Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

4700 allcore to raczej na pewno były kręcone wyniki. Jeśli nie robiłeś tego sam to musiało to być domyślne zachowanie płyty na starym biosie.

 

Nie mam pojęcia jak zachowuje się 5900x, ale 4150 allcore to według internetu typowe wartości dla stockowych ustawień (142W). Samo podniesienie limitów PBO odpowiednio wysoko sprawi, że procesor w końcu uderzy w swój limit napięcia (~1,3V) i uzyska być może okolice 4700. Po więcej trzeba bawić się z autoOC/curve optimizer albo z manualnymi ustawieniami.

 

Stabilność ramu po zmianie biosu to zwykle kwestia podbicia napięć kontrolera przez płytę lub wymuszenia konkretnych drugo/trzecio-rzędnych timingów (ignorując xmp). Więc o ile nowy bios może zmienić zachowanie rdzeni cpu, o tyle ustawienia ram same w sobie nie.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, mirai99 napisał:

Wtedy pamiętam że sprawdzałem i mój 5900x robił ~4700 allcore podczas R20 (nic nie kręcone, bez PBO), teraz w R20 i R23 HWiNFO pokazuje 4150 na wszystkich rdzeniach.

Takie zegary świadczą o tym raczej, że PBO miałeś na Auto, bo przy stockowych limitach mocy nie starczyło by Papu na 4.7 GHz AllCore. 

Link to post
Share on other sites

1usmus <3 Ileż ten człowiek zrobił dla społeczności, dzięki niemu podkręcanie zajmuje przynajmniej kilka razy mniej czasu niż na Intelu. DRAM Calculator + CTR/Hydra i w niecałą godzinę mamy w miarę stabilne ustawienia, które można sobie jeszcze ręcznie dopieścić. Wiadomo, odbiera to sporo zabawy, ale jak ktoś ma niewiele wolnego czasu to piękna sprawa :) 

BTW zajrzałem na jego twittera i pisał o nowych Ryzenach jeszcze w styczniu 2022 ;) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/amd-zen-4-pierwsze-szczegoly-dotyczace-nowej-architektury-dla-procesorow-ryzen-7000-zostana-ujawnione-na-ces-2022

 

Prezentacja odbędzie się już 4 stycznia o godzinie 16 czasu polskiego, zapowiedz Ryzen 6000 Vermeer-S, APU Rembrandt (Zen3, mRDNA2). 

 

Czekam™

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

AMD widze zamiast cisnąć Intela to temu wbiła woda sodowa do głowy i za chwile znowu Intel totalnie zdominuje rynek. Czekałem na odsiwerzonego ryzena 6600x a ci wylecieli aby tylko z 5800x3D XD

Z czym do ludzi. AMD jednak nadal broni sie tanimi płytami gdzie sumarycznie wychodzi kosztownie podobnie jak nie troche taniej.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, stach122 napisał:

za chwile znowu Intel totalnie zdominuje rynek

Jeśli ceny B660 się potwierdzą to nie tak prędko to nastąpi. 

4 godziny temu, stach122 napisał:

AMD jednak nadal broni sie tanimi płytami

No właśnie, ale przy okazji AM5 i przejścia na gniazdo lga to się może zmienić tj. płyty pewnie podrożeją.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, 1234567890 napisał:

A jednak skuwrwesyn 5800x3d bedzie na AM4, czekam na 5900x3d 12 rdzeniów

No właśnie - jeśli będzie 5900X3D to robię wymianie, jeśli tylko 5800X3D to zostaje przy obecnym R9 (z racji na temperatury głównie). 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Myślę jednak @tokaczże 5900X3D jest szykowany tylko na razie siedzi w ukryciu. Intel wydaje 12900KS więc trzeba przywalić z grubej rury w odpowiedzi. Poza tym takie 5900X3D daje bardzo dobrą pozycję Czerwonym przed premierą Zen4. 

ta i przywalą z grubej rury ceną

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Rebelmind napisał:

Zastąpi 5900x więc wjedzie w jego miejsce cenowe (~$550), tak samo 5800X3D (~$420). Wersje bez 3D cache - $70 i będą konkurencjni. 

Wiesz jak dziś jest, wszystko drożęje a intel mimo wszysko ma swoje fabryki a AMD bierze od kogoś a te 3Dcache to dodatkowy element wiec . . .

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Zastąpi 5900x więc wjedzie w jego miejsce cenowe (~$550), tak samo 5800X3D (~$420). Wersje bez 3D cache - $70 i będą konkurencjni. 

 

Wcale się nie zdziwię jeśli nawet 5950X 3D się pojawi w specjalnej, limitowanej edycji ;-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...