Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

 

 

A ktos sie wypowie jak wyglada +/- OC w tym modelu z wlasnych doswiadczen ? 

Mi R9 290 Msi Gaming bez problemu na rdzeniu chodzil 24/7 na 1100MHz, pamiec nie pamietam , ale nie krecilem za wysoko tak ok +75 MHz.  Wszystko przy max 75 stopniach, ale tak o 10% pogonionymi wentylatorami niz fabrycznie. Mialem przez pewien czas dwie i jednakowo to wygladalo dla kazdej pojedynczo. 

Nie powinno sie nic z karta dziac przy 81 stopniach , uzywalem dwoch w crossfire i pierwsza karta dobijala do 95 stopni i lekko zrzucala takty , ale nigdy sie nie wylozyla. 

Link to post
Share on other sites

Mi R9 290 Msi Gaming bez problemu na rdzeniu chodzil 24/7 na 1100MHz, pamiec nie pamietam , ale nie krecilem za wysoko tak ok +75 MHz.  Wszystko przy max 75 stopniach, ale tak o 10% pogonionymi wentylatorami niz fabrycznie. Mialem przez pewien czas dwie i jednakowo to wygladalo dla kazdej pojedynczo. 

Nie powinno sie nic z karta dziac przy 81 stopniach , uzywalem dwoch w crossfire i pierwsza karta dobijala do 95 stopni i lekko zrzucala takty , ale nigdy sie nie wylozyla. 

 

Problem chyba lezal na pamiecach, ustawilem je na 1275, zegary dalej na 1100 i nic sie nie dzialo, godzina gry w AW i bez crashu. Moze pokusze sie jeszcze podcaignac troche rdzen. Zegary mam fabrycznie na auto.

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

W tej chwili karta jest rozebrana, a skończyła mi się pasta więc na szybko nie poskładam. No i czekam jeszcze na nowe termopady.

Poszukałem po sieci i faktycznie powinny pracować 2 wentylatory cały czas.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy 280x vapor x - jakie obroty ma wentylator przy 100%?

 

Będę chciał zastosować na fabrycznym radiatorze wentylatory 92 lub 120 mm sterowane przez PWM i zastanawiam się jakie powinny mieć max obroty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...