Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Trochę sporo jak na niereferenta. Chociaż te karty lubią się grzać.

Nie wiem jak MSI ale Asus u mnie trzyma max 85st na auto. Na krzywej ustalonej jest jeszcze mniej.

Jaką masz prędkość wentylatorów przy tej temperaturze?

Link to post
Share on other sites

UP, ja mam tez MSI 290 i po 3h grania w dragon age odnotowalem :

srednia temp (ok 85-6 stopni)

MAX temp 88

MAX wiatraki 92%\

 

Przy czym, mam dosyc dobrze wentylowana obudowe i dosyc spory oc (sygnatura)

 

EDIT: zapomnialem dodac ze wiatraki na auto bo krzywej sobie sam nie umiem jakos podpasowac ;D

 

EDIT2: w spoczynku karta ma ok 36, jak wlacze filmy na yt to skacze do lekko ponad 40 ;d

 

Mozesz sobie porownac napisz jak u ciebie bo sam jestem ciekaw

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

U mnie po włączeniu karta ma 39-40 stopni. Obudowa tak jak pisałem gladius x60, raczej mało przewiewna mimo trzech wiatraków. 

W grach typu cod czy mass effect ponad 90 przy czym 3 godziny nigdy nie grałem :) zawsze godzinka maks.

 

Teraz siedze jakieś 20 min na youtubie i jest 47 stopni.

Edytowane przez samson09
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zrobiłem ponowny test. jak zaczynałem grać o 13:28 karta miała 52 stopnie. O 13:45 czyli po 17 minutach karta już osiąga 94 stopnie, gpu core clock spada nawet do 400 mhz, gpu load praktycznie cały czas 100%, fan speed 100 %.

 

Czy gpu core clock powinien być w grach zawsze maksymalny czy powinien się wahać między różnymi wartościami?

Kiedy zaczyna sie throtling?

Edytowane przez samson09
Link to post
Share on other sites

Pytanie dla posiadaczy R7 260X.

Wiatrak działa ciągle tak samo, ledwo słychać, nieważne czy w stanie spoczynku czy w stresie. Może przez to są artefakty nawet w przeglądarce, ale nie zawsze.

Gdy ręcznie ustawie wiatrak w MSI Afterburner to słyszę, że mocno pracuje.

Sterowniki najnowsze, na starszych to samo.

Sapphire Radeon R7 260X 2 GB OC

Link to post
Share on other sites

A masz tam włączoną opcję o ręcznym sterowaniu wentylatorem czy nie? Zobacz jak będzie się zachowywać Twoja karta w włączoną/wyłączoną opcją ale przy wyłączonym MSI AB. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Opcja jest odznaczona. Dla pewności przeinstalowałem sterowniki, aby wszystko było czyste.

W sumie to chyba oddam kartę na gwarancję, jednak mam wątpliwości: http://forum.benchmark.pl/topic/159227-gwarancja-grafiki-w-agito-fakt-elektr-czy-papier-gdzie-z%C5%82o%C5%BCy%C4%87-formularz/


Przy wyłączonym AB, jak ustawie w Catalyście ręcznie obroty to pracują jak chce, jak wyłącze opcje ręcznego sterowania to pracuje tak jakby była ustawiona na 20%.

 

Jak zalecacie ustawić krzywą? Tak będzie dobrze? -> http://oi58.tinypic.com/jfkewp.jpg

Edytowane przez phillix
Link to post
Share on other sites

Na powyższym ustawieniu krzywej temperatury grafiki podczas przeglądania internetu max 35 stopni, a zaraz po wyłączeniu godzinnej rozgrywki w GTA IV temperatura wskazywała 51. Chłodzenie głośniejsze i artefakty też się chwilami pojawiły. 

Zrobię zaraz jeszcze test Valley Benchmark.

Link to post
Share on other sites

Temperatury na pewno nie są temu winne, o ile masz najnowsze sterowniki, to sprawdziłbym jeszcze czy jest nowszy bios do karty graficznej oraz na innym kablu którym łączysz ją z monitorem bo uszkodzony kabel czy przejściówka również mogą powodować artefakty.

Jak artefakty się pokazują mimo powyższych to nie ma sensu się z tym bawić, tylko trzeba oddać do sklepu.

 

Piszesz, że chłodzenie jest za ciche i wydaje Ci się że za wolno się kręci. Czy sprawdziłeś wtedy temperatury oraz obroty przy tych temperaturach ? Ani razu ich nie podałeś. Może po prostu nie musiało się kręcić szybciej bo kręciło się wystarczająco ? R7-260x to ogólnie chłodny układ i chłodzenia na tej karcie powinny być niesłyszalne.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...