Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

58 minut temu, zbiku90 napisał:

Kurła człeniu to jest 0,66ms różnicy! To może zadecydować czy żyjesz czy nie noobie! ;) 

To to! 

 

Dodam jako ciekawostkę, że przy dobrej dźwiękowce i dobrych słuchawach można załączyć prefire zanim Cpu zdąży wysłać instrukcje do Gpu żeby ta wygenerowała klatki :p

Link to post
Share on other sites

Tu to można cały elaborat napisać :D

 

Dobry dźwięk, zbindowane skróty na mutowanie debili gadających na chacie drużynowym, odpowiedni konstrast i podbicie kolorów, proporcje i szerokość FoV, odświeżanie ekranu, na końcu fps (Gpu + Cpu). 

 

Ale fakt, dobry dźwięk robi gigantyczną przewagę. Ludzie grający na integrach słyszą np reload u przeciwnika tylko gdy są relatywnie blisko - stąd mylne przekonaie, że ich też nie słychać. Ja słyszę ludzi jak zmieniają mag będąc 3x dalej - wychylasz wtedy na pewniaka ;)

 

Tyle że w dobre audio trzeba zainwestować - i to więcej niż dopłata Mortar vs Tomahawk :D

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

EH "FANGORN" z wyregulowanym TR 3970X, profile  4.3 GHz 32/64 oraz 4.5 GHz 32/32 do 24/7 (zależnie od używania aplikacji). Stacja robocza która powstała dla firmy zajmującej się obróbką drewna. Robi za narzędzie pracy jak i mebel ;-)

 

Worklog

 

 

Przyjemnie, gdyż redakcja Benchmark na łamach portalu również pokazała machinę

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/eh-fangorn-niesamowity-komputer-stworzony-przez-polskich.html

 

 

Kilka zdjęć :

 

271933821_4969115506487175_4768571523535

 

271899089_4969115383153854_7414120093220

 

271932230_4969115366487189_5423008602143

 

271932208_4969115023153890_5732851605163

 

271947405_4969115556487170_5716248342149

 

271934740_4969115679820491_3003522241043

 

271931185_4969115796487146_9595464934367

 

271902714_4969116869820372_2077728629291

 

Pełny opis konfigu oraz specka w opisie materiału na YT.

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Windows to nie problem...
https://m.gvgmalls.com/pl/microsoft-windows-11-pro-oem-cd-key-global.html
Mam z tej strony 2x Office 2021 i normalnie działa na koncie mikroszrotu.
U nas cena 1200 a kupiłem po 178.

To winda też powinna być OK. Fakturę też po zakupie można wydrukować.

https://m.gvgmalls.com/pl/office2021-professional-plus-cd-key-global.html

Klucz jest w 30 minut po zakupie na stronie.

Link to post
Share on other sites

Witajcie Panowie, tak informacyjnie dla Was chciałem dwa słowa o Ryszardach i W11.

 

Ponieważ stoję przed dylematem czy kilka końcówek stawiać już na 11 czy jeszcze się wstrzymać postanowiłem najpierw porobić testy na moim domowym sprzęcie.

Abstrahując od moich ustaleń względem oprogramowania którego używamy, bo to dla Was raczej nieistotne to zauważyłem dość szybko, że z wydajnością CPU coś nie balanga. W prawdzie temat kulawego działania ryśków na W11 był obecny ale ponoć wydano stosowne łatki już w październiku.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/koniec-problemow-z-wydajnoscia-ryzenow-na-windows-11-latki-gotowe-do-pobrania/bkj3nqy

 

Przesiadka na w11, zainstalowanie najnowszych sterowników i wszystkich poprawek, update biosu RD 26-01-2022 i..... zonk.

Już na pulpicie odniosłem wrażenie że system nie jest tak responsywny jak miało to miejsce na w10 (choć może to tylko autosugestia).

Wydajność w grach spadła i to znacząco, aczkolwiek dochodziło do dziwnych sytuacji, raz było ok, trzy min później już spadek wydajności i to o 50% nie mający nic wspólnego z temperaturami.  Szybki test i wszystko jasne.

 

TZ5stId.png

 

Nie przedłużając w końcu doszedłem co było problemem. 

 

Oficjalne sterowniki chipsetu AMD i to pobrane wczoraj ze strony AMD 3.10.22.706. (chipset b450,najnowszy bios).

Nie wiem jak by było na innych chipsetach ale w przypadku mojego to właśnie był winowajca. Po odinstalowaniu sterowników jak ręką odjął, nie testowałem za wiele ale w paru grach wydaje mi się, że jest nawet ciut lepiej jak na W10.

 

Gdyby jednak ktoś zastanawiał się nad celowością przesiadki w ogólnym ujęciu (oprogramowania również) to powiem tak - jeszcze się wstrzymać. :D

Edytowane przez pendzel_3
literówka
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Po odinstalowaniu sterowników jak ręką odjął, nie testowałem za wiele ale w paru grach wydaje mi się, że jest nawet ciut lepiej jak na W10.

Hmm muszę u siebie zrobić podobne testy, chociaż nie odczuwam żadnych spadków wydajności. Odinstalowałeś sterownik ze strony AMD, pobrał się inny z WU i jest lepiej? A jaką dokładnie wersje systemu masz? cmd -> winver

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Odinstalowałeś sterownik ze strony AMD, pobrał się inny z WU i jest lepiej?

Na to wygląda, niepotrzebnie instalowałem ręcznie najświeższe sterowniki do chipsetu, mają jakiegoś babola, po dezinstalacji i restarcie odczyt L3 Cache skoczył momentalnie z tych~ 235 GB/s do coś koło 600.... (OC 4,4, ram 3600@CL15)

Oczywiście to wszystko działo się na mojej b450-a pro, jak znam życie na b550 nic takiego nie musiało mieć miejsca.

 

Godzinę temu, zbiku90 napisał:

A jaką dokładnie wersje systemu masz? cmd -> winver

Podrzucę info wieczorem.

Edytowane przez pendzel_3
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W11, w obecnej formie tj. niedoróbka sama w sobie, niezależnie jakiego CPU używasz, bo znajomy na Intelu też ma problemy. (a to jakaś funkcja inferface się zawiesi, a to problem ze sterownikami). na dobrą sprawę to wszyscy uczestniczą w "niejawnym programie testów systemu windows".

Tutaj problemem okazały się sterowniki do chipsetu ale z czyjej winy to też bym od razu nie ferował. Po prostu jeśli z jakiegoś powodu komuś nie zależy na przejściu do 11, (a w przeważającej większości domowych użytkowników nie wniesie to nic) to pozostałbym na 10-tkce jeszcze przez spory czas.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Witajcie Panowie, tak informacyjnie dla Was chciałem dwa słowa o Ryszardach i W11.

 

Ponieważ stoję przed dylematem czy kilka końcówek stawiać już na 11 czy jeszcze się wstrzymać postanowiłem najpierw porobić testy na moim domowym sprzęcie.

Abstrahując od moich ustaleń względem oprogramowania którego używamy, bo to dla Was raczej nieistotne to zauważyłem dość szybko, że z wydajnością CPU coś nie balanga. W prawdzie temat kulawego działania ryśków na W11 był obecny ale ponoć wydano stosowne łatki już w październiku.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/koniec-problemow-z-wydajnoscia-ryzenow-na-windows-11-latki-gotowe-do-pobrania/bkj3nqy

 

Przesiadka na w11, zainstalowanie najnowszych sterowników i wszystkich poprawek, update biosu RD 26-01-2022 i..... zonk.

Już na pulpicie odniosłem wrażenie że system nie jest tak responsywny jak miało to miejsce na w10 (choć może to tylko autosugestia).

Wydajność w grach spadła i to znacząco, aczkolwiek dochodziło do dziwnych sytuacji, raz było ok, trzy min później już spadek wydajności i to o 50% nie mający nic wspólnego z temperaturami.  Szybki test i wszystko jasne.

 

TZ5stId.png

 

Nie przedłużając w końcu doszedłem co było problemem. 

 

Oficjalne sterowniki chipsetu AMD i to pobrane wczoraj ze strony AMD 3.10.22.706. (chipset b450,najnowszy bios).

Nie wiem jak by było na innych chipsetach ale w przypadku mojego to właśnie był winowajca. Po odinstalowaniu sterowników jak ręką odjął, nie testowałem za wiele ale w paru grach wydaje mi się, że jest nawet ciut lepiej jak na W10.

 

Gdyby jednak ktoś zastanawiał się nad celowością przesiadki w ogólnym ujęciu (oprogramowania również) to powiem tak - jeszcze się wstrzymać. :D

U mnie to wygląda podobnie:

2nKmHwI.png

Także szału nie ma :(

AMD chipset ten sam

AGESA 1.2.0.3 patch C (nowszego biosa brak :/ )

winver: 22000.469

Wrócę z pracy to spróbuję tricku ze sterownikami

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...