Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

A zmieniły się ostatnio jakoś drastycznie ?

 

Kurs USD zmienił się w ciągu roku o około 1%, a Euro o, UWAGA, 0,1%. Kwartalnie jest to odpowiednio : 1,34% i 0,02%

 

(Dane za NBP)

Link to post
Share on other sites

Nowaj ma rację, dla mnie przykładowe 200zł zrobi różnicę i to dużą. No i na pewno początkiem przyszłego roku znowu ceny się unormują. Przecież teraz są święta na karku a cena 90% przedmiotów w święta w pl zawsze leci w górę, natomiast powraca do norm mniej więcej końcem stycznia.

Link to post
Share on other sites

Nowe nv nie tak do końca za rogiem, zanim dotrą do PL w normalnych cenach trochę czasu minie. Tak, mogłem czekać za zakupem 780 ale karta która ja chciałem sprzedać rownież nie drożala. Po premierze nv 8xx można rownież czekać na odpowiedz amd, pózniej reakcje nv ... No i mamy 2015.

 

Kupiłem 780 classified za £430 miesiąc temu, w styczniu (pod koniec) bedą autorskie 290x (oczywiście nie do końca wiadomo czy bolączki tego gpu zostały zażegnane). Relaksumujac; mam swoją płynność i wysokie detale teraz, bez czekania (ponad 3 miesiące) na amd, mogłem tez czekać do marca 2014 na nowe nv (prawie pół roku!) . Oczywiście ze w 2014 moja karta albo będzie o wiele bardziej przystępna cenowo albo zostanie usunięta z rynku bez zmiany ceny, ale o tym wszyscy wiemy - dobra tracą na wartości z biegiem czasu (sa wyjątki)

Link to post
Share on other sites

w MSI Afterburner próbowałeś ?

Tak, programowo wszystko odblokowane ale karta mimo wszystko jest zblokowana, podobno trzeba coś w Biosie grzebać.

Zainstalowałem te nowe stery, na zagranicznych forach część osób pisze, że ma migotanie nawet przy firefoxie, u mnie natomiast wszystko jest ok, w pewnym stopniu wzrosła również wydajność.

 

Grafa to HD7870XT od Club 3D, podkręcona do 1170/1600 i zasilanie zwiększone o 15%.

Tutaj wynik na sterach 13.9: http://imageshack.us/a/img203/2030/9xea.jpg

A tutaj na 13.12: http://imageshack.us/a/img19/6420/q095.jpg

 

Jak widać przyrost wynosi od 0,8 fps do 2,2fps w zależności od testu, szału nie ma ale zawsze coś ;)

Link to post
Share on other sites

499£

Mówiłem, że będzie 2500zł kosztować ;)

 

Porównajcie sobie przyrost FPS względem np. GTX 780 za te 10-11% w życiu bym tyle nie dopłacił, temperatury nadal są zabójcze

Z drugiej strony, ten Asus ma tylko lekko podniesione taktowania względem referencyjnej R9 290X.

Link to post
Share on other sites

 

 

Asusie jest identyczne PCB jak w referencie.

 

Nie

 

 

 

The DirectCU II card will be equipped with a fully custom PCB design featuring the DigiVRM with Super Alloy Power technology and high quality C-Caps and MOSFETs.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...