 

edit: ok już mam odp: dwa moduły, cztery rdzenie i cztery wątki.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...