Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

18 minut temu, razor10 napisał:

ok ok, dzieki panowie ;) jutro pewnie wszystko mi dojdzie i zobaczymy jak wloze do kompa. mam nadzieje ze wejdzie mi na moja plyte b450 od msi bo z tego co tu patrze, to jeden kabel od sata wpina sie do plyty i jest na wysokosci mojej aktualnej karty, a tamten 6600xt jest nieco dluzszy :P 


No ale te sloty SATA na wysokości karty są poziome przecież.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, razor10 napisał:

tak, bardziej sie obawialem ze moze o gniazdo slotu bedzie zawadzac tyl karty, ale teraz sie przypatrzylem ze tam jeszcze luzu jest wiec po dlugosci bedzie pasowac :P

pierwszy raz sie bede bawil w wymiane karty wiec nie ogarniam za bardzo haha 


Miałem podobny problem bo mi się w X570 Tomahawk nie zamykała blokada slotu PCI-E, myślałem że to przez te SATA porty, ale się okazało że jak postawiłem obudowę pionowo to coś tam zaskoczyło i bez problemu już było.

 

Link to post
Share on other sites

jutro bede walczyl z tym, najpiew musze ddu odpalic jeszcze :P

Panowie szybkie pytanie , z karta wszystko ok działało, zmieniłem tego ryzen 2600 na 5600x i czarny ekran nie odpala, pomyślałem sobie bios , wrzuciłem jakiś nowszy z listopada 2020 po premierze r 5600, i dalej czarny ekran i nie odpala , na płycie dioda od cpu się swieci , , mam płytę msi b450 gaming plus i 32 gb ramu 3000mhz aelgis ddr4 w 4 słotacvh , czyżby ram za wolny do proca czy o co chodzi bo zara wyrzucę to przez okno nie mam już siły ...ram musiałem w płycie zmieniać na 3000 bo standardowo był na 2133. 

Bump

Link to post
Share on other sites

@razor10

Może być, że Cpu źle w slocie osadziłeś LUB któryś pin trafił się gięty? Jest jeszcze mała szansa, że DoA... 

 

W dniu 11.10.2021 o 22:49, mirai99 napisał:

Miałem podobny problem bo mi się w X570 Tomahawk nie zamykała blokada slotu PCI-E, myślałem że to przez te SATA porty, ale się okazało że jak postawiłem obudowę pionowo to coś tam zaskoczyło i bez problemu już było.

 

Kierwa, @mirai99, ty kolejny raz prawdę objawioną mi sprzedajesz :D

 

B550 Tomahawk, płyta w poziomie i przy każdej karcie (a trochę ich przerabiam) walka z zapięciem od pci... A Ty mówisz, że to może być "feature, not a bug"? :o

 

Tymczasem Ryzen 6000 dopiero Q1 2022. Potwierdzono zgodność podstawki ORAZ wsteczną kompatybilność dla coolerów przy AM5! 

 

https://www.purepc.pl/amd-swietuje-5-urodziny-architektury-zen-i-potwierdza-debiut-procesorow-ryzen-z-3d-v-cache-w-2022-roku

Link to post
Share on other sites

No właśnie obejrzałem i wyglada wszystko legit , pobieram jeszcze nowsza wersja biosa jakaś betę z dziś i sprawdze , widze ze trzeba nazwać plik jako msi.rom i wtedy flashowac . Jak to nie pomoże to jakieś rady inne ?

Włożyłem teraz stary proc , i w biosie prędkość ramu jest ustawiona na 2133 a włożone mam 3000mhz , może dlatego 5600 nie chce wystartować ? Czy się myle ?

Teraz wrzuciłem jeszcze nowszego biosa i odpaliło , ale tylko do biosa i biore save and exit i spowrotem jestem w biosie xd

ok, zmienilem uefi na csm w biosie i jakos odpalilo i dziala wszystko, tylko teraz pytanie, czy tak powinno byc i juz zostac? ;>

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, razor10 napisał:

bardziej chodzi mi o to ze na uefi nie odpalalo do pulpitu , tylko na csm działa normalnie

Masz system zainstalowany w trybie kompatybilności ze starymi technologiami i z tabelą partycji MBR. Jeśli nie zależy ci na ciut szybszym uruchamianiu systemu, obsłudze SAM/Resize BAR, Secure Boot czy aktualizacji do Windows 11 to może zostać tak jak jest. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

@mirai99trzyma Ci all core oc 4950? :o


WTF, Aida twierdzi, że to jest allcore 4950? 4950 to ja mam single core.
Nie wiem czy kiedykolwiek odpaliłem na tym procu allcore wysokie... zwykle go trzymam na 2200 power saver żeby nie siedział na 55 stopni "idle". 
Jak włączę cinebench r20, to 4350 all core się robi (na balanced profilu). PBO mam wyłączone.

Odpaliłem jeszcze raz Aida64 i mi HWiNFO pokazało jakieś 4650 momentami allcore, ale bardzo krótko.
W sumie muszę w końcu sprawdzić jaka jest granica jego możliwości, ale moja buda to Dark Base Pro 900 Rev2 (cicha, ale mały airflow), więc nie wiem czy jest sens.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...