Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation Vita


Recommended Posts

Ale szybcy jesteście forumowicze,myślicie że jestem,znowu powiem tłukiem,wiedziałem już o tym wczoraj,sam procek tegra 4 będzie kosztował 950zł w końcu to nvidia,bo karty na przedziale kosztują po 1000zł do komp,jaki do cholery prorok,wyceniłem sprzęt i tyle,dlaczego nazwałem przenośne pc ponieważ gry przerzuca z pc streambox,grafika powala ale co z tego jak będzie pierwszy miesiąc numerem jeden i co,sprzedajecie tak jak z vitą?

Ojej a Piston to jeszcze nieoficjalna konsola ze strony Valve,więc się nie podniecajcie,a jest to przecież stacjonarka,nie widze tu żadnego ekranu w tej kostce,a więc jak chcecie to offtopujcie eksperci od sprzętów(też to napisze żenada),myślicie że się nie znam,sam składałem blaszaka...

Link to post
Share on other sites

ASUS Nexus 7 ma Tegrę 3 (T30), która i tak jest 2-3x wydajniejsza od tego co siedzi w Vicie, a kompletny Nexus 7 w wersji 16GB kosztuje zawrotne 8-9 stów za całość. Więc nie wiem skąd wyssałeś tą cenę 950zł za Tegrę 4... 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

ASUS Nexus 7 ma Tegrę 3 (T30), która i tak jest 2-3x wydajniejsza od tego co siedzi w Vicie, a kompletny Nexus 7 w wersji 16GB kosztuje zawrotne 8-9 stów za całość. Więc nie wiem skąd wyssałeś tą cenę 950zł za Tegrę 4... 

Bardzo ciekawa hipoteza szkoda że nie prawdziwa. Z tym co siedzi w Vicie - SGX543MP4+.

ledwo się równa iPad 3 - grafika. Tegra 3 we wszystkich odmianach to łabędzi śpiew. Nawet ciężko się do tego odnieść co napisałeś.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

A5X (iPad3) i Tegra 3 to porównywalne chipy... Nawet w benchmarkach raz wygrywa jeden, raz drugi. Tak wiem że slajdy marketingowe Apple mówiły o 4-krotniej przewadze A5X ale to historie wyssane z palca. Dużo lepiej A5X wypada tylko w GLBenchmarku, ale wiadomo że trudno to odnosić do czystej mocy układu bo trudno odnieść iOS optymalizowany pod konkretny procesor, do "uniwersalnego" Andka. Są też oczywiście programy, w których to T30 wychodzi jako zwycięzca. 

 

Więc jeżeli A5X jest wg. Apple 4x wydajniejszy od T30 (bo oparli się na jednym benchmarku), zaś Vita = A5X to po zrewidowaniu wszystkiego w praktyce wychodzi że każdy z chipów może być dowolnie wydajniejszy od innego w zależności od konkretnego testu. 

Link to post
Share on other sites

A5X (iPad3) i Tegra 3 to porównywalne chipy..

W czym porównywalne ?

Grałeś kiedyś na iPad 2 lub 3 a potem na tegrze 3 ? Optymalizacja optymalizacją,

Tegra rownież posiada całą listę gier pod nią optymalizowanych.

Co do glbenchmark-a jest to jedyny "mark" którego wyniki z generowania scen 3d przekładają się na to jak

chodzą potem realnie gry na sprzęcie.

Poza tym klienta raczej nie interesują marki lub dane układów, ale jak na danym sprzęcie zachowuje się

konkretny tytuł.

Link to post
Share on other sites

3/4 gier "z optymalizacją pod Tegrę" to gry ze śmiesznym certyfikatem NVIDIA THD i bardzo prawdopodobne że to tylko zagrywka marketingowa NVIDII, a proces tworzenia programu praktycznie nie różnił się od pisania "zwykłej" gry pod Andka. Gry "only for Tegra" to już inna bajka w tej kwestii.

 

Zamknięty jak się tylko da iOS, a Android to 2 różne bajki. Na tej samej zasadzie można powiedzieć "popatrz na gierki na PS3" a teraz spróbuj tak pograć na podkręconym 7600GT. 

 

Grałem/gram na Tegrze 3 w takie tytuły jak Shadowgun, albo Modern Combat i nie doświadczyłem absolutnie ŻADNYCH nieprzyjemności typu nagłe spadki ilości wyświetlanych klatek.

 

Dla odmiany w Geekbench Tegra 3 "leje" sobie A5X jak chce.

 

Widzę że wywołałem fanboja z lasu, zaraz się okaże że od Tegry 3 lepszy jest iPod Shuffle. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie ukrywam, że jako fan Nintendo którego co premierę konsola jest atakowana i wyśmiewana miałem niemałą przyjemność z czytania tego tematu dzięki fanom smartfonów :) A link do listy premier na 2013 mnie zszokował i tak naprawdę zasmucił.

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem sen ... nie mam Vity ale .. gdyby tak wydać Vitową wersję Mortal 
Kombat albo Tekkena .. z  obsługą rzeczywistości rozszerzonej ? Wyobraźcie sobie, siedzicie sobie na dworcu, czekacie na pociąg .. odpalacie MK i bijecie się na peronie :> (otoczenie które widzicie nałożone jest jako tło w grze) .. albo siedząc na wykładzie odpalacie .. Tekkena na środku sali wykładowej ... ehh gdybym się znał na robieniu gier, gdybym to opatentował .. byłbym milionerem. Nie hejtujcie ;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem vite (pomimo dość małej ilości gier na nią) i gra się świetnie :) Do tego mam PS+ na 90 dni i nie muszę gier kupować przez jakiś czas. Nie spodziewałem się,że będzie mi się na tym tak dobrze grało. Zdecydowanie lepiej niż na PSP i 3DS

Link to post
Share on other sites

Problem jest taki,że gier na to dość mało. Domyślam się,że soul sacrifice zapewni mi masę godzin na spółkę z P4 i raymanem :) ale reszta tak dość cienko wygląda. 

Swoją droga to rozwalił mnie patent z Uncharted gdy musiałem vite podstawić dosłownie kilka cm od żarówki żeby jakiś tekst odsłonić :)

Link to post
Share on other sites

Problem jest taki,że gier na to dość mało. Domyślam się,że soul sacrifice zapewni mi masę godzin na spółkę z P4 i raymanem :) ale reszta tak dość cienko wygląda. 

Swoją droga to rozwalił mnie patent z Uncharted gdy musiałem vite podstawić dosłownie kilka cm od żarówki żeby jakiś tekst odsłonić :)

Dokładnie,poczekaj do końca roku ja mam 13 gier pudełkowych i nie narzekam ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...