Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Witam :)

 

Mam pytanko dotyczące karty graficznej (SAPPHIRE HD 7970 GHz 3GB GDDR5 VAPOR-X 384 bit). Wylicytowałem ją kilka dni temu, dziś do mnie doszła.

 

Zamontowałem ją, podłączyłem (2x8pin - XFX 550W), komp ruszył, ale wentylatory nie chodzą. Temperatura 45 st w IDLE. Jak zacznę ją obciażąć - np. grą, wówczas zaczyna pracować jeden z wentylatorów (dosyć szybko) drugi stoi w miejscu.

 

Gościu twierdzi, że to podobno jakichś system oszczędnościowy (?)

Link to post
Share on other sites

Albo coś z BIOSem karty albo chłodzenie jest uwalone lub coś z samą kartą. Nie ma czegoś takiego jak system oszczędnościowy pracy wentylatorów - mam 4 kartę Sapphire'a i nigdy się z takim czymś nie spotkałem aby przy uruchamianiu komputera nie pracowały wentylatory karty - mnie to wygląda na walec. 

Link to post
Share on other sites

Pobierz stąd ten program: http://www.techpowerup.com/rbe/

 

Otwórz plik BIOSu Twojej karty w tym programie i wejdź w zakładkę Fan Settings i zobacz jak wyglądają ustawienia a najlepiej rzuć screena obrazującego te ustawienia. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Su2nny - po kolei...

 

-zapisz plik BIOSu tak jak zobrazował Ci to kolega Prophet41 (najlepiej gdzieś na Pulpicie komputera)

-ściągnij ten program stąd: http://www.techpowerup.com/downloads/1962/techpowerup-radeon-bios-editor-v1-28/

-zainstaluj go i wczytaj (LOAD) plik który zapisałeś

-następnie daj screena z zakładki Fan Settings

 

Wykonać! 

Link to post
Share on other sites

Także lipa, też doczytałem że wersja 1.28 nie obsługuje Radeonów serii 7000.

 

Ściągnij SapphireTrixx i zobacz czy tam da się ustawić/kontrolować pracę wentylatorów. Program jest intuicyjny w obsłudze. 

 

Spróbuj ustawić pracę wentylatorów na wartość 30% i zapisz. Zobacz czy karta zastosuje się do Twoich ustawień. 

Jeśli tak wyłącz komputer i zobacz czy po ponownym uruchomieniu i załadowaniu Windowsa wentylatory zaczną pracować. Możesz dla pewności ustawić SapphireTrixx'a tak aby włączał się po uruchomieniu systemu automatycznie. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Słuchaj podaj dokładny model tej karty/rewizję/kod producenta - w mojej opinii jeśli koleś który sprzedał Ci tą kartę grzebał w BIOSie i coś w nim spieprzył to najlepszym wyjściem będzie wgranie fabrycznego BIOSa (flash) i wtedy powinno wszystko wrócić do normy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...