Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Ciekawe, że chyba każdy ma 7 lub 8 i działa bez problemu...

 

JA czasem miałem po nim problemy, może sam coś robiłem źle, ale na 8.1 taki mi zamiótł że musiałem stawiać okno od nowa bo za nic stery do R9 270X wejść nie chciały,chociaż program ostatnio aktualizowany półtora roku temu to z 8.1 może się nie lubić.  

Edytowane przez Lucky87
Link to post
Share on other sites
Jaki program polecicie do odinstalowania sterowników ?

 

Polecam , osobiscie uwazam ze rownie dobry Driver Sweeper , sciagnalem kiedys z oficjalnej strony AMD . Teraz jakos tam nie moge znalezc. Dziala chyba tylko z Win7. Pozdr.

 

http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/16748/

 

http://www.ngohq.com/?page=Files&go=giveme&dwn_id=1726

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dobra, ale karta po dojściu do tych 95 stopni zaczyna obniżać taktowanie- wiem o tym ustawieniu w biosie AMD.

 

Moje pytanie brzmi jaka wartość temperatury jest krytyczna dla karty tzn. jeżeli np. po obniżeniu taktowania, temperatura dalej wzrasta to przy jakiej wartości Radeon R290 spowoduje wyłączenie lub restart kompa jak było w moim przypadku?

 

Co do dodatkowego grzejnika w domu to się zgodzę. Już żona mówi, że z biura gdzie jest komputer bije tyle ciepła, że zaczyna ją głowa boleć ;)

 

Generalnie to AMD mnie rozbraja. Kupiłem 7990 i po 10 dniach oddałem bo coś z kartą lub sterami było nie tak. Wziąłem następnie dwie R290 i tu to już w ogóle poezja. Najpierw słynne czarne ekrany, delikatnie słyszalne cewki w jednym egzemplarzu, przy standardowych ustawieniach obniżenie taktowania przy normalnym użytkowaniu (dochodziła do 95 stopni w BF4 i to w hiper wentylowanej budzie) i oczywiście darmowy grzejnik w domu ;) Plusy też jest, właściwie jeden, ale chyba najważniejszy- wydajność. W każdym bądź razie do piątku muszę podjąć decyzję czy zwracam te karty czy zatrzymuje, bo minie mi prawo odstąpienia od umowy pzdr.

 

A PowerTune ustawiłeś? widzisz może być też kiepska pasta pod GPU sam na moim HF7970 mialem taką intelo podobna i odrazu zminilem na CLP. Co do temp krytycznej +95C nie ma danych bo nikt się takimi rzeczami nie zajmuje powyzej 95C kazda temperature trzeba uwazac za szkodliwa i niebezpieczna.

Link to post
Share on other sites

Czekać na wersje niereferencyjne też uważam, że za bardzo nie ma sensu. Bo obecnie moje temperatury w max obciążeniu sięgają do 75 stopni- i to przy crossfire- minus wiadomo, że jest bardzo głośno, ale przy grze nie zwracam na to uwagi.

Kolega założył do Radeon 290 dobre chłodzenie Arctic za 300 zł i w max obciążeniu plus OC 1070/1250 ma tempy nigdy nie przekraczające 50 stopni. Dlatego uważam, że wersje niereferencyjne spokojnie utrzymają tempy na poziomie 75 stopni- czyli to co mam teraz, tylko będzie ciszej. Największe wady tych kart jednak pozostaną.

 

Najgorszy ich minus to wg mnie beznadziejne sterowniki, które znając AMD nigdy nie będą dobre, staną się co najwyżej zadowalające. Ciekawe jest tu pytanie jak firma mająca od lat takie problemy ze sterami chce brać się za mantle.. zresztą jestem pewien, że w przypadku BF4 absolutnie nic na korzyść tej gry mantle nie wniesie jeżeli chodzi o FPS. Zresztą żart, że ta gra pod WIN 8 ma 20 procent większą wydajność w stosunku do 7.. Jeżeli jest to celowe i odblokują coś może być potem, że przez mantle wzrosła wydajność, a prawda będzie zupełnie inna. Tu wyznacznikiem jaskości mantle będzie jak dla mnie tylko Win 8 i w stosunku do niego należy głownie ocenić zastosowanie tego projektu w BF 4. Sterowniki pojedynczych kart są na dzień dzisiejszy słabe, więc wyobraźcie sobie co dzieje się w crossfire.

 

Fajną alternatywą dla moich kart wydaje się być Evga 780 TI Classified, która niedługo pojawi się w sprzedaży. Będzie to zdecydowanie najlepsza karta graficzna na rynku do czasu pojawienia się kolejnej generacji. I jedynie w stosunku do niej zastanawiam się nad oddaniem Radeonów 290. Bo benchmarki benchmarkami, a wydajność w grach to już zupełnie inna sprawa..

Link to post
Share on other sites

Tak trochę z innej paki. Promocja AMD Never Settle. Battlefield 4 gratis. Było mnóstwo newsów promujących to wydarzenie. A rzeczywistość jest taka, że karty z dołączanym Battlefieldem 4 są droższe od zwykłych wersji o minimum 60zł. Jestem mocno zawiedziono tym bardziej, że czekałem celowo z zakupem karty. W takim wypadku kupuje wersje zwykłą bez gry.

Link to post
Share on other sites

No cóż... Za darmo to już nawet w morde nie dostaniesz, bo zazwyczaj trzeba zasłużyć :D

Ja jak kupowałem moją kartę to też - te sklepy, które brały udział w Never Settle to wołały sobie o (sic!) 150-200 zł więcej :D I w końcu wybrałem kartę bez promocji...

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, ja nie twierdzę, że się nie dostanie :)

Dostaniesz, ale tak na prawdę to nie za darmo - porównaj ceny kart w Agito czy Morele z Techplanet, który nie bierze udziału w Never Settle. Zazwyczaj karty są droższe. Tak jak napisałem - kiedy ja kupowałem różnica wyniosła ok. 150-200 zł.

Link to post
Share on other sites

Szykuje się obniżka cen, wydajniejszych kart AMD.

 

Kurs LTC spadł o 1/3 i teraz za 1 LTC można dostać jakieś 22$.(wczoraj jeszcze było to co najmniej 30$).

 

 

Ciekawe ilu sezonowych kopaczy zacznie wyprzedawać kupiony niedawno sprzęt :P.

 

Ktoś kto wydał 1400zł na R9 280X będzie miał problem już niedługo z dostaniem za niego 1000-1100zł.

HD7970 i 280x w cenach bliższych 1000zł staje się już coraz bardziej realne.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

 

 

Dokręć go sobie do takich taktów Afterbauner'em i zapisz profil.

 

Amen. Jak się trafi felerna sztuka, która nie wytrzyma wyższych taktów, to po zmianie może być lipa, szczególnie, jeśli karta nie ma podwójnego BIOS'u. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...