Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Co ile powinienem zwiększać taktowanie pamięci grafy po każdym teście jeśli wszystko będzie ok?

W tym wątku wyczytałem żeby zwiększać taktowanie rdzenia co 30MHz, niestety nie podano nic o skoku przy zmianie taktowania pamięci. http://forum.benchmark.pl/topic/70475-overclocking-%E2%80%93-czyli-jak-przyspieszy%C4%87-pc/

O power limit też nic nie napisano, do czego to służy?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie mam na myśli PowerTune i cały czas piszę o podkręcaniu karty graficznej, proszę o czytanie ze zrozumieniem :)

 

Zwiększyłem taktowanie z 975-1500 i Power limit 0% na 1170-1600 i power limit 15%. Przy więcej niż 1170MHz mam artefakty a przy taktowaniu pamięci 1700 karta się wiesza. 1650 nie zwiększa nic względem 1600 więc zostaje jak jest :)

 

Wynik dla grafiki w 3DMark11 z 8057pktów wzrósł na 9388.

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Power Limit to jeden z suwaków w MSI Afterburner, wyczytałem, że zwiększenie go zmienia limit prądu jaki może dostać grafa.

Wcześniej podałem link do artykułu do OC procka i grafy, wystarczy zjechać trochę w dół, oczywiście o tą część artykułu mi chodziło ;)

Także wszystko o czym pisałem w tym temacie dotyczyło OC grafy, OC procka to swoją drogą :)

W każdym razie nie ma chyba sensu przeciągać off-topu, udało mi się podkręcić tą grafę i wynik wydaje mi się jest przyzwoity. Wszystko działa stabilnie także problem rozwiązany, dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Czy są jakieś edytory BIOSu po takim czasie od premiery 7970? Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego moja karta jest wyposażona w dual bios skoro nie ma możliwości edycji tego BIOSu.

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Jest może jakaś możliwość aby zmniejszyć wydajność grafy?

Chodzi mi o to, że w BF3 na ultra, przy 64 graczach mam średnie fpsy rzędu 87 klatek na sekundę, temperatura sięga 71-72*C a przecież już te 60fps by starczyło aż nadto. Przez to zapewne karta się sporo mocniej grzeje a wolałbym mieć te 60fps i zmniejszyć prędkość wentylatora żeby temperatura utrzymała się na +/- 70*C. Gra będzie chodzić nadal bardzo płynnie, praca kompa będzie cichsza więc same plusy. Da się coś takiego zrobić w 7870XT?

Może dałoby się wykonać zabieg odwrotny do OC czyli zamiast zwiększać taktowania, zmniejszyć je?

Link to post
Share on other sites

Albo ustaw PowerTune na -20%

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeony_HD_6900_-_nowa_seria,_lepsza_wydajnosc-3508/strona/12514.html

 

Możesz też użyć programu RadeonPro gdzie mozna ustawic Cap FPS czyli blokade bez vsynca maksymalnej ilosci wyswietlanych klatek :) polacem takze inne opcje z tego programu np dynamiczny v sync. 

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Witam,

posiadam dwie karty Radeon R 290 w trybie crossfire taktowane na 1050/1300 w Evga Precision X. Podczas jednego z testów graficznych w 3d marku 11 przez przypadek obniżyłem prędkość wiatraka. Komputer po około 1 minucie testu się zrestartował więc karta musiała ulec przegrzaniu, gdyż doszła do temperatury degradacyjnej. I tu moje pytanie: ile wynosi taka temperatura w przypadku R 290? I czy myślicie, że karta może się przez taką zabawę w afrykańskie lato uszkodzić mimo zabezpieczeń ;) ? Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie mam na myśli PowerTune i cały czas piszę o podkręcaniu karty graficznej, proszę o czytanie ze zrozumieniem :)

 

Zwiększyłem taktowanie z 975-1500 i Power limit 0% na 1170-1600 i power limit 15%. Przy więcej niż 1170MHz mam artefakty a przy taktowaniu pamięci 1700 karta się wiesza. 1650 nie zwiększa nic względem 1600 więc zostaje jak jest :)

 

Wynik dla grafiki w 3DMark11 z 8057pktów wzrósł na 9388.

Powerlimit to nic innego jak PowerTune

 

Przy okazji znalazłem mały edytor biosu: http://www.techpowerup.com/forums/threads/radeon-hd77xx-78xx-79xx-bios-editor.183423/

 

Właśnie przeflashowełem bios i mogę zmieniać powertune +/- 50%. Jak flashować bios: http://forum.benchmark.pl/topic/73756-odblokowywanie-napi%C4%99%C4%87-oc-i-reflash-gigabyte-hd-7970-gv-r797oc-3gd/?do=findComment&comment=849941

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Te wszystkie bety to w ogóle nic wielkiego nie wnoszą ;) przynajmniej do poprawienia stabilności crossfire- choć jak na AMD i tak muszę powiedzieć nie jest najgorzej.

 

Naprawdę nie wiecie jaka temperatura jest krytyczna (powodująca restart lub wyłączenie kompa) dla R 290? Ewentualnie może znacie jakiś aktualny program, który pozwoliłby mi odczytać tą wartość z biosu kart graficznych?

Link to post
Share on other sites

AMD sets the PowerTune max temperature to 95’C, which is about 15’C hotter than a GeForce GTX Titan. AMD claims running the GPU at that temperature poses no long-term threat.

 

Masz odpowiedz wszystkie portale to podtwierdzają max temp 95C w CCC powertune +50% przy okazji rozwiązujesz problem ogrzewania na zime :)

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Dobra, ale karta po dojściu do tych 95 stopni zaczyna obniżać taktowanie- wiem o tym ustawieniu w biosie AMD.

 

Moje pytanie brzmi jaka wartość temperatury jest krytyczna dla karty tzn. jeżeli np. po obniżeniu taktowania, temperatura dalej wzrasta to przy jakiej wartości Radeon R290 spowoduje wyłączenie lub restart kompa jak było w moim przypadku?

 

Co do dodatkowego grzejnika w domu to się zgodzę. Już żona mówi, że z biura gdzie jest komputer bije tyle ciepła, że zaczyna ją głowa boleć ;)

 

Generalnie to AMD mnie rozbraja. Kupiłem 7990 i po 10 dniach oddałem bo coś z kartą lub sterami było nie tak. Wziąłem następnie dwie R290 i tu to już w ogóle poezja. Najpierw słynne czarne ekrany, delikatnie słyszalne cewki w jednym egzemplarzu, przy standardowych ustawieniach obniżenie taktowania przy normalnym użytkowaniu (dochodziła do 95 stopni w BF4 i to w hiper wentylowanej budzie) i oczywiście darmowy grzejnik w domu ;) Plusy też jest, właściwie jeden, ale chyba najważniejszy- wydajność. W każdym bądź razie do piątku muszę podjąć decyzję czy zwracam te karty czy zatrzymuje, bo minie mi prawo odstąpienia od umowy pzdr.

Link to post
Share on other sites

Program trochę kłopotliwy, pod windows 8 i 7 u mnie potrafił tak wyczyścić że później nie dało rady zainstalować sterów. Ale jest jeszcze jego wersja rozwojowa od inną nazwie Driver Fusion.

 

 

W każdym bądź razie do piątku muszę podjąć decyzję czy zwracam te karty czy zatrzymuje, bo minie mi prawo odstąpienia od umowy pzdr.

 

Ja na twoim miejscu bym zwrócił i poczekał do stycznia na wersje referencyjne, będą miały lepsze chłodzenie to nie będą się tak gotowały, ale pewnie temperatury i tak nie będą niskie.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...