Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

czyli 28?

 

Nie ma żadnej wiarygodnej informacji dotyczącej procesu. W każdym razie ja bym obstawiał 28.

Może z tym HBM trafili: http://www.sisoftware.eu/rank2011d/show_run.php?q=c2ffccfddbbadbe6deedd4e7d3f587ba8aacc9ac91a187f4c9f9&l=en

 

Zgadnijcie ile bitów powinna mieć szyna przy czterech stackach (nie wiem jak to przetłumaczyć) pamięci HBM.

Link to post
Share on other sites

 

 

zadufany w sobie pajac który myśli że jest lepszy od innych

 

Biorąc pod uwagę fakt, że 90% populacji tej planety to debile, ktoś kto tak nie myśli, no cóż....

 

A bycie swoim największym fanem to akurat ogromna zaleta, o ile ma uzasadnienie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

póki religia kieruje światem, to świat ten będzie głupi i zaślepiony

Normalnie zawiało nietolerancją.

Od momentu kiedy nauczymy się szanować innych, to może ten świat pójdzie do przodu.


Nowe radeony muszą pójść w maksymalną wydajność.

Ciężko będzie wygrać z NV na polu temperatur.

Takie ciche życzenie aby 390x był tak mocny że NV zrezygnuje z wydania 980ti.

Link to post
Share on other sites
Normalnie zawiało nietolerancją. Od momentu kiedy nauczymy się szanować innych, to może ten świat pójdzie do przodu.

Proszę, tylko nie pisz mi o tolerancji, kościół ma tyle za uszami, że nie jesteś sobie nawet wstanie wyobrazić. 

 

"Tak się wszyscy tolerują że najchętniej wszyscy by się powybijali" ;)

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Jadą praktycznie na dwa fronty, więc imo i tak najgorzej nie jest ... 

NV ma głównie GPU, Intel ma głównie CPU aa ba do tego mają tak zasobne fundusze że niejedno państwo by pozazdrościło w tym nasze :P


Edycja nie działa

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

 

 

Proszę, tylko nie pisz mi o tolerancji, kościół ma tyle za uszami, że nie jesteś sobie nawet wstanie wyobrazić.

Akurat jestem sobie to wstanie wyobrazić.

Mimo wszystko regulamin forum zabrania wypowiadać się w taki sposób na tym forum.

Jeżeli chcesz wyrażać swoje opinie w ten sposób to idź albo pod bramę albo znajdź sobie inne forum powiązane z tematem.

Pozostałe przemyślenia dotyczące spraw związanych z komputerami będą mile widziane.

 

 

Wracając do tematu.

Nie sądze że AMD zacznie agresywniej inwestować w rozwój CPU. Wydali Mantle i sądze że pieniądze na rozwój, pójdą do producentów aby implementowali tą technologię do swoich produktów.

Co do kart graficznych jestem spokojny. NV dalej będzie miała silnego konkurenta w tej branży.

Szkoda że intel niestety nie ma godnego przeciwnika. Widać to po cenach które są na tym samym poziomie od bardzo dawna(np. mój i5 4570 kosztuje tyle samo co rok temu ;( ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Iceman pasuje do mst zadufany w sobie pajac który myśli że jest lepszy od innych, nie ma to jak dosadny mem ;)

 

http://img.pandawhale.com/92125-Val-Kilmer-chomp-gif-Top-Gun-I-7HKt.gif

 

Zauważyłem, że masz problemy z przyswajaniem wiadomości z przekazu w formie pisanej, dlatego od dzisiaj będę się do ciebie zwracał (jak już będę musiał) wiadomościami w formie obrazków. Może będzie ci łatwiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

kościół ma tyle za uszami

Tak jak chyba każda jednostka czy też grupa lub zbiorowość społeczna. Religijna, polityczna.. nikt święty nie jest, więc taki argument to nie argument.

 

 

@topic - wiadomo coś czy wyjdzie ciekawy następca R7 260x? :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ale po zainstalowaniu najnowsyzch sterow 14.11.1 moj r9 290 nie pracuje wyzej niz na stockowym 977, mimo iz na afterburnerze mam 1100, o co cho ?

Prawdopodobnie po instalacji masz aktywne AMD overdrive w catalyst.

U mnie po odpaleniu filmu w flashu i uruchomieniu GPU tweak komp dostaje zwiechy. Jednak uruchomienie tweaka po starcie systemu, a następnie flasha, nie powoduje zwiechy. Bądź tu mądry.

Link to post
Share on other sites
Radeon R9 390X. Będzie rewolucja?

Karta ma również zostać wyposażona w nowoczesne pamięci HBM (High Bandwidth Memory), które charakteryzują się znacznie wyższą przepustowością i niższym poborem mocy względem obecnie stosowanych GDDR5.

 

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_newsy/2014-11/PM/hynix-hbm-pamiec.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...