Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation Vita


Recommended Posts

Powiecie mi może jak wygląda sprawa z lokalizacją w PS Vita?

 

1. Mieszkam poza Polską - czy mogę kupić tutaj gry w polskim języku czy obowiązuje mnie język danego kraju?

2. Czy zakładając konto na PSN ma znaczenie mój wybór początkowy kraju i języka?

3. Czy mogę ustawić PSV tak aby korzystała z PSN Store USA?

4. Czy zawsze bedzie pobierala gry w cenach i wersjach kraju w którym jestem?

5. Czy może będzie pobierała gry w języku i cenach kraju który zadeklarowałem jako mój tworząc konto PSN.

6. Jeśli kupię gre w PSN to jest ona przypisana do konta i moge ja pobierac kiedy chce w każdym kraju?

7. Czy bedac w innym kraju niz kraj w ktorym kupilem gre (lub ktory zadeklarowalem jako moj w PSN) dostaje aktualizacje gier lub moge dokupowac DLC do gier?

Link to post
Share on other sites

1.Obowiązuje Cię język system, tak samo jak w PS3 (zmienisz na angielski to masz po eng, na pl to pl). 

2. Ma bo chyba nie chcesz płacić w zł mieszkając w innym kraju.

3. Jedna karta=jedno konto więc albo formatujesz kartę przy każdej zmianie konta albo masz kilka kart

4. Nie, tylko w kraju na jaki masz konto

5.up

6.Tak

7. Tak bo pobierasz je z konta i net nie ma nic do tego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2. Ma bo chyba nie chcesz płacić w zł mieszkając w innym kraju.

3. Jedna karta=jedno konto więc albo formatujesz kartę przy każdej zmianie konta albo masz kilka kart

Tych dwóch nie rozumiem.

 

Zaczne od 3.

Karta pamieci przypisana jest do konta w PSV?

 

A teraz 2.

W zasadzie to chcialbym miec konto w kraju w ktorym gry sa najtansze. Tyle ze wciaz nie rozumiem co chciales powiedziec.

 

A. Czyli bedac w innym kraju niz Polska moge zalozyc konto polskie w PSN?

B. Do tego gdziekolwiek na swiecie bede kupował gry przez PSN to zawsze mi w złotówkach policzy?

C. W jakim kraju jest najlepiej sie zarejestrowac zakladajac konto PSN?

D. Kupujac jakas gre w PSN niemieckim dostaje gre po niemiecku czy mam wybor przy pobieraniu na polski?

 

Swoja droga dzieki za szybka odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość płacenia w każdej walucie zakładaj konto na kraj jaki ci się podoba,ale zakładając konto pl płacisz w zł. Na anglię w funtach itd. Co za tym idzie nie możesz kupować zdrapek na ebayu, zostaje jedynie paypal na koncie sce (paypal powinien przeliczyć walutę, nie wiem czy karta zrobi to samo przez psn)

Jedna karta = jedno konto. Jeśli chcesz zmienić konto musisz zrobić to

http://r-ch.net/vita-multiple-psn-accounts.html

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
D. Kupujac jakas gre w PSN niemieckim dostaje gre po niemiecku czy mam wybor przy pobieraniu na polski?

to jeszczer mnie interesuje

 

i kwestia ostatnia:

w jakim PSN najlepiej byc - w sensie gdzie jest najtaniej?

 

 

P.S.

mowicie o zdrapkach - chodzi tutaj o bony uzupelniajace konto PSN w gotowke?

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Już pisałem że język gry jest zależny od języka systemowego. W grach, które są po pl będziesz miał język pl jeśli system bedziesz miał po pl. Innej opcji nie ma. 99% gier po pl nie jest.

Na psn są takie same ceny, to nie ebay. Tutaj się rozkłada cena identycznie na każdy kraj

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystko.

 

Konsolka jest w drodze - chciałem przed jej dostarczeniem założyć konto PSN (mieszkam w Norwegii) i nie wiedziałem jak to zrobić żebym nie był stratny.

Poprzez "stratny" miałem właśnie na myśli cenę gier, język w grach oraz język systemu w konsolce.

 

Myślę, że to wszystko co powinienem wiedzieć teraz - jeśli ktoś z was chciałby coś dodać to z góry za to dziękuję - temat śledzę na bierząco :)

 

P.S.

Po tym co napisaliście zamierzam założyć norweskie konto w PSN :)

@natsu - tak swoją drogą - dlaczego masz konto angielskie?


:)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Mieszkam i pracuje w Anglii wię na ten kraj mam jedno konto na vite. Swoje stare konto założone na ps3 mam na pl

 

Jeżeli zamierzasz kupować w większości z psn to karta 16gb to minimum. Taki killzone zajmuje ponad 5gb i standardowa 8gb (4 nawet nie biorę pod uwagę) wysiada przy 2-3 tytułach.

Kupuj od razu ps+. Co miesiąc gry za darmo (jedyną którą kupiłem był właśnie killzone) na vite i duże konsole Sony. Przy zakupie plusa masz od razu uncharted i gravity rush ( jedne z mocniejszych normalnych gier) a z indyków guacamele

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

mając konto założone na PL mogę podać kartę norweską czy muszę polską?

 

(czytam różne fora i piszą że musi być polska, dodatkowo nie ma opcji zmiany kraju...)

 

dodatkowo konta nie można usunąć... więc co z przypisanym do niego urządzeniem? da je "odpisać" od tego konta?


:)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Opcji zmiany kraju nie ma, ale jak nie dodasz karty to zostaje paypal (jesli masz konto). Co do karty na dany kraj to nie wiem, nie próbowałem

 

Konta nie usuniesz, ale w ustawieniach konta na stronie możesz deaktywować urządzenie do niego przypisane. To samo chyba można zrobić z poziomu konsoli

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pay pal może być ale nie widzę w opcjach płatności jak to konto dodać.

 

Co do PS+ to:

1) darmowe gry są dostępne cały czas czy jakiś oklreślony czas?

2) można je kupować po niższej cenie będąc w PS+?

3) co ile zmieniają sie te gry?

4) czy jeśli zrezygnuję z PS+ to stracę "darmowe" gry?

5) na allegro można kupić "kody" do gier które aktywujemy w PSN - czy te kody działają w każdym PSN? (chodzi mi o kraj zadeklarowany - czy musi być Polska?)

6) co poza tymi "darmowymi" grami daje PS+?


edit:

SPRAWDZIŁEM: bez względu na to jaki kraj wybrałeś kartę możesz podawać jaką chcesz

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Gry są tak jakby wypożyczone. Jak masz plusa i są gry "za darmo" to masz je dopóki nie skończy się abo w plusie, jak już się skończy i nie odnowisz to nie możesz w nie grać. Gry kupione z obniżką dla abonentów są Twoje nawet jeśli już nie odnowisz abo. 

Nie wszystkie gry można kupić po niższej cenie, zawsze jest coś wybranego. Gry "darmowe" zmieniają się co miesiąc, ale od kilku miechów niezmiennie zostają gravity rush i uncharted.

Kody CHYBA (pewności nie mam) działają niezależnie od kraju na jaki jest zarejestrowane konto

PS+ to tylko gry i zniżki na gry. Nic więcej. Obecnie przy PS4 wymagany do gry online

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko. Czy mozna (tak wyczytalem gdzies) miec 2 konta w PSN w taki sposob:

- przez jedno konto kupowac gry, a przez drugie w nie grac?

- na jednym koncie mam gre kupiona, sciagam ja, przelogowuje sie na inne konto PSN i gram w gre uprzednio sciagnieta z tamtego konta.

 

 

Chodzi o to ze mieszkam w 2 panstwach.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to teraz dopiero zaczynam rozumiec mojego kumpla slowa: nie kupuj niczego co sie PlayStation nazywa bo to kupa gówna.

 

Po co te wszystkie blokady regionalne, malo zarabiaja juz?

 

Slowo daje nastepna moja konsola to bedzie Xbox One (PS3 czas chyba tez sie pozbyc).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...