Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Tak, w Civilization zastosowali to o czym mówił Hallock. Zresztą nawet pada tytuł tej gry pod koniec artykułu :>

Chyba nie bo zmiana z afr na alternatywę to nie to co pisze tutaj

 

Robert Hallock, an AMD Representative, has tweeted that with the advent of low level API's like AMD's Mantle and Microsoft's DirectX 12 that 2 GPUs can act like a single larger GPU with stacked GPU memory if the correct optimisations are made. 

Link to post
Share on other sites

 

if the correct optimisations are made.

 

W Civilization właśnie zrobili te "correct optimizations". To nie jest po prostu zmiana AFR na coś innego. Oni w trybie Mantle faktycznie mają rozdzielone poszczególne zadania do obydwu kart. To jest właśnie jeden z ficzerów Mantle i DX12, programista ma całkowitą kontrolę nad tym co robią poszczególne karty. Wymaga to więcej wysiłku, ale jak widać efekt jest niezły.

Link to post
Share on other sites

Ok tylko bardziej wydawało mi się że zamiast mieszaniem klatkami na grafice czyli 1 gpu robi 1 klatkę, 2 gpu 2 klatkę lub oba gpu robią tylko część klatki czyli 1 górna połowę ekranu 2 dolna czyli taj jak było zawsze do przestawienia w sterowniku tylko dlaczego nie połącza to w jedna grafikę 

 

Jak na razie wygląda to w mantle i dx12 jakby zaimplementować coś dodatkowego do gpu (fizykę) a dlaczego nie połączą tego w jeden układ fizycznie dwa ale programowo jeden 

Link to post
Share on other sites

AFR właśnie polega na tym, że każda karta renderuję co drugą klatkę. Dlatego obie karty muszą trzymać ten sam zestaw tekstur w pamięci. Poza tym powoduje to niestabilne czasy klatek i w efekcie mikroprzycięcia.

 

Twórcy Civilization zastosowali podejście SFR (czyli renderowanie dwóch fragmentów jednej klatki naraz), które jest trudniejsze w implementacji i wymaga lepszego API, ale mniej pamięci się marnuje i jak widać z testu na ET rozwiązuje problem z mikroprzycięciami.


========================================

Tak w temaci Mantle i DX12: http://www.vg247.com/2015/02/03/valve-to-unveil-khronos-glnext-at-gdc-next-month/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam dorwałem tydzień temu Sapphire R9 290 Tri-x OC, miałem wymieniać resztę kompa, ale niespodziewane wydatki niestety pewnie opóźnią to. Nie mogłem się oczywiście powstrzymać żeby przetestować nową kartę na obecnym zestawie: AMD Phenom II X2 BE 550, Asus M4A785TD-V Evo, 4GB Patriot, 2 dyski HDD, OCZ CoreXstream 500W. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony amd niby wszystko było dobrze pograłem kilka godzin, następnego dnia po odpaleniu przeglądarki i Youtuba zwiecha kompa i reset sytuacja się powtarzała z gier też zaczęło wywalać po kilku minutach, po usunięciu sterowników przez menedżer YT działa ok. Próbowałem też instalować sterowniki beta od AMD, ale to samo.

Czy problem leży po stronie zestawu obwiniał bym głownie zasilacz, czy coś nie tak z kartą, a może sterownikami? Aha dodam też, że problem występuje na Win7 x64 jak i Win8.1 x64.

Edytowane przez Sylennas
Link to post
Share on other sites

Nie daj się namawiać sam wybieraj masz jaja ty decydujesz jeszcze polecany sprzęt ci się nie spodoba i co będzie kogo będziesz obwiniać siebie kogoś nie daj sobie w kasze dmuchać 

 

Po oc zyskasz max 10 fps średnio mniej, nawet jak kupisz cichą karciochę to albo będzie cicha albo będzie skwierczeć jak bekon na patelni 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Ile to dało fps w grach bo w 3d marka pewnie punkcików dużo ?

http://www.3dmark.com/3dm11/9430448stock

http://www.3dmark.com/3dm11/9430584oc

 

ciekawa sprawa czemu mi nie wykrywa oc i że Physics Score się zmniejszył?

 

a w grze asasin unity ok 40 fps po oc 50 fps. prawie wszystko na max. tylko msaa - 4x zamiast 8 i sychro włączone.

Dying Light wszystko na max oprócz widzenia. 60 fps na sychro da się często utrzymać chociaż różnie z tym bywa.( zależy od dnia w grze to ja tego nie rozumie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...