Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Ghost in the Shell

 

Dla ortodoksyjnych fanów mangi/anime jest to pewnie abominacja, ale osobiście jestem raczej na tak. Wizualnie lepiej niż dobrze, a Scarlett, której wielkim fanem raczej nie jestem, kompletnie mi w tej roli nie przeszkadzała.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up

Ja uwielbiam oryginał, obejrzałem obie części i przeczytałem obie mangi. Kiedyś owszem, film byłby dla mnie abominacją. Ale teraz nie chcę oglądać tego samego i rozumiem że każdy remake jednak musi się wnosić coś od siebie bo inaczej nie miałby sensu istnienia. Owszem, są oczywiście rzeczy które nie podobają mi się w sposób bezwzględny - bez odniesienia do różnic między nową a starą wersją. Ale i tak uważam że film jest spoko.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt4630562/?ref_=nv_sr_1

 

Droga przez mękę to była. Totalnie nie moje menu.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0083190/?ref_=nv_sr_3

 

Jak ktoś nie ma awersji do umiarkowanych staroci to mocno polecam. Nie tak energetyczny jak Heat ale mimo wszystko kawał porządnego kina w podobnej konwencji i klimacie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czerwony żółw

 

Niezły, kojący, bez jednego grama dialogów ale i mocno depresyjny. Solidnie przedstawione przemijanie, życie. Fajny klimat. Świetna kreska (animacja) i udźwiękowienie. Nie dla wszystkich ale warto zobaczyć. Dziewczynie film podobał się bardziej. Szarik śmiało ocenia łapą na porządne 6+/10.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Harrison jak zawsze wypada bardzo dobrze, żywa legenda. To będzie prawdziwa strata jak już się wycofa z branży. Film pogrąży albo Gosling (drewniana gra) albo Ridley. Ostatnie dobre filmy jakie zrobił to Gladiator, Helikopter w ogniu i całkiem fajny w sieci kłamstw.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego niby Ridley ma pogrążyć ten film, jest tylko producentem. Za kamerą stanął Denis Villeneuve, który nakręcił ostatnio przyzwoity "Arrival". Będzie dobrze tu i pod względem muzyki Jóhanna Jóhannssona, który jest wielkim fanem Ewangelosa Papatanasiu (Vangelis).

Link to post
Share on other sites

 

 

Gosling (drewniana gra)

Tutaj się sprawdzi idealnie jako android ze swoją „mimiką" ;)

Jestem dobrej myśli, liczę na dobrą muzykę i „widoki".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Za kamerą stanął Denis Villeneuve,

 

Faktycznie, nie zauważyłem wcześniej. Niech będzie, że notowania lekko w górę.


 

 

Tutaj się sprawdzi idealnie jako android ze swoją „mimiką" ;)

 

Aktor jednej "twarzy". Patrzę na zwiastun i widzę gościa z Drive. Ale poczekamy i łobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Absolutnie lepiej. Scott już po Robin Hoodzie zaczął kręcić filmy na poziomie "aby do emerytury" a nie w przypływie jakichś większych ambicji. Ot, póki producenci chcą dawać mu kasę, to jedzie na własnym nazwisku.

 

Ja jakoś nie jestem fanem oryginału - owszem bdb film ale nie jest dla mnie czymś niezwykłym. Dlatego na nowego czekam z ciekawością bo nie mam jakichś wygórowanych wymagań.

Link to post
Share on other sites

Get Out

 

Bardzo przyzwoity thriller/mystery, bo horror to to jednak nie jest. Wpływy Stepford Wives widoczne aż do przesady, ale ciężko to nazwać wadą. Włączyłem wczoraj do spania, obejrzałem do końca bez przerwy na siku - ostatnimi czasy jest to z mojej strony największa rekomendacja.

 

 

 

polecam

 

Dzięki za cynk! 

Link to post
Share on other sites

Spider-Man Homecoming :D 

Cóż mogę dodać film bardzo fajny, dużo elementów humorystycznych niestety miał słabe punkty które nie przyćmiły filmu, irytowały mnie pewne momenty (sami się domyślicie jakie gdy je zobaczycie). 

Efekty na prawie najwyższym poziomie, też była scena w której graficy się nie popisali. Co do fabuły, pominięto historię o wujku która to była wałkowana przez poprzednie filmy (bardzo dużo na +), mnóstwo nawiązań do całej jakby serii Marvella, jest dużo smaczków dla osób które znają każdy jeden film ich produkcji. Co do napisów końcowych jest tylko jedna scenka, druga jest jako taki hmm "Trolling" ze strony twórców :D 

 

Gorąco zachęcam do obejrzenia 7,5/10, krótka recenzja bo jest to film na powiedzmy jeden/dwa razy a nie chcę nikomu niszczyć seansu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...