Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Tak czy siak wczytam na dniach obraz dysku i wroce do wersji 12 czy jakos tak. Ewentualnie zobacze jeszcze 13tke. Na pewno rezygnuje z omegi. Moze poprawili wydajnosc w pojedynczych tytulach, ale ogolnie wyszlo to karce (przynajmniej mojej) na zle. Moze musze takty obnizac przez to ze nie moge juz podniesc napiecia na rdzeniu. Wczesniej podnosilem na max mozliwe i gralo. Teraz jak podniose i klikne zastosuj to zaraz mam restart systemu.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież nawet na markowym zasilaczu jak masz napisane 600w to tak na prawdę nie ma tylu :P jeszcze nie wynaleziono zasilaczy o sprawności 100% :P zawsze idzie strata w postaci ciepła.

Ty tak na serio? :facepalm:

Przecież to oczywiste.

Tylko że mam na myśli linie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra :P wystarczyło post wyżej przeczytać by dopasować to do twojej wypowiedzi, niechaj ci będzie. Bywaj zdrów

 

Chyba zacznę cytować całe posty.


Najnowsze sterowniki omega rozwiązały stabilność karty na Windows 8.1. Żadnego mrugania ekranu itd. :D No i karta stabilniej o 30mhz.

Link to post
Share on other sites

mam pytanie w tej chwili posiadam kartę od amd to gdy podłącze r9 290 to muszę kasować poprzednie sterowniki czy wystarczy tylko bym doinstalował te których będzie brakować ? pierwszy raz wymieniam kartę i się nie znam za bardzo ;)

Edytowane przez adilma18
Link to post
Share on other sites

Przecież nawet na markowym zasilaczu jak masz napisane 600w to tak na prawdę nie ma tylu :P jeszcze nie wynaleziono zasilaczy o sprawności 100% :P zawsze idzie strata w postaci ciepła.

Proszę Cię, wyjdź.

600W to moc na wyjściu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu ze po pierwsze nie powinno sie miec zasilacza "na styk", po drugie mozna miec w kompie cos wiecej niz dwa napedy, po trzecie zasilacz po kilku latach moze miec gorsza sprawnosc (tak czytalem), a po czwarte moze ktos podkrecac kompa. Dlatego mimo iz powinno wystarczyc 500W ktos moze polecic 600W. Co innego jak ktos sklada kompa, a co innego jak juz ma. Jak ma juz 500W to nie ma sensu zmieniac, ale jak sklada to doplata do 600W nie jest jakims tam znacznym kosztem.


Wgralem obraz dysku z czasu jak mialem sterowniki w wersji 12, usunalem je, zainstalowalem 14.9 i wyglada na to ze jest ok. Karta jest tak samo podkrecona jak na wersji 12 i dziala stabilnie. Benchmark catzilla minimalnie gorzej, benchmark Tomb Raider lepiej.
Poki co zostaje wiec przy 14.9 i innym ktorzy maja HD 7850 (ja mam wersje Twin Frozr od MSI) tez to polecam. Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

No jak ktoś teraz to czyta, to tak to wygląda. Mi przybyło ~100% fps miejscami, nie wiem jak na 290ce ale teraz przynajmniej byłyby różnice pomiędzy poszczególnymi kartami amd a na tym teście wyraźnie widać że obrali miejsce w którym był jakiś błąd spowodowany sterownikiem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Aleś staroć zobaczył Na starych sterownikach takie coś mogło mieć miejsce jak najbardziej, teraz wygląda to całkiem inaczej.
  Prawdopodobnie był jakiś bug w grze z serią kart R9 280X-280, 7970-7950 bo na omegach + 100% fps.
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to tylko takie moje wrażenie, ale wydaje mi się, że na tych sterownikach na kartach amd ze średniej półki idzie pograć lepiej niż na ich odpowiednikach NV. Przynajmniej takie mam wrażenie grając na ultra w 1080p. Jeszcze nie widziałem tak niskiego fps jak na pclolu czy purepc zanotowali na GTX 770 w ustawieniach ultra. ;) Czyżby 2GB pamięci w GTXie dawały o sobie znać ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...