Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Przynajmniej takie jak było w fight night 4 na konsolach :D

 

Niech to wprowadzą do gier :D

SnowFX, taki śnieg np w AC3 albo nowym Batmanie, ciekawe jak by to zarzynało karty.

Wygląda jak piasek złączony z pianą :P jakby nie napisali że snieg to bym sie nie domyslił.

Link to post
Share on other sites

The AM​​D Catalyst™ 13.11 Beta9.4:

 

http://www2.ati.com/drivers/beta/amd_catalyst_13.11_betav9.4.exe

 

 

  • Includes all Feature Highlights of The AMD Catalyst 13.11 Beta9.2 Driver
  • May resolve intermittent black screens or display loss observed on some AMD Radeon R9 290X and AMD Radeon R9 290 graphics cards
  • Improves AMD CrossFire scaling in the multi-player portion of Call of Duty®: Ghosts
  • AMD Enduro Technology Profile updates:
  • ​XCOM:​ Enemy Unknown
  • Need for Speed Rivals
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Od ponad pół roku mam problemy z moim Radeonem. Gry zawieszają się po kilku/ kilkunastu minutach (nie wszystkie). Przejawia się to czarnym ekranem, błędem sterownika lub directxa. Zwykle zawiesza się tylko proces gry. Co ciekawe temperatury nie przekraczają na rdzeniu 70 stopni, więc to nie jest przyczyną. Myślę, że trafiłem na feralną sztukę. Kartę kupiłem pod koniec ubiegłego roku i miała ona BIOS w wersji ustawiającej taktowanie gpu na 1000 mhz i napięcie 1250mv. Próbowałem różnych rozwiązań, wykonałem wiele testów i w końcu wymieniałem BIOS. Obniża on taktowanie do 900 mhz i znacząco obniża napięcie. Okazało się, że to pomogło. Karta działą na tych ustawieniach zupełnie stabilnie. Niestety trochę przekombinowałem bawiąc się z tym BIOSEM i nie jestem pewien czy drugi BIOS jest defaultowy (karta przechowuje dwie wersje BIOSU, można się między nimi przełączać). Co prawda taktowanie i napięcie na drugiej kopii jest takie jak wyjechało z fabryki, ale kilka BIOSów ma pod tym względem te same parametry. Zdecydowałem się oddać kartę na gwarancję pomimo stabilnej pracy po moich modyfikacjach. Chcę to zrobić, ponieważ chcę żeby karta działała na ustawieniach gwarantowanych przez producenta.


I teraz pytania.


1. Czy serwis Gigabyte przyjmie taką kartę na gwarancję? (Przypominam, że paradoksalnie modyfikacje, które wprowadzałem  powinny raczej pomóc karcie niż zaszkodzić [obniżone napięcie i taktowanie])


2. Jak wygląda procedura gwarancyjna Gigabyte bo nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat (w przeciwieństwie do serwisu Asusa)


Link to post
Share on other sites

Panowie, jak myślicie? Jest sens kręcić 7870XT przy procku i5-2310 @3,1GHz? 3DMark11 przy fabrycznym taktowaniu 975-1500 pokazuje Graphics score jako 8057pktów a przy taktowaniu 1150-1500 jest to 8590 więc jest poprawa. Procek osiągnął w obu testach bardzo zbliżone wyniki ~5840pktów, Combined Score w obu testach wyniósł ~5880pktów więc wychodzi na to, że o ile sama wydajność graficzna się zmieniła to wydajność ogólna przez procka została taka sama. Dobrze to rozumiem?

Ilość fps w teście Combined test wynosi dokładnie 27,3 oraz 27,4fps więc różnica żadna, z kolei klatki w testach typowo graficznych się różnią od 1,9fps do 3,3.

Jest sens to kręcić? Opłaca się zmieniać taktowanie pamięci?

 

W razie czego wrzucam wyniki z 3DMark do analizy:

http://imageshack.us/a/img62/5678/cdnn.jpg Taktowanie 975-1500

http://imageshack.us/a/img4/8507/3a7o.jpg Taktowanie 1150-1500

 

PS. Temperatury są w porządku, przy 1150-1500 w teście 3DMark11 grafa rozgrzała się do 73*C a VRM do 47*C.

W 15 minutowym teście ze 100% obciążeniem grafy po pierwszych paru minutach rdzeń rozgrzewa się do 78 i dalej skacze pomiędzy 77 a 78*C, VRM nie przekracza 54*C. 30-40 minut grania w Crysis 3 rozgrzewa ją podobnie jak test w 3DMark11, w grach nie powinno być więcej więc można kręcić bez większych obaw o temperatury.

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...